KürtLere hak veriLmeLimi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> KürtLere hak veriLmeLimi ?

Zamanında arabalar çevrilip Doğuda Kimliğe bakılıyordu. Eğer Batı illerden çıkarsa infaz yapılıyordu? senin bundan haberin var mı?

o zaman neyi tartışıyoruz arkadaşım ???
biz gayet mutluyuz bu memlekette...
şikayeti olan s... o..... gider...
bu kadar basit...

kürt - türk...
ayrımcılık yapıp milleti birbirine düşürüyorlar...
ey allahım...
bu memleket TÜRKİYE CUMHURİYETİ...
bilmem anlatabildimmi ???

Benim anlatmak istediğim doğu ayrımcılığı yapılıyo Türkiyede.Herkez kendince haklı. doğulu denildiği zaman bu kürt bundan uzak duralım denilio.sizce bu eşitlik mi*
ben bu oalyı yaşadığm için diyorum.herkeze aynı eşitlik tanınmıyor bence...!
SEnin çevrendekiler oyle olabılır
benım cevremdekıler ve ya ben
hıc bı zaman ırkından dolayı dıslamamısımdır
ayrıca burda hukumetın verdıgı-verecegı hak konusuluyor
sen halk tarafından dısladındıgını soyluyosun
bole bısı yok
olsa bile bunu hukumet engelleyemez.

Neden Başka Ülkelerde Böyle Ayrımcılık Yok? Almanya'da O Kadar Türk Vatandası Var Kimsede O Coğunluk İçin Türk Devleti Kuralım Demiyo ? Ermeniler İçinde Aynı Şeyi Yaptılar. Kürtler, Ermeniler Yıllarca Topraklarımızda Esit, Huzurlu, Mutlu Sekilde Yaşamıslar. Ama Onları Kışkırtan, Piyon Olarak Kullanan Devletler Bizi Düşman Ettiler Birbirimize..

Biraz Da Kürtlerin Yetiştirilme Şartından Kaynaklanıyor Galiba. Sanada Cocuk Yaşta Hergün Türk'ü Kötüleseler Sende Nefret Edersin. Sebebini Bilmesende!
Kürt Türk Ayrımcılığı Yapmadım Hiç Bi Zaman. Vatansa Konu Ya Haindir Yada Değildir :) Her Kürt Vatan Haini Değil, Her Türk'te Vatansever Değil..

Kürtce Müzik dinlenmez Kürtce konuşulmaz.Sizene Ya sizene.

Orda dur işte... Yazın iyi hoş güzeldi ama şu kısım ayar etti beni. Türkçe bildiği halde kürtçe konuşuyorsa bir insan bunun altında birşeyler ararım ben. Konuşamaz kardeşim ; Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi dili Türkçe'dir. Bu resmi dili lazı da konuşacak kürtü de. Türkçe'yi bildiği halde tutup kürtçe konuşanlara ben çatıyorum şahsen. Türkçe'yi bildiği halde o kadar kalabalığın içinde 3-5 kendini bilmez densiz bizim anlamadığımız bi dilciliği konuşursa ben illet oluyorum ya. Kavga çıkarmak için de elimden geleni yapıyorum. Bana katılan insanların geneli de kürt arkadaşlarım oluyor bu tartışmalarda.
Yani şunu demek istiyorum , Türkçe bildiği halde kürtçe konuşanlar benim gözümde HAİN dir !!

Bizim Burası Full Boşnak Onlarda Hep Kendi Arasında Boşnakca Konusuyor.. Evinde Ne Dille Konusursan Konus Toplum İçinde Konusman Sacma..

Sanki hakka sahip değiller ki yeni verilcek haktan bahsediyoruz ?

agzı olan konuşuyor...anladım,neyse kürtlere hak verilsin yada verilmesin....yüce rabbim mazlumların yanında...
selametle kalın emi...

türk kürt ayrımı yapmıoruz ztn onlarda kurtuluş savaşında bizimle savaştılar bir canlarını verdiler onlara minnet borçluyuz tabiki türklerden terk ayrılmayan ırk kürtlerdr buraya kadar herşey güsel ama şimdiki durama bakarsak hepsi olmasada bir kısmı bize düşman daga çıkıp hesapta özgürlüklerini aramaya çıkıolar kullanıldıklarının farkında bile deiller hak olayına gelirsek senden benden daha çok hakları var ztn daha ne istiolar ne istiolar !!!

israil kendi topraklarının yanı başındaki filistini parası ile aldı.sonuç bir vatanı satanlar olsa bile onun sahibi halk isyan etti.filistinliler din,dil ve etnik sorunları olmamasına rağmen vatanları için savaştı.

güney afrika beyazlar tarafından kolonize oldu.beyazlar yerli afrikalıları sosyal hayatın dışına attılar.afrikalılar din,dil ve etnik sorunları olmamasına rağmen vatanları için savaştı.

kürtler dindaşları müslümanlar(fars,türk,arap) tarafından paylaşıldı.vatanları 4'e bölündüğü gibi,dilleri yasaklandı,etnik olarak yok sayıldılar ve sosyal hayatın dışına atıldılar.vatanları için savaşmasınlar mı?

bir filistinli ne istiyorsa ,bir kürt de onu istiyor.

bir afrikalı ne kazandıysa,bir kürt de onu kazanmak istiyor.

bir türkün ne hakkı varsa bu dünyada, bir kürdün de aynı talepleri var.1. dünya savaşı ve öncesi paylaşılan türk toprakları değil.türkler kendi topraklarına kürtleri de kattılar.1.dünya savaşında asıl paylaşılan 4'e bölünen kürtler oldu.ermeni trajedisi ve yahudi-çingene soykırımından sonra bu dünyadaki en büyük zulümü kürtler gördü.

kürt sorunu yok.türk,fars ve arap sorunu var.halepçe katliamını kürtler yapmadı.3500 köyü kürtler yakıp yıkmadı.kürtler farsları ve kültürlerini yok etmedi.kürtler arapları ve dinlerini yok etmedi.kürtler türkleri ve dillerini yok etmedi.sorunu olan kürtler değil;farslar,araplar ve türkler.

kürtler hangi hakları mı istiyor?kürtlerden uzak durun yeter.bunu yapabilirseniz kürtler de bu dünyada sizin gibi yaşar.bu dünyaya herkes gibi kürtler de sadece bir kere geliyor.

bir türkün ne hakkı varsa bu dünyada bir kürdün de aynı talepleri var.1. dünya savaşı ve öncesi paylaşılan türk toprakları değil.türkler kendi topraklarına kürtleri de kattılar.

Selahaddin Eyyubi Kürttü. O dönem o zaman Kürtler mi Türk ve Arapların topraklarını kendi topraklarına katmıştı?

Çok yanlış bir açıdan bakıyorsun, çünkü milliyetçilik kavramı ve ulus devlet anlayışının gelişmesi 1789 fransız ihtilalinden sonradır, ondan önce doğuda islam devleti anlayışı vardı. türk, kürt, arap, farisi gibi kavramlar daha yenidir ve bence batının islamı parçalama oyunudur.

kişisel olarak anayasada yer alan ulus devlet anlayışına bağlı da olsam hayalimde büyük islam devleti vardır. bütün bu komşu islam devletlerini birleştirip tek bir devlet haline getirmek. aynı avrupa birliğinde olduğu gibi.

avrupa bunu başardı, çok sancılı bir süreç yaşadı belki. bir çok savaş geçirdi milyonlarca insan öldü ama sonunda avrupa tek bir devlet olabildi. bunu halkı islam olan devletler de yapabilir, yapmalıdır.

ulusçuluk, kavmiyetçilik ayırıcıdır ve hiçbir faydası yoktur. bugün kürtler ayrılır, yarın ayrılan kürtler kendi aralarında zaza bilmem ne diye ayrılır sonra onlar bilmem ne aşireti diye ayrılır ve çok güçsüz bir yapı ortaya çıkar.

yapılması gereken birleşmek ve bir olmaktır. ortak paydamız çok, bunları kullanmalıyız. farklılıklarımızı da zenginlik olarak addetmeliyiz.

Selahaddin Eyyubi Kürttü. O dönem o zaman Kürtler mi Türk ve Arapların topraklarını kendi topraklarına katmıştı?

Çok yanlış bir açıdan bakıyorsun, çünkü milliyetçilik kavramı ve ulus devlet anlayışının gelişmesi 1789 fransız ihtilalinden sonradır, ondan önce doğuda islam devleti anlayışı vardı. türk, kürt, arap, farisi gibi kavramlar daha yenidir ve bence batının islamı parçalama oyunudur.

kişisel olarak anayasada yer alan ulus devlet anlayışına bağlı da olsam hayalimde büyük islam devleti vardır. bütün bu komşu islam devletlerini birleştirip tek bir devlet haline getirmek. aynı avrupa birliğinde olduğu gibi.

avrupa bunu başardı, çok sancılı bir süreç yaşadı belki. bir çok savaş geçirdi milyonlarca insan öldü ama sonunda avrupa tek bir devlet olabildi. bunu halkı islam olan devletler de yapabilir, yapmalıdır.

ulusçuluk, kavmiyetçilik ayırıcıdır ve hiçbir faydası yoktur. bugün kürtler ayrılır, yarın ayrılan kürtler kendi aralarında zaza bilmem ne diye ayrılır sonra onlar bilmem ne aşireti diye ayrılır ve çok güçsüz bir yapı ortaya çıkar.

yapılması gereken birleşmek ve bir olmaktır. ortak paydamız çok, bunları kullanmalıyız. farklılıklarımızı da zenginlik olarak addetmeliyiz.

eline sağlık kardeş...

abi sonuna kadar katılıyorum sana ama hükümet bu zenginliği görmezden geliyor batıya yaptıkları yatırımın yarısını doğuya yapsalar bu ülkede bo surunlar zaten olmaz ama doğunun adı çıkmış zaten imralıda yatan yüzünden..

abi sonuna kadar katılıyorum sana ama hükümet bu zenginliği görmezden geliyor batıya yaptıkları yatırımın yarısını doğuya yapsalar bu ülkede bo surunlar zaten olmaz ama doğunun adı çıkmış zaten imralıda yatan yüzünden..

doğuya neden yatırım gitmiyor?

en önemli nedeni terör. kürt iş adamları bile istanbul ve izmire yatırım yapıyor.

peki terör nasıl çözülecek?

daha fazla demokrasi ve eğitim ile.

türkiye çok büyük bir dönüşümü yaşıyor, artık pkk bile ayrılıktan bahsetmiyor, onlar da türk siyasetinde yer almak istiyorlar.
bugüne kadar hükümetin önünde yargı ve askeri bürokratlar engeldi, ama şimdi barış için daha cesur adımlar atılabilir.

bu ülkeye barışın gelebilmesi için türkler ve kürtler ölülerine aynı anda üzülmeyi öğrenmelidirler. hakkaride ölen 9 kişi ve eruhta şehit edilen asker aynı anda yüreğimizi yaktığı gün zaten savaş bitmiş demektir.

ha bu kolay mı? zor. çünkü bu savaştan nemalanan kişiler var ve bu nefreti daha da harlamak onların işine geliyor.
zira 40 milyar dolar askeri harcama yapmazsa bu ülke ilerler ve kimse durduramaz mazallah o yüzden işte bütün bu ayak oyunları.

iyi güzel söylüyorsun da abi hükümet bunların ayak oyunu olduğunu bilmiyor mu neden önlem almıyor.?.

neden burada okul veya kültürel binalar açmıyor.?

buradaki insanların ne suçu var? onlar istemiyor mu barış ve kardeşlik içinde yaşamayı.? tüm bu sorunlar neden buradaki insanlara mal ediliyor anlamış değilm.

1980 darbesinden sonra tek kelime kürtçe konuşmak bile yasaktı. diyarbakır cezaevinde yapılmayan işkence yoktu. taki bu topraklardan biri çıkıp ülkeyi yönetene kadar (Turgut Özal). bunlar neden oldu?

bir sorun varsa ortada ve bu sorun çözülmek isteniyorsa her yol denenmelidir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri