hz. isa tanrımı hristiyanlar hz. isaya tanrı diyolar tanrımı o gerçekten

---> hz. isa tanrımı hristiyanlar hz. isaya tanrı diyolar tanrımı o gerçekten

Bir insanı inancı ya da inançsızlığına göre mi adam yerine koyarsın? Bir insanı, sadece ve sadece insan olduğu için dikkate almak gerekmez mi? Hayır, gerçekten umurumda değil benimle tartışmaya girip girmemen de, fazla ön yargılı gördüm seni.

ister ön yargılı gör ister baska bişey
bilgin dahi olmayan bi konuda sennle tartısmam !
önce bi dine mensup olmaya calıs
ondan sonra gel tartısalım...

ister ön yargılı gör ister baska bişey
bilgin dahi olmayan bi konuda sennle tartısmam !
önce bi dine mensup olmaya calıs
ondan sonra gel tartısalım...
Bilgim olmadığını nasıl iddia edebiliyorsun? Bir üst mesajda ayetlerle cevap verdim. Eğer yalan söylüyorsam, o ayetleri ben uydurmuşsam, lütfen söyleyin. O ayetleri bana savunalabilir misiniz? Sen bir kadın olarak, o ayetleri gerçekten kendine yedirebiliyor musun? gerektiğinde kadınları dövün diyor. Erkeklere huri bağşediyor. Nasıl bu denli körü körüne bağlanabiliyorsunuz yahu? hemde içinde ne yazdığını bilmediğin bir kitaba? İnan bana, içinde ne yazdığını bilsen, çok şeyin değiştiğini göreceksin. Sorgulayan bir beyin olun, ezelden beri kendinize ne öğretildiyse, o öğretilenleri körü körü savunanlardan değil..

Bilgim olmadığını nasıl iddia edebiliyorsun? Bir üst mesajda ayetlerle cevap verdim. Eğer yalan söylüyorsam, o ayetleri ben uydurmuşsam, lütfen söyleyin. O ayetleri bana savunalabilir misiniz? Sen bir kadın olarak, o ayetleri gerçekten kendine yedirebiliyor musun? gerektiğinde kadınları dövün diyor. Erkeklere huri bağşediyor. Nasıl bu denli körü körüne bağlanabiliyorsunuz yahu? hemde içinde ne yazdığını bilmediğin bir kitaba? İnan bana, içinde ne yazdığını bilsen, çok şeyin değiştiğini göreceksin. Sorgulayan bir beyin olun, ezelden beri kendinize ne öğretildiyse, o öğretilenleri körü körü savunanlardan değil..

Bir Solid snake daha..Hoşgeldin dostum...

Ayetleri doğru yazmışsın evet...

Herşeyin bir bedeli vardır...Dinin de kuralları vardır....

İslam dininde kadın aşağılanmaz dostum...Tam tersi kadına önem verilir...
Cahiliyye devrinde kız çocuklar utanç iken,,diri diri toprağa gömülür iken,islamiyetin gelmesiyle kadına verilen önem arttı...

Yazdığın ayetler,durup dururken kadını dövün,hor görün ayetleri değil...
Dedim ya Din bu kuralları olacak elbet...Zina yapıyorsan bedelini ödeyeceksin...
Yanlışlara karşı cezalandırma yöntemleri...Yol gösteriyor işte...

Kuranı kerimi okumak mesele değil dostum...Anlayabilmek mesele...Anlayabilmek içinde, 'akıl' nimetini iyi kullanabilmek mesele..

Okumuşsun lakin,boş okuma...Anlayamadan yargılayarak okuma...

:) Herşeyin bir bedeli var.. Hmmm...

İyi demagoji yapıyorsun. Yahu bunlar yoruma açık değil, 5 yaşındaki çocuğun dahi anlayabileceği kadar sade bir dile sahip ayetler.. Hala kadına önem veriliyormuş da cık cık. Kız çocukları toprağa gömülüyorsa o zamanın ilkelliğinden kaynaklanıyordur. Bunun kalkmasını müslümanlığa bağlıyorsan, o senin bencilliğindir.

''Dedim ya Din bu kuralları olacak elbet...Zina yapıyorsan bedelini ödeyeceksin...''

Bu nedir yahu? Bir insanın zina yapıp yapmamasından sizene? Her insan kendinden sorumlu değil midir? Nerede Özgürlük? Bir ilişkinin evlenmeden sürmesini yasaklamak, engellemek size mi kalmış? bununla yetinmeyip, kırbaçlamak? Gerçekten de inandığınız kitap bunları emrediyor. İronik kısmı da bu ya, farkında değil misin? Tabii ben de bunun farkındayım; ne söylersem söyleyeyim, o malum savunma mekanizmanız, sorgulama ve analiz etme arzularını anında bastıracak.

Son düzenleme:

İlk cümlen tüm olayı özetliyor zaten. Ama haklısın, senin gibiler için hakaret bir erdemdir.
Senin gibilere hakaret etmek bir erdemdir evet.
Her neyse...
Direnişinde dediği gibi eğer suç işliyorsan cezasına katlanacaksın. Çokta güzel bir yöntem. Ama İran'da şeriat kuralları uygulanmıyor. Hiçmi genel kültür bilgin yok hiç mi gazete tv izlemiyorsun ? Bunu biz mi anlatalım sana görmüyor musun ?
Ki bana göre yüksek bir ihtimal solidsin sen. İlk yorumunu hiç bir yere girmeden direk tartışmalara yazmışsın. Garipsedim biraz. Farketmez arkadaşım solidte olsan coco da olsan farketmez sizin gibilere bu forumda cevap verecek olan çok kişi var ayık ol sen ;)

Solid filan değilim. Foruma dün üye oldum, tartışmalar dikkatimi çekti ve katıldım. Yaşın kaç bilmiyorum ama, seninle aynı ülkede yaşadığım ve hava soluduğum için utanıyorum be genç reis. Hala bana İran'daki şeriat kurallarının kuranda yazmadığını iddia ediyorsun. Sana ayetlerle cevap verdim, onlar nedir bi açıklasana? Şeriat kurallarını o ayetler oluşturuyor. Eğer o ayetleri uydurduğumu düşünüyorsan, gir diyanet sitesine ve incele. Bir de genel kültürden bahsetmiş. Demagoji master kaynıyor yahu burası. Ne alaka arkadaşım??

cocco öyle bir konuşuyorsunki sanki şuan karısını döven, kadına zulmedenler pek inançlı ve Kur'an okumuş, biliyorlar ve sanki İslamdan önce kadına verilen önem pek fazlaymış gibi.

Dünyanın her yerinde genel anlamda kadını erkekten aşağı görür insanlar. BAZI KADINLARDA DAHİL. Bunu İslam getirmemiş toplum anlayışından doğmuş. İslamdan önce olan çokevliliğe İslam 4 kadın sınırı getirmiş ve umarım ayetlerin ikiye ayrıldığını bunlardan birinin Medeni diğerinin Mekki olduğunu biliyorsundur.

Ayetlere basit diyorsun ya... İşte bu yüzeysel bulma sebebi önyargıyla yaklaşmış olman bence=) Ve Tasavvuf, Şems, Mevlana okursan biraz o zaman anlarsın derinliği...

İyi demagoji yapıyorsun. Yahu bunlar yoruma açık değil, 5 yaşındaki çocuğun dahi anlayabileceği kadar sade bir dile sahip ayetler.. Hala kadına önem veriliyormuş da cık cık. Kız çocukları toprağa gömülüyorsa o zamanın ilkelliğinden kaynaklanıyordur. Bunun kalkmasını müslümanlığa bağlıyorsan, o senin bencilliğindir.

''Dedim ya Din bu kuralları olacak elbet...Zina yapıyorsan bedelini ödeyeceksin...''

Bu nedir yahu? Bir insanın zina yapıp yapmamasından sizene? Her insan kendinden sorumlu değil midir? Nerede Özgürlük? Bir ilişkinin evlenmeden sürmesini yasaklamak, engellemek size mi kalmış? bununla yetinmeyip, kırbaçlamak? Gerçekten de inandığınız kitap bunları emrediyor. İronik kısmı da bu ya, farkında değil misin? Tabii ben de bunun farkındayım; ne söylersem söyleyeyim, o malum savunma mekanizmanız, sorgulama ve analiz etme arzularını anında bastıracak.
Bunu mideniz beyniniz nasıl kaldırıyor ya ? Anan bacın zina yapsa özgürdür banane kardeşim mi diyeceksin ??
Bir hadiste derki ; ''Sizin en hayırlınız, ehline (eşine ve çocuklarına) en hayırlı olanınızdır." Burada da görüldüğü üzere kadınınıza sahip çıkın koruyun kollayın deniliyor. Erkekleri baz alarak konuşuyorum. Eşlerimiz bize Allah'ın emanetidir. Bu çoğu hadiste de yer almaktadır. Kur-an da adına ayet inmiş tek cinsiyet kadındır.
Başka bir hadiste "Onlara yediğinizden yedirin, giydiğinizden giydirin, onları dövmeyin, onlara çirkin demeyin, fena söz söylemeyin!" denmiştir. Kadınlarla iyi geçinmek Kur'an-ı Kerim’in emridir.

Yapma çürük vişne...

Hristiyanlık'da Allahın gönderdiği dinlerden bir tanesidir...

Nasıl 4 büyük kitabı (incil,tevrat,zebur,kuranı kerim) inkar edilemezse, büyük dinlerde inkar edilemez..

Lakin değişmiş dindir.. O ayrı..
En son hak din İslamdır..O daha da ayrı..
Velakin hristiyanlık diye bir din yok demeyiniz.

Allah'ın gönderdiği Hristiyanlık = Müslümanlık.
Ama insanlar onu değiştirdiği için Müslümanlık inmiştir.
Yoksa ikisi aynıydı , değiştirildi.

Kuranı Kerim 'akıl' sahibi olanların anlayabileceği bir kutsal kitaptır...Senin değil.. (;
Elbette banane kişinin zina yapmasından...Onun cezasını verecek olan ben değilim dostum...
Zina yapmayı özgürlük olarak görüyorsan da o senin odunlaşmış kafanın sorunudur..

Evlenmeden ilişki sürdürmeyi ben engellerim,ben önlerim diye bir laf mı etmişim mübarek_?
Türk kültüründe ve İslam dininde bu yanlıştır evet...Çok derdinse evlenmeden ilişki yaşamak bu konuda gayet açık görüşlü ülkeler var oralarda yaşa dostum...Yok dersende olumsuz eleştirilere dayanıklı olmalısın (;

Kırbaçlamak mı_? Aklı selim ile tartışalım dostum...Bi taraflarından uydurma laflarla değil... Ne kırbacı_?

Beni kimse bu din için zorlamadı...
Bana kimse bu dini de anlatmadı...
Araştırdım,sorguladım,analizini ettim..
Doğruyu buldum....

Darısı ahmakların başına..

Solid filan değilim. Foruma dün üye oldum, tartışmalar dikkatimi çekti ve katıldım. Yaşın kaç bilmiyorum ama, seninle aynı ülkede yaşadığım ve hava soluduğum için utanıyorum be genç reis. Hala bana İran'daki şeriat kurallarının kuranda yazmadığını iddia ediyorsun. Sana ayetlerle cevap verdim, onlar nedir bi açıklasana? Şeriat kurallarını o ayetler oluşturuyor. Eğer o ayetleri uydurduğumu düşünüyorsan, gir diyanet sitesine ve incele. Bir de genel kültürden bahsetmiş. Demagoji master kaynıyor yahu burası. Ne alaka arkadaşım??
Yaşıma profilimden bakabilirsin. Kesinlikle haklısın bende seninle aynı havayı soluduğuma utanıyorum. Sonra bana genel kültürden masterdan bahsediyorsun. O yazdığın ayetlerin hepsini biliyorum. İranda onlar mı uygulanıyor sanıyorsun ? Evet iddia ediyorum o İrandaki kurallar Kur'an da yazmıyor. Bireylerin koyduğu kurallar onlar. Yine ısrarla tekrardan söylüyorum. ARAŞTIR... Ha araştıramıyorsan yardımcı olayım ;)

Son düzenleme:

Müslümanlar! Kendinize Geliniz...

Zaman; Ahir Zaman’dır...

Zaman; Allah’a Dönüş Zamanı’dır...

Zaman; Tevbe Ve Istiğfar Zamanı’dır...

''Kendinizi Ve Ailenizi Yakıtı Insanlar Ve Taşlar Olan Cehennem Ateşinden Koruyunuz''

©ﻕΞתς яΞiš;1749766' Alıntı:
İranda onlar mı uygulanıyor sanıyorsun ? Evet iddia ediyorum o İrandaki kurallar Kur'an da yazmıyor. Bireylerin koyduğu kurallar onlar. Yine ısrarla tekrardan söylüyorum. ARAŞTIR... Ha araştıramıyorsan yardımcı olayım ;)

kesinlikle katılıyorum İran'a bakıp din budur demek kolay bir şey. Şeriatın ne olduğunu da İran'a bakıp söyleyemezsiniz. Ya artık bunları her yaştaki insna biliyor. İrandaki şeriatın dinle kitapla alakası yok. Ataerkil yapının sınıra ulaştıı ve hatta farklılaştığı yer orası. İşte asıl bunu görmek kolay, ayetleri anlamak değil..

Odun, ahmak, akılsız, zeka yaşın eksik vs.. Ben ki dinsiz; size tek bir kelime hakarete varacak laf söylemedim, siz ki kendizi müslüman diye nitelendiren insanlar, bi küfür etmediğiniz kaldı. Bunları da mı dininiz öğretiyor, emrediyor? Kendi kendinizi yalanlıyorsunuz da farkında değilsiniz..

Kuranı Kerim 'akıl' sahibi olanların anlayabileceği bir kutsal kitaptır...Senin değil.. (;
Elbette banane kişinin zina yapmasından...Onun cezasını verecek olan ben değilim dostum...
Zina yapmayı özgürlük olarak görüyorsan da o senin odunlaşmış kafanın sorunudur..

Evlenmeden ilişki sürdürmeyi ben engellerim,ben önlerim diye bir laf mı etmişim mübarek_?
Türk kültüründe ve İslam dininde bu yanlıştır evet...Çok derdinse evlenmeden ilişki yaşamak bu konuda gayet açık görüşlü ülkeler var oralarda yaşa dostum...Yok dersende olumsuz eleştirilere dayanıklı olmalısın (;

Kırbaçlamak mı_? Aklı selim ile tartışalım dostum...Bi taraflarından uydurma laflarla değil... Ne kırbacı_?

Beni kimse bu din için zorlamadı...
Bana kimse bu dini de anlatmadı...
Araştırdım,sorguladım,analizini ettim..
Doğruyu buldum....

Darısı ahmakların başına..

''Zina yapmayı özgürlük olarak görüyorsan da o senin odunlaşmış kafanın sorunudur..''

Bunu bir özgürlük olarak ifade etmedim. Israrla demagoji yapıyorsunuz. Çünkü yetersizsiniz ve bir yerlerden üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Orada vurgulamak istediğim herkesin kendinden sorumlu olduğudur. Somut bir yönden sana ve topluma zararı yoksa, yapılan o iş yapanların iradesindedir. Ve o iş seni hiç ama hiç ilgilendirmez.

Kırbaçlamak, sopayla vurmak her ne haltsa;

Nur suresi 2. ayet

nur

2. zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, allah'ın dininde (hükümlerini uygularken) onlara acıyacağınız tutmasın. müminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

Kimse bir yerinden uydurmuyormuş demek ki.. bir de üstüne hakaret yiyoruz.

Odun, ahmak, akılsız, zeka yaşın eksik vs.. Ben ki dinsiz; size tek bir kelime hakarete varacak laf söylemedim, siz ki kendizi müslüman diye nitelendiren insanlar, bi küfür etmediğiniz kaldı. Bunları da mı dininiz öğretiyor, emrediyor? Kendi kendinizi yalanlıyorsunuz da farkında değilsiniz..

''Zina yapmayı özgürlük olarak görüyorsan da o senin odunlaşmış kafanın sorunudur..''

Bunu bir özgürlük olarak ifade etmedim. Israrla demagoji yapıyorsunuz. Çünkü yetersizsiniz ve bir yerlerden üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Orada vurgulamak istediğim herkesin kendinden sorumlu olduğudur. Somut bir yönden sana ve topluma zararı yoksa, yapılan o iş yapanların iradesindedir. Ve o iş seni hiç ama hiç ilgilendirmez.

Kırbaçlamak, sopayla vurmak her ne haltsa;

Nur suresi 2. ayet

nur

2. zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, allah'ın dininde (hükümlerini uygularken) onlara acıyacağınız tutmasın. müminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

Kimse bir yerinden uydurmuyormuş demek ki.. bir de üstüne hakaret yiyoruz.
Sende öğrenmişsin bir demagoji söyleyip duruyorsun. Başka bir kelime bilmiyor musun?
Biz bu ayetler yok demiyoruz ki , inkar da etmiyoruz. Ben kendi adıma konuşuyum zina yapan kadına 100 sopa az bile. Benim eşim başka biriyle zina yapacak ben bakacağım ha ? CİNAYET SEBEBİDİR. 100 sopa az bana göre... Aynı şekil erkek içinde geçerli.
Hakaret yiyorsun çünkü istiyorsun. Zinayı özgürlükle bir tutuyorsun. Burası Türkiye bizde Türk'üz TÜRK... Sendeki geniş mezhep ve geniş mide bizde yok arkadaş ! Direnişin dediği gibi başka ülkelere yaylan.

:) Ne var biliyor musun? Sen ve senin gibilerin şuanda azınlık olduğunu; belki biz göremeyeceğiz ama, 100 yıl, bilemedin 200 yıl sonra sen ve senin gibilerin azınlık olmaktan çıkıp tarihe gömüleceklerini bilmek, bu muhabbette tek devam ediş gerekçem.. Oldukça da yetersizsin. Bir yerlerden vurmaya çalışıyorsun ama fos. Bazen susup konuşmamak en büyük erdemliktir; tavsiye eder diyor ve bundan sonra attığın mesajlara bir cevap vermeyeceğimi belirtmek istiyorum. Biraz eğit kendini, kaybecek bir şeylerin olmadığının garantisini BEN veriyorum.

:) Ne var biliyor musun? Sen ve senin gibilerin şuanda azınlık olduğunu; belki biz göremeyeceğiz ama, 100 yıl, bilemedin 200 yıl sonra sen ve senin gibilerin azınlık olmaktan çıkıp tarihe gömüleceklerini bilmek, bu muhabbette tek devam ediş gerekçem.. Oldukça da yetersizsin. Bir yerlerden vurmaya çalışıyorsun ama fos. Bazen susup konuşmamak en büyük erdemliktir; tavsiye eder diyor ve bundan sonra attığın mesajlara bir cevap vermeyeceğimi belirtmek istiyorum. Biraz eğit kendini, kaybecek bir şeylerin olmadığının garantisini BEN veriyorum.

Tüm dünyaya Müslümanların hakim olacağı günde inşAllah ikimizde yaşıyor oluruz da, ...... neyse yazmayacağım...

Gülümsüyorum sana :)
Yüzünü ölüm çizgilerinin aldığı günlerde camilerden çıkmayışlarını ve ölüm korkusunu hergün yaşayacağını düşündükçe acıyorum...

niye hz.isayı tanrı olarak kabul edenler var o zaman ne oluyor onlara

Benim bildiğim Hz. İsayı tanrı değil tanrının oğlu olarak kabul ediyorlar...

+ Solid her yerde tartışma çıkarıyor diyorlar...Bir de Genç reise baksınlar hangi tartışma başlığında kavga çıkarmamış

Benim bildiğim Hz. İsayı tanrı değil tanrının oğlu olarak kabul ediyorlar...

+ Solid her yerde tartışma çıkarıyor diyorlar...Bir de Genç reise baksınlar hangi tartışma başlığında kavga çıkarmamış
Sakin ol Alper sakinnn...
Uyuzlaşma , bulaşma işine bak abisi...

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri