Kitaplarla İlgili Yorumlarımız

---> Kitaplarla İlgili Yorumlarımız

hiç bir kitap okunmayacak kadar kötü değildir.

tüm edebiyatçılara sor hepsi aynı dediğim şeyi söyleyecektir. farketmeden beynini dolduruyo saçma düşüncelerle, ben gerekeni söyleyeyim okuyan okusun yanlış tercih.

bi tane klasik oku ardından o kitaba bak anlarsın. öncekilere göre bu kitabı nasıl okumamışım önceden dedin ve önceki kitaplara kötü baktın değil mi ? bi de klasiği oku sonra o kitaba ne yorum yapcaksın bakalım.

rica ederim yılmaz

tüm edebiyatçılara sor hepsi aynı dediğim şeyi söyleyecektir. farketmeden beynini dolduruyo saçma düşüncelerle, ben gerekeni söyleyeyim okuyan okusun yanlış tercih.

''Bu kitaba o kadar bağımlı kaldım ki, yemeğe çıktığımda bile kitabı yanımda taşıdım ve masanın altında okumaya devam ettim. Hikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı çünkü bitirdiğimde bile, yatakta bu kitabı düşünmeye devam ettim. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici.''

—Stephenie Meyer

''Elimden bir türlü bırakamadım… Bağımlısı oldum.''

—Stephen King

buyur sana dünyanın en önde geln iki yazarının yorumları.
ya kitabı doğru dürst okumadın ya da kitap okumanın ne demek olduğunu bilmiyorsun.

bi tane klasik oku ardından o kitaba bak anlarsın. öncekilere göre bu kitabı nasıl okumamışım önceden dedin ve önceki kitaplara kötü baktın değil mi ? bi de klasiği oku sonra o kitaba ne yorum yapcaksın bakalım.

kusura bakma ama klasik bir kitap ile modern çağın kitaplarını kıyaslaman çok yanlış.
zihniyet farklılıkları , özgür basımın yasak olduğu bir zamanın kitabı ile bu zamanın kitabı arasında dağlar kadar fark var.
kalisik kitapların hiç bir son çıkan kitapların eline su dökemez. ve ben bu konuda onalrı kıyaslama bile yapamam.

ve haberin olsun her çeşit kitabıokudum. yasaklanan kitaplar bile dahil.
bence sen ney tartıştığımızı tekrar düşün.

klasik ile macera kitaplarını tartışmıyoruz.

''Bu kitaba o kadar bağımlı kaldım ki, yemeğe çıktığımda bile kitabı yanımda taşıdım ve masanın altında okumaya devam ettim. Hikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı çünkü bitirdiğimde bile, yatakta bu kitabı düşünmeye devam ettim. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici.''

—Stephenie Meyer

''Elimden bir türlü bırakamadım… Bağımlısı oldum.''

—Stephen King

buyur sana dünyanın en önde geln iki yazarının yorumları.
ya kitabı doğru dürst okumadın ya da kitap okumanın ne demek olduğunu bilmiyorsun.

o kitabı okumaya asla girişmem , kitabın konusunu biliyorum, kitaptan da iyi anlarım. bi klasik oku sonra o kitaba bak anlarsın. olayı söylüyorum işte o kitabı okuduğunda önceki okuduğun kitaplara bu ne dedin , ve buna bağımlı kaldın bu kitabı nasıl daha önce okumadım dedin . ben sürükleyici değil demiyorum, kötü demiyorum. kitap insanı çekmek okutmak sıkmamak için muhteşem bi kitaptır , fakat kötülüğünü farkedemezsin. klasik oku sonra bu tartışmaya devam edelim.

o kitabı okumaya asla girişmem , kitabın konusunu biliyorum, kitaptan da iyi anlarım. bi klasik oku sonra o kitaba bak anlarsın. olayı söylüyorum işte o kitabı okuduğunda önceki okuduğun kitaplara bu ne dedin , ve buna bağımlı kaldın bu kitabı nasıl daha önce okumadım dedin . ben sürükleyici değil demiyorum, kötü demiyorum. kitap insanı çekmek okutmak sıkmamak için muhteşem bi kitaptır , fakat kötülüğünü farkedemezsin. klasik oku sonra bu tartışmaya devam edelim.

okumadığın bir kitap hakkında kesin yorum yapma rica ediyorum.

kusura bakma ama klasik bir kitap ile modern çağın kitaplarını kıyaslaman çok yanlış.
zihniyet farklılıkları , özgür basımın yasak olduğu bir zamanın kitabı ile bu zamanın kitabı arasında dağlar kadar fark var.
kalisik kitapların hiç bir son çıkan kitapların eline su dökemez. ve ben bu konuda onalrı kıyaslama bile yapamam.

ve haberin olsun her çeşit kitabıokudum. yasaklanan kitaplar bile dahil.
bence sen ney tartıştığımızı tekrar düşün.

klasik ile macera kitaplarını tartışmıyoruz.

klasik bir tür değil dikkatini çekerim klasik her türü içinde barındıran dünyaca okunmuş onaylanmış kitaplar. o klasiklerin içine günümüz kitaplarından da kitaplar girecektir. ve o kitaplar bunlar değil, farkında değilsiniz nasıl etkilendiğinizin. ben diceğimi dedim uzatmıyorum gerekli bilgiyi verdim. sen istediğini okumaya ve önermeye devam edebilirsin yorumumu yapar bırakırım.

Ben Şiirin Kızkardeşi Öykü kitabını okudum en son.
Çok etkilendim açıkcası...
Sonunda ilk defa bir kitap okurken ağladım..
Tavsiye ederim.

Birde Monte Kristo Kontu.
Bu kitabıda tavsiye ederim çok güzel...

david-nicholls-bir-gun.jpg

Her kitabı almadan önce yaptığım gibi bu kitabı almadan önce de internetteki yorumlarını okudum ve çok merak ederek aldım bu kitabı. Fakat bence yorumlar fazla abartılmış kitapta bir sürü çelişki vardı anlatılan aşk çok saçmaydı gerçi aşk yoktu bence daha çok sıkı arkadaşlıktan doğan sevgi vardı falan filan. Pek beğenmedim ama beni son kısımlara doğru ağlatmadı desem yalan olur

gülgül öldümya yemın edıorum ahahhaha :D
gunde 100 sayfa kıtap okurum kafama gore elıme ne gecerse
suan ''Şeytani İNtikam '' diye bi kitap okuyorum :)

gülgül öldümya yemın edıorum ahahhaha :D
gunde 100 sayfa kıtap okurum kafama gore elıme ne gecerse
suan ''Şeytani İNtikam '' diye bi kitap okuyorum :)

Tufek, Mikrop ve Celik - Jared Diamond

sibumi - Trevanian

Hayvanlarin Sessiz Dunyasi - Marian Stamp Dawkins

King - Martin Luther

Okumanizi tavsiye ederim.

İskender Pala'nın'' OD '' adlı kitabını okumanızı tavsiye ediyorum.

Allah'ına layık kul olma yolunda Yunus Emre'nin ne imtihanlardan geçtiğini görünce insan düşünmeden edemiyor..Beni çok etkiledi..

Eline,yüreğine sağlık İskender Pala..

calinmis-hayat-jaycee-dugard.jpg

Çalınmış Hayat-Jaycee Dugard

11 yaşındayken kaçırılmış ve türlü işkencelere maruz kalmış bi kızın gerçek hayat hikayesidir. Okurken çok kötü oldum ama herkesin okuyup ders çıkarması gerekir diye düşünüyorum

89125.jpg

Arka Kapak
İris Galey, 1936 İsviçre doğumlu. 9 yaşında ailece İngiltere'ye göç ettiklerinde dört yıl boyunca babası tarafından seks amacıyla kötüye kullanılıyor. Babasının intharından sonra İsviçre'ye dönüş. Enstitü. İlk evlilik, Psikolojik tedavi. İkinci evlilik. Yeni Zelanda'ya göç. Pfingst cemaatı ile tanışma. Uzun yıllar süren yazma süreci. 'Babam Öldüğünde Ağlamadım' liste başı oluyor. 1990'da hayat hikayesinin 2. bölümü yayımlanıyor: 'Ruh Tecavüzcüleri'. Iris Galey dünya çapındaki Ensest Survivers hareketine katılıyor.

Iris, sırrını açıkladığında 14 yaşındaydı. İki gün sonra babası kendisini vurarak intihar etti. Bir kız enstitüsüne gönderilen Iris, bir daha bu konuyu asla açmadı. Ta ki, 40 yıl sonra Yeni Zelanda'da, televizyonda ensest üzerine bir program görüp kendi hayat hikayesinin trajedisini yazmaya başlayıncaya kadar... Ensest üzerine yazmak hala pek dokunulmamış bir tabudur. Yeni istatistikler, ensestin çok daha yaygın olduğunu göstermesine rağmen (sadece İsviçre'de yılda 45000 olay oluyor), kurbanları o yüzkarası utançlarını ve acılarını paylaşmaya cesaret edemiyorlar.
Iris Galey, hayatını kötü bir karabasan gibi belirleyen, ihanete uğramış çocukluğunun tanıklarından yapıyor bizi. Kendisi için ümitsizce dileklerde bulunurken, yazısıyla da hem hissetmek hem de hisettirmek istiyor.

300_g_9786056260407.jpg

En son okudugum kitaptır bu arkadaşlar ve gercekten cok iyiydi hüzünlü , heycanlı ve bi okadar espirili.

Konusuna gelirsek eger 25 yaşında yatağa giren ve bir daha asla yataktan çıkmadığı gibi dünyanın en iri obezi olmasından da hiç sıkıntı duymayan Malcolm Ede ve onun anne, baba, kız arkadaşı lou ve kardeşi bu karardan etkilenişini, hayatlarını ve Malcolm Ede’in hem fiziksel hem ruhsal anlatıyor.

Hayatın sıradanlığına hapsolmaktan kaçmaya çalışan Malcolm, iki kardeşin sevgisi arasında yalnız kalan lou, bir annenin hastalıklı derecede kendini evladına adamışlığı, bir babanın geçmişini oğlu için çabalayarak temize çekişi ve bir kardeşin içten içe büyüyen nefreti, kıskançlığı.
Romanı, Malcolm’un kardeşi Ben’in gözüyle okuyoruz. Ben, abisini çocukluğundan yatağa hapsoluşuna kadar tüm fiziksel ve ruhsal detaylarıyla okuyucuya aktarıyor. Bunu neden mi yapıyor ? Çünkü Ben hayatı boyunca kendi değil Malcolm’un kardeşi olarak anılmanın yükü altındaYATAK, Malcolm’un yatağa girişinden bu yana geçen 7483. Gün ile başlıyor ve roman baştan sona kadar bir yapboz gibi bir gelecekten bir geçmişten parçalarla devam ediyor. Parçaları birleştirmeye çalışıp “Malcolm neden o yatakta?” sorusuna cevap aramak da okuyucuya ayrı bir heyecan veriyor.
.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri