Seyir Defteri ' Prenses Annesi '

---> Seyir Defteri ' Yolculuk Vakti '

Yemin ediyorum siz böyle yazıyorsunuz ya kıskanıyorum ya. Bizim 8 ay oldu bir gün böyle gezip tozmadık. Kimse görmüyor mu aileden akrabalardan ya? Komik gelebilir sorum ama biz her gün okulda yan yanaydık fakat dışarda gezmedik hiç gezmememize rağmen akrabalarıma haber uçurmuşlar dedikoducu halkımız. Neyse iyice saçmalamadan gidiyorum ben. Allah sizi hiç ayırmasın ve her gün yazın takipçinizim :eda:

:R Anladım Canım . Yok Saçmaladın Estğ. Bilmem Devamlı Olarak Görüşüyoruz. Fırsat Buldukça .
Ben Öyle Biri Görecek , Şuradan Şu Çıkacak Diye Endişelere Kapılmıyorum Genelde de Akraba vs gören Olmuyor. :D Doğru Milletin Ağzı Torba Değil ki Büzesin..
Ama Bizim Durumu Aileler Biliyorlar. Ondan Rahatız Sanırım Birazda Yaşın Verdiği Bir Artı Var :D :love01:

ben şahitleriyim sürekli görüyorum :mad: bende istiyorum :(

hahaha

inşallah canım

:R Anladım Canım . Yok Saçmaladın Estğ. Bilmem Devamlı Olarak Görüşüyoruz. Fırsat Buldukça .
Ben Öyle Biri Görecek , Şuradan Şu Çıkacak Diye Endişelere Kapılmıyorum Genelde de Akraba vs gören Olmuyor. :D Doğru Milletin Ağzı Torba Değil ki Büzesin..
Ama Bizim Durumu Aileler Biliyorlar. Ondan Rahatız Sanırım Birazda Yaşın Verdiği Bir Artı Var :D :love01:
Biz de küçük değiliz ki yaa ben 20, Tan 23 daha ne olsun xD Ama işte İstanbul kocamaaan, benim yaşadığım ilçe küçücük gel de karşılaştır xD Ve en önemlisi ailelerin bilmesi doğru söylüyosun ama o zaman da annem izin vermiyor gitmeyin biri görür dedikodu çıkar diye çok dertliyim bu konuda çook xD

[MENTION=32269]bal_böceği[/MENTION] Allah sana da helal süt emmiş, yakışıklı, çekik gözlü birini nasip etsin İnşAllah :R

Biz de küçük değiliz ki yaa ben 20, Tan 23 daha ne olsun xD Ama işte İstanbul kocamaaan, benim yaşadığım ilçe küçücük gel de karşılaştır xD Ve en önemlisi ailelerin bilmesi doğru söylüyosun ama o zaman da annem izin vermiyor gitmeyin biri görür dedikodu çıkar diye çok dertliyim bu konuda çook xD

[MENTION=32269]bal_böceği[/MENTION] Allah sana da helal süt emmiş, yakışıklı, çekik gözlü birini nasip etsin İnşAllah :R

Anladım Canım :R Doğru İstanbul Büyük Bir Yer .. Amin İnşallah :R

amin inşallah cümlemize gönlümüze göre :) çekik gözlü olması gerekmez :D

Sevgili Günlük ,

Şu Sıra Bazı Sıkıntılardan Dolayı fazlasıyla uzak kaldım sana..
Bugün Cuma'ydı ve [MENTION=151672]bluee[/MENTION]'m ile görüşecektik .. Anlatacaklarım vardı tabi .. Konuşmamız gerekiyordu..

212 'ye gittik yine .. Oturduk konuştuk..
Özlemişim çok .. Çokta Seviyormuşum Bir Kez Daha Anladım..
Dua ediyorum günlük Allah'ım bizi bize nasip etsin..

Oğlum Bak Git Filmini izledik :)

Oğlum Bak Git Filmi Fragmanı 2012 ;

Daha Sonra Madoda oturduk bir şeyler yedik içtik.

" Tek Bir Bakışın Yetmiştir Belkide .. "

Akşam kuzenimin çeyizini toparladık .. Yarın Edirne'ye Gideceğiz Çeyizi Götürecek Eve Yerleştireceğiz.. Ne Zor İşler ya..

Daha Fazla Yazamayacağım Günlük , içimden yazmak geliyor ama yazamıyorum..

Hoşçakal ..

Not : Seni Seviyorum ..

:love3: - AyşeGüL - :love3:​

Son düzenleme:

Sevgili Günlük ,

Bayramın 4.Gününü Topluca Eğlenceli Bir Şekilde Geçirmek İçin Aşkım + Kankicanlarla Toplandık.. MarmaraForum'a gittik..

2 grup olduk .. Bowling oynadık :R ilk defa oynadım 58 falan yaparak 5. oldum :R
Canımın İçisi ile çok güzel eğlendik..

Bir süre MarmaraFormun Terasında oturduk. Sonra Aşkımla 5D 7D 8D Sinemaya Baktık Ama Kapılıydı..

Canımız Fena İskender Çekti :D Topluca Girdik Bir Güzel İskender Yedik. Uzun bir Zamandan sonra iyi oldu.. çok feci doydum xD

3342677.jpg

Daha Sonra Luna Parka gittik :) Balerine Bindik , Ama Aşkım Binmedi..

1.jpg

Ben Balerinden Bağırdım

Kubilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaayyyyyyyy diye ama aşkım beni duymadı günlük :(

Şimdi Duysun o zaman [MENTION=151672]bluee[/MENTION]

Kubilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaayyy Seni Deli Gibi Seviyorum :love3:

dc3b6nme-dolap-2.jpg

Sonra birtanem Dönmedolaba binmek istedi.. Çoook uzun zaman olmuştur dönmedolaba binmeyeli .. En son çocukken hayal meyal hatırlıyorum..
Ama hiç biri bu kadar zevkli gelmemişti..

Yanında kendini iyi ifade ettiğin , huzurlu , mutlu olduğun , güvende hissettiğin, değer gördüğüne , seni sevdiğine inandığın birinin olması çok güzel..

Çok Zaman olmadı ama çoğu şeyi kısacık bir zamanda aştık..
Benden bıkmasından korkuyorum :(

Bu Günlük Bu Kadar Günlük.. Şimdilik Hoşçakal

:love3: - AyşeGüL - :love3:

[MENTION=154329]InnoCence[/MENTION] seninle olmak çok güzel :R

[MENTION=151672]bluee[/MENTION] seninle olmakta dünyalara bedel :R

Bir Ömrü Yanında Geçirmek İstediğim Tek Adamsın Sen Ya .. :R

Adamın Dibisin :deli:

---> Seyir Defteri ' AşK '

Sevgili Günlük ,

Bugün Stres İçerisinde Bir Sabah Geçirdim.. 29 Ekim de Okulda Tören Yapılmamıştı . Bu Yüzden Bugün Saat : 09:30 da Okulda Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni Yaptık .. Geçtiğimiz Haftadan Beri Uğraştığım Okul Korosu İçin Çok Fazla Stres Yaptım. Stres Yapma Sebebim Çocukların Söyleme Becerilerinin Gelişmemiş Olması nasıl Anlatsam Algılama da Güçlük Çekiyorlar.. Okulun Genelinde Olan Bir Problem Aslında Algılama Güçlüğü..

Bir Kaç Güne Sığdırılmış Bir Çalışma Yapmak Zorunda Kaldım.. Şarkılarımı Seçtim . Öğrencileri Topladım .. Önce Ben Seslendirdim.. Sonra Onlara Söylettim.. En Son Salı Günü Son Provamızı Yapmıştık.. Provada Azda Olsa İyilerdi.. Bugün Çok Fazla Endişe Ettim Dedim Ya Söyleyemeyecekler Rezil Olacağım Diye .. Neyse Tören Saati Gelmeden Önce 2.Dersim Boştu. Halletmem Gereken Evraklar Var Önce Onları Bitirdim. Müdür Beye İmzalatmam Gereken Bir Kağıdı Götürdüm ..

Soru Bana " yüzün neden dökük " .. Dedim hocam stres yaptım öğrenciler törende koro şarkılarını söyleyemeyecekler diye.. Konuştuk Biraz Çay Ismarladı Sağ olsun .. Tam Kafa Adam :R Çok Neşeli.. Biraz Da Olsa heyecanımı Dindirdi.. Ta ki Törene Kadar :s

Tören Saati Geldi.. Saygı Duruşu İstiklal Marşı Derken Konuşmalar , Şiirler falan .. Sıra Geldi Koroya ..
İsmimin Anons Edilmesi Beni Onure Etti..

" Okulumuz Müzik Öğretmeni Ayşe *** Yönetiminde Okul Korosu .... " Cümlenin Devamını Hatırlamıyorum Çünkü o an başımda şimşekler , karnımda kelebekler , ayaklarımda bir halsizlik .. Strese Bak ya .. Neyse Gelelim Sonuca :R

Hiç Beklemediğim Bir Şey Oldu .. Çocuklar da Çok heyecanlıydılar Ama Hiç Bir Şekilde Ne Bir Detone Ne Bir Ses Kaçırma Nede Ritim Şaşırma Hiç Biri Olmadı .. Tembihlerime Sıkı Sıkıya Uydular.. Ve Gerçekten Çok İyi Söylediler .. Bittiğinde Yaptığım Stresin heyecanın yersiz olduğunu fark ettim..

Son Ders Zilinden Sonra. Koroda Bulunan Bir Öğrencim Yanıma Geldi Öğlenden Sonra 13:30 'da Tekrar Öğlenci Öğrenciler İçin Tören Yapılacağını Onlarında Bulunacaklarını Söyledi.. Meğersem İlgili Müdür Yardımcısı Koroda Bulunan Öğrencileri Derste Odasına Çağırtmış ve 13:30 daki törende yer almalarını söylemiş.. Ama benim haberim yoktu.. Öğrencim Sizsiz Yapamayız Diyorlardı .. Yaparlardı Çünkü Sabah Çok İyilerdi Yine Yaparlardı.. Müdür Yardımcısına Sordum Kalmanıza Gerek Yok dedi .. Kalmak İstersen de Sen bilirsin dedi.. Zaten Sabah Töreni İçin Strese Girdim Birde Öğlen İçin Çekemezdim.. Eve Döndüm :(

Onları Orada Bensiz Bıraktım Sanırım Kötü Yaptım . Bencillik Ettim Üzüldüm Bak Şimdi Yaa .. :(

Eve Geldikten Sonra Kuaföre Gittim .. Akşam 7den Sonrada Spora .. Off Öldüm Resmen Ya Pestilim Çıktı..
Bugünlük Bu Kadar Günlük ..

Hoşçakal Günlük

Not: Seni Seviyorum

Sevgili Günlük ,

Yeniden Merhaba .. Şöyle Bir Anlatmaya Başlayayım Ancak Bitiririm..

03/11/2012 Cumartesi Günü Sabah Erken Kalkıp Kahvaltımı Yaptım Emine İle Birlikte Cuma Gecesi Hazırladığımız Eşyaları alıp Dayımlara Gittik.. Kuzenimin Kınası Vardı .. Kuaförde Randövümüz 14:00 daydı. Kuaföre Gittik .. Bir Güzel Hazırlandık.. Dayım ve Enişte Arabayla Gelip Bizi Kuaförden Aldılar .. Halimi Görmen Lazımdı ya.. Uzun Bir Tunik Üstelik Kapşonlu Taktım Onu Sırtıma Ayağımda Platforumlar :D Yinede İyi Durdum Üzerinde Yaa .. :D

Neyse İlk Önce Fotoğrafçıya Uğradık 4 Kafadar Resim Çekildik Gelinimizle birlikte.. Sonra Salona .. Salonda Oynamadık Ama Yinede Eğlenceli Geçti.. Bütün Bekar Kızlara Duvak Taçlardan Dağıttık :R Bizimkiler Kırmızıydı..

Kına Tepsisini Bana Verdiler ayyy İlk defa böyle Bir Şey Yapıyorum Heyecanlanmadım Değil.. Kuzenim Resmen Beni Sağdıcı yaptı ya.. Her İşine Koşturdu.. Zor ama Ya yardımcı Olmak gerekiyor bu durumda canım benim mutlu olsun yeterki..

Kına Yakılacak Gelin Elini Açmıyor .. Neyse Oradan Bir Çeyrek Geldi Gelinimize Elini Açtı Kına Yakıldı.. Bütün Kızlar Gelinin Arkasına geçtik .. Gelin Kırmızı bir Yazma Fırlattı Arkaya ama malesefki ben tutamadım .. :(

Salondan Sonra Eve Geldik .. Çok Kalabalıktı ya 30 tane kız vardı herhalde :D Güldük eğlendik .. Yüzük Kimde Oyunu Oynadık.. Bol bol zehir zıkkımlandık .. :D Gece 5 te uyuduk Gelincağzımızla birlikte..

04/11/2012 Pazar ;

Sabah 8.30 da uyandık annem çay koydu hemen kahvaltı hazırladı benle gelinimiz birlikte kahvaltı yaptık.. Kuaföre yetişmemiz gerekiyordu. hazırlıkları yaptık çıktık ..
Bugün kendi makyajımı kendim yaptım .. Kuaföredeki kıza ben daha güzel yapcam şimdi dedim kız ben yapmıyormuyum dedi :D Makyajım bittikten sonra ağzı açık kaldı.. Çünkü onun Kına gecesinde bana yaptığı makyajın aynısını yaptım .. Allah beni ne etmesin kendime süper bir makyaj yapıyorum :R

Neyse .. Kuaförden çıktık Fotoğrafçıya.. Gelinle damat foto çekildeler derken Eve geldik bir şeyler yedik ..

Artık Gelini baba evinden çıkarmaya geldi.. Merdivnlerden inerken bir düştüm ki ayağımın üzerine sorma günlük :s kendimi topladım ama rezilde oldum. kesin nazar değdi..
Gelin arabasına Kuzenimle birlikte ben bindim .

Yolculuğumuz Edirne'ye 2bçuk saatte Edirne'ye vardık.. Edirne'de Düğün Alayı Yaptık.. 10dk lık bir Edirne Turu .. Sonra Düğün Salonuna Gittik .. Canım'ın Nikah Şahidi Olacaktım .. Düğün 8de başlayacaktı. Önce Gelinle Damat Dans Ettiler Sonra Nikah Masasına Geçildi ..
Daha Sonra Eğlence Başladı ..

Oynamayacaktık Ama Tutamadık Kendimizi Valla O Topal Ayakla Bir de Güzel Oynadım ki Günlük Sorma ..

Düğün Gece 12 de bitti artık İstanbul Yoluna Dönmüştük 2bçuk saatte falan İstanbuldaydık .. O kadar Yoruldum ki .. Ayaklarım şişmiş bir durumdaydı .. Eve Kadar Yalın Ayak Yürüdüm :D

Zaten 05/11/2012 Pazartesi Günü Okula Gidemedim.. Bu Kadarcık Günlük

Bu Arada Gelinin Ayakkabısının Altına Yazdığımız İsimler Hep Silinmiş :R
[MENTION=151672]bluee[/MENTION] hayatımın buna bizim ismimizde dahil

Allah Daim Mutluluk , Huzur , Sağlık , Bolluk ve Bereket Versin Evlerine Darısı Benim Başıma Artık Günlük :R

fqu7x.jpg

Hoşçakal ..

[MENTION=154329]InnoCence[/MENTION] bak buna sevindim işte

Aminnn :R

09.11.2012 Cuma Günü ;

Sevgili Günlük ,

Dünden Bahsetmek İstiyorum.. Sabah Her Zamanki Gibi 07:35'de Okuldaydım. Cuma Günleri 3 dersim olduğu için Hemen Hemen Her Hafta BirTanem İle Görüşüyoruz. Bu günde Görüşecektik.. Ama Önce Okul Korosunu 10 Kasım İçin Hazırlamam gerekiyordu.

3.Dersin Bitiminde 10.20 geçe Koro'nun Son provalarını Yapmaya Başladım Saat 10:45de çalışmayı bitirip hazırlanıp okuldan çıktım.. Birtanem Gelmişti Yine 212'ye gittik .. 212 Sinemalarında Vizyondaki Filmleri İncelerken Saati Bize Uygun Olanı Seçtik .. Paranormal Activity 4 'e gittik ama ben 4ü pek beğenmedim sanki diğer 3 serisi daha iyiydi.. İşte Fragmanı ;

Sinemadan Çıktıktan Sonra Ne Yesek ne Yesek Derken :D MC de Big MaC Yemeye Karar Verdik .. FastFood'dan hoşlanmasamda beğendim Big Mac'ı Tabi Yanında da Duble IceTea Şeftali Buzlu Buzlu :R

big-mac_6770.jpg

Yemek Yedikten Sonra Daha Önce de Gittiğimiz 5 7 8 D Sinemaya Gittik :D Bu Sefer Deniz Altını Seçtik Çünkü [MENTION=151672]bluee[/MENTION] Deniz Altını İstiyordu

8DD.jpg

212 den 4'te Çıktık.. Şimdi Birtanemle birlikte Emine'yide alıp Bahçelievlerdeki Aöf Bürosuna Gitmemiz Gerekiyordu. Minibüse bindik Bizim Evin oraya gelince Emine'yi aldık ve gittik.. Büroda işlerimizi hallettik.. Geri Dönüyorduk ki Profiterolcü gördük ve girdik :D Güzel Bir Tadı vardı Doğrusu :D

profiterol.jpg

Daha Sonra Haznedar da bir mekanda Oturduk Sıcak Bir şeyler İçtik.. Tekrar Minibüse Binip Bağcılardaki Olimpik Salondaki Mustafa Ceceli Konserine Gittik ..

Saat 6 bçuk falandı Salona Gittiğimizde Çok kalabalıktı .. başta yer bulamadık .. çok sıkıldık. sahne arkası boştu orada oturalım Ceceli Çıkıncada İneriz Dedik sahneye doğru.. Neyse ki sonunda saat 9 gibiydi Çıktı.. Çok Eğlenceli Geçti .. Birtanemle birlikte dans ederekten eşlik ettik şarkılara :D kamera sürekli bizi çekiyordu yaa :love3:

Konser Akşam 22:30 Civarı bitti .. Birtanemi Tramvaya Bindirdik .. Ayy Hiç Gitmeyecekmiş Gibi Gelmişti :(

189709_4321769236800_1558195402_n.jpg

Güzel bir Geçirdim Birtanemle birlikte Günlük . Çok Seviyorum Onu Birtanem o beni canımın içi sevgilim hayatım herşeyim [MENTION=151672]bluee[/MENTION]'m iyiki var iyi ki benimle.. Ömrümü Yanında Geçirmek İstediğim Tek Erkeksin Kubi'mmmmmmmmm

Dünlük Bu kadardı Günlükcüm Şimdilik Hoşçakal :vala_02:

:love3: - AyşeGüL & KubiLaY - :love3:​

Son düzenleme:

Güzel bir gündü herzamanki gibi :R

Sende iyiki varsın.

Merhaba Günlük ,

Biraz Erken Ama Geç Bile Kaldım Yazmak İçin Sana .. Dünden Bahsedeceğim .. Aslında Dün Akşam Yazacaktım Olmadı Çok yorgundum ..

Dün Cumaydı Malum yine 3 dersim vardı.. Dersten Sonra Bağcılar Meydana Çıktım. Meydan da Emine ile buluştuk İncirli Metrobüse Bindik. Zincirlikuyuya gidecektik..
Zincirlikuyuda hayatımın anlamı birtanem sevgilim bir ömrü yanında geçirmek istediğim tek erkek [MENTION=151672]bluee[/MENTION] ile orada buluşup karşıya Ümraniyeye Geçecektik..

Ümraniye deki ilk durağımız Kubilay'ın kız kardeşinin evine gitmekti.. Bizi Bekliyordu. Kubilay'ın Kızkardeşi yani görümcemin adı Kübra. Kübra ile tanışmaya onun evine gidiyorduk. Çok heyecanlıydım. Neyseki Zincirlikuyudan Ümraniyeye erkenden vardık.. Kübra'yı çok sevdim . Sıcak kanlı ve yakın davrandı bana da ama inanılmaz heyecanlıydım :) oturduk birazcık sohbet ettik çay içtik falan bir kaç bir şey hazırlamış sağolsun ellerine sağlık çok lezzetlilerdi.

Kübra yeni evli evinin eksiği nedir bilmedim o yüzden küçük bir bebek hediye ettim :R

295697_4341874299414_1776065761_n.jpg

Bebeği Çok Beğendi :R Sevdi.. İyi Anlaşacağımızı Düşünüyorum Kübra ile :)
Daha Sonra Kübra'dan Çıktık ve Ümraniye de bulunan Büşra isimli bir arkadaşımıza gittik.. ama Kubilay gelmedi tabi :D Akşam birlikte dönecektik zaten..

Büşra'ya da bebek aldık :D

72194_4341870419317_833127443_n.jpg

Artık Yolları Öğrendik Gider Geliriz.. Görümcem Zaten yine Gelin Diye Davet Etti İnşallah Gideriz Bir Daha :)

Eve Dönüşte Ümraniye Çarşıda Buluştuk Yine Kubişimle birlikte Zincirlikuyuya kadar geldik aşkım beni Metrobüse bindirdik kendisine Ortaköye doğru yol aldı..

Güzel Bir Gündü Günlük çok heyecanlıydım ve çok mutlu oldum.. Allah'ım inşallah mutluluğumuzu Daim eder.. Şimdi Sıra Kubilay'ı teyzemle tanıştırmaya geldi :D artık bakalım .. Seni gelişmelerden haberdar edeceğim günlük ...

Not : [MENTION=151672]bluee[/MENTION] seni çok seviorum

Hoşçakal Günlük

ya nedense hep ben varım böyle günlerde hehe
Daha güzel günler geçirmeni nasip etsin Rabbim :)

ya nedense hep ben varım böyle günlerde hehe
Daha güzel günler geçirmeni nasip etsin Rabbim :)

Sensiz Tadı olur mu :D

Sevgili Günlük Uzunca Bir aradan sonra tekrar seninleyim .. Alışmışsındır sende bu duruma artık :) bugün neler yaptım ??

hımm Sabah saat 06:30 da kalktım hazırlandım okula gittim bildiğin üzere cuma günleri 3 dersim oluyor ve cuma günleri genelliklede hayatımla görüşüyoruz..
Bu cuma okulda kalmam gerekti çünkü öğretmenler günü ile ilgili tören yapıldı..
Kendi sınıfıma 2.derste gittim zaten dersimiz vardı. Hediye getirmişler sağolsunlar ellerinden geldikçe bir şeyler getirmişler. Diğerler öğretmenlere göre azdı hediyelerim ama ben hediyede değilim zaten..

Akşam bağcılar olimpik salonunda öğretmenler günü için yemek , ödül töreni , konser vs etkinliği vardı. Davetye vermişlerdi okulda 2kişilikti davetye. hayatımla birlikte davete katıldık.. gittik yedik içtik falan derken durmadık fazla çıktık..

Hayatımla birlikte DAĞ isimli bir filme gittik.. Askeri Filmlerden pek hoşlanmam ama gerçekten çok etkilendim çok hoşuma gitti.. Duygulandım :uzgunkiz:
Bak günlük sana fragmanını göstereyim ;

Güzel Bir Film Tavsiye Ederim.. Filmden Çıktıktığımızada Saat 21:00 dı Mekan Kafeye geçtik orada oturduk Sohbet ettik film hakkında konuştuk birazcık.. Kivi Çayı İçtik Saat 21:45 te kalktık hayatıma tramvaya kadar eşlik ettim yolcu ettim :)

Hiç Bırakasım Gelmedi Ama Yapacak Bir Şey Yok .. Pazar Günüde Kayınvalide'm ve Kayınpeder'im ile tanışacağım kahvaltıya götürecek [MENTION=151672]bluee[/MENTION]'m beni :)

Bu Arada Günlük İnsanlar Yalan Söylediklerinde Gözbebekleri Oval Şekil Alırmış .. Doğruyu Söylediklerinde İse Göz Bebekleri Büyürmüş.. Yaptım Bunu Soru Sordum ve Gözlerine Baktım .. Evet Günlük Gözlerine Derin Derin Baktım.. Allah bizi doğruluğumuzdan ayırmasın birtanem :love3:
ÇooooK ama ÇoooooK seviliyorsun Kubilayyyyyy :love3:

[MENTION=151672]bluee[/MENTION] Çünkü sen çölüme yağmur oldun ... Sen geceme gündüz oldun .. Sen canima yoldaş oldun .. Sen kışıma yorgan oldun
..

Normalde Dinlemem Müslüm Gürses Ama Bu Şarkıyı Sevdim Hayatım'a Gelsin ..

Hoşçakal Günlük

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri