Gaylik yada lezbiyenlik tercih midir?

---> Gaylik yada lezbiyenlik tercih midir?

Saygı duyulması filan gerekmiyor.

Dünyada saygı duyacağım son mahluklar.

Hastalık veya tercihtir bana göre de.
Abartılmadığı, çok fazla göz önüne serilmediği sürece saygı duyulacak bir durum. Fakat ileri seviyesi gösterişe, özentiliğe giriyor diye düşünüyorum.
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın, bize saygı duymak düşer.

Böyle bir arkadaşa sahip olduğum için bu durumu yakından tanıma fırsatı buldum.
Ben hep baskın gelen hormon ile ilgili olduğunu düşünmüşümdür. Ama bahsettiğim arkadaşta hormonal herhangi bir sorun ortaya çıkmamıştı. Tamamı ile bu durumdan da memnundu kendisi. Tedavi olması için ne kadar çabalamış ve kendi imkanlarımla yardımcı olmaya çalıştıysam da önüne geçemedim. Galiba biraz da tercih meselesi. Allah şaşırtmasın.

İki durumda da insan doğasına aykırı.

Bu düşüncene katılıyorum.

Son düzenleme:

sapıklık diyerek milleti aşağılayanlar yarın bir gün yakınlarının, çocuklarının bu durumda olmayacağının garantisini verebilirler mi? Bu kesinlikle tercih meselesi değil yaratılış meselesidir. Her insan eşit şekilde temiz günahsız doğar. Hormonal olaydan kaynaklıdır. Zor bir durum allah hepsinin yardımcısı olsun

:4: :1:

Böyle bir arkadaşa sahip olduğum için bu durumu yakından tanıma fırsatı buldum.
Ben hep baskın gelen hormon ile ilgili olduğunu düşünmüşümdür. Ama bahsettiğim arkadaşta hormonal herhangi bir sorun ortaya çıkmamıştı. Tamamı ile bu durumdan da memnundu kendisi. Tedavi olması için ne kadar çabalamış ve kendi imkanlarımla yardımcı olmaya çalıştıysam da önüne geçemedim. Galiba biraz da tercih meselesi. Allah şaşırtmasın.

Bu düşüncene katılıyorum.

Katılmasanız da aykırı. Katılmanız sevindirici.

Hormonları tek sebep gösteren muhterem kendini gerçeklerden soyutlamış olmalı.

Katılmasanız da aykırı. Katılmanız sevindirici.

Hormonları tek sebep gösteren muhterem kendini gerçeklerden soyutlamış olmalı.

Muhtemelen. :eek:
Yalnızca hormonal değil, psikolojik sebeplerden dolayı olabileceği de göz önünde bulundurulmalı diye düşünüyorum ben.

Muhtemelen. :eek:
Yalnızca hormonal değil, psikolojik sebeplerden dolayı olabileceği de göz önünde bulundurulmalı diye düşünüyorum ben.

Gözlemlerim, araştırmalarım, edindiğim bilgiler pastanın büyük payının psikoloji oburu tarafından yendiği yönünde. Psikolojik sebepler arasında ilk sırayı da aile trajedileri alıyor, başka birçok konuda olduğu gibi. Cinsel kimlik karmaşası olarak adlandırılabilir.

Gözlemlerim, araştırmalarım, edindiğim bilgiler pastanın büyük payının psikoloji oburu tarafından yendiği yönünde. Psikolojik sebepler arasında ilk sırayı da aile trajedileri alıyor, başka birçok konuda olduğu gibi. Cinsel kimlik karmaşası olarak adlandırılabilir.

Güzel bir bakış açısı.
Dediğin gibi aile trajedileri büyük rol oynuyor, "birçok konuda olduğu gibi."
Başka söze ne hacet.

genellikle hormon bozukluğu, veya 0-5 yaş araşı maruz kalınmış şiddet yada şok etkisi yapabilecek şeylerde bu değişime yol açabiliyor. erkek vücudunda bürünmüş kadın yada kadın vücuduna bürünmüş erkek olarak düşünmek gerek bunu kişinin elinde değil hiç bir eşcinsel bundan mutlu olduğunu sanmamak gerek

Saygı duyulması filan gerekmiyor.

Dünyada saygı duyacağım son mahluklar.

Bu kişinin eşcinsel olduğundan emin miyiz? Bu, "komik olma amacı güdülmüş" fakat bu konuda başarısız olmuş bir video olabilir.

Ayrıca. Ne olursa olsun, gördüğümüz örneklerin, anlayışımızı tümüyle işgal etmesine izin vermememiz gerek. 1000 kedi görsek ve hepsi beyaz olsa, dünya üzerindeki her kedi beyazdır diyemeyiz. Dememeliyiz. Çünkü hepsini görmeden kesin konuşmak hatalı olur.
Ve elbette bu şekilde davranmayan eşcinseller de var. "Eşcinsel olan herkes = sinir bozucu şekilde ağzını yaya yaya konuşur" vb. gibi bir genelleme yapmak ne kadar doğru?

Medyanın, dizi / filmlerin, internetin, ve diğer algı operasyonuna müsait mecraların, sizin kişisel düşüncelerinizi oluşturma sürecinizi etkilemesine lütfen izin vermeyin. Dizilerde bile çoğunlukla eşcinsel karakterler böyle resmediliyor, biliyorum, algılarınız da ona göre oluşuyor. Fakat bu çok çarpık bir resim. Tüm Kayserilileri para manyağı şeklinde karikatürize etmek kadar sığ bir resim.

[MENTION=162440]Mirelle[/MENTION]

İzmir'de yaşıyorum, sizin dizilerden filmlerden gördüğünüz eşcinsellerden daha fazlasını sokaklarda görebiliyorum.
Burada onlara özel Cafe'ler bile var, ben gözlemlediğimi söylüyorum.
Sevmiyorum kardeşim, saygı filanda duymuyorum kanım almıyor kanım.

Ayrıca ağzını yaya yaya konuştuğu için gay olmayabilir dediğiniz arkadaşın bir çok videosu mevcut izlerseniz ne olduğuna çok rahat karar verebilirsiniz.

[MENTION=162440]Mirelle[/MENTION]

İzmir'de yaşıyorum, sizin dizilerden filmlerden gördüğünüz eşcinsellerden daha fazlasını sokaklarda görebiliyorum.
Burada onlara özel Cafe'ler bile var, ben gözlemlediğimi söylüyorum.
Sevmiyorum kardeşim, saygı filanda duymuyorum kanım almıyor kanım.

Ayrıca ağzını yaya yaya konuştuğu için gay olmayabilir dediğiniz arkadaşın bir çok videosu mevcut izlerseniz ne olduğuna çok rahat karar verebilirsiniz.

Anladım.
Sevmemenizi de anlayabilirim. Ama saygı duymamak... Bilemedim.

Her halükarda, teşekkürler cevabınız için. :)

milletçe bizeneyi öğrendiğimiz gün kurtuluşumuzdur.

Hormonal değil de tercih olduğunu düşünün ya sonra ?

Yarı yarıya diye düşünüyorum. Hormonal olan da vardır sonradan tercih eden de. Fakat asla ama asla hoş göremiyorum, tercihtir herkesin kendi hayatıdır diyemiyorum. Büyük konuşmak da istemiyorum ama görmeye bile tahammül edemiyorum çok şükür yaşadığım şehirde çok sık karşılaşmıyoruz.
Sırf eşcinsel olduğu için gazaba uğrayan bir kavim var ismi Lut kavmi olması lazım Kuranı Kerimde yazıyor.
Yani Allah hiçbir şeyi boşuna yasaklamaz, demek ki yanlış ve olmaması gereken davranışlar bunlar. Allah kimsenin başına vermesin

Hastalıktandır tabii ki de. İnsan istediği için olmaz. Ki lgbt diye bir örgütün kurulma sebebi tercih olmamasından dolayıdır diye düşünüyorum. Yoksa birçoğu homoseksüelliği bırakırdı baskıdan dolayı. Ve ben de hastalıktan olanlara saygı duyarım. Fazla ileri gitmedikçe :p

Sent from my iPhone using Tapatalk

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri