Kürtaja Hayır!

---> Kürtaja Hayır!

cocuklarima bakmayacaklarsa bastan onlemini alacaklar...
cocuklari sokaga atiyorlarmis ozaman alacak o sokaga atan insan kilikli hayvani cezasini kesekceksin ama binlerce cocuk sokaga atiliyor diye cinayet islemek nasil bir zihniyettir...

neyse ya banane kim ne yaparsa yapsin...

---> Kürtaja Hayır!

kürtaj dinimizce günahtır.Allahın yarattığı hiçbir canlıyı hakkı yoktur yok etmeye.Bu yüzden ben karşıyım kürtaja,bunun bir sürü korunma yöntemi vardır ALLAH akıl fikir vermiş böyle bir şeye gerek kalmaz en azından.Annenin sağlığını tehlikeye atıyorsa başka bir durum tabii o zaman yapılacak bir şey yok........bu benim şahsi fikrimdir.

---> Kürtaja Hayır!

baska uye oldugum bir sitede birisi imzasina yazmis, begenmedim...

15 yasinda bir kizin sut disleri gider (biter) bakireligi degil...

biranlik zevkleri icin bencillikleri icin yapacaklarini yapiyorlar sonrada sanane benim bedenim benim kararimm de, ohh ne ala memleket, onu yapmadan ocne dusunecektin ha madem okadar serbestin hesap verecegin kimse yok, kendisine gore okadar modern madem ozaman niye korkuyor dogursun cocugunu... (kime ne ise eger neden bu kacis?) neden bu cekiniz, madem kotu birsey yapmadiniz alninizin akiyla dogurun cocuklarinizi.

evliler icinde diyecek bir sozum yok zaten, neymis planlarinda degilmis kaza ile olmus... senin kazanin ceremesini cocukmu cekecek? madem planlarinda yok ve korunmasini bilmiyorsun sende yeme o halti. o halti yemesini biliyorsunda korunmasinimi bilmiyorsun?
sonra benim bedenim benim kararim :)

---> Kürtaja Hayır!

:4:
baska uye oldugum bir sitede birisi imzasina yazmis, begenmedim...

15 yasinda bir kizin sut disleri gider (biter) bakireligi degil...

Biranlik zevkleri icin bencillikleri icin yapacaklarini yapiyorlar sonrada sanane benim bedenim benim kararimm de, ohh ne ala memleket, onu yapmadan ocne dusunecektin ha madem okadar serbestin hesap verecegin kimse yok, kendisine gore okadar modern madem ozaman niye korkuyor dogursun cocugunu... (kime ne ise eger neden bu kacis?) neden bu cekiniz, madem kotu birsey yapmadiniz alninizin akiyla dogurun cocuklarinizi.

Evliler icinde diyecek bir sozum yok zaten, neymis planlarinda degilmis kaza ile olmus... Senin kazanin ceremesini cocukmu cekecek? Madem planlarinda yok ve korunmasini bilmiyorsun sende yeme o halti. O halti yemesini biliyorsunda korunmasinimi bilmiyorsun?
Sonra benim bedenim benim kararim :)
:4:

---> Kürtaja Hayır!

sana ekmek attıgımı hatırlamıorum genç? :) şiimdi cizdigim yoldan ilerle _______________(; yol paran yoksa eger vereyım ? :) *AHAH(;
Aykut musun ne karın ağrısıysan ne diyosun sen ne yolu ne çizgisi hahaha Allah sana beyin, bana da sabır versin.

Ayrıca o ekmek değil kemik. Bi lafı söylüyosan bari doğru düzgün söyle. Olmayan paranla da anca burda hava atmaya çabalarsın. Yordun beni :M

---> Kürtaja Hayır!

sen anca kudurucaksın ben yazıcam sen kudurucaksın :)

(;

benim gunde harcadıgım para senın babandan aylık istedigin para :)

---> Kürtaja Hayır!

Dinden uzak bir toplum tecavüz de eder kürtaj da yaptırır. Her şeyi dünyevi görüyolar . Mevla kötü niyetli insanlardan uzak eylesin...

---> Kürtaja Hayır!

Foruma giren bir şeyler paylaşan, paylaşım okuyan insanlara şu tartışmalarınızla herşeyi zehir ediyorsunuz.

Yeter artık şu forumda bir konu hakkında tartışırken birbirinize sen öylesin sen böylesin demek yerine lütfen sadece kendi fikirlerinizi paylaşın. Ne siz üzülün nede şu forumu takip eden, konuları okuyan üyelerimiz birbirinizle tartışma mesajlarınızı görsün.

Bundan sonra bu tür hareketler içerisine girenler forumdan süreli yahut süresiz uzaklaştırılacaktır.

Hepinize iyi pazarlar, iyi eğlenceler.

---> Kürtaja Hayır!

ayperisine yazdigini biliyorum, anlatamadim galiba... neyine takildin anlamadim ki, ne ye takildigini anlamadim mesajimin...
sen tecavuzden bahsetmemissin ki, onun sana neden kizdigini sordum bende aman neyse ya banane, kim kime kizarsa kizin, kim ne yazarsa yazsin, ALLAH askina birsey yazmadigimi farz et.. kafan takilmasin, birsey demedim birsey yazmadim...
anlamiyorum ki yazdiklarindan.

ayh arkadasm yok bisey tmm:)
sinirlenme bisi demedm ben ,üzme o tatlı canını

---> Kürtaja Hayır!

konu tamamen kişisel laf atmalara döndü......konuya yapılan yorum ilk sayfada kaldı sadece konu neyse ona cevap verin bitsin ya alıntı yapa yapa 6 sayfa yorum olmuş...toplasak konu hakkında 5 yorumdan fazlası yok...lütfen bütün konuları kişisel tartışmaya döndürüp kapatılmasına sebep oLmayın..tartışamıyoruz bile neye çözüm bulacagız ki böyle...umarım tekrarı yaşanmaz..

---> Kürtaja Hayır!

tartışmaya herzaman açığız. fakat lütfen daha kırmadan mantıklı tartısmalara girelim arkadaşlar.

---> Kürtaja Hayır!

Kürtajın dinen günah olduğunu biliyoruz,buna rağmen aldırma kararı kişinin kendisini bağlamalı,neticede doğacak çocuğu devlet bakmıyor.

Bu yasanın kürtaja engel olamayacağı kesin,olan yine, çareyi illegal yollarda arayacak olan kadınlarımıza olacak.

saygılarla akp ileri demokrasisi..

---> Kürtaja Hayır!

Dini Vecibelerce Kürtaj İyi Değil .. Ama ;
1-Anne Rahatsız İse Çocuk ve Anne İçin Doğum Riskli İse Bu Kadın Çocuğu ve Kendini Kürtaj Olamadığı İçin Ölümeme mi Sürükleyecek ?
2-Tecavüze uğrayan bir bayanın hamile kaldığını düşünürsek kadın o iğrenç olayı üzerinden atamazken bir de o durumdan kalma çocuğu nasıl saklayacak ya ?
3-Devlet bakacakmış ? Devlet 18 yaşına kadar bakıyor sonra ? o çocuğun durumu ne olacak ?

Tamam Vicdanen Kürtaj Güzel Bir Durum Değil Ama İnsanların Şartları Gerektirince Kendi Arzusu ile Kürtaja Başvurmak İsteyecek Yasaklanması Saçma..

Herkesin kendi vicdan hürriyeti var.. Karnımdaki çocuğa ister aldırır ister doğururum bunu Devletin yasağı falan engel olamaz ki hakkı olamaz ..

Kürtajı Gerektirmemek için ; İnsanlara Aile Planlaması Hakkında Bilgiler Destekler Verilecek Eğitimler Sağlanacak , Ya Da Affedersiniz ama Birileri Biryerlerine Sahip Çıkacak ...

Yoksa ;
Bu Kürtaj Yasağının Türkiye'nin Nufüs Sayısının Artıracağını Düşünüyorum ..

+ Kürtaj Yasağının Demogratif Yapıyla Çatışıyor
Yasakla Birlikte
-Nufüs Artışı Hızlanacak
-Genç ve İşsiz Nüfus Artacak
-Sağlık,Eğitim Yetersiz Kalacak
-Ortalama Yaşam Süresi Zaten Az İyice Azalacak

Kısacası Sosyo-Ekonomik Durum Açısından Bakarsak Türkiye Sıkıntı Yaşayabilir

Son düzenleme:
---> Kürtaja Hayır!

Devlet bakıcak diyenler hiçmi hatırlamazsınız devlete ait huzur evlernde yaşlılarımıza yapılan müdahaleleri,nasıl bakıldılarını,nasıl yıkandıklarını..Bir anne bazen cocuguna katlanamazken elin adamı kadını nasıl katlancak..Üstelik arkasından bir dünyada küfür edilcek...Çocuk dogurmakla iş bitmiyor.En basiti o çocugu kimseye muhtaç etmeden büyütmek,kendini ezik hissettirmemek,vatan devlete hayırlı evlat vermek..Yoksa herkes dogurur başbakanın dediği gibi 3 tanede degil daha da fazla...

Surda okudugum bütün yorumlarda zaten kimse demiyor kürtaj günah degil diye..Bilakis hiçkimse kürtajı onaylamıyor...Ama bazı durumlarda istemeden ve caresizlikten bu duruma başvuruldugunu kimse unutmasın.Aklı başında hangi insan evladı dogmamışta olsa cocugunu aldırır...Bazı arkadaşlar önlemden bahsediyor ama herzamandan işe yaramıyor bu önlemler...Hiç mi sagdan soldan duymadınız ben mi anlatıyım..!

Devlet herşeye el atıyor askeriyeye,spora,savcılıga,mahkemeye daha nice yerlere ve simdi de kendi özgür iradeli haklarımıza...
Kadına ilk şecme hakkı verilen ülkelerdeniz ama bu da ucundan ucundan sanki elimizden alınıyor...Herkesin dşüncesine saygım var buda benim düşüncem.

---> Kürtaja Hayır!

yeni yasayı yorum yapanlarn bi cogu bilmiyor sanırım :) bazı özel hastanelerde kürtaj olcak zaten.. Annenin hayatını tehlikeye atan yada bebegin saglıgıyla ilgili problemlerde yine kürtaj yöntemi kullanılcakmıs yasaklanan sey istege baglı kürtaj :) benim bile cevremde var daha 23-24 yaslarında 2-3 kere kürtaj yaptırmıs olan onlar gibiler icin yasaklansın :)

---> Kürtaja Hayır!

herkes kendi günahından sorumlu kimse kimsenin günah bekçiliğini yapmamalı bence günah sevap kısmını tartısma konusu görmüyorum açıkçası işlediğimiz o kadar günah var ki ama insan haklarından onun bir can olduğundan bahsedecek olursak nefes alma hakkından daha kutsal bir şey varsa insanca yaşam hakkıdır. bakamayacağını bile bile gayri mesru bir çocuk dünyaya getirene kimse madalya takmasın onu aldırdı diyede kimse kınamasın doğurduğunda ne devlet ne toplum nede kimse bakmayacaktır ki bakmıyor da şayet baksaydı çarşıda mendil satan çocuklar kesmezdi önümü yada yurtlarda dönen pis olaylar duyulmazdı her gün daha geçen 16 yasında bir kız çocuğu aldırmadı doğurdu anne babası elinden tutup sokağa attılar?? tabi bir diğer husus çocuğun akli dengesi yerinde olmayan yada özürlü doğması kimse haketmiyor bu dünyaya 1-0 yenik başlamayı böyle bir şeyi yapmak o çocuğa nasıl ödül görülebilir??? sağlıklı doğup sonradan hastalanabiliriz evet doğru hatta ölebiliriz bile?? ama bile bile lades demek le kıyaslayamam bile....

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri