hz. isa tanrımı hristiyanlar hz. isaya tanrı diyolar tanrımı o gerçekten

---> hz. isa tanrımı hristiyanlar hz. isaya tanrı diyolar tanrımı o gerçekten

Hz.İsa'yı tanrı olarak görüyorlar.Yani bizim bildiğimiz oğul kavramıyla onlarınkisi çok farklı bunu çoğu kişi bilmiyor.

HZ. İSA tanrı değildi ! Hz. İsa a.s. hiristiyan degildi çünkü hristiyanlık diye bir din yoktur.Hz İsa a.s. Tevratı şerifi dogrulayıcı ve o dönemde bir hidayet kaynagı olan İncili şerifi teblig edici Son peygamber Efendimiz Hz. Muhammed i müjdelejen hanif dine baglı bir müslümandı.Ona tabi olanlara nasiriler denir.Kendisi Nasiri degildir.Hz. İsa a.s. 31 yaşına kadar nebi,31 yaşından itibaren rasül bir peygamberdi.Şu anki hristiyan inanci ismide dahil olmak üzere tamamen şeytana ait bir inanç ve şeytanın aldatmaları olmuştur.Bir İnsan nasıl Yaratanın oglu olabilir. Hz İsa a.s. ın babası yokmuş.Hz Adem a.s babası yoktur bunla beraber anneside yoktur.O zaman şu sonuç çıkmazmı Haşa Hz. Adem a.s. da Yaratanın ogludur bizde Yaratanın torunları.İnsanlar bu kadamı kör.Kopyalama sistemiyle dünyaya gelen koyun dolininde babası yokdur.Teknoloji bir canlıyı tıbbın yardımıyla kendi hücrelerinden babasız dünyaya getiriyorda,Alemlerin yaratan Her şeyin sahibi Allah C.C. Hz. İsa a.s. Babasız dünyaya getirmiş çokmu.Şunu Anlayınki Her kez Allah C.C. ün kuludur.Kimsenin yaratanla bir akrabalıgı olamaz.O bundan uzaktır ve çok yücedir.Yaratan bir eşi ve benzeri olmayan Azametin,Kudretin ve kibriyanın sahibi Süphan dır.Kim ona denk bir yaratan oldugunu yada onun bir çocugu oldugunu iddaa ederse Kafir olarak ölür ve ebedi olmak üzere cehennemi boylar.Allah bu yazıyı okuyupda Allahı şirk koşan kimseleri İnşaAllah hidayete erdirir.

Allah aşkına yapma Allah nasıl Müslümanlığı bi din olarak söylemişse Hristiyanlıkta bi dindir.

©ﻕΞתς яΞiš;1753462' Alıntı:
Yalçın ; Allah'ın oğlu olarak görüyorlar diye biliyorum ben. Anlatır mısın kardeşim ?

aynen Tertip Allahın oglu oldugunu soyluyorlar ben bunu hristiyanlarla yuz yuze konustum gürcüstanda hz isa nın ismide yabancı bi isim Hristiyanlarda ve hz isa çakıldıgında allahın onu yanına aldıgını soyluyorlar..

bazı arkadaslar
islamın 100 200 sene sonra yok olacağını,bizlerin inananların olmayacağını iddia etsede ,İslamın yeniden dünyaya hakim olacağı ile ilgili hadisin verdiği haberler vardır.
Yeniden dirilmek için sahabe-i kiram hazeratının taşıdığı ruhu yeniden yakalamak
lazım.
Buda herşeyin geçici olduğuna inanmamızla olacak.
Yani rabıta-i mevt yaparak bunların olabileceğini söylüyor islam alimleri.
Müslüman dürüst olmalı.
Üstad Bediüzzaman hazretleri:"Eğer müslümanlar dört dörtlük yaşasalar
diğer dinlerin inananları kafile kafile müslüman olurlar" diye buyurmaktalar.
Dört dörtlükten kasıt,dürüstlük,kul hakkına riayet,hased ve kinden uzak bir yaşantı,
komşusu açken kendisi tok yatmayan vs özelikler sıralanabilir.
Yeniden dirilmek için asrı saadeti günümüze taşımak lazım.
O da eğitimle,efendimizin hadislerinin ışığında bir hayatla olacak.
Ümitvar olunuz şu istikbali ahval içinde en yüksek gür sada islamın sadası
olacaktır buyurmaktadır nur müellifi Bediüzzaman.
Baki selam ederim dostlar.. umarım anlamıstır bazıları ..

kuranda geçen bir ayet. bu ayette allah hazreti isa ile konuşmaktadır. çok sinirlidir. isayı tanrının oğlu olarak nitelendirdikleri için allahın gazabı üstlerine gelecektir. aralarında şöyle bir konuşma geçer.

-ey isa, sen mi sölyedin senin benim oğlum olduğunu?
+ allah'ım yemin ederim ki ben onlara senin bana tebliğ etmemi istediğin şeyden başka bir şey demedim. eğer demiş olsaydım sen zaten içimi bilirsin. ben senin bana tebliğ ettiğin şu sözden başkasını demedim. allah birdir ve tektir. ona kulluk ve ibadet edin. (devamı vardı da hatırlayamadım...)

bu ayet maide suresinin 116. ayetinde geçmektedir. ilgili ayetlerin tam meali aşağıdadır.

116. allah şunu da söyledi: "ey meryem oğlu isa! allah'ın yanında beni ve annemi de iki tanrı olarak kabul edin diye insanlara sen mi söyledin?" isa dedi: "hâşâ! tespih ederim seni. hakkım olmayan bir şeyi söylemek benim haddime değildir. eğer onu söylemişsem sen onu elbette bilirsin. sen benim içimde olanı bilirsin ama ben senin zatında olanı bilmem. çünkü sen, evet sen, gaybları çok iyi bilensin!"

117. "onlara, senin bana emrettiğin şu sözden başka bir şey söylemedim: 'benim rabbim ve sizin de rabbiniz olan allah'a kulluk edin.' içlerinde olduğum sürece üzerlerine tanıktım. sen beni vefat ettirince üzerlerine yalnız sen gözetleyici oldun. ve sen zaten her şey üzerinde bir şehîdsin, bir tanıksın."

118. "onlara azap edersen, onlar senin kullarındır. ama onları bağışlarsan hiç kuşkusuz, sen tüm gücün sahibi, tüm hikmetlerin sahibisin."

119. allah buyurdu: "özü-sözü doğru olanlara, doğruluklarının yarar sağlayacağı gün budur. altlarından ırmaklar akan cennetler var onlar için. sonsuza dek kalacaklardır orada." allah onlardan razı olmuştur, onlar da allah'tan razı olmuşlardır. işte budur büyük kurtuluş.

120. göklerin, yerin ve bunlarda bulunanların mülkü/yönetimi allah'ındır. o'nun her şeye gücü yeter.

kuranda geçen bir ayet. bu ayette allah hazreti isa ile konuşmaktadır. çok sinirlidir. isayı tanrının oğlu olarak nitelendirdikleri için allahın gazabı üstlerine gelecektir. aralarında şöyle bir konuşma geçer.

-ey isa, sen mi sölyedin senin benim oğlum olduğunu?
+ allah'ım yemin ederim ki ben onlara senin bana tebliğ etmemi istediğin şeyden başka bir şey demedim. eğer demiş olsaydım sen zaten içimi bilirsin. ben senin bana tebliğ ettiğin şu sözden başkasını demedim. allah birdir ve tektir. ona kulluk ve ibadet edin. (devamı vardı da hatırlayamadım...)

bu ayet maide suresinin 116. ayetinde geçmektedir. ilgili ayetlerin tam meali aşağıdadır.

116. allah şunu da söyledi: "ey meryem oğlu isa! allah'ın yanında beni ve annemi de iki tanrı olarak kabul edin diye insanlara sen mi söyledin?" isa dedi: "hâşâ! tespih ederim seni. hakkım olmayan bir şeyi söylemek benim haddime değildir. eğer onu söylemişsem sen onu elbette bilirsin. sen benim içimde olanı bilirsin ama ben senin zatında olanı bilmem. çünkü sen, evet sen, gaybları çok iyi bilensin!"

117. "onlara, senin bana emrettiğin şu sözden başka bir şey söylemedim: 'benim rabbim ve sizin de rabbiniz olan allah'a kulluk edin.' içlerinde olduğum sürece üzerlerine tanıktım. sen beni vefat ettirince üzerlerine yalnız sen gözetleyici oldun. ve sen zaten her şey üzerinde bir şehîdsin, bir tanıksın."

118. "onlara azap edersen, onlar senin kullarındır. ama onları bağışlarsan hiç kuşkusuz, sen tüm gücün sahibi, tüm hikmetlerin sahibisin."

119. allah buyurdu: "özü-sözü doğru olanlara, doğruluklarının yarar sağlayacağı gün budur. altlarından ırmaklar akan cennetler var onlar için. sonsuza dek kalacaklardır orada." allah onlardan razı olmuştur, onlar da allah'tan razı olmuşlardır. işte budur büyük kurtuluş.

120. göklerin, yerin ve bunlarda bulunanların mülkü/yönetimi allah'ındır. o'nun her şeye gücü yeter.

eline bileğine sağlık arkadasım :59:

Haklısın Çürük Vişne...
Devrem güzel açıklamışsın ayetlerle... bravo

Biz Hakk’a teslim olmuş Müslümanlarız

Cenab-ı Hakka zerreler adedince yıldızlar adedince denizdeki dalgalar adedince yağmur katreleri adedince hamdolsun
şükrolsun. Zira bizi taş olarak maden olarak ot olarak hayvan olarak değil de insan olarak yarattı.
En mükemmel insan olan Kâinatın Efendisi bütün âleminin nûrundan yaratıldığ Hatemü’l Enbiya Peygamberler Peygamberi gözümüzün nuru canımız Muhammed Mustafa’ya (Sallallahu Aleyhi Vesellem) Ümmet eyledi.
O gelmeden evvel alem zulümat dalgaları arasında boğuluyordu. O geldi vahşetten kurtuluş yolunu gösterdi.
Bütün suhufları ve kütüpleri nesheden Kur’an-ı Azimüşşan gibi insanlığa dünya ve âhiret saadetini gösteren Nur deryasını gösterdi.
O hayat bahşeden menbadan Ümmetine kana kana içirdi.
Bütün insanlığı o safi nur ve hidayet kaynağı olan Kur’an’a davet etti.
Biz Elhamdülillah Müslümanız
Rabbimizi binbir ismiyle, fiilleriyle bütün Zatî ve Sübutî sıfatlarıyla tanımaktayız.
Kâinattaki Tevhid delillerini görerek bütün mevcudatla birlikte
“Lâ ilahe illallah” diyoruz ve hemen ardından, bize Rabbimizi tanıtan en büyük rehberden büyük mürşiden büyük mürebbi ve Yaver-i Ekrem olan Habibullah’ı (a.s.m.) tanıdığımızı belirtip “Muhammedü’r resullullah” gerçeğini bütün kâinata ilan ediyoruz.
Biz aynı zamanda Allahu Teâlâ’nın göndermiş olduğu bütün peygamberlere ve bütün kitaplara da iman ederiz.
Meleklere, âhiret gününe kadere iman ederiz.
Biz Elhamdülillah Müslümanız. Saklımız gizlimiz yok. Allah’ın bütün hükümlerini tasdik ederiz.
Resulullah’ın (a.s.m.) açıkladığı hükümleri tasdik ederiz.
Allah’ın “seviniz” buyurduklarını sever “sevmeyiniz” buyurduklarını sevmeyiz.
“Sakın onları dost edinmeyin” buyurduklarını dost edinmez,
“dost edinin” buyurduğu Allah dostlarını dost ediniriz.
Allah’ın “hoşgörün!” dediklerini hoşgörür, “hoşgörmeyin!” buyurduğu küfrü, isyanı, günahları günahları alenen işlemeyi hoşgörmeyiz.
Hele hele Allah’ın isimlerine
sıfatlarına ef’aline şirk koşanları
Peygamber Efendimizi ve Kur’an’ımızı kabul etmeyenleri hiç hoşgörmeyiz ve onlara karşı da Rabbimizin emrettiği şekilde muâmele ederiz.
Biz Müslamınız, Elhamdülillah.
İçimiz dışımız birdir.ama
“Her söylediğin doğru olsun ama her doğruyu demek doğru değildir”
prensibince herşeyi her yerde uluorta konuşmayız.
Her söylediğin hak olsun, ama her hakkı söylemeye hakkın yoktur.” prensibince haddimizi biliriz.
6666 âyette ne buyrulmuşsa hepsini elifi elifine kabullenmişiz.

İslamiyetin güneş gibi hakikatlerini yerine ve zamanına göre dile getiririz.
Bazı hakikatler, bazı hükümler vardır ki söylenilmez yeri ve zamanı gelince icra edilir.
Bizler boşboğaz değiliz, çenebaz değiliz.
Çünkü Elhamdülillah bizler müslümanız.
Bizler Müslümanız, Elhamdülillah.
Bununla, kitabımız olan Kur’an-ı Azimüşşan’la bütün insanlığa hidayet rehberi olarak gönderilen son Peygamber olan canımızdan aziz bildiğimiz
Peygamber Efendimizle (a.s.m) övünürüz.
Övünmek hakkımızdır.
Münkirler hasetlerinden çatlasa da dünya da bizim, ukbâ da bizimdir.
Çünkü biz Müslümanız, Elhamdülillah...[/CENTER]​

saolun arkadaslar sadece içimden gecenleri dile gitrmek istedim

©ﻕΞתς яΞiš;1753462' Alıntı:
Yalçın ; Allah'ın oğlu olarak görüyorlar diye biliyorum ben. Anlatır mısın kardeşim ?
anlatayım yalnız bana hristıyan muamelesi yapmayın:D
Üçlü birlik vardır onlarda.Baba - Oğul - Kutsal Ruh
Hristiyanlar bir insanın Tanrı olduğu düşüncesinde değildir. Yani yaratılana Yaradan'ın özelliklerini atfetmezler. Tanrı Sözü'nün [Kelâm'ın] insan bedeninde var olduğunu düşünürler. Aradaki farkın anlaşılması çok önemlidir. Yaradan mutlak özgür iradesiyle Sözü'nün insan bedeninde var olmasını dilemiştir.
Tanrı Oğlu ifadesi bir tür ünvandır. Akrabalık ilişkisi anlamında kullanılmaz. Anlam kaymasına karşı çok dikkatli olmalıyız. Yoksa yorumlar anne ile sınırlı kalmaz; Tanrı amcası, teyzesi, halası, dayısı diye giderdi. :) Tanrı Oğlu kavramını "Tanrısal oluş"un bir ifadesi olarak düşünürsek mantıksal sorunuzu çözümlemiş oluruz

Cok sacmadırki hristyanlar kutsal ruha meryemin bakire olarak kutsal ruhtan hamile kaldığına inanırlar. O zaman kutsaL ruh İsanın babası oLuyor . :D:D onLara göre yani sacma tabi işde onLarın dini akLa ve mantığa uymuyor.

Son düzenleme:

lah olamaz bunu suanki incilde de görüyoruz egerki bir ilah olsaydı yaratmaya gücü olurdu ve ölmezdi size incilde bir ayet söyleyeyim hz.isa yol boyuca yürür ve acıkır ve bir incir agacı görür o incir agacında meyva olmadıgı için ona söyle der sen bir öümür boyu meyva verme ve köye bu sekilde döner

ilah birisi olahsı bu lafı söylemezdi aslında incilde bu konuda bir çok yanlıs sözlere var

HZ.ISA Islam dini uzerine Peygamberlik yapmisdir,HZ.ADEMden HZ.MUHAMMETE kadar gelen butun dinlerin hepsine ISLAM dini denir.Evet hiristiyanlara nasiri denir.Hiristiyanlar HZ.ISAya ruhulkudus derler yani peygamber,tanri ve tanrinin oglu.Tanrinin oglu demelerinin sebebi babasiz olmasidir,tanri demelerinin sebebi ise tanrinin oglu olduguna inanmalaridir..
Suandaki incil 4 tanedir yani hiristiyanlarin inandigi 4 cesit incil vardir.Incilin asli bozulmusdur.1123 yilinda Iznik de toplanan hiristiyan koncili 1000ne yakin farkli incilleri inceleyerek bunlari 4 incile indirerek bugunku incilleri kabul etmisdir.Tabiki hiristiyanlarin inanclarina saygi duymak gerekir,buda bizim dinimiz islamin hosgorusu tavsiyesidir..Hicbir canli ALLAHLA ESIT SEVIYEDE DEYILDIR:BUTUN CANLILAR VE KAINAT ONUN KULUDUR......

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri