»Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

---> Aşk gibi bir şey... l Birgül

Benim En Çok Sana SarıLasım Var ..

Şu minik dünyamda ki koskocaman sevgiyi canlı canlı hissedebilmeni

Ve sonrasında gözlerinin parladığını görmeyi özledim

Bana olan güvenini sadakatini özledim

İçimde tutsak ettiğim duygularımı yüzüne söylerkenki halimi[zi]

Ve akabinde senin söylediklerinin yanında

Benimkilerin hafif kalışını görmeyi özledim..

Otobüste uyuklamalarımızı özledim.. ve

benden önce uyanıp kulağıma bişeyler fısıldamanı özledim..

Aniden sarılarak korkutmalarını özledim..

Kalp atışlarını duyabilmeyi özledim..

Sonra sonra kokunu da özledim ben

Sımsıkı sarılıp sıcaklığınla ısıtmanı özledim

Takvimlerden rakamlar değil sen düşüyorsun üzerime..

Saatlerin de rakamlarını unuttum ben..

Sen giderken saat kaçtı ki?!.. Hatırlamıyorum hatırlayamıyorum..

Akle yelkovanında özlediğim seni görüyorum hep..

Sebebim'i sebebim geçe.. sebebim'e sebebim kala..

Sebebim.. sebebim..

Sensiz geçen zaman düşman sanki..

Sende sen bende sen.. Herşey de sen.. Hepsi sen..

Yokluğun ateşten bir gömlekmiş sanki her gün

İstemeyerek üzerime giydiğim..

Gözlerimi gözlerine istersen bir ömür mühürlerim..

Hadi durma! Aslını resmet ruhuma sevdiğim..

Kısaca seni özledim sebebim ·ölüme çok az kala seni özledim..

Sen yokken olmuyor anlasana

Kimse duymaz sesimi ben ölmüşüm yoluna
Derbeder dolanır dururum yol bitmez aşk bitmez
Söylenir dururum yar gelmez söz dinlemez
Ağlarım gecelerce kimse bilmez kimse duymaz
Yanarım ben bu kaderime kimse anlamaz bile
Deli divane aşıklar gelin yanıbaşıma
Anlatayım derdimi de siz de ağlayın acıma
Günler geçmez olur ya ben de ki öyledir
Sevda dediğin öyle ki içten içe yakıyor
Yüz bilmem ondan başka aşk bilmem ondan başka
Susarım ben ona ömrüm bitse de yoluna
Kıyamam ben onun bir tek tel saçına
Gözlerim gözlerinde kalsın ömür boyunca...

Bugün günlerden SEN..Uyanır uyanmaz derin bir SEN çektim içime kendime geldim..Saat SEN'i onbeş geçiyor..Gülümsedim..
Yüzümü yıkamak için lavaboya gittim..aynaya baktığımda gördüğüm SENmusluğu açtım SEN akıyordun...yüzümü yıkadım..SEN kadar yumuşak havlumla sildim yüzümü..Usul usul salona geçtim radyonun SEN düğmesine dokundum..SEN söylüyordu türküler..Gülümsedim..
Türküyü dinlerken mutfağa yürüdüm..demliği ateşe bıraktığım anda kapı zili SEN diye çalmaya başladı..Kapıyı açtığımdakapıcının kapıya bir gazetebir tane ekmek bıraktığını gördüm..Kapıyı kapadıktan sonra girdim içeri..Gazeteyi masaya bıraktım..ekmek taze taze SEN kokuyordu..Gülümsedim..
Her zaman ki gibi iki kişilik hazırladım kahvaltı servisini..kendim ve SEN için..oturduk beraber kahvaltıya..Bir yudum çay içtim bardağımdan tadı biraz buruk geldibiraz daha SEN koydum bardağakarıştırdım..Şimdi çayımın tadı aynı SEN gibi..Gülümsedim..

Gazeteyi aldım elime ilk sayfasında yine SEN..Kahvaltı masasını beraber topladıktan sonrapencereye doğru yürüdümperdeyi araladım..
Gökyüzünden şakır şakır SEN yağıyordun..Gülümsedim..
Dışarıda havanın soğuk olduğunu tahmin ettiğim için üşümemek için SEN giyindim üzerime..ısındım..Gülümsedim..
Sokak kapısını araladım..satıcılar var güçleriyle SENSEN diye bağırıyordu..Gülümsedim..
Yürüdüğüm caddenin mağazalarının vitrinlerinde SEN varsın..
Gelip geçen tüm insanların yüzlerinde SEN..Biliyormusun otomobillerin kornaları bile SEN çalıyor..Gülümsedim..
Köşe başına doğru yürüdüm..Her zaman ki gibi orda duran çiçekçi kadın;sepetinden bir SEN çıkarıp uzattı..aldım kokladım SEN gibi kokuyordu..Gülümsedim..
Önünden geçtiğim sinema salonun afişlerinde SEN vardın..uzun uzun bakındım..Gülümsedim
Yürümeye devam ediyorum..karşıdan mahallemizin çocukları geliyor..durdurdum onları..şakalaştık birazkahkalarında sıcacık SEN vardın..Gülümsedim..
Bazen tanıdıklar soruyorlar..Neden hep gülümsüyorsun diye..Gülümsüyorum..
Bilmiyorlar..Bilseler sormazlardı..Gördüğüm her şeyde SENduyduğum her ses SEN..kokladığım tüm herşeyde SEN varsın..SEN'in olduğun yerde gülümsememek olurmu..
SEN'le dolu yeni bir güne doğru yürüyorum..
Dedim ya;herşeyde SEN varsın..Sadece SEN..birazda BEN..

Seni Anlatmamı isteselerdi..

Benden seni anlatmamı isteselerdi bir yürek anlatırdım içinde koskacaman bir dünya dünyada kocaman bir fener ve sevgi yolu aydınlatan.

Deselerdi yaz onu; yazardım en güzel şiirleri dilsiz istekleri dipsiz kuyu sarınçlarında yuvarlanan aşkları. Yazardım parmaklarım morarıncaya kadar yazardım yüreğim yorulup duruluncaya kadar.

Deselerdi çiz onu; çizerdim dünyayı dünya her tarafı yedi veren gülleri yedi renk açan en mevsimsiz çiçeklerin açtığı nakışlı oyalı özenli bir dünya ve korkardım kendi çizdiğim dünyaya dokunmaya korkardım çiçeklerin yaprakların solmasından.

Deselerdi kim O ?
O derdim O işte yüreğinde deryaları taşıyıpta tek bir dünyalıya konuşamayan o sınırsız sevgi deryasında yelken açıp giderken sevgisini utangaç kişiliğine gömen biri idi.

Ve O derdim ;
Beni sabahlara kadar kendisini düşünmek zorunda bırakan insafsız biri O konuşsa yüreğindeki allı tebessümlerde kaybolurdum konuşsa yanmadan yıkılmadan söndürürdü beni derdim. Sigaram kadar tiryakisi olduğum içkim kadar başımı döndüren görmediğim kadar özlediğimözlediğim kadar dokunamadığım dokunamadığım kadar ürkek...

Ve O derdim ;
Yaşayıpta yitirdiğim değil yaşamayıpta bilmek istediğim konuşmasını beklediğim kızıl dudaklarına hasretlendiğim hasreti ile eridiğim yanımda iken bile özlediğim gittiği yolu kıskandığım aydınlık günlerimi aradığım.

O derdim...

tutarmısın ellerimden sana sonsuz güvensem..
severmisin beni sana aşığım desem...
bir tutam mutluluğa açım doyururmusun beni sevgi sözcüklerinle..
kırmızı bir gül değil pahalı bir hediye değil
yoluna canımı sersem alırmısın beni sonsuz aşk bahçene..
herşeyim olurmusun kalbim seninle atsa..
sarılır okşarmısın saçlarımı aşkım aşkım diye koşsam sana
bende diyerek tamamlarmısın seni seviyorum diye haykırsam..
bitanem olurmusun benim
senin için ölümlerle karşı karşıya gelsem
azraile meydan okusam senden başkasına bakmasam..
nefesinle uyanıp hayalinle uyusam..
beni severmisin ? senin için ağlasam
gözyaşlarımı silermisin..?

aat kaçı vurdu bilmiyorum.Zaman sadece senli günlere ayarlanmış. İşte bir gün daha bitti. Sensiz geçen son günler olacak insallah bu günler.Artık ağlamak yok her gece sabaha kadar uyumamak yok yalnız kalmak yok. Ellerim ellerinde gözlerim gözlerinde olacak ve yeni doğan günü beraber karşılayacağımız sabahlara varacağız.Gözlerimizi birbirimiz yanında acacağız.Ve her zaman öpücüklerle uyandırılacağım.

Biliyor musun bebem? Kendimi hiç bu kadar mutlu hissetmemiştim.Yaşamı bu kadar seviceğimi hiç düşünmemiştim. Her sabah uyandığım zaman dualar edip yüzüm gülerek yataktan kalkacağımı düşünmezdim.

Ama hayatıma sen girdin gireli her güne huzurla uyanıp mutlulukla günü bitiriyorum. Yüzümden her daim gülücük eksik olmuyor.Ne iyi ettin de hayatıma girdin ya...Sen yüreğimi istila eden En özel işgalisin düşüncelerimin! Seni düşünmek sevgini hissetmek titretiyor içimi

Hayatımın en zor anında çıkıp gelmiştin.Öyle bir girdin ki yaşantıma ömrümün dönüm noktası oldun be aşkım.Umutsuzluk mutsuzluk ve acılar bir anda terketti beni ve sürgün yüreğimi. Sadece gerçek sevgiler kaldı bana. Sürgün olan bu yürek seninle sevmeyi de ögrendi yeniden.Seninle dünyanın en güzel duygusunu yaşadım. "AŞK" Ah aşkkk ne kadar güzel şeysin sen.Aslına bakarsan güzel olan sen değilsin.Seni gerçekten yaşatmayı başaran.Yani .. yani HERŞEYİM

Yüreğimin VAZGEÇİLMEZİ DOĞAN GÜNEŞİM GÖKYÜZÜNDE PARLAYAN YILDIZIM

Aşk mesafe tanımaz

Her sabah aynı güne uyanıyoruz seninle..
Güneşin yakıcılığının suyun serinliğini hissediyoruz birlikte
Pencereyi açıp aynı gökyüzünü görüyoruz...
Çiçeklerin kokusunu çekiyoruz içimize.
Yüreğimiz aynı heycanla atıyor
Işık saçıyor gözlerimize...
Parkta sokakta oynayan çocuklara bakıp onların yüzündeki doyumsuz mutluluğun tadını alıyoruz ikimizde...
Sonra biryerlere yetişmenin telaşını yaşıyoruz özenle giyinip düşüyoruz yollara...
Kentin kalbalığı gürültüsü.tozu dumanı arasında varıyoruz gideceğimiz yerlere...

Bizi gören herkez sabah sabah yüzümüzdekio gülümsemenin o aydınlığın anlamını soruyor
Anlatılacak şey değil Anlatamıyoruz
Bunun sadece yaşandığı zamn anlaşılacağını biliyoruz çünkü.
Bunalıyoruz bazen hayatın temposu öylesine sıkıyorki boğulacağımızı hissediyoruz.
Sonra bir seski o ses mutluluğun sesi adeta yeniden hayata bağlıyor bizi...
Bir kutu vitamin içmiş gibi yada koca bir paket çikolatayı yemiş gibi enerji doluyoruz...

Gün yavaş yavaş çekilirken tatlı bir yorgunlukla tutuyoruz evin yolunu..
İçimizdeki huzuru tarif edecek kelime bulamıyoruz
Aynı aaaifle yiyoruz akşam yemeğini
Kahkahalarla birlikte dökülüyor şarkının sözleri dudaklarımızdan
Sonra bir flim izliyoruz
Birlikte gülüyoruz birlikte ağlıyoruz birlikte korkuyoruz...
Bir kitabın satırları arasında kaybediyoruz kendimizi
Yavaş yavaş kapanıyor gözlerimiz
Yüzümüzde yine o aynı gülümsemeyle dalıyoruz
Her gece aynı uykuyu uyuyoruz seninle
KİLOMETRELERMİ?
SADECE AYRINTI...
uzaktaki aşıkların tek farkı km lerdir onlar herzaman beraber herzaman yanyanadırlar

Ellerim ellerini tutmalı sevgilim
Uzaklara gitmeli seninle peşinden
Hayata tutunmalı bir gülüşünle
Sevmeli her şeyi tek bir sözünle
Uğruna ölmeli yeri geldiğinde bile
Yeniden yeşermeli sevgisi en derinden
Ağlamak yok bundan sonra
Her zaman sevinç olacak yarınlarımızda
Tut ellerimi sevginle sar beni
Gözlerim gözlerinden geçmeli
Öyle ki sevgimizi herkes bilmeli...

gözlerimin açık olduğu her an
seni goruyorum
yanımda olmadığın zaman
sadece seni düşünüyorum

hayal bile olsa rüyalarımda
seninle birlikte oluyorum
bütün gizli olanlar senin yaptıklarında
bunun için seni sensiz yaşıyorum

gökler senin için ağladığında
seni göklerde arıyorum
kendımle yalnızlığı paylaştığımda
aklıma bir tek seni koyuyorum

aşkın anlamı sen oldugunda
gözlerim bir tek seni arıyor
kalbim bir tek seni bekliyor
ben ise bir tek seni seviyorum...

Sana nasıl anlatsam bilmiyorum. Ama bildigim tek ama tek şey seni delicesine cok sevdigim. Seninle öyle bütünleştim ki ayrılmak degil kopamıyorum senden. Ne seni bırakabiliyorum; ne de kendimi hice sayıyorum. Bunların ikisini de yapamıyorum. Cünkü artık düşünemiyorum. Kafama benligime o kadar yerleşmişsin ki; seni oradan çıkartmak olanaksız. Belki kendimi kücük düşürüyorum ama sevgide kücük düşme söz konusu olsa bile seve seve senin icin her adımı atarım. Seni o kadar cok sevdim ki artik aşkim senden bile öte. Seni sevdigimi daglara taşlara kısacası her yere; bütün kainata haykırmak istiyorum Seni Seviyorum!!
Bu kelime topluluklarını defalarca senin icin ama yalniz senin icin tekrarlayabilirim. Biliyor musun; seni sevdigimden beri artık cevremdeki her şey gözüme daha güzel daha hoş ve de daha ümit verici gelmeye başladi cünkü onlar bana seni hatırlatıyor...
Daglar gibi sende icimde cok büyük tutunulmasi zor bir yerdesin. Tepeler gibi sende icimde ulaşılması zorsun. Zirveye sadece bir kişi çıkar senin yaşamında; işte o da ben olmak istiyorum zirvede tek ben; BEN VE SEN!
Su gibi berraksın ama icimdekileri de alıp götürüyorsun yol gibi senin de sonun yok; yani seni sevmenin sonu yok!Bu böyle nereye kadar sürer bilemem tabi. Bunu ben belirleyemem; ama Şunu bil ki seninle ölüme bile varım..!Sensiz gecen bir gün degil bir salise bile düşünemez oldum. Sen benim; benligim varlığım hayatım gelecegim cilginligim sevincim mükemmelim sevdicegim kisacasi herşeyim herşeyimsin...
Sensiz bir hayatin oksijensiz yaşamdan farkı yoktur. Aldıgım nefes ictigim su yürüdügüm yol herşeyde sen ve senden izler var.
Seni seviyorum...Seni seviyorum...Seni seviyorum...Seni seviyorum...Seni seviyorum!!!!

Hep düşünmüşümdür; her sevmek istediğimde sevebilseydim hayatım ne kadar başka olurdu diye... şunu
sevmek istiyorum sevdim... buna aşık olmak istiyorum oldum... kolay söylenmiyor üstad seni
seviyorum olmuyor denmiyor yürekten bir çığlık gibi yükselmedikçe. sevgi kolay değil usta...
sabahları onu özleyerek uyanmak yanındayken bile özlemek o güldüğünde senin içinin gülmesi o
üzüldüğünde senin için parçalanması o ağladığında senin kahrolman kolay değil... kontrol
edilememezliktir sevgi... sevgi kolay değil usta... sevgi kolay değil usta... göz göze geldiğinde
yüreğine bir kor düşmesine engel olamamak dans ederken o dakikaların hiç bitmemesi için dua etmek
o nun tenine her sıradan temasında bile o nu ne kadar çok sevdiğini düşünmek ve hissetmek avuç
içlerinin ter kokusunu bile özlemek yokluğunda kolay değil... sımsıcaklıktır sevgi... sevgi kolay
değil usta... gece yatağına girdiğinde o nu düşünmek dualarına o nu da dahil etmek kendinden çok
o nun için yalvarmak dua etmek kolay değil... dualarında o na da yer vermektir sevgi... sevgi
kolay değil usta... onunla sadece bakışmayı dans etmeyi gezmeyi elini tutmayı kokusunu
hissetmeyi özlemek değil yıllar sonrasınıda düşünerek onla geçecek olan yıllara tatlı bir
tebessümle bakmak onunla beraber yaşlanmayı istemek kolay değil... hayatını ona verebilmeyi
istemektir sevgi... bütün bunlar kolay değil. bir anda düşünemez isteyemez insan. ben bunları
düşünüyor hissediyor ve istiyorsam ve ben buysam. bu kadar kolay değil diyerek sevgime küfür etme
arkadaş... tabii ki kolay değil. kolay şeyler yakışmaz sevebilen insanlara zaten. geceye mahkum
olan gündüz önünü göremez misali ben sevgime mahkum olmuşum. sevgim benim mabedim. dokunmayın
mabedime...

Canimin bir parçasi uzaklarda
Bendeki parçasi durmadan agliyor
Günes dogmuyor sanki sensiz safaklarda
Uyanmiyor içim bedenim kalkmiyor
Bir aci bir sizi var bagrimda
Derinlerden geliyor içimi yaraliyor
Bir dünya var etrafimda
Ama gözüm hiçbirseyi görmüyor..
Anliyorum gerçegi sonunda
Olamiyor sensiz hayat yasanmiyor