Sevdaselin_ce

---> 2013 şiirler, 2013 sözler, 2013 güzel sözler ve yazılar

Bazen çok seversin hasreti yakar yüreğini özlersin hep onunla olmaz istersin ama ayrı bırakır yollar onsuzLuğa mahkum ediLirsin...
En çok yaraLayan ne oLur biLiyor musun?..
Seversin söyleyemezsin istersin gidemezsin en ihtiyacın olduğu anda bulamazsınya işte o zaman....
İşte o zaman biterSin ! .

SEVİYORUM İNAN BANA

-Beni sevdiğine dair kanıt göster.
-Kanıt inancı öldürür.
Eğer kanıt gösterirsem seni sevdiğimi bilirsin.
Ben “seni sevdiğimi bilmeni” değil “seni sevdiğime inanmanı” istiyorum..
...-Neden?
-Çünkü bilmek beyinle inanmak kalple yapılan iştir.
Kalbini beynine tercih ederim.

"Şimdi söyleyeceklerimi yuttum
Yüreğim konuşsun harf harf…"

Ey dudaklarına sirayet etmiş son(ları)baharı silemediğim

Sen beni yüreğimin cümlelerini sıvamış dudaklarımı “ suskunluğa” teyemmüm etmekle suçlamaktasın? Yoksa gözlerindeki hayat rengini yüreğimdeki ölümle süslenmekle mi itham etmektesin? Belki de beni çoktan gitti bilmektesin belki de başka yüreğin terini silmekte görmektesin. Beni nerde kimin huzurunda el pençe divan durmuş düşünsen de ben anı yerdeyim. Suskunum ya içindekileri okur gibiyim.

- “ Bir gün bitecekti… Bitti. Aç gelmiştin sevgime doydun ve gittin…”

Gitmedim. Bitmedim. Ölmedim ey sevgili…

Ey avuçlarıma düşen tek dua

Ne çabuk unuttun gözlerinden izlediğim denizi? Ne çabuk bitirdin sana olan sevgimin büyüklüğünü. Ben sana dua genişliğindeki kadınım demişim… Bırakır mıyım seni ölmedim daha. Öl(e)medim. Daha da ölmeyeceğim.Gözlerine bulutların özgürlüğünü bırakmadan koşmak yok babama.Daha da bitmeyeceğim..Ellerine Cennet çiceklerinin kokusunu hediye eylemeden varmak yok Elif/imize….

Ey gökyüzünü gözlerinden kanatlandığım

Daha kaç nehir kuruyacak yüreğimin sensizliğinde..Her sustuğumda daha kaç kez kıyameti yaşayacaksın yüreğinin debisinde..Şimdi kelimelerin ucunda üşümekteyim..

Dokun bana / gözlerinde ölsün ölüm… Sar beni / yüreğinde büyüsün gülüm…

Seni tanıdığımdan beri hiçbir zaman yolumu / yüzümü senden başka bir adrese çevirmedim. Adından başka hiçbir cümleye yataklık etmedim ben. Evet kabul ediyorum suskunluğa meyil etmiş yollarım oldu ama asla senden vazgeçmedim. Bir miktar umut bir dirhem mutluluktu istediğim..Ve mavi bilyelerimi gözlerinden Cennete yuvarlamak bezden bir bebeği senin kollarında görme arzusu…Sonra ıslak saçlarını ellerimi bir tarak misali kabul edip delice taramak…Sonra gözlerinden savrulmuş en sıcak gözyaşlarını gırtlağında yakalayabilmek..Seni “ sona “ hazırlamak değil yeni bir umuda koşturmak…Cebinde sakladığın kaybedilişleri reddetmek seni bende yaşatarak..Siyah’a olan sevişlerini sana unutturup sana adın genişliğine denk gelen yedi rengi ispat etmek gözlerimde…

Hatırlıyorum da “ sana inat gitmeyeceğim “ dediğin günleri… Ben de suskunluğumun yamalı haliyle haykırıyorum ki “ seni çok seviyorum “…Nerde bilirsen bil beni. Kimin yanında kimin yamasına yüreğimi yama yaptığımı düşünsen de...

Ben bir sana verdiğim bir dua’nın kavgasındayım…

Bilsen de bilmesen de…

-------------
Kapattım tüm kilitleri üzerime…
Tek sen varsın tutunduğum.
Tek sen mevcutsun bu yürekte…

İster beni suskunluğun safında son görevimi yapmakta bil..
İster dua’ya durmuş yüreğimi
Elif/imize kavuşmaya gittiğimi düşün…

Bilsen de bilmesen de…
Ben seninim dudaklarımdaki en büyük duam...

156217_448169708563725_227797522_n.jpg

Sabitledim hayırlı olsun Sevdacim sayfan :)

Sevabına benim sayfamı da sabitlese birisi ne güzel olurdu. :)

:eda: :eda: :eda: :423423: :eda:

[MENTION=154874]leylmira[/MENTION] çok teşekkür ediyorum

Sana dair ne varsa , ben hepsini âşk bildim .
Sevda bildim..
Sen'i..sen bildim de , sevdayı sana bildim .
Âşk'a.. sen diye bakmadıktan , sonra ben âşk-ı neyleyeyim ?
Sen'i ruhuma cemre diye , damlatmadıktan sonra !

Ben bu bedende neyleyeyim..?

Âşk da 'sen'
Hasret de 'sen'
Ben de 'sen '

Aşk o kadar değişik o kadar farklı bir şeydir ki, herkezce farklı yorumlanır. Kimileri için bulunmayan bir nimet kimileri içinde başa bela. Kimileri için yaşama sevinci, kimileri için ölüm sebebi. O kadar farklıdır ki aşk sana her türlü duyguyu yaşatır. Seni kimi zaman göklere çıkartır, kimi zaman yerden yere vurur. Sizi üzer aynı zamanda mutlu eder. İşte bu aşktır.

Bence aşk karanlık bir ormanda kaybolmaktır. Nereye gideceğini ne yapacağını bilemezsin, kafan karışır. İlk başta kaçmak istersin, kurtulmak istersin ama sonra alışırsın. Artık o uçsuz bucaksız ormanda yaşamak istersin. O orman seni yaşatır. Hiç bir şey yemesen bile o ormanın içinde ölmezsin. Çünkü o orman sihirlidir. Evet evet işte aradığım kelimede tam buydu, "sihirli".

Aşk bir çeşit sihirdir. Yaralarını anında iyileştiren, acılarını anında dindiren, hayatına anında renk katan bir şeydir. O eski sıradan hayatın bir anda kaybolur. Yerine yepyeni bir hayat gelir. Her şeyin daha farklı, daha renkli, daha canlı olduğu bir hayat... O hayata alışırsın. Kaybetmek istemezsin. O hayatı yaşamak için, eskiye dönmemek için elinden geleni yaparsın.

Hiç aşık oldunuz mu? Olmadıysanız şiddetle tavsiye ederim. Arada çok iyi oluyor aşık olmak, bir sevgiyi paylaşmak. Gerçi öyle ha deyince aşık olunmuyor ki. Böyle ansızın olan bir şey bu. Hiç beklemediğin bi yerde karşına çıkan bir şey. Bazen sokak aralarında, bazen yastığının altında, bazen çok uzaklarda bazende tahmin etmediğin kadar yakınında... Bazen ilk görüşte aşık olursun, bazen de yavaş yavaş, tanıdıkça aşık olursun. İlk görüşte aşka fazla inanmayın. Tabi ki istisnalar olabilir ama genelde uzun sürmezler. Peki ya birini tanıdıkça aşık olmaya ne demeli? Yavaş ve ya zor kazanılan şeyler zor ve uzun sürede kaybedilir. Siz yavaş yavaş aşık olursunuz. İlk başta fark etmezsiniz. Ama bir gün bir bakarsınız ki kalbinizde bir patlama olmuş, tüm vücudunuzu sarmaya başlamış. İşte o kalbinizde yavaş yavaş büyüyen aşkın sınırlarını aşıp kendini göstermesidir. O andan sonra her şey değişir, her şey...

Yeri gelmişken şunu da söyleyeyim. Bazen aşk ile hoşlanmayı karıştırırız birbirine. Bazen birinden hoşlanırsınız, erken davranırsınız bir kaç hafta içinde farkına varırsınız ki siz aşık değilmişsiniz. Siz siz olun bu hataya düşmeyin. Ve unutmayın, sizi en çok üzen ve en çok mutlu eden kişiye aşıksınız...

benim adım aşk

Aşk benim adım, aşk... kısacık bir kelimeyim ama anlamım ansiklopedileri aşar. Ne rengim belli, ne zamanım? Ansızın dikiliveririm karşınıza. Beklenmedik zamanlarda sinsice süzülürüm yüreklerinize.Adım aşk benim...

Bir bakmışsınız hızlı hızlı çarptırmaya başlamışımdır kalbinizi. Heyecan yüklerim benliğinize, bir anda değiştiririm renginizi. Siyahtan maviye yol alır kalpler benimle.En acılı yüreğe bile huzur verir benim adım. Benim adım aşk...

Gece gündüz demeden damarlarınızda dolanırım.
Gururunuzu ve mantığınızı silerim bir anda... Size aynı anda korkuyu ve cesareti verip, hayatınızı en tatlı oyuna dahil ederim. Ben ruhunuza güneş gibi doğduğum gibi, bazen geceleri getiririm.Benim adım aşk...

Ben bir karmaşayım.Size şiirler, mektuplar ve güzel sözleri yazdırtan duyguyumdur ben. Bir gülde değişir bazen adım ve sevgiliye yol açarım kalpten kalbine. Ben size en aptal şeyleri yaptıran şeyim aslında. Aşk benim adım, aşk...

Bazen ruhunuzu sıkıştırıp, sizi kendinizle başbaşa bırakırım ve benim sayemde birleşir sevdiğinizle elleriniz. Ben öyle bir şeyim ki sizi hem hayata bağlarım, hem hayattan soyutlarım. Ben yaralarım ve yaralarınızı saranım. Benim adım aşktır...

Ben çözümü en zor vakayım.Aşk benim adım, aşk... Anlamım ve yaşatacaklarım sınırsızdır aslında ama ne gerek var hepsini şimdi anlatmaya. Benim adım aşk...

Beni yaşadıkça tanıyın. Bir gün elbet sizin yüreğinize de uğrarym. Benim adım aşk... Ben bambaşkayım.

Geçmiş ve gelecek umutlarımı saklı tutuyorum bir yerlerde…
Ve en çok ihtiyacım olduğu anlarda da koşarak gidiyorum; umutlarımdan bir parça alıp derin bir nefes çekmek için!
Ve sonra ben bile bulamıyorum umutlarımı…

Mantıksız olan aslında aşktır…
Ve aşka tutunduğu an insan; aklını yitirip; “mutlu”laşır…
“Yalnızlığı seviyoruz belki de kim bilir” der sonra veda anında…
Ve koşarak gider yalnızlığına
Aklına geri kavuşur…
Ve mutsuzdur artık…
Lakin; tercihi de budur!...

Acınılması gerekmeyen mutlu bir aşk hikayesi sürersek ya aslında?
Yani o zaman da koşarak kaçar mı ki insan?
Aklını özler mi?
Yoksa mutluluk bütünüyle kaplar mı acaba içimizi beynimizi?

Bir aşka tutunmak istedim…
Kapanacaktı hüzün dolu kapıların tamamı. Ve ömrümün en derin kahkahası savuracaktım rüzgara…
Rüzgar beni savuracaktı bense rüzgarı…
Bir aşk ektim gönül tarlama… Her köşe başında da suladım solup gitmesin diye…
Mutlu cümleler kurdum umutlu yürüyüşler buldum ve huzurlu anlar aldım kendime…
Sonra bir mesajla irkildim; “Yalnızlığı seviyoruz belki de kim bilir?"
Ve koşmaya başladım yalnızlığıma…
Aklıma kavuştum yeniden ve mutsuzdum artık…
Lakin; tercihim bu değildi!...

Belki de bu yüzdendir ki; mantıksız olan aslında aşktı…
Yine de mutlu bir aşk yazısı yazmalıydı…
Ama kalemim yazmıyordu
Kim bilir; Belki de ustaların dediği gibiydi herşey;
Yani;
”Mutlu aşk
olmuyordu…”

buttherainkw3ic9.jpg

Sen Gel!!!

belki anlatılır,belki anlatılmaz,
bu karamsarlığın nedeni.
unutmaya yüz tutmuşken,
neden tekrar aklımdasın
gecelerimde,gündüzümdesin,

özlemek değil bu
güzel olan bir kaç anı anımsamak
ama gözleri yaşlı ama kalbi buz kesmiş,
şimdi sensizliğe yelken açmışken,
neden haber getiriyor kuşlar?
neden ağaçlar tatlı tatlı fısıldıyor adını,

dün ilk kez uyuyamadım
sensizliğin ardından,
gözlerim karanlığın içinde,aydınlığını aradı,
birde akşam rüzgarı eşlik etti yalnızlığıma.
belki o an sesini duysam
kendimi uykunun derinliğine bırakabilirdim..

herşey,herkes,tüm dünya girdi aramıza,
boş kollarda aradın paha biçilmez mutluluğunu.
bendeki aşkı hiçe saydın,
senin gibi bir dünya servetine kanmadım,
gidipte beş para etmez insanlarla,aramızdaki aşkı öldürmedim..

sen şimdi rahatmısın??
eğlenebiliyormusun sahte gülüşler etrafında,
ya da eğlandirebiliyormusun yalanlarınla.
hala eskisi gibimisin?
hiç mi değişmedin?
biliyorum seni değiştirmeye hiç hakkım olmadı,
günlerce yazabilirim seni,
ya da bir anda silip atabilirim.
ya gelir tekrar koynuna girerim,
ya da sensizliği dost bilir
sarılırım boş bir hayaline
savrula savrula uzaklara göçerim.

sensiz değeri yok geçen zamanın,
içimde senden kalan bir hüzün,
dilimde sessiz adın
kimseler duymuyor artık sen ve beni,
onlarda benimle birlikte alıştılar bu terkedişe.
ne güzel bir resminin olamaması,
kendimi bu şekilde alıştırabilmek herşeye.

aynı şehirde kocaman bir yalan olarak yaşamak,
ve dönüp dönüp karlı kaldırımlara bakmak,
ulaşabileceğim bir numaran varken,arayamamak
ne bileyim
unutmadım mı acaba seni
neden yazıyorum sanıyorsun
sevmesem niye karalayım kağıdı kalemi..

özlediğim bişeyler var,
senden de benden de öte
bir sıcaklık bölsün rüyalarımı
bir nefes ver
birde kokunu bırak ellerime,