hz. isa tanrımı hristiyanlar hz. isaya tanrı diyolar tanrımı o gerçekten

---> hz. isa tanrımı hristiyanlar hz. isaya tanrı diyolar tanrımı o gerçekten

Yok..Biz seni ailecek okuyor ve ailecek seviyoruz... P:

bende sizi seviyorum hepinizi seviyorum hepinize kapım açık

Tartışma bölümü bile sayende geyiğe döndü be neymişsin sen :D

Toparlıyoruz melisacım...

Sen şimdilik sadece kuranı kerim oku...Hz isayı ve hristiyanlığı şimdilik hiç düşünme..

İlerde kafa yorarsın güzelim..

nie nie ya niye ben niye herkez bana gülüyo ayımı oynatıcam

Komik değilsin cnm sen başkalarını takma merak ettiğin şeyleri çekinmeden sor bırak gülsünler kafanda 100 lerce soruyla yaşayacağına sen sor gülen gülsün cvp verende çıkar zaten vermişler.Ama ben sana kısaca bir kaç bilgi verim

Dünyada Allah tarafından gönderilmiş 4 tane din vardır.Hristiyanlıkta bunlardan 3.südür insanlar incilindeki Allah ın sözlerini değiştirmişlerdir.şuandada incilin bazı bölümlerinde insanların sözleri vardır.O yüzden Allah o dini geçersiz kılmıştır zaten aklı başında olan insanda bunu anlar.Ve Hz.İsa ya insanların tanrı demeside bu yalanlardan gelir ama genelde Allah ın oğlu oldugunu söylerler yani tamamen yalanlar ve cahillik üstüne kurulu söylemlerdir.(Son gelen din ve geçerli olanı müslümanlık dinidir.Peygamberler sadece Allah'ın elçileridir Allah'ın sözlerini bize aktarırlar onlarda normal insanlardır.Onlar ne tanrıdır nede tanrının oğullarıdır.)

Komik değilsin cnm sen başkalarını takma merak ettiğin şeyleri çekinmeden sor bırak gülsünler kafanda 100 lerce soruyla yaşayacağına sen sor gülen gülsün cvp verende çıkar zaten vermişler.Ama ben sana kısaca bir kaç bilgi verim

Dünyada Allah tarafından gönderilmiş 4 tane din vardır.Hristiyanlıkta bunlardan 3.südür insanlar incilindeki Allah ın sözlerini değiştirmişlerdir.şuandada incilin bazı bölümlerinde insanların sözleri vardır.O yüzden Allah o dini geçersiz kılmıştır zaten aklı başında olan insanda bunu anlar.Ve Hz.İsa ya insanların tanrı demeside bu yalanlardan gelir ama genelde Allah ın oğlu oldugunu söylerler yani tamamen yalanlar ve cahillik üstüne kurulu söylemlerdir.(Son gelen din ve geçerli olanı müslümanlık dinidir.Peygamberler sadece Allah'ın elçileridir Allah'ın sözlerini bize aktarırlar onlarda normal insanlardır.Onlar ne tanrıdır nede tanrının oğullarıdır.)
Birtek bu mesajlarını okudun galiba. Profilinden bütün mesajlarına bakmanı tavsiye ederim. Neden güldüğümüzü anlarsın ;)

incili niye değiştirmişler

Dünyada insanları kötü yola sokmayı kendine görev edinmiş şeytan adında bişey vardır biz onu göremeyiz ama o bize konuşarak kötü şeyler yapmamızı söyler o incili değiştiren insanlarda o kötü şeytanın söylediklerini dinlemişler.

Peki Şeytan niye kötülük yapar:Allah insanı yaratıcağı zaman meleklere bunu söylemiştir.ve insana saygı duymalarını emretmiştir.meleklerden bi kısmıda Allah ı dinlememiştir.ve insanları kötü yola sokmak için ugraşır.

Şeytan Niye Allah a Karşı Gelmiş:Şeytan kendini insandan üstün görmüştür ve gururuna yenilmiştir o yüzden lanetlenmiştir ve insaları kötü yola sokmaya çalışır.Sen onları dinleme

ya yanlıs anladınız ben yok die inkar etmiyorum..
ozaman vardı ama bazı kendini bilmezler
hristiyanlık dinini saptırdılar
incili değiştirdiler..
gercek incil hala papa'nin gizli bi odasında kilit altında tutulmaktadir..
insanlığabunu söyleyemiyolar ve gün yüzüne cıkmasını istemiyolar..
cünkü papada gayet iibiliyoki hak din İslam olduğu için
insanların ondan vazgeciceklerini ..ve islama yöneleceklerini..
papa biraz eğer cesursa cıkarsın o gercek bozulammıs incilide görelim..ama yemiyo işte..!

İncil'in değiştiğinden nasıl bu kadar eminsiniz? ki değişmişse neler değişmiş, açıklar mısınız? Açıklayamazsınız, çünkü bilmiyorsunuz. Bilmeniz için o kitabı tamamen okumuş, ardından analinizi yapmış olmanız gerekir. İroniktir ya; kendi inandığınız kitabı dahi okuduğunuzu sanmıyorum. Mesela ben de kuran değişmiş diyebilirim. Ülkemizde de tartışmaları yapılıyor. Kimi ''hocalar'' tesettürü savunurken, kimi yok böyle birşey diyor. Kimi başörtüsünü savunurken, kimi kuran'da bu da yok diyor. Hangisine inanıyorsunuz? Bu, inandığınız kitabın yoruma açık olduğunu, herkesin kendine göre doğruları olduğunu göstermez mi? Mesela kaçınız İran ya da Suudi arabistan'daki rejimi destekliyor? malum, onlar şeriat kuralları ile yönetiliyor. Yani, tüm hayatlarını kuran üzerine kuruluyorlar. Demem o ki; eğer desteklemiyor ve saçmalık diyorsanız, bu bir çelişki değil midir? yani hangisi doğru; senin inandığın mı, iran ya da benzeri memleketlerin savunduğu ve yaşadığı kuran mı?

Not: Hiçbir dine mensup olmadığımı da belirteyim. :eek:

İncil'in değiştiğinden nasıl bu kadar eminsiniz? ki değişmişse neler değişmiş, açıklar mısınız? Açıklayamazsınız, çünkü bilmiyorsunuz. Bilmeniz için o kitabı tamamen okumuş, ardından analinizi yapmış olmanız gerekir. İroniktir ya; kendi inandığınız kitabı dahi okuduğunuzu sanmıyorum. Mesela ben de kuran değişmiş diyebilirim. Ülkemizde de tartışmaları yapılıyor. Kimi ''hocalar'' tesettürü savunurken, kimi yok böyle birşey diyor. Kimi başörtüsünü savunurken, kimi kuran'da bu da yok diyor. Hangisine inanıyorsunuz? Bu, inandığınız kitabın yoruma açık olduğunu, herkesin kendine göre doğruları olduğunu göstermez mi? Mesela kaçınız İran ya da Suudi arabistan'daki rejimi destekliyor? malum, onlar şeriat kuralları ile yönetiliyor. Yani, tüm hayatlarını kuran üzerine kuruluyorlar. Demem o ki; eğer desteklemiyor ve saçmalık diyorsanız, bu bir çelişki değil midir? yani hangisi doğru; senin inandığın mı, iran ya da benzeri memleketlerin savunduğu ve yaşadığı kuran mı?

senn le tartısmaya bile girmem nedenini sen notunda belirtmişssn ..!

A benim zeka yaşı eksilerde gezen arkadaşım... İran'daki şeriat kurallarını Kur-an daki gibimi sanıyorsun sen? Araştırma yap. Osenin kimi hocalar tesettürü savunmuyor dediğin hocalar Zekeriya Beyaz'dan başkası değildir. Onunda ne olduğunu herkes biliyor zaten. Gelelim incile... Ben iki tane farklı yerden incil aldım. Ve kendi gözlerimle gördüm. İkiside farklı yorumlarla yazılmış. Tavsiye ederim sana kendi gözlerinle gör. Ayrıca kendi adıma söyleyim çok şükür Kur-an'ı Kerim'i okudum.

©ﻕΞתς яΞiš;1748859' Alıntı:
A benim zeka yaşı eksilerde gezen arkadaşım... İran'daki şeriat kurallarını Kur-an daki gibimi sanıyorsun sen? Araştırma yap. Osenin kimi hocalar tesettürü savunmuyor dediğin hocalar Zekeriya Beyaz'dan başkası değildir. Onunda ne olduğunu herkes biliyor zaten. Gelelim incile... Ben iki tane farklı yerden incil aldım. Ve kendi gözlerimle gördüm. İkiside farklı yorumlarla yazılmış. Tavsiye ederim sana kendi gözlerinle gör. Ayrıca kendi adıma söyleyim çok şükür Kur-an'ı Kerim'i okudum.

bravobravobravo tebrik ederim arkadasım helal 0lsun

Mesela kaçınız İran ya da Suudi arabistan'daki rejimi destekliyor? malum, onlar şeriat kuralları ile yönetiliyor. Yani, tüm hayatlarını kuran üzerine kuruluyorlar. Demem o ki; eğer desteklemiyor ve saçmalık diyorsanız, bu bir çelişki değil midir? yani hangisi doğru; senin inandığın mı, iran ya da benzeri memleketlerin savunduğu ve yaşadığı kuran mı?

şeriat konusu her gündeme gelişinde model olarak İranı ya da Arabistanı göstermek yanlış . Sizce oralardaki kadına zulüm kuralları şeriat mı? ya da şeriat altında yapılan baskıcılık yönetimin kendi kurallar bütünü mü?
Peki Türkiye cumhuriyeti evet cumhuriyetse ve demokrasiyle yönetiliyorsa ( şekil olarak tanımımız bu) günümüzün Turkiyesi demokratik bir ülke denilebilir mi? Ya da Hz. Aişe'ye bakın, savaşın başında durmuş insandır ve bir KADINdır. Peygamberimizin hanımıdır. Ve kadın diye kimse onu itelememiş ve peşinden gitmeyi reddetmemiştir.İslamda, gerçek islamda yoktur zaten kadına baskı ya da herhangi bir canlıya zulüm =)

senn le tartısmaya bile girmem nedenini sen notunda belirtmişssn ..!
Bir insanı inancı ya da inançsızlığına göre mi adam yerine koyarsın? Bir insanı, sadece ve sadece insan olduğu için dikkate almak gerekmez mi? Hayır, gerçekten umurumda değil benimle tartışmaya girip girmemen de, fazla ön yargılı gördüm seni.

Son düzenleme:

A benim zeka yaşı eksilerde gezen arkadaşım...
İlk cümlen tüm olayı özetliyor zaten. Ama haklısın, senin gibiler için hakaret bir erdemdir.

İran'daki şeriat kurallarını Kur-an daki gibimi sanıyorsun sen? Araştırma yap. Osenin kimi hocalar tesettürü savunmuyor dediğin hocalar Zekeriya Beyaz'dan başkası değildir. Onunda ne olduğunu herkes biliyor zaten. Gelelim incile... Ben iki tane farklı yerden incil aldım. Ve kendi gözlerimle gördüm. İkiside farklı yorumlarla yazılmış. Tavsiye ederim sana kendi gözlerinle gör. Ayrıca kendi adıma söyleyim çok şükür Kur-an'ı Kerim'i okudum.

İrandaki şeriat kurallarını kur-an daki gibi mi sanıyorsun sen? demişsin.. üstüne araştırma da yap diye eklemişsin.
İyi oku. Eğer sallıyorsam gir diyanet'in sitesine yazılanları teyit et.

Nur suresi
2. zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, allah'ın dininde (hükümlerini uygularken) onlara acıyacağınız tutmasın. müminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

Nisa Suresi
3. eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.
34. allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) DÖVÜN. eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü allah yücedir, büyüktür.

Maide suresi
51. ey iman edenler! yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). içinizden onları dost tutanlar, onlardandır. şüphesiz allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.

38. hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık bir ceza ve allah'tan bir ibret olmak üzere ellerini kesin. allah izzet ve hikmet sahibidir.

Tevbe Suresi

5. haram aylar çıkınca müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün; onları yakalayın, onları hapsedin ve onları her gözetleme yerinde oturup bekleyin. eğer tevbe eder, namazı dosdoğru kılar, zekâtı da verirlerse artık yollarını serbest bırakın. allah yarlığayan, esirgeyendir.

İşte bunlar Kur-an'da yazan şeriat kurallarından bazıları. Yüzlerce ayet var tabii, en çok dikkat çekenleri yazdım sadece. Kur-an'ı okuduğunu iddia ediyorsun, ilk önce kendine inandır buna. Tıpkı 2 farklı incili alıp analiz ettiğini iddia ettiğiin gibi. Ki inandır ki, karşındaki bir samimiiyet hissetsin.

şeriat konusu her gündeme gelişinde model olarak İranı ya da Arabistanı göstermek yanlış . Sizce oralardaki kadına zulüm kuralları şeriat mı? ya da şeriat altında yapılan baskıcılık yönetimin kendi kurallar bütünü mü?
Sizce oralardaki kadına zulüm kuralları şeriat mı? ya da şeriat altında yapılan baskıcılık yönetimin kendi kurallar bütünü mü? diye bir soru gelmiş. Yukarıdaki ayetleri yine tekrarlayalım. + Birkaç ekleme daha yapayım.. Özellikle ve özellikle Nisa suresi 34. ayete dikkat.

İslam'ın kadına değer;

Nisa

3. eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.
34. allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) DÖVÜN. eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü allah yücedir, büyüktür.

Göndermelere dikkat..

Duhan

51. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar ise güvenli bir yerdedirler.
52. bahçelerde ve pınar başlarındadırlar.
53. ince ipekten ve parlak atlastan giyerek karşılıklı otururlar.
54. İşte böyle. Ayrıca onları iri siyah gözlü hurilerle evlendirmişizdir.

Rahman

56. oralarda gözlerini yalnız eşlerine çevirmiş güzeller var ki, bunlardan önce onlara ne insan ne de cin dokunmuştur.
70. içlerinde huyu güzel yüzü güzel kadınlar vardır.
72. otağlar içinde sahiplerine tahsis edilmiş hûriler vardır.
74. bunlara onlardan önce ne bir insan ne bir cin dokunmuştur.
76. yeşil yastıklara ve hârikulâde güzel döşemelere yaslanırlar.

Vakia

20. (onlara) beğendikleri meyveler,
21. canlarının çektiği kuş etleri,
22. iri gözlü hûriler,
23. saklı inciler gibi.
24. yaptıklarına karşılık olarak (verilir).

Nebe

31. Şüphesiz Allah'a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş,
32. bahçeler,bağlar,
33. göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış genç kızlar,
34. ve içki dolu kâse(ler) vardır.

...

Peki Türkiye cumhuriyeti evet cumhuriyetse ve demokrasiyle yönetiliyorsa ( şekil olarak tanımımız bu) günümüzün Turkiyesi demokratik bir ülke denilebilir mi? Ya da Hz. Aişe'ye bakın, savaşın başında durmuş insandır ve bir KADINdır. Peygamberimizin hanımıdır. Ve kadın diye kimse onu itelememiş ve peşinden gitmeyi reddetmemiştir.İslamda, gerçek islamda yoktur zaten kadına baskı ya da herhangi bir canlıya zulüm =)
Bu ayetleri ben uydurmuyorum.. Dediğim gibi, inanmayan diyanet ya da tonlarca benzeri siteden teyit ettirebilir..

Belki de ben müslümanım deyipte bu ayetleri ilk defa gören arkadaşlar vardır.. Bu noktada kendimi örnekleyebilirim. İnandığımı sandığım şeylerin bu tip ayetlerden oluştuğunu görünce, doğduğum ilk günden itibaren giydirilen kılıftan yavaş yavaş soğumaya başladım. Ben de sizin gibi müslümandım. Siz bir de cihat ve savaş ile ilgili ayetlere bir göz atın. Şimdi onları eklemem zaman alır. Girin diyanetin sitesine, bakın bakalım neler var..

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri