Sevdaselin_ce

---> 2013 şiirler, 2013 sözler, 2013 güzel sözler ve yazılar

yalnizlik-1.jpg

Sonbahardı mevsim... Yeşildi yine de dallarım, sönmeyen umutlarım kapanmayan tek kapım dı senin yanın.
Gidişinle yeşil dallarım kırıldı.umutlarım yok olup hatıralardan arındı,yoksun ya bu beden sonbaharını yaşadı.İlk yokluğun demini, kırılan yüreğin ızdırabıyla sardı.Gitme diyemeden göndermek en acı yaranın bir belirtisi, sensiz günlerin en hazin çaresizliği.işte hayatımda yokluğunun son demi VEFASIZ.

Kırılan yüreğimin,giden yılların.ardında bıraktığın en acı hatıranın şimdi senin göz bebeklerinden akacak bir damla yaşın geri veremeyeceği o güzel yıllarımın ağırlığını taşıyorum üzerimde.yoruldu bedenim,gidemez oldu düşüncelerim,acımakta hep kanayan kalbim...
senden bana kalanlar anlatılmaz duygularla.Benden sana kalanlar armağan artık bu saatten sonra.İçimdekini anlatamamak var ya en büyük yük bana.Bu sana son sözüm oku belki bir gün ezilir yüreğin de gelirim aklına....

"Her şeye yeniden başlayabilmek ne güzel olurdu kim bilir?
Öyle geçen yıldan geçen yüzyıldan bir başka tarih kesitinden değil ama... En baştan... yaradılıştan...
Her bir saniyesi insan aklının o acımasız sorgusunda düzeltile düzeltile baştan kalıba dökülmüş koca bir tarihi muhteşem bir halı dokur gibi ilmek ilmek yeniden örüp bir fizik kitabı netliğinde en baştan kaleme almak ve ömrümüzün kalanını o kitaptan alınan derslerle yaşamak nasıl güzel bir uygarlık yaratırdı?
Oysa tarih söylentiler efsaneler ve boş inançlar üzerine kurulmuş sır dolu yaşlı bir tapınak gibi yorgun bugün...
Tarih can çekişiyor..."

Birisi kabuk tutmuş yaralarımızı okşamaya başladığında cırt diye açılıveriyor ve oluk oluk kanama başlıyor yeniden. Birine teslim olduğumuzda ve içimizi döktüğümüzde bedenimiz ve ruhumuz kan içinde kalıveriyor. O yüzden değil miiçimizi
tutmalarımız birine teslim olmaktan korkmalarımız ortalıkta tedirgin ve gergin dolanmalarımız?
-Anlatsam mı anlatmasam mı?
- Kararsızlığımız
-bu sevgi beni acıtır mı?
- Kuşkularımız. Her zaman seni üzecek birileri olacaktır. Tek yapmamız gereken; sevginin bize vadettiklerine güvenmeyi sürdürmek ama kime ikinci defa güveneceğimizi de iyi seçmek.

O kadar çok aramak istiyorum ki seni. Sesini duysam yere göğe sığmayacağım. Aylarca yetecek-yıllar yetmesine izin vermeyecek eminim. Ama keşke arayabilsem seni. Duyabilsem sesini. Yarım kalan sözler kursam sana. Hepsi yarım kalsa yorulsa
sussa... Anlasan o heyecanımı. Nefesimin kesik kesik sesini duysan. Alışmaya tekrar alışmaya başlasam o sıcak nefesine. Bir duyabilsem sesini.Gözlerimden yaşlar süzülürken ağlarsan kapatırım desen. Hayatımda böyle tehdit görmemiş olurum. Anında silerim gözyaşlarımı. Ağlama derim kendime. Ağlarsan sesini duyamazsın. Ağlarsan hep ağlarsın.Sonra yine sussak. Hiç sormasan neden gittiğimi seni neden bıraktığımı. Öylece sussan. Ben de hiç sormasam sana hala beni seviyor musun diye. Yavaş yavaş kapatmamız gerektiğini hissederim sonra eminim. Konuşmayacaksak kapatalım dediğini duyarım sanki. Ama hala susarım. Kapatıyorum desem sadece tamam diyeceğini bilirim. On saniye on sene olur bana biraz daha beklerim susarım.... Kırık yalan söylerim kendime- kırkınada inanırım. Özlemiş derim kendime. Şuan elleri titriyor derim. Derin derin nefes alıyor derim. Hiçbirini duymazsın dediklerimin. Hasret konuşur. Yollar konuşur. Hüzün konuşur. Ayrılık konuşur. Biz susarız. Evet yapmam gerekeni yapmaya karar veririm. Çünkü tek kelime etmeyiz.Söylemek istediğin son bir şey var mıkapatıyorum derim. Hayır diyeceksin bilirim. Cümle bile değil. Kestirip atacaksın. Damarlarımı uzattığım saçlarımı kesip atacaksın işte birazdan. Hayır dersin.
Telefon kapanır.
Telefonun tuş kilidi kapanır.
Odamın kapısı kapanır.
Sonra ışığı kapanır.
Ama yaram
Yaram bir daha asla kapanmayacak o açık kalır.

23837210.png

akLıma qeLen son söz
HayaL kırıkLıqıyLa korkarak utanarak dudakLarımda …
hoşçakaL…

Dilsiz değildir suskunluk,çok şey anlatır anlayana...Kelimelerin anlatamadıklarını haykırır aslında...Bir kaçış değildir suskunluk,bir bakıştan çok daha fazlasıdır...Sessiz çığlıkların bir adım ötesidir...Hayata olan öfken,insanlara olan kırgınlığın ve daha nicesi saklıdır içinde sukunetin...Rest çekmenin ''asil' halidir anlayana...

Umudu Kaybetmek Ne Kadar Kolaysa Onu Beslemek O Kadar Zordur...Hayata Bağlanmak Ne kadar Uzun Ve Yorucuysa Hayattan Kopmak da O kadar Kısadır...YAŞARSIN, SEVERSIN, UNUTURSUN... Sevmek kolay Önemli Olan Tutkuyu yaşatacak Inançtir...Bırakıp Gitmek Için Deli Bir Yürek,Unutmak Için Küçük Bir Kalp Yeterlidir...Ama Önemli Olan Kocaman KalpLe Sebepsiz SevebilmektiR.....

Susmak çare değil belki, ama yürek konuşsa ne fayda,
kendine muhatap bulamadıktan sonra

Göz yaşların yere düşmeden yeşermiyor, gölgesinde huzur bulacağın o yalnızlık çınarın. Sana kendini değersiz hissettirenlerin peşinden koşacağına, yalnız ol , ama mutlaka gururun arkasında yürü. O, seni bu zamanın adamı yapmaz belki, ama senide kimseye harcatmaz

Var mı daha ağır yük, hasreti çekmek kadar. Yaşama sebebimsin, ekmek kadar su kadar. Ayrılığın, hasretin her şeyin bir hazzı var. Seni anmak da güzel seni özlemek kadar!!!!!

Anlattıkça kış vuruyor satırlarıma

Anlattıkça üşüyor, anlattıkça ısınıyor yüreğim.
Bugün sardunyalarım da açmadı
Belki de küskün renklere
Ellerimde günah gibi yaşayamadıklarım
Sensiz soluyorum anlayacağın
Mavi mavi ölüyorum

Duyuyor musun, orada mısın,
Var mısın, yok musun?
Bir tek şeyi unutma!

Seni sevdim ben.

Yanarak, yıkılarak
Aklıma her geldiğinde ağlayarak...

Seni unutmayı düşündüm bu gece. Bir sigaranın üstüne adını yazdim. Sigara bittiğinde unutacaktım seni. Duman duman atacaktım,seni içimden. Rüzgar savuracaktı, küllerini fakat...Seni unutmayı düşünürken. Nerden bilebilirdim ki. Seni her nefeste içime çektiğimi!

Çok yorgunum.. dinlenebilir miyim yüreğinizin kıyısında ?
üstelik açım da sevgiye, tarafınızdan bir parça sevilebilir miyim ?
kırılmışlıklarım var biraz, onarabilir miyim gözlerinizde ?
biriktirilmiş hüzünlerim var, bozdurabilir miyim dizlerinizde?
ya da unutun gitsin, hiç söylemedim farz edin...
bir aşk'ı unutamam başka ten'de..
ben sizden değilim..

Bu gece son kez sarıldım sana,son kez çektim içime bütün kokunu ve son kez fısıldıyorum kulağına seni sevdiğimi. Bu gece son kez içtim şerefine ve son kez kaldırıyorum kadehleri gidişine. Hani bana hep derdin ya ; bak ben gidersem eğer üzülmek yada moral bozmak yok,hatırlıyor musun ? Evet aynen öyle oldu !Gidiyorsun,elimi kolumu bağlayıp gidiyorsun ve ben hiç bir şey yapamıyorum.Dur gitme be sevgi...li ! diyemiyorum. Bir dakika daha fazla kal yanımda,gözlerinde 1 dakika daha esir olmak istiyorum diyemiyorum. Gidersem üzülme demiştin ya bana,üzülmüyorum. Ama her gece şerefine bir şişe deviriyorum,seni benden alan kadere bir kez daha isyan ediyorum. Bir kez daha sövüyorum seni benden alan ellere ,uzaklaştıran gölgelere. Düşünüyorum ve kendimi biraz daha itiyorum alkole. Acaba diyorum acaba çok mu az değer verdim ? yada gereğinden çok mu benim olacağına inandım ?. Sonra ne mi oluyor ? Senaryo belli be sevgili,dolduruyorum ufaktan kadehimi ve başlıyorum sonu gelmez hayallere,düşlere,ucu bucağı olmayan düşüncelere.. Her gidene uğurlamaya alıştı da bu yürek bir seni silip atamadı. Her şeye eyvallah dedi de bu akıl bir gidişine eyvallah deyip de unutamadı. Şimdi ne yapmalıyım sence ?. Sineme çekip,kısmet deyip yola devam mı etmeliyim. Yoksa ulan böyle kaderin diye sövmeye başlayıp,uyandığımda yalnız odamda boş yatağımda gözlerimi mi açmalıyım. Neden susuyorsun ! Bir cevap vermek bu kadar zor mu,bu kadar zor mu git başımdan seni istemiyorum demek. Neyse sevgili artık bana müsaade,daha devirmem gereken 5 şişe,unutmam gereken 1 kadın,sövmem gereken bir kader ve beni evde boş karşılayacak bir yatağım var . Gitmem gerek şimdi ,ama senin ki gibi gitmek değil bu,arkanı dönüp gitmek öyle olmaz. Bak gözlerime,görüyor musun bendeki seni ? Hissediyor musun içimdeki o koskocaman sevgiyi ? İyi bak gözlerime,tekrarı yok bu filmin,tekrar yazılmayacak bu senaryo,tekrar olmayacak başrollerde bu oyuncular ve seni benim gibi taparcasına sevecek biriside olmayacak. Kendine iyi bak sevgili,ama sakın başkasına da bakma bana baktığın gibi,başkasının yüreğine düşürme bendeki bu ateşi,al bendeki emanetini,dün gece sarılıp yattığım,kokunu bana ulaştıran emanetini,seni yanımdaymış gibi hissettiren emaneti. Gidiyorum sevgili,bu sefer arkandan bakıp düşünecek biri yok artık seni,bu sefer acaba yanımdayken çok üşümüş müdür ? diye düşünecek biri yok. Bak bakalım nasıl oluyormuş birinin arkasından bakıp bir daha geleceği anı hesaplamak,bak bakalım anlayacak mısın 1 dakika daha seni görmek istememin sebebini ! Hoşça kal sevgili,bana verdiğin anılarla hoşça kal..

Artık ben de sıkıldım güçlü görünmekten..
İçim düğüm düğümken başka düğümleri çözmekten..
Herkese yetişmekten ama hep kendime geç kalmaktan...
Eskiden olsa bir şekilde yakasından tutardım hayatın ama şimdi tutunduğum her hayat elimde kalıyor..
Ya benim gücüm tükenmiş ya da hayatın karşıma çıkardığı yürekler çok acımasız..
Haketmeyenler en konforlu kalplerde sefalarını sürerken, nedense ben hep iyi halden tahliye ediliyorum.

Sen yine sükutu giyin! Dilersen hiç konuşma.
Ben kelamlarımı çürüttüm yolunda.
Çarpsada bir tokat gibi yüzüme,
Her harfi yoluna heceledim.
Ve bilesin üstüne aşkı giydirdiğim,
Söz verdim ben bu yüreğe,
Hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim

Sana duygularımı nasıl anlatsam Buna kelimeler yetmez ki. Gökyüzünden yıldızları indirsem, Sana ışık olamam ki. Sevgi bahçelerinden güller toplasam, Sana açtıklarını anlatamam ki. Gönlünde bir gonca gül olsam, Seninle açacağını anlatamam ki. Sen bir kuş, ben bir ağaç olsam, Dallarıma kon diyemem ki. Çağlayanlar gibi akmak istiyorum, Bunu yinede anlatamam ki. Seviyorum diye dağlara haykırsam, Sana sesimi duyuramam ki. Başını kalbinin üstüne koysam, Nasıl attığını anlatamam ki. Seninle buluşup el ele tutuşsam, Heyecandan öleceğimi anlatamam ki. Hep seninle kalsam, yanında olsam, Seni sevdiğimi anlatamam ki ...

Sevdin mi sonuna kadar seveceksin öyle ki enkazını kimse toplayamayacak zamandan başka, oda geçmek bilmeyecek. Eline aldığın her işi en kusursuz şekliyle yapacaksın öyle ki ‘Bunu en iyi O yapabilir’ dedirteceksin. Üzülmeyi yıpranmayı sevdiğ...inden mi HAYIR! Çünkü hayatın tadı sadece sevinçlerde değil her şeyi hakkıyla yapmakta. Bilki kendini koruma duygusuyla kaçındıklarından ötürü hayat bir müdd...et sonra ot gibi olacak. Hakkını veremeyeceğin hiçbirşeye ilişmeyeceksin, en iyisini yapamayacağın hiçbir işe elini sürmeyeceksin. İstediğini elde etmek için yolundan şaşmayacaksın bu kararlılığını hak etmeyen hiçbirşeyi istemeyeceksin. Kararlarını mantığınla verip duygularınla yaşayacaksın. Sevginin hakkını veremeyeceksen sevmeyecek,hayatından keyif alamayacaksan yaşamayacaksın! Sevgini, başarını, başarısızlığını, nefretini labirentlerde gömmeyeceksin, şelalelerle akıtacaksın EVET yıpranacaksın AMA sevindiğinde herkesten çok sevineceksin, başardığında herkesten çok anılacaksın, sevildiğinde herkesten çok sevileceksin ve elbet BİRGÜN! Herkesten daha mutlu olacaksın

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri