Mustafa Kemal Atatürk Düşmanlığı Hakkında?

---> Mustafa Kemal Atatürk Düşmanlığı Hakkında?

konu biraz cıgrından çıkmış gibi...Aslında Atatürk düşmanlıgı varmı yokmu bilmiyorum...herşeye herşey alet edildigi gibi birçok şeyede Atatürk alet ediliyor...bu yüzden araştırmayı ve okumayı pek sevmeyen insanlarımız ha demek Atatürk din düşmanıymış demek Atatürk annelerimizin başını açtırmış demek şöyle yapmış deyip meydanlarda Atatürk aleyhine slogan atmaya başlıyor...Bugune kadar kimse başını örtüyor diye bir ceza almadı kimse kuran ögrenmek istiyor diye engellenmedi...bunlar serbestse ve biz elimizi kolumuzu sallaya sallaya başımızı örtüp gezebiliyorsak demekki bizim ülkemizde dini bir yasaklama yok...Ben öyle yorumlar okudum ki keşke atatürk düşmanların elinden bizi kurtarmasaydı da bu halde olmasaydık diyen yorumlar...işte düşmanlık bunları söyletenlerde bence...Başka bir milletin elinde esir olmayı isteyebilecek kadar neyin ne oldugunu idrak edememek...bunuda bu hale getirenlerin cogu siyasi liderler onların yandaşları ve olayları iyice büyütüp saçmalayıp ortaya cıkaran medya...biri gider Atatürkü Fatih sultan mehmet ile kıyaslar biri gider Atatürkü Peygamberimiz (s.as.) ile kıyaslar...neyin kıyası bu ? saçma saçma işler...Çocukların genclerin beyinleri bulanıyor sadece o kadar başka bişey değil...

yorumların hepsini okumadım ama tatsız şeyler olmuş...üzüldüm... Yeşilcim Alinin yazdıgı genel bir yorummuş Atatürkün önemini vurgulamış yanlış anlaşılmalar olup sende agır kelimeler kullanmışsın...Ali dahil hiçbirimiz sizlerden hiçkimseyi uzaklaştırmak istemeyiz herbiriniz degerlisiniz ama biraz sinirlerimize hakim olmalıyız fikirler farklı olabilir birbirimize saygılı olalım ki gülen yüzlerimiz solmasın öyle değil mi...

Atatürk'ü sevmeli, ve ona şükretmeli.
Sevmeyen varsa dahi, en azından saygı göstermeli, minnettar olmalı. Kimse kimseyi sevmek zorunda değildir tabii.
Lakin; Atatürk, anılmayı, saygıyı ve şükran'ı fazlasıyla hakeden bir önderdir...!

Mastor'a Katılıyorum ..
Sevenler Olduğu Kadar Sevmeyenlerde Var.. Ben Atatürk Düşmanlığının İnsanların Çıkarlarına Yada İstek Arzularına Ters Geldiği İçin Olduğunu Düşünüyorum.
Sonuçta Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluşunda Adı Geçen En Büyük İsim Atatürk..
Büyük İşler Başarmış Olmasaydı Türkiye Cumhuriyeti zamanında TBMM
Soyadı kanunu ile " AtaTürK" soyadını vermezdi..

Ata-Türk : Baş Türk , Kurucu , Önder .. Önderlik Etmiş Halkı Mücadele İçin Cesaretlendirmiş ..

Kimi İnsan Sever Kimi İnsan Sevmez Bu Şahsi İlgidir Ama Saygı Göstermek Zorunda...

Meyve Veren Ağaç Taşlanırmış , Bu Düşmanlıkta Bu yüzden Bence..

Atatürk Demek ; Bayrak Demek , Vatan Demek , Mücadele Demek , Millet Ulus Demek " TC " Demek

Allaha Şükür Müslümanım Türk'üm , Milliyetçiyim , Atatürkçüyüm , Vatanımı , Milletimi , Bayrağımı ve Atam'ıda Seviyorum :R

" Ne Mutlu Türküm Diyene" ...

Rahat uyu ATAM benim. Her daim İZİNDEYİZ !

6n3r7.jpg

Asalete Bak Be.. :)

Aşağı yukarı aynı şeyleri söyleyeceğim o yüzden fazla uzatmaya gerek yok.

Ne mutlu Türküm diyene !

Ataturku sevmen, sevmeyenlere hakaret etme hakki vermez Sana. Simdi diyeceksinki yaranmi var gocunuyorsun Hayir yaram yok bu konuda. Seviyorsan seviyorsundur, sevmeyenlerede karisip hakaret etmen demek kendi dusunceni baskasina kabullendirmeye dayatmaya calisman demek oluyor.

ALLAH'i inkar edince kafir olunur, Ataturku inkar edince degil..

Yoldan cikan filan kullanmissin. Sen ataturkemi tapiyorsun??? Cumlelerinden oyle anlasiliyor

ataturk'u sevmedıgın kurdugun cümlelerden bile belli oluyor seni gidi şeriatçı senii (=

Öncelikle Merhaba diyeyim.. Böyle konulara selamsız sabahsız girmeyi sevmem. Açıkçası bu mesajdan önce yazılan mesajların hiç birini okumadım. Tabi banlanan üyeleri gördüm.. Çoğunuz benden büyük yaşlardasınız, büyüğümsünüz. Konuda Ata'ma olan düşmanlık.. Böyle konuları görüyorum, okuyorum ama yazmıyorum yukarıya çıkıp DF Logosuna basıp ana sayfaya gidiyorum. Çünkü biliyorum girersem Ne Mutlu Türküm Diyene yazmakla kalmayacağım.

Nereye gidiyoruz çok merak ediyorum. Gittiğimiz yol hangi caddeye varacak, neler olacak? Geçmişimizi, Bulunduğumuz toprakların geçmişini, dökülen kanları, vatan uğruna yapılan Savaşları, sıfırdan, en dipten, karanlıktan aydınlığa girişimizi, bütün dünyaya kafa tutuşumuzu unutmaya, bunların hepsini kalbimize gömüp olmadığını varsaydıracak bir yolda mı gidiyoruz? Atamızı, Atatürkümüzü unutmaya mı gidiyoruz? Adaleti bırakıp, adaletin sadece bir kız ismi olarak kalmasını mı istiyoruz? Şuan üzerinde durabildiğimiz Vatan Toprağı çok mu kolay kazanıldı zannediliyor? (Aslında kazanılmadı bunu Atamızı yok saymaya çalışanlarda biliyorda.. neyse.) Ne acıdırki Türkiye'de Atamın ölümünden sonra gizliden gizliye Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığı yapılmaya başlanmış.. Bu adamlar demokrasi denilen sistemi evirip çevirip kendi lehlerine çevirmesini başarabilirler, paşayı, halifeyi isteyebilirler. Bu adamlar Çanakkale Zaferini anlatırken, bilek gücünden değil, vatana olan bağlılığın verdiği güçten değil, sadakatten değil, karakterli insandan değil, cübbeli hayalet ordulardan, koca bölükleri yutan kara bulutlardan bahsederler. Onlar Mustafa Kemal Atatürk'ün dehasından hiç bahsetmezler, onlar Atamdan hiç bahsetmezler.. Ama Atatürksüz Çanakkale Zaferi olur mu? Sen sana güvenen biri olmadan zorlu bir mücadeleyi çok mu kolay kazanırsın? Her şey basitmi bu kadar arkadaşım.. Sen Atatürk olmasa bu hâlde olmayacaktın " memleketinde " elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyorsun, rahat rahat nefes alıyorsun, sokağa çıkma yasağın yok, baskı altında değilsin, padişahım çok yaşa demiyorsun, boyun eğmiyorsun, işgal altında değilsin, karın güvende, çocuğun güvende, nişanlın güvende, sevdiğin güvende, sevenlerin güvende, sen güvendesin! Sonra sen düşman mı oluyorsun tüm bunları sağlayan Adama? İngiliz mandasında olsan daha güvende olurdum diyorsun ama ingiliz mandasında olsan karın çocuğun ne kadar güvende olurdu? Sen bu kadar Bencilsin işte.. Geçmişe bakıyorsun bir şeyler zoruna gidiyor, gizliden gizliye hayranlık besliyorsun, geleceğe dönüncede saltanatı yüceltiyorsun.. Batıyor kardeşim. Rahat batıyor. Atam geliyor, Harf devrimi sayesinde yüzde 1 olan okur yazarlık oranını 5 yılda yüzde kırka çıkartıyor. Sen travma yarattı diyorsun.. Pervasızsın, yüzsüzsün, çıkarcısın bakıyorsun çıkar sağlayacak durum yok, kirli ellerinle çamur atıyorsun. Beynini kullanmıyorsun. Yüce Rabbim sana beyini koymuş ama sen el atmıyorsun, durup bir ben ne yapıyorum, bu kadar Vatansever neyden bahsediyor diye düşünmüyorsun.

Amacın ne? Neyi kime maal etmek? Bak bir aç kitapları.. Aç Gençliğe hitabeyi ne demiş sana? Bağımsızlığını, Türk Cumhuriyetini, sonsuza dek koru ve savun demiş. Onu tekmele hırpalamaya çabala, bana düşman ol dememiş. Bu temel senin varlığının ve geleceğinin temeli demiş. Sen bu temeli yıkarsan ne olursun biliyor musun? Köle olursun, prangalara bağlarsın ruhunu.. Şuradan şuraya gidemezsin. Karşıdan karşıya geçip bir ekmek almak için adım başı arkanı kollarsın. Nüfus cüzdanına bakarsın öylece.. Neydim ne oldum dersin. Düşünürsen tabi, yaşarsan o kadar. Dönelim mi gençliğe hitabeye sözde düşman, Bütün bu durumlardan daha acı ve daha korkunç olmak üzere, yurdun içinde yönetim başında bulunanlar, aymazlık ve sapkınlık ve üstelik hainlik içinde bulunabilirler. Dahası yönetim başında bulunan böyleleri, kendi çıkarlarını, yurduna girip yayılmış olan (dış) düşmanların siyasal erekleriyle birleştirebilirler. Ulus, yoksulluk ve darlık içinde ezgin ve bitkin düşmüş olabilir. Ey Türk geleceğinin genç kuşakları! İşte bu ortam ve koşullar içinde bile ödevin, Türk bağımsızlığını ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Gereksindiğin güç, damarlarındaki soylu kanda vardır! Bak ne güzel anlatmış sana vazgeçmemeyi, sonunda güzel bir şeyler varsa sonuna kadar gitmeyi, devletin başında yanlışlıklarda olsa onları düzeltmek için gerekenin geçmişte olduğunu.. Sen geçmişe bakacaksın ders çıkaracaksıın, niye yazıldı bu kitaplar, Tarih dersini neden koyuyorlar müfredata? Tarih sınavlarında yorul diye mi? Tanı diye! Üzerinde durduğun toprağın, kutladığın bayramların anlamını bil, Bayrağın önemini anla, Şehidini unutma diye.. Adam gelecek nesiller refah içinde yaşasın diye yenilikler yapmış, canı pahasına kararlar vermiş, yoksulluk ve darlık içinde olsanda unutma demiş şimdiye kadar hiç bir şey kolay elde edilmedi.. O yüzden kolay kaybetme demiş.

Gel senin huzurunu sağlayana düşman ol dememiş. Neyse..

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Son düzenleme:

Öncelikle Merhaba diyeyim.. Böyle konulara selamsız sabahsız girmeyi sevmem. Açıkçası bu mesajdan önce yazılan mesajların hiç birini okumadım. Tabi banlanan üyeleri gördüm.. Çoğunuz benden büyük yaşlardasınız, büyüğümsünüz. Konuda Ata'ma olan düşmanlık.. Böyle konuları görüyorum, okuyorum ama yazmıyorum yukarıya çıkıp DF Logosuna basıp ana sayfaya gidiyorum. Çünkü biliyorum girersem Ne Mutlu Türküm Diyene yazmakla kalmayacağım.

Nereye gidiyoruz çok merak ediyorum. Gittiğimiz yol hangi caddeye varacak, neler olacak? Geçmişimizi, Bulunduğumuz toprakların geçmişini, dökülen kanları, vatan uğruna yapılan Savaşları, sıfırdan, en dipten, karanlıktan aydınlığa girişimizi, bütün dünyaya kafa tutuşumuzu unutmaya, bunların hepsini kalbimize gömüp olmadığını varsaydıracak bir yolda mı gidiyoruz? Atamızı, Atatürkümüzü unutmaya mı gidiyoruz? Adaleti bırakıp, adaletin sadece bir kız ismi olarak kalmasını mı istiyoruz? Şuan üzerinde durabildiğimiz Vatan Toprağı çok mu kolay kazanıldı zannediliyor? (Aslında kazanılmadı bunu Atamızı yok saymaya çalışanlarda biliyorda.. neyse.) Ne acıdırki Türkiye'de Atamın ölümünden sonra gizliden gizliye Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığı yapılmaya başlanmış.. Bu adamlar demokrasi denilen sistemi evirip çevirip kendi lehlerine çevirmesini başarabilirler, paşayı, halifeyi isteyebilirler. Bu adamlar Çanakkale Zaferini anlatırken, bilek gücünden değil, vatana olan bağlılığın verdiği güçten değil, sadakatten değil, karakterli insandan değil, cübbeli hayalet ordulardan, koca bölükleri yutan kara bulutlardan bahsederler. Onlar Mustafa Kemal Atatürk'ün dehasından hiç bahsetmezler, onlar Atamdan hiç bahsetmezler.. Ama Atatürksüz Çanakkale Zaferi olur mu? Sen sana güvenen biri olmadan zorlu bir mücadeleyi çok mu kolay kazanırsın? Her şey basitmi bu kadar arkadaşım.. Sen Atatürk olmasa bu hâlde olmayacaktın " memleketinde " elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyorsun, rahat rahat nefes alıyorsun, sokağa çıkma yasağın yok, baskı altında değilsin, padişahım çok yaşa demiyorsun, boyun eğmiyorsun, işgal altında değilsin, karın güvende, çocuğun güvende, nişanlın güvende, sevdiğin güvende, sevenlerin güvende, sen güvendesin! Sonra sen düşman mı oluyorsun tüm bunları sağlayan Adama? İngiliz mandasında olsan daha güvende olurdum diyorsun ama ingiliz mandasında olsan karın çocuğun ne kadar güvende olurdu? Sen bu kadar Bencilsin işte.. Geçmişe bakıyorsun bir şeyler zoruna gidiyor, gizliden gizliye hayranlık besliyorsun, geleceğe dönüncede saltanatı yüceltiyorsun.. Batıyor kardeşim. Rahat batıyor. Atam geliyor, Harf devrimi sayesinde yüzde 1 olan okur yazarlık oranını 5 yılda yüzde kırka çıkartıyor. Sen travma yarattı diyorsun.. Pervasızsın, yüzsüzsün, çıkarcısın bakıyorsun çıkar sağlayacak durum yok, kirli ellerinle çamur atıyorsun. Beynini kullanmıyorsun. Yüce Rabbim sana beyini koymuş ama sen el atmıyorsun, durup bir ben ne yapıyorum, bu kadar Vatansever neyden bahsediyor diye düşünmüyorsun.

Amacın ne? Neyi kime maal etmek? Bak bir aç kitapları.. Aç Gençliğe hitabeyi ne demiş sana? Bağımsızlığını, Türk Cumhuriyetini, sonsuza dek koru ve savun demiş. Onu tekmele hırpalamaya çabala, bana düşman ol dememiş. Bu temel senin varlığının ve geleceğinin temeli demiş. Sen bu temeli yıkarsan ne olursun biliyor musun? Köle olursun, prangalara bağlarsın ruhunu.. Şuradan şuraya gidemezsin. Karşıdan karşıya geçip bir ekmek almak için adım başı arkanı kollarsın. Nüfus cüzdanına bakarsın öylece.. Neydim ne oldum dersin. Düşünürsen tabi, yaşarsan o kadar. Dönelim mi gençliğe hitabeye sözde düşman, Bütün bu durumlardan daha acı ve daha korkunç olmak üzere, yurdun içinde yönetim başında bulunanlar, aymazlık ve sapkınlık ve üstelik hainlik içinde bulunabilirler. Dahası yönetim başında bulunan böyleleri, kendi çıkarlarını, yurduna girip yayılmış olan (dış) düşmanların siyasal erekleriyle birleştirebilirler. Ulus, yoksulluk ve darlık içinde ezgin ve bitkin düşmüş olabilir. Ey Türk geleceğinin genç kuşakları! İşte bu ortam ve koşullar içinde bile ödevin, Türk bağımsızlığını ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Gereksindiğin güç, damarlarındaki soylu kanda vardır! Bak ne güzel anlatmış sana vazgeçmemeyi, sonunda güzel bir şeyler varsa sonuna kadar gitmeyi, devletin başında yanlışlıklarda olsa onları düzeltmek için gerekenin geçmişte olduğunu.. Sen geçmişe bakacaksın ders çıkaracaksıın, niye yazıldı bu kitaplar, Tarih dersini neden koyuyorlar müfredata? Tarih sınavlarında yorul diye mi? Tanı diye! Üzerinde durduğun toprağın, kutladığın bayramların anlamını bil, Bayrağın önemini anla, Şehidini unutma diye.. Adam gelecek nesiller refah içinde yaşasın diye yenilikler yapmış, canı pahasına kararlar vermiş, yoksulluk ve darlık içinde olsanda unutma demiş şimdiye kadar hiç bir şey kolay elde edilmedi.. O yüzden kolay kaybetme demiş.

Gel senin huzurunu sağlayana düşman ol dememiş. Neyse..

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

mesajların büyük kısmını okudum belkide konuya en alakadar görülen yorumlardan biriydi bir ara benmi soramadım dediğim anda yorumunuzu görünce demek sorabilmişim dedim :)

Yesil'in yorumu sorularınızın önüne geçince, o an ki tartışmayla alakadar yorumlar yapıldı sanırım, sorularınız o anlık güme gitti.

mesajların büyük kısmını okudum belkide konuya en alakadar görülen yorumlardan biriydi bir ara benmi soramadım dediğim anda yorumunuzu görünce demek sorabilmişim dedim :)

Siz sorunuzu gayet iyi sordunuz sadece olaylar Mastor'un dediği gibi gelişti. :)

Atatürk DErki Ne Mutlu Türküm diyene
Demiyorki Ne mutlu Türk Doğana Dememiş

Konu bence dağılmış ve Kemalizme kadar dayanmış. İzninizle kendi görüşlerimide belirtiyim. Bana göre Kemalizme körü körüne bağlanmak yanlış. Allah Atatürk'ün bu ülke için yaptıklarından razı olsun ve sevap defteri ilelebet kapanmayacak buna eminim. Her ne kadar eline silahı alıp cephe cephe gezmediyse de bu onu suçlu ya da başarısız kılmaz. Şüphesiz o askeri irade ve gücü hatta stratejileri olmasa idi askerimiz bertaraf olmuş olabilirdi. Çanakkaleyi gezenler bilirler ; Ben size dönmeyi değil ÖLMEYİ EMREDİYORUM ! cümlesini. Bu büyük bir başarının işaretçisidir. Askeri liderlik zordur çok az kişi başarmıştır. Çok az insanlardan birisi ise Mareşal Mustafa Kemal Atatürk'tür. Hakkı büyüktür bu ülke içerisinde.

Gel gelelim onu bir peygamber gibi görmemek gereklidir. Yaşam tarzı ne beni ne de sizleri ilgilendirir. Zira o alkol kullanarak günah işliyorsa ben de namaz kılmayarak işliyorumdur bu yüzden hatası olan bir insan başkasının hatasına dayanaraktan suçlamamalıdır diye düşünüyorum. Aynı zamanda yaptıklarına minneti de aşırıya kaçırmamak gereklidir. Hani Kahvede ; Orta şekerli tabiri vardır ya işte bunu yakalayabilmek gerekir. Yaptıkları küçük bir şey değil asla küçümsenemezde ama çizgiyi aşmamak gerek diye düşünüyorum. Zira ona o aklı ve kudreti verende Allah (C.C.)'dır .

Nur içinde yat Atam. Sana minnettarız.

Konu bence dağılmış ve Kemalizme kadar dayanmış. İzninizle kendi görüşlerimide belirtiyim. Bana göre Kemalizme körü körüne bağlanmak yanlış. Allah Atatürk'ün bu ülke için yaptıklarından razı olsun ve sevap defteri ilelebet kapanmayacak buna eminim. Her ne kadar eline silahı alıp cephe cephe gezmediyse de bu onu suçlu ya da başarısız kılmaz. Şüphesiz o askeri irade ve gücü hatta stratejileri olmasa idi askerimiz bertaraf olmuş olabilirdi. Çanakkaleyi gezenler bilirler ; Ben size dönmeyi değil ÖLMEYİ EMREDİYORUM ! cümlesini. Bu büyük bir başarının işaretçisidir. Askeri liderlik zordur çok az kişi başarmıştır. Çok az insanlardan birisi ise Mareşal Mustafa Kemal Atatürk'tür. Hakkı büyüktür bu ülke içerisinde.

Gel gelelim onu bir peygamber gibi görmemek gereklidir. Yaşam tarzı ne beni ne de sizleri ilgilendirir. Zira o alkol kullanarak günah işliyorsa ben de namaz kılmayarak işliyorumdur bu yüzden hatası olan bir insan başkasının hatasına dayanaraktan suçlamamalıdır diye düşünüyorum. Aynı zamanda yaptıklarına minneti de aşırıya kaçırmamak gereklidir. Hani Kahvede ; Orta şekerli tabiri vardır ya işte bunu yakalayabilmek gerekir. Yaptıkları küçük bir şey değil asla küçümsenemezde ama çizgiyi aşmamak gerek diye düşünüyorum. Zira ona o aklı ve kudreti verende Allah (C.C.)'dır .

Nur içinde yat Atam. Sana minnettarız.

Türkiye bu zamana kadar haşa peygamber bilip yerine koymadı Atamızı, saygı minnet ve en önemli unsur Önder bildi. Söz ettirmedi kimselere hakaretlere pabuç bıraktırtmadı milli değerimize. ancak şuanki koşullarda Atamızın getirdiği cumhururiyet bir yerine kaçan bir çevre tarafından önce karalama politikaları tukaka ilan edilmeleri ardından resim kaldırma milli anma bayramları kaldırma gibi Ata ya karşı bir cephe alındığı gözlemlenebiliyor. Neredeyse anarşist terörist ilan edilmediği kaldı medya haberlerinde gün geçmiyor Atamız hakkında çirkin sözler işitmeyelim. çirkin faaliyetler görmeyelim. Açıkcası emanetçilerinden biri olarak bu korkuttuğu kadar sindirimide zor bir durum benim için. Atatürk sadece bir asker değildi. Yeni bir ülke kurarken siyasi başarıları bugün tüm dünya siyasetçilerine örnek aldıracak durumdadır. Kadın haklarından, okuma yazma oranının artışına seçme ve seçilme hakkından laiklik ilkesine kadar sayısız devrim getirmiş bir öncüdür. Atatürk kurtuluş savasında ülkeyi savunan bir askerdir derseniz bu sefer kurduğu cumhuriyete tepki göstermiş olursunuz sanayi devrimine tepki göstermiş olursunuz. Hayır Atatürk bir peygember değildir kimse yerinede koyma çabasında değildir. Atatürk bir askerden ibarette değildir. O yüzden Ben onu asker olarak seviyorum demek getirdiği tüm hakları geri çevirmek ile eş değerdir.

Banlanan: yesil83.

Banlayan: Ben.

Sebeb: Yöneticiye hakaret + Atütürk konularında tehlikeli ve boş cümleler kurmak. Atatürk konularında kimsenin bazı şeyleri konuşmasına izin vermem. Çünkü bazı şeyler vardır tartışılmaz. İsterseniz arkamdan kötü yönetici sinirli yönetici vs. vs. diyip durun ama biraz yapılanlara dikkat edin bari ATATÜRK' ümüze laf etmeyin yazıktır ayıptır. Şu anda şu toprağın üzerindeysek başımızda öyle bir önderin oluşundan dolayıdır.

Süre: 10 GÜN. Döndüğünde tekrarı olursa süresiz

bu nedenlerden dolayi banlanmissim, banlanmami tartisacak degilim burda.. yazdikalrimi anlinti yapacagim. Ataturk'e hakaret etmissim... yazdigim yazi icerisinde ataturke hakaret iceren cumlemi gostersin.bekliyorum.... sana hakaret ettim evet etmissindir, ama kendi mesajina bak, sende hakaret ettin kafir ve yoldan cikmis diyerek, kendinide banlasana. bu konuyu uzatmicam. sadece ataturke hakaret ettigim kismi istiyorum senden.
bu benim daha once yazdigim mesaj:
Ben kemalist dusmanligi gormuyorum acikcasi...
kimsenin adina konusamam kendi adima konusacak olursam eger.

Ataturku seviyorum evet keske simdiki zamandakilar Ataturk gibi olabilse. Her insan gibi Ataturkunde yanlislar yapmis olabileceginede inaniyorum dogru seyler yapmis olabileceginede cunki oda insan ve sonucta tek basinada catismadi tek basina dusunmedi... tek basina basarilar elde etmedi.

Beni rahatsiz eden tarafi neden sadece Ataturk? yani yukarda yazdigim gibi butun basarilari tek basina elde etmis olmasi imkansizken Ataturkun isminin yaninda hic bir komutan yada silahdasi anilmiyor. ataturkten baskasini tanimiyoruz.
iyiki oyle bir komutan olmus elbette fikirlerin oncusu ataturk olabilir komutan oldugu icin ama ya yardim edenler?

Beni rahatsiz eden diger konu ise ataturku tabu haline getirenler beni ataturkun kendisi kisiligi rahatsiz etmiyor beni rahatsiz eden onun adini kullanip bir yerlere gelmek isteyenler uzerinden siyaset yapanlar.
ataturkun yaptiklari hakkinda hic bir bilgisi olmayan kisi kemalizim diyor cikiyor siyaset yapiyor yada pirim yapiyor ama ataturkun dogum tarihini bilmiyor. bu ne perhiz bu ne lahan tursusu derler oylelerine.
+ dedigim gibi insanlar tarafinda tabu haline getirilip hasa hasa tapilasi haline getirilmesine karsiyim. Zorla sevgi olmaz. insanlari zorladigin zaman sevmiyorlar. ben eminimki aslinda turkiyenin %90 seviyor ama insanlarin beynine zorla kazinmak istenildiginden ve ilahlastirilmis olmasindan (ilahlastirilmaya calisilmasindan) en azindan ilahmis ''gibi'' davranilmasindan rahatsiz. zorla hic birsey olmazama zorla yapildigi zamanlar insanlar busefer ataturku sevmiyorlar ama ben zorlastiranlari sevmiyorum. bunda ataturkun bir sucu yok. ataturk yasasa ben eminimki kendisine boyle davrananlarin (kullananlarin) yuzune tukururdu.
ataturku seven sever sevmeyen sevmez ama alelen ataturku sevmiyorum dediginde tutuklaniyordun (simdi nasil bilmiyorum) zorla sevgimi olur hic? ama peygamber efendimize s.a.v hakaret ettiginde sevmedigini soylediginde ise ''kendi gorusu'' deniliyor(du)...
kiyaslama yapilmamasi gereken sey belki ama insan kiyaslama yapmadan gecemiyor.

insanlar serbest birakildikca zaten sever... zorla ne sevgi ne saygi olur. herseyde ozgurluk istiyorsak ataturk hakkinda dusuncelerede ozgurluk olmali.
turkie icin ataturkun yerinin ayri oldugu asikar.

Öncelikle şunu belirteyim , forumdan yasaklanmanıza üzüldüm.

Director sana gelince sana ekstra bir aciklama yapmayacagim senin yazdiklarina yukarda alinti yaptigim ve seninde alinti yaptigin yazdiklarima cevap verecegim. neye uzuldugunude anlamadim ayni seyleri yazmisken

Size birkaç cevap vermek istiyorum müsadenizle...

Güzel bir konuya değinmişsiniz ...
Kazanılan her zafer de neden Atatürk ? Tek başına mı kazandı bu zaferleri ki sadece Atatürk kahraman ilan edildi ?

iyiki oyle bir komutan olmus elbette fikirlerin oncusu ataturk olabilir komutan oldugu icin ama ya yardim edenler?

Bakınız...
Atatürk , ordular yönetmiş,büyük zaferler kazanmış,devlet kurmuştur.Türk Milleti'ni çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak ilkeler geliştirmiştir.

Hiçbir zaman yaptıkları ile gurura kapılmamıştır. Ben yaptım, ben başardım dememiştir. Her zaman için başarılarını millete mal etmiştir.
" Ne mutlu Türküm diyene !"

Siz de iyi bilirsiniz ki bu ülkede , Dini kullanarak siyaset yapanlar,Milliyetçiliği kullanarak siyaset yapanlar olduğu gibi Ata'mızı kullanarak siyaset yapanlarda var !

Beni rahatsiz eden diger konu ise ataturku tabu haline getirenler beni ataturkun kendisi kisiligi rahatsiz etmiyor beni rahatsiz eden onun adini kullanip bir yerlere gelmek isteyenler uzerinden siyaset yapanlar.bu cumlemde seni rahatsiz eden tarafi anlamayadim, neye cevap verdin? Ataturku kullanip siyaset yapanlar kadar, dini kullanipta siyaset yapanlardanda sikayetciyim. onlardanda nefret ediyorum. yani?? neye cavp verdiginizi anlamadim acikcasi... bu kullandigim cumledeki yanlisi ve seni uzen seyi belirtirsen sevinirim.

Aşağıda ki vidyo'yu dikkatlice izleyiniz... Atatürk'ü sevmiyorum dediği için tutuklanmadı !

izlemedim videoyu
ama...
ataturku seven sever sevmeyen sevmez ama alelen ataturku sevmiyorum dediginde tutuklaniyordun (simdi nasil bilmiyorum)

Elbette zorla sevgi olmaz ama saygı olur ! Göstermeliyiz,göstermek zorundayız !

Bugün Atatürk'ün kurmuş olduğu Cumhuriyette , onu eleştirebiliyorsak , sevmediğimizi söyleyebiliyorsak demek ki Atatürk hakkında ki düşüncelerde özgürlük varmış !

yokmus...bakiniz admininize ataturku sevmeyenleri banlarim diye tehtit ediyor kendisi. hepimiz ayni seyi soyluyorken neden cehpe aldiniz anlamadim. ben farkli birseymi yazdim? Ataturku seven sever sevmeyen sevmez diye yazdim. benim hatam, yazdigim yaziyi uzatmam olmus. bende farkli seyleri yazmadim.

Son olarak Peygamber efendimiz ile kıyaslamanız çok talihsiz olmuş.

zorla sevgimi olur hic? ama peygamber efendimize s.a.v hakaret ettiginde sevmedigini soylediginde ise ''kendi gorusu'' deniliyor(du)...
kiyaslama yapilmamasi gereken sey belki ama insan kiyaslama yapmadan gecemiyor.

demissim zaten...

gordunmu bak, yazdiklarimda celallenecek hic birsey yokmus. hele alinti yaptigin yerde hic...

Konuda ki tüm yorumları okudum ve öyle hayretlere düştüm ki yani gerçekten neyin ne olduğundan haberi olmayan insanlarda varmış.

Evet kimseye hiç birşeyi zorla sevdiremeyiz seven taraf sevmeyene sevmeyen tarafta sevene karışıp konuyu tartışma boyutundan aşırı hale getiremez.Bunun bilincinde olduğumuzu sanıyordum ama görüyorumki hala bir yerlerde tamamen bilinçsiz düşünen insanlar varmış.Kendi adıma konuşayım Atatürk'e (yaşıyor olsaydı) gözümü kırpmadan canımı verirdim ve benim karşıma düşündüğümden aksine düşünüp ileri geri "aptalca" konuşan biri veya birileri çıkarsa karşıma hayatımda hiç bir zaman yeri yoktur.Şahsen herkesinde böyle davranmasını isterim..

Directörün bir lafına sonuna kadar katılıyorum Ata'm hiç bir zaman başarısının kendinden ibaret olduğunu söylemedi ama o öyle zeki bir adamdı ki öyle çok vatanını düşünüyordu ki her savaşta en önde kendi yürüdü herkese inanılmaz manevi güç verdi.
Şimdi size soruyorum bana şu anki zamanda göstereblirmisiniz savaş olsa bu şekilde bir davranış sergileyebilecek bir yönetici! Bence gösteremezsiniz
İşte en büyük farkta burda daha neyi tartışıyorsunuz.

Atatürk hiç bir zaman silinmiyecek zihinlerden bunu isteyenlerde hiç bir zaman ulaşamayacak hedeflerine...

sen bana diyorsan eger, yazdiklarimi iyi okumani tavsiye ederim. verdigin cevap ve yazdiklarim arasinda daglar kadar fark var. neyin sokunu yasiyor neyin uzuntusunu yasiyorsun? herkes yazmiski yorumlarinida, evet zorla sevdiremeyiz seven sever sevmeyen sevmez ama... ne amasi? ben farkli birsey mi yazdim? bende sever sever, sevmeyen sevmez yazdim... eeee laf olsun torba dolsun
bunu sirf sana degli geneline yaziyorum... ben mualefet olayimda konu ataturk savunduktan sonra dogru yorum yapsamda yapmasamda nasilsa arkamda olacaklar. ben ruhlari oksayan seyler yazayimda.. yazinin iceriligi onemli degil mantigindasiniz.

turkie değil, Türkiye..Aslında Türkiye de değil , tüm dünya için bu böyle.

Edit...Biraz dikkat edelim Yeşil...

konu biraz cıgrından çıkmış gibi...Aslında Atatürk düşmanlıgı varmı yokmu bilmiyorum...herşeye herşey alet edildigi gibi birçok şeyede Atatürk alet ediliyor...bu yüzden araştırmayı ve okumayı pek sevmeyen insanlarımız ha demek Atatürk din düşmanıymış demek Atatürk annelerimizin başını açtırmış demek şöyle yapmış deyip meydanlarda Atatürk aleyhine slogan atmaya başlıyor...Bugune kadar kimse başını örtüyor diye bir ceza almadı kimse kuran ögrenmek istiyor diye engellenmedi...bunlar serbestse ve biz elimizi kolumuzu sallaya sallaya başımızı örtüp gezebiliyorsak demekki bizim ülkemizde dini bir yasaklama yok...Ben öyle yorumlar okudum ki keşke atatürk düşmanların elinden bizi kurtarmasaydı da bu halde olmasaydık diyen yorumlar...işte düşmanlık bunları söyletenlerde bence...Başka bir milletin elinde esir olmayı isteyebilecek kadar neyin ne oldugunu idrak edememek...bunuda bu hale getirenlerin cogu siyasi liderler onların yandaşları ve olayları iyice büyütüp saçmalayıp ortaya cıkaran medya...biri gider Atatürkü Fatih sultan mehmet ile kıyaslar biri gider Atatürkü Peygamberimiz (s.as.) ile kıyaslar...neyin kıyası bu ? saçma saçma işler...Çocukların genclerin beyinleri bulanıyor sadece o kadar başka bişey değil...

yorumların hepsini okumadım ama tatsız şeyler olmuş...üzüldüm... Yeşilcim Alinin yazdıgı genel bir yorummuş Atatürkün önemini vurgulamış yanlış anlaşılmalar olup sende agır kelimeler kullanmışsın...Ali dahil hiçbirimiz sizlerden hiçkimseyi uzaklaştırmak istemeyiz herbiriniz degerlisiniz ama biraz sinirlerimize hakim olmalıyız fikirler farklı olabilir birbirimize saygılı olalım ki gülen yüzlerimiz solmasın öyle değil mi...

alinin yaptigi genel yorummus.. daha kotu ya iste bu hayal. sen benden daha iyi bilirsin kafirin, yoldan cikmisin kime denildigini? kafiri bana tanimlarmisin?
son olarak. herkez benim yorumuma karsi NE MUTLU TURKUM diyene diye yazdiysa kendilerini milliyetici zannedenlerden daha cok milliyetciyim ben.
Ne mutlu turkum diye yazmakla milletci olunmuyor, klavye milletiyciliginden oteye gitmez.
ben turkiye icin herkesle kavga ettim. okul muduru eve kadar gelip babama sikayet etti bizi. ermeninin birisi turk askerlerine kufur etti diye kizla kavga ettik okadar sinir disi ettirdik.... Kurban olayim Turkluge...
klavye de atam izindeyiz diye yazmaklada hergun ataturkcu olunmuyor. hergun izindeyiz atam yaziyorsunuz ya, ALLAHiniz askiniza izinden gittiginiz bir tek seyi soyler misiniz? bugune kadar ataturkun miras biraktigi genclige neyi yaptiniz? bunu soruyorum diyede banlayacaksaniz artik pes derim. size icraatlarinizi soruyorum okadar cok ataturkcusunuz ya? vatana millete hayirli yaptiginiz tek birseyi soyleyin. diyin ki ataturkun bize miras biraktigi yada tavsiye ettigi sunu yaptimda izindeyim... ataturkum izindeyim diye yazmakla olmuyor bu isler. Eger gercektende ataturkun izinde olsaydiniz yazdigimi carpirtmazdiniz anlardiniz.
keske yasiyor olsaydi kendi adini kullananlarla kendisi mucade etseydi ki yasasaydi eger ataturk eminimki kiymetini bilmezdi bugun ataturkcuyuz diyenler.

bu yazdiklarima karsi banlicaksaniz banlayin siz bilirsiniz. ama zahmet etmeyin zaten birdaha sitenize girmicem. sadece bunlari yazmak icin girdim cezamin bitmesinide bunlari yazmak icin bekliyordum...

lolemeranin yazmis alinti yapmadim suan ama onada cevap yazmak istiyorum

turk alfabesiyle alakasi ne ki simdi? simdi araplar arapca konusyor diye bizden bir eksiklerimi var? daha cok gelismisler turkiyeden. turkiyenin yuzde kaci ingizlice biliyor? arap ulkeleirnin %60 indan fazlasi ing. biliyor, demekki latin alfabesi olmasa bile hayatlarini etkilemiyor.
cin'e bakalim... adamlarin yazilari arapcadanda karisik ama bakin uretimde bir numaralar.
bu adam olmasaydi babamizi bilirmiydik derken kastin ne? anlayamadim kusura bakma.
ben icimden gelenleri yazdigim icin ataturk sevmiyormussum gibi geliyor. ben ataturku gercektende seviyorum. sevmesem cekindigim ne kimse var nede birsey var... ama bir atasozu vardir ya '' egri oturp dogru konusalim'' diye..
ataturkten once biz kimligimizi nasil biliyorduk? ataturkten once 600 yil osmanli devleti dunyaya hukum surmus. osmanli torunuyum(lariz
)

ALLAH'iniz askina TURKlugumle gurur duyuyorum ben ve eminimki bir cogunuzdan daha cokta milliyetciyim... birde gurur duydugum bir soyadim var.. ...

ttwin e diyecek sozum bile yok. takil sen kendine oyle iste... zekana hayranim zaten.

Moderatör tarafında düzenlendi:
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri