Kürtaja Hayır!

Debresif

Bayan Üye
Bu konuyu neden siyasete açtığım hususuna hala anlam veremiyorum bu konu siyaseti neden ilgilendirir onu hiç anlamıyorum.​

sokak-cocuklari.jpg

KÜRTAJA HAYIR! aldırmasın kimse köpek gibi doğurup sokaklara salsın devlet güzel sahip çıkıyor.
.

Yaşama hakkı kutsalsa bunlara hak mı bu yaşam? Doğuda daha geçen gün izlemedik mi 13 yaşındaki kız çocuğuna bakanı işvereni toplu tecavüz edip hepsi serbest kalmıştı suç kızındı birde öyle adi yaratıkların soyunu devammı ettirsin? Babasız dünyaya gelen bir çocuğun hayatı hiç mi önemli değil? Mühim olan nefes alan canlılar üretmek değil birer insan dünyaya getirmek ki buda insanca yaşam sunmak ile mümkün olur aksi halde doğadaki köpek kedi yavruları gibi sokak çocuğu tabiri sözlüklerden asla kalkmayacaktır...

---> Kürtaja Hayır!

Bakaayacaksan Yapmayacaksın. Yani Demem oki zevkin yüzünden sokak çocukları artmasına gerek yok. Kürtaj cinayettir. Bu suçu işlemek istemiyorsan yapmayacaksın...

---> Kürtaja Hayır!

AuP7tAJCIAEwqDk.jpg:large

kürtaj hakkımız diyenler şuna bi baksın...

başbakan çıkıp kürtaj yapın deseydi, bu defa kürtaja karşı çıkarlardı eminim..

---> Kürtaja Hayır!

Eger dikkatli olunursa bu konuda ne kürtaj yapmaya gerek kalır ne de dogurmana kürtaja bende karşıyım..Sonucta bir can eger istemiyorsan önlem alıcaksın...!Lakin tecavüze ugrayan kadın kürtaj yapmasın devlet bakar işte buna karşıyım..Melih gökçek "”Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün, günahı ne? anası ölsün öyleyse” diyor peki bu nasıl bir zihniyettir bunun mantıgı nerde cocugun babasını bile tanımayan zorla ırzına geçilmiş bir kadın yarın sordugunda annesine ne diycek... Tecavüzden hamile kalan bir kadın nasıl dogurur ,nasıl bakar o cocuga acı geçmişi gelmezmi gözler önüne... Sonumuz hayır olsun bakalım daha neler görcez...

---> Kürtaja Hayır!

Eger dikkatli olunursa bu konuda ne kürtaj yapmaya gerek kalır ne de dogurmana kürtaja bende karşıyım..Sonucta bir can eger istemiyorsan önlem alıcaksın...!Lakin tecavüze ugrayan kadın kürtaj yapmasın devlet bakar işte buna karşıyım..Melih gökçek "”Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün, günahı ne? anası ölsün öyleyse” diyor peki bu nasıl bir zihniyettir bunun mantıgı nerde cocugun babasını bile tanımayan zorla ırzına geçilmiş bir kadın yarın sordugunda annesine ne diycek... Tecavüzden hamile kalan bir kadın nasıl dogurur ,nasıl bakar o cocuga acı geçmişi gelmezmi gözler önüne... Sonumuz hayır olsun bakalım daha neler görcez...

Melih Gökçek'in yapmış olduğu yorumları dikkate almamak gerekir :)

Bu arada yorumuna katılıyorum.

---> Kürtaja Hayır!

.resmi kaldırmak zorundayım üzerinde adres var...

Moderatör tarafında düzenlendi:
---> Kürtaja Hayır!

tecavuze ugrayan kişi dogursun devlet bakacak fikri bana anlamsız geldi bunu önce söylemek istiyorum

KÜRTAJA HAYIR! aldırmasın kimse köpek gibi doğurup sokaklara salsın devlet güzel sahip çıkıyor

bu ne biçim bi benzetme ? ne demek köpek gibi...bişeyler yapmak istiyorsanız birilerini kötülemeden önce kendi vicdanınıza dönüp bakın...bugune kadar herhangi bir devleti kötülemeye calışanlar kötüledikleri konu hakkında ne kadar yardım yapmış? giyiminizden gezmenizden makyaj malzemenizden vazgecip bir yetime yardım eden kaç kişi var ? sokak cocuklarıyla sokak hayvanlarını benzetmek akla mantıga uyuyor mu ?...bu ülkede hayvanları koruyanlar kadar yetimleri koruyanlar olsaydı bugun sokakta bu kadar cocuk olmazdı...millet kendi zevki için birbiriyle beraber oluyor sonra catır catır dogmamış bebekleri aldırıyor...elbette bakamayacagın cocugu yapmayacaksın dünyaya getirmekten daha önemlidir bakmak...ama kürtajın bu kadar yaygın olmasının nedenlerinden biri de bu saçma zihniyet...ben buna bakamam aldırayım zihniyeti...bakacaksın kardeşim gerekirse 24 saat calışacaksın cocuguna bakacaksın yada yapmıcaksın...

---> Kürtaja Hayır!

insanlar her halti yemesini biliyorda korunmasinimi bilmiyor? istemiyrosan cocuk o halti yemesini bildigin gibi korunmasinida bil. ana rahmine geldikten sonrada cocuk cinayet isle, ne ala memleket...
evli olanlarda korunabilir, istedikleri vakitte gelmedi diye cocuk sen kalk aldir cinayet isle. bunun dini boyutundan vazgectik(m) civdan boyutu var. zaten vicdana sigmayan hic birsey dinende makul degildir.

iyi olmus keske daha agir cezalar gelse. iyi yapmis baskaban cok begendim bu kanunu ama tecavuz ayri... tacavuzu tamamen ayri tutmak gerek. o cocugun dogumu ile anne buyuk bir deprosyana girebilir.

---> Kürtaja Hayır!

KÜRTAJA HAYIR! aldırmasın kimse köpek gibi doğurup sokaklara salsın devlet güzel sahip çıkıyor.
.

düşüncelere saygım vardır ama uslubun kötü.
ne demek köpek gibi.?

ayrıcca devlet nesine bakıyor. Hiç esirgeme kurmnda çalıştın mı? ben çalıştım gönüllü olarak. Devlet hiç bir halt yapmıyor. yaptığuı tek şey sokaktaki çocukları toplayıp ( ki bunu bile yapamıyor belli kesimlerde ) esirgeme kurumlarına götürüyor. sonra hiç bir şey yapmıyır. çocuklara yardımı gönüllü insanlar yapıor. kurumların eksiklerini devlet yerine dışardaki yardım severler yapıyır.

nerde devlet. çocuğu bulup esirgeme kurumuna yerleştirmekle olmuyor herşey.

hadi bunlarıda geçtim.
Tecavüze uğrayan 15 yaşındaki küçük çocuklar ne yapıcak? onların psikolojisini ve uğrıycakları baskıya nasıl katlancaklar?

belki şehirde bunlar sık görülmüyor ama Doğuda bu tür olaylar çok var.

Korunmaktan bahsediyorsunuz sizce Türk halkı korunmanın ne olduğunu biliyorlar mı? sadece zevke bakarlar gerisini düşünen yok.
korunan oranda az.

tamam bunlarıda geçtim.
kürtaj yasaklanırsa KADINLAR YASAL OLMAYAN KÜRTAJ YOLLARINI SEÇİCEKLER.
bunları durdurabilcek mi devlet.?
aksine bu olayların önünü açıyorlar.

biraz mantııklı olalım.
akpli olabilirsiniz ama adamın her yaptığı şey doğrudur diyip alkış tutmayalım.​

---> Kürtaja Hayır!

AuP7tAJCIAEwqDk.jpg:large

kürtaj hakkımız diyenler şuna bi baksın...

başbakan çıkıp kürtaj yapın deseydi, bu defa kürtaja karşı çıkarlardı eminim..

amanın yazık yahu
milletmiz öyle bi hale geldi ki tvler diziler evlenmeden beraber yasamayı çok olagan gösterip genclern akıllarnı bulandırıyor-
ki cocuk yastakiler bile buna kaptırıyor kendini.
ister böyleyken,ister evliyken
hamile kalınınca da aldırmak cok normal sayılıyor artık.
ki ben tabi ki bu tur yasam tarzına karsıyım.
bence bu tur durumlar insanın manevi gücünün zayıflıgndan ileri geliyor.
ahlak ve bilincle alakalı bir sey.
kim ne derse desin, kurtaj kadının hakkıdır diye bir sacmalık yoktur olamaz da.

---> Kürtaja Hayır!

Kürtaja hayır ...tecavüz edilen birinede yok çocuğun ne günahı var doğursun diyen zihniyetide kınıyorum. Bu bizim ülkemizde taviz olarak algılanacak Bu sözler çok tartışılacak tecavüz oranını artıracaktır zamanla göreceğiz inşallah yanılırım ... Herşeyden önce tecavüz eden kişiliksiz insan müsvettelerine karşı ceza düzenlemeleri yapılsaydı keşke daha caydırıcı düşündürücü cezalar gündeme düşseydi

isteksiz zevkten doğma çocuklardan oluşan bir nesil istemiyorum...

---> Kürtaja Hayır!

o zaman kadınlara tecevüz edenleri HADIM EDELİM.​

canim benim tecavuzu ayirt ettigimi zaten yazdim. hic kimse tecavuzden olan cocugu dogurmayi tastik edemez herhalde. ANNE sagligini bozar zaten.

hadim etsinler tabi hemde er meydaninda hadim etsinlerki belki ibreti alem olurda aklindan gecirenlerde yapmaz boyle birsey... yasamak bile cok tecavuzculere. en agir cezalar gelsin.

ozet olarak tecavuz ve anne sagligi tehtit edici durumlar haric baska sebep ne olursa olsun cinayettir diyorum.

---> Kürtaja Hayır!

kürtajın bir süresi vardır.son adet gününden 10 hfta içerisinde olamalı.

malesef öyle olmuyor birgülcüm....4 aylık cocukları bile bile öldürüyor bizim doktorlarımız ?ve anne adaylarımız... kimse cıkıp sesini cıkartmıyor devlet hastanesi yapmazsa özel hastaneye gidiyor kadınlar...böyle bir toplumda kürtajı konuşmak bile saçma bence...

---> Kürtaja Hayır!

canim benim tecavuzu ayirt ettigimi zaten yazdim. hic kimse tecavuzden olan cocugu dogurmayi tastik edemez herhalde. ANNE sagligini bozar zaten.

. [/COLOR]

tatlım yorumuna karşı değil :D
cezaya karşı dedim :D

malesef öyle olmuyor birgülcüm....4 aylık cocukları bile bile öldürüyor bizim doktorlarımız ?ve anne adaylarımız... kimse cıkıp sesini cıkartmıyor devlet hastanesi yapmazsa özel hastaneye gidiyor kadınlar...böyle bir toplumda kürtajı konuşmak bile saçma bence...

bak onlar cinayete girer.

---> Kürtaja Hayır!

Tecavüze uğrayanlar, istemeden yapanlarda doğursun. Başbakan amcamız alır onları kendi evlatları gibi bakar. Kürtaja karşı çıkan zihniyeti zaten anlamıyorum. Adam çocuğu olsun istemiyo ama yanlışlıkla yapıyo o çocuğu karısına doğurtmak zorunda mı? Günahsa günahı aldıranların başına, yasağı getirenlere ne oluyo. Herif insanların yatak odasına kadar girdi artık.

---> Kürtaja Hayır!

amanın yazık yahu
milletmiz öyle bi hale geldi ki tvler diziler evlenmeden beraber yasamayı çok olagan gösterip genclern akıllarnı bulandırıyor-

konumuz tecavüz....lütfen daha duyarlı olalım ne kadının ne de o çocuğun suçu yokken bir ömür mahkum edilecekleri durumları unutmayalım...evli ve çocuklu kadınlar tecavüze uğramayacak diye bir garanti mi var?annelerinizi de düşünün o zaman.............ben anlamıyorum nasıl başımıza gelmez diye düşünüyorsunuz?böyle düşünen herkese sesleniyorum...............herşey insanlar için kazalar belalar vs.ölümler......müslüman ülkeler tecavüz edeni asıyor hırsızın parmaklarını kesiyor sayın destekleyicileriii.......oturunda doğurun demiyor.....sayfada açılmış olan tecavüz ile ilgili bir konu var oradan işin gerçek yüzünü okuyunda anlayın biraz madem düşünemiyorsunuz bir okuyun düşünürsünüz....tartışalım bölümünde kadınlara müjde diye tecavüz ile ilgili mastor arkadaşın açmış olduğu konu başlığına bakın.sayfada yorumlara bakın.........

nasıl oluyorda bir önceki yazdığım yarım kalan yazım aşağıya inmiş flood olmuş?

Son düzenleme:
---> Kürtaja Hayır!

amanın yazık yahu

konumuz tecavüz....lütfen daha duyarlı olalım ne kadının ne de o çocuğun suçu yokken bir ömür mahkum edilecekleri durumları unutmayalım...evli ve çocuklu kadınlar tecavüze uğramayacak diye bir garanti mi var?annelerinizi de düşünün o zaman.............

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri