Mustafa Kemal Atatürk Düşmanlığı Hakkında?

---> Mustafa Kemal Atatürk Düşmanlığı Hakkında?

Evet ora da bir kıyaslama yok, yeşil başka birşey anlatmak istemiş :)

Bence çoğu üye yeşilin demek istediğini yanlış anlıyor kızda zerre kadar Atatürk düşmanlığı yok. Hollandada bi kızla yaptığı tartışmayı bile anlatmış ülkemizi savunmuş okumuyormusunuz bütün yazdıklarını? Kızı resmen söylemedikleriyle yargılıyorsunuz. bence tartışma uzamadan konu kapatılmalı

Son düzenleme:

Bu konu artık alıntılarla birbirine cevap vermeye döndü haliyle karşı tarafada cevap hakkı doguyor böyle böyle konuluktan cıktı başka bir olaya döndü Yeşilin ne demek istedigini çogu kişi anladı artık..Berkfer arkadasımızda sanırım konuyu baştan sona okumadıgı için öyle zannetti..Artık alıntılarla birbirimize cevap vermeyelim sadece düşüncelerimizi belirtelim derim ben konunun yine başka yerlere gitmemesi açısından :Ü

Konu ıcerısınde bırbırlerınızın mesajlarına alıntı yapmak yasaklanmıstır. Bu mesajımdan sonra lutfen konuya sadece sahsı yorumlarda bulununuz. Aksı takdırde alıntı yapılan mesajlar sılınecek devam edenlerın ıse uyelıklerı durdurulacaktır. Hepınıze keyıflı forumlar dılerım.

Diğerlerini okumadım ben kendi fikrimi ortaya koydum altıntı yaptığım arkadaşlarla aynı fikir ve düşüncelere sahip olduğumu başka söze gerek duymadığımı belirttim.Konumuz Atatürk ve Genele hitap ediyor konu.Diğerleri dediğim böyle düşünmeyen herkesdir.saygılarımla.
Atam İzİndeyiz!Bizler varoldukça Sen rahat uyu Atam!Sarı saçlım mavi gözlüm Sen Rahat Uyu........

Son düzenleme:

konu hakkındaki yorumlarınız için teşekürler :) her ne kadar konu ile alakası olmasada :)

En büyük ve korkutucu Atatürk DüşmanLarı Atamızın yaptııklarını görmezden gelip
açık açık Başbakan bu ülkeye Atatürk'ten daha çok Hizmet etmiştir diyebilen zihniyettir..

Devletçilik hariç tüm Atatürk ilkeleri yaşatılıyor. Zaten devletçilik o dönemin türkiye'sinde gerekliydi ekonomi için. Şimdi değil.

Bu ülkede sizin sevdiğiniz Osmanoğlu hanedanı düşman ile işbirliği yaparken MKA nın askerleri ve şeref ordumuz kuvayımilliye ülkeyi düşmandan kurtardı. Cumhuriyet ilan edildi Atatürk bu ülkenin çağdaşlaşması için (dikkat edin batılılaşma değil çağdaşlaşma) elinden geleni yaptı. Bugün Atatürk düşmanlığının sebebi CHP nin şimdiki halidir. CHP nin şimdiki Atatürk ile de hiç ilgisi yoktur. Ayrıca Atatürk hata yapmadı mı? Tabiki yaptı, yapmıştır. sonuçta o Türklerin lideri olmakla programlı made in japanbir robot değil. Bir insan. Ama bu ülkeye külfiyet vermemiştir, bu ülke onun sayesinde vardır.

Dinini yaşayamıyor musun? Yaşıyorsun.
Dinsizliğini yaşayabiliyor musun? Yaşıyorsun.
Başına gelen hükümeti seçiyor musun? Seçiyorsun.
ben vatandaşım haddini bil diyebiliyor musun? Diyebiliyorsun. (hakkını aradın mı bulursun)
Ve bütün bunların yanında İslamiyet, Hristiyanlık, Yahudilik gibi dinleri yaşayabiliyor musun? Evet.
Ülken Müslümanların çoğunlukta olduğu bir ülke mi? Evet.

Sen hem Müslüman ülke olup hem ister müslüman, ister yahudi, ister hristiyan, ister ateist vb. olma hakkınsa sahip tek ülkesin. kimse sana içme demiyor. Zina edeni hapse atmyıorlar. Hakkını arayabiliyosun. Mualif olduğunda seni asmıyorlar. Bunların hepsini ATATÜRK'e borçlusun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu ülkede sizin sevdiğiniz soysuz Osmanoğlu hanedanı düşman ile işbirliği yaparken MKA nın askerleri ve şeref ordumuz kuvayımilliye ülkeyi düşmandan kurtardı.

yanlis anlayip anlamadigimi ogrenmek icin soruyorum.

bu cumlende ne demek istedigini anlamadim.
osmanoglu derken, osmanliyi mi kast ediyorsun?

Şu an facebook'umda yaşadığım sorun. Çocuk gönderiyi toptan kaldırdı, sevmemek farklı bir şey düşman olmak saygı duymamak bambaşka bir şey. Konuyu bambaşka yerlere çevirdi sonunda. Açıkcası hiç sevmediğim bir konu, keşke böyle şeyler olmasaydı dedirtecek konu. Hoşuma gitmiyor. Düşmanlığın daha kelime anlamını bilmeden Adam'a öyle büyük öyle iftiralar atıyorlar ki. Birde Hz. Muhammedi çok güzel anlatıyor, şaşırıyorum insan Hz. Muhammedin hayatını böyle güzel anlatırken nasıl olurda onun hiçbir özelliğini kendine katmaz, onu örnek aldığını söyler de dedikleri yaptıklarını tutmaz diye. Hani ondaki hoşgörü hani merhamet? Hiçbirinden eser yok. Onun o kadar yaşamını sular seller gibi ezbere bilen bir insan, nasıl olur da aradaki farkı anlamaz. Özetle, beyin yıkama yöntemleri çok gelişmiş, bu konuya daha önce de yazmıştım ben o satırları döşerken foruma başka yerlerde başka insanlar gelişme çağında olan insanları alıp beyinlerini yıkamış, her şeyi bambaşka anlatmış kafalarını yüksüklü çorba yapıp önümüze koymuşlar. Tartışmayın, güzellikle anlatın büyük ihtimal iki şekilde de inanmayacaklar.

Eskiden bir arkadaşım vardı. Kendisine hala arkadaşım demek isterdim ama beynini gerçekten yıkadıklarıını fark ettim. Çünkü bana karı kız muhabbetlerini sevmediğini söyler, Atatürkün içki fabrikası açtığını söyler, sigarasından şusundan busundan bahseder ve iki dakika geçmeden kızlarla fotoğrafını, içkilerle sigaralarla fotoğrafını atardı facebookta. Şuan onun için her şey daha da kötüleşmiş halde. Bahsettikleri bambaşka yaptıkları bambaşka. Aklıma gerçekten korkunç sorular geliyor. Ne yazmaya dilim var, ne onları hafızamdan geçirmeye gücüm.. Siz ona savunma yapmak için bir şey söylerseniz, msn deki otomatik dışarıda cevabı gibi hep aynı cümleyi tekrarlıyor.

Son düzenleme:

Atatürke karşi düşmanlık yoktur
ATATÜRKün yarattığı sistemi kendi cıkarlari doğrultusunda kullananlara karşi bir düşmanlık vardır
ana hedef olarak ATATÜRK Gösteriliyor...

oooo hohoho arkadasss...cok agir cumleler bunlar dikkat et...Ataturku sevmemekle kimse kafir olmaz...biraz cahilce soylesi olmus ;)

Bu konulari tartismayii hic sevmemm ama sunu dile getirmek zorundayim...
Laiklik sistemi gelmisse musluman ulkeye... o ulkede ic savas baslar 28 subat olayi nicin yasandi? hic derinden arastirdinizmi? 14 yasindaki bir cocuk neden idam cezasi yedi??? abilerimizi dinlerken..yaaww arkadas burasi guantanamomu?? yook yook burasi turkiyee...!!!
Nedir bu turkiyeyi guantanamoya benzeten olaylar? Musluman kesime yapilan iskenceler olabilirmi?? okul kitaplarindan ogrendigimiz laikligi bi kenara birakip..birde politiak, siyasette, cumhuriyet kurulurken, kurulduktan sonra neler yasanmis ciddi ciddi bir arastirip insanlardan, o donemlerde yasayan kisilerden dinlemek lazim...28 subat gercegi laikligin, cumhuriyetin bir parcasidir..ve 28 subat olaylarinda yapilanlar turkiyenin bir ayibidir..millete bir kaksizliktir....ve hepsini gorup arastirdiktan sonra bakmak lazim..asil kafir kimdir?

Ben kemalist dusmanligi gormuyorum acikcasi...
kimsenin adina konusamam kendi adima konusacak olursam eger.

Ataturku seviyorum evet, keske simdiki zamandakilar Ataturk gibi olabilse. Her insan gibi Ataturkunde yanlislar yapmis olabileceginede inaniyorum dogru seyler yapmis olabileceginede cunki oda insan ve sonucta tek basinada catismadi, tek basina dusunmedi... tek basina basarilar elde etmedi.

Beni rahatsiz eden tarafi, neden sadece Ataturk? yani yukarda yazdigim gibi butun basarilari tek basina elde etmis olmasi imkansizken Ataturkun isminin yaninda hic bir komutan yada silahdasi, anilmiyor. ataturkten baskasini tanimiyoruz.
iyiki oyle bir komutan olmus, elbette fikirlerin oncusu ataturk olabilir komutan oldugu icin ama ya yardim edenler?

Beni rahatsiz eden diger konu ise, ataturku tabu haline getirenler, beni ataturkun kendisi kisiligi rahatsiz etmiyor beni rahatsiz eden onun adini kullanip bir yerlere gelmek isteyenler, uzerinden siyaset yapanlar.
ataturkun yaptiklari hakkinda hic bir bilgisi olmayan kisi kemalizim diyor cikiyor siyaset yapiyor yada pirim yapiyor ama ataturkun dogum tarihini bilmiyor. bu ne perhiz bu ne lahan tursusu derler oylelerine.
+ dedigim gibi insanlar tarafinda tabu haline getirilip hasa hasa tapilasi haline getirilmesine karsiyim. Zorla sevgi olmaz. insanlari zorladigin zaman sevmiyorlar. ben eminimki aslinda turkiyenin %90 seviyor ama insanlarin beynine zorla kazinmak istenildiginden ve ilahlastirilmis olmasindan (ilahlastirilmaya calisilmasindan) en azindan ilahmis ''gibi'' davranilmasindan rahatsiz. zorla hic birsey olmaz,ama zorla yapildigi zamanlar insanlar busefer ataturku sevmiyorlar ama ben zorlastiranlari sevmiyorum. bunda ataturkun bir sucu yok. ataturk yasasa ben eminimki kendisine boyle davrananlarin (kullananlarin) yuzune tukururdu.
ataturku seven sever, sevmeyen sevmez ama alelen ataturku sevmiyorum dediginde tutuklaniyordun (simdi nasil bilmiyorum) zorla sevgimi olur hic? ama peygamber efendimize s.a.v hakaret ettiginde sevmedigini soylediginde ise ''kendi gorusu'' deniliyor(du)...
kiyaslama yapilmamasi gereken sey belki ama insan kiyaslama yapmadan gecemiyor.

insanlar serbest birakildikca zaten sever... zorla ne sevgi ne saygi olur. herseyde ozgurluk istiyorsak, ataturk hakkinda dusuncelerede ozgurluk olmali.
turkie icin ataturkun yerinin ayri oldugu asikar.

helal güzel yazmisin ablacim :):3dgxk:
bende böyle düsünmekteyim

Bu konuları konuşmak için, evvela kültürlü ve bilgin muhataplar bulması gerekli kişinin. Sarhoş veya bütün gününü karı-kızlar peşinde yahut içinde kendini eğlenceye veren kafalarla bu konular konuşulmaz.

İslamı benimseyen ve yaşayan bir insanın Atatürk'ü tasvip etmesi düşünülemez. Şayet bir kimse bu tutumda bulunursa cahildir, akıl fukarasıdır. Zira Atatürk'ün bütün adımları ve izlediği politikalar, Tük toprakları içerisinde İslam'a vurulan en büyük darbe niteliğinde tarih içerisinde yerini almıştır.

Bu, bizim düşünür kemalistler ile "bu noktada" vardığımız ortak sonuçtur.

Bu konulari tartismayii hic sevmemm ama sunu dile getirmek zorundayim...
Laiklik sistemi gelmisse musluman ulkeye... o ulkede ic savas baslar 28 subat olayi nicin yasandi? hic derinden arastirdinizmi? 14 yasindaki bir cocuk neden idam cezasi yedi??? abilerimizi dinlerken..yaaww arkadas burasi guantanamomu?? yook yook burasi turkiyee...!!!
Nedir bu turkiyeyi guantanamoya benzeten olaylar? Musluman kesime yapilan iskenceler olabilirmi?? okul kitaplarindan ogrendigimiz laikligi bi kenara birakip..birde politiak, siyasette, cumhuriyet kurulurken, kurulduktan sonra neler yasanmis ciddi ciddi bir arastirip insanlardan, o donemlerde yasayan kisilerden dinlemek lazim...28 subat gercegi laikligin, cumhuriyetin bir parcasidir..ve 28 subat olaylarinda yapilanlar turkiyenin bir ayibidir..millete bir kaksizliktir....ve hepsini gorup arastirdiktan sonra bakmak lazim..asil kafir kimdir?
Oo canimda burdaymis
helal güzel yazmisin ablacim :):3dgxk:
bende böyle düsünmekteyim

Canim ben bu kinulara girmek istemiyorum :)
Kendimi anlatamiyorum sonra ataturk dusmani ilan ediliyorum.
Ankamak isteyen ankayarak okuyor senin gibi.gunah kecisi arayanda ustun koru okuyup a ataturke laf etmis diyorlar.
Banlanmaktan korkmuyorum bir sefer bu konu yuzunden 10 gun banlandim. Savundugum dusunce icin 1 ay balansamda fark etmez ama kendimi anlatamiyorum o uzuyor beni.
Bu konulara girmek istemiyorum tekrar ama hala alinti yaptigin yazidaki dusuncelerdeyim.

[MENTION=151958]yesil83[/MENTION] girme ablacim kim ne düsünürse düsünsün herkes kendi düsüncesine özgür ben sadece ayni fikirde oldugumu söylemek istedim tartismak degildi niyetim bu isi beceremem zaten :)

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri