Evleneceğiniz erkeğin yada bayanın bakir(bakire) olmasını ister misiniz? Önemli midir?

özkan çok güzel konu açmışsın :)

bunu bence tartışmanın hiç gereği bile yok.. bu konudaki herşey belli.. bi kızla evleniceksem bi kıza aşık olduysam onun bütün geçmişini biliyorum demektir.. saf gibi güzelliğe ve iki güzel hareketle aşık olmam herhalde! gerçi bu devirde evlenilecek kız kalmadıya ( istisnalar hariç) ama her yerde görüyorum orta 2 lere kadar düştü öpşmek.. :) trajikomik...

evlendiğim kişi kesinlikle bakire olmalı ve onu çok iyi tanımalıyım... onun bütün hayatını bilmiyor isem zaten evlenmem... inş. başıma gelmez eğer gelirse yapıcagım belli :) ters ilişki falan diyosunuz öyle bi kız zaten belli eder kendini.. eğer yapmş ve belli etmiyosa ne yapalım kader o da çeker bir gün cezasını..

bende farklı bırsey ıdaa etmıyorum arkadaslar pısmanlıkla olan bırseyı ve hatasını anlayan bır ınsan ıcın on yargılı degıl de yanında olmamız gerektıgını soyluyorum

bunu kabullenmek tamamen karakter meselesı ..

herkez yedıremez ama bu hataya ragmen erkek kabullenıyorsa buyuk fedakarlık yapmıs olur ve karsı tarafında bunu farketmesı yanlız onunla olması gerekır ..

ınsanlar hata yapar ama bu konu affa gelmıyor pek dedıgım gıbı karakter ve sevgı meselesı cok sevgı varsa kabullenır ınsan ama ıstemıyorsada karakter meselesı yıne haklı zor bır durum

evet Allah Affetsin... o dediğiniz şeyde zina oluyor sanırım...

Allah ta zinayı en büyük günahlar arasında göstermiştir... o yuzden yapıp yapıp sora pişmanım demek yetmez bence... çok büyük bir çaba lazım... o çabayıda günümüzde kimse gösteremez diye düşünüyorum... hele bu devirde attıgımız adıma bile dikkat etmeliyiz! ne erkeklere ne kızlara güven oluyor.. kızlar hadi neysede hiç bir erkeğe güvenmeyiniz...

kadınlar anne olduğu için biraz daha dikkatli olmalı bence ama bir hata yaptıysada elinin tersiyle itmemek gerekir bence önemli olan sana sadık olup olmayacağı

Ben erkek arkadasimdan bole bisey beklemem :) yani daha once iliskiye girmis olabilir.. bilmem belki sacma ama erkek sonucta derim..iliskimide bitirmem .. bunu her defasinda yuzunede vurmam..

ama kizlar icin bu konu cok farkli .. ben bile kiz olarak bu konuda onyargiliyim:)

Kiz bakire olmali bence :)

ya arkadasım ne diorsunuz yaa ne demek erkektr yapar zina zinadr günah aynı günah erkegi kadınımı var bunn yapmayın allah askına bukadar basite indirgemeyin olayları bazı arkdslarda sanki cok normal bişiymiş gibi ama napalım yapmış bikere havasında takılıolar biz böle basitleştrrsek olayı saten bi önemi kalmıoo sanki günlük normal bi olaymış gibi kadına haramda günahda erkege deilmi lütfen böle konuşmayın

ya arkadasım ne diorsunuz yaa ne demek erkektr yapar zina zinadr günah aynı günah erkegi kadınımı var bunn yapmayın allah askına bukadar basite indirgemeyin olayları bazı arkdslarda sanki cok normal bişiymiş gibi ama napalım yapmış bikere havasında takılıolar biz böle basitleştrrsek olayı saten bi önemi kalmıoo sanki günlük normal bi olaymış gibi kadına haramda günahda erkege deilmi lütfen böle konuşmayın

Dikkat edersen burda gunah ti zinaydi diye bahsedilmio aslinda... konuyu o yonden ele almak yanlis.. tabikide bilioruzki gunah !!

ben demek istedigim :

KIZ ICIN BU COK ONEMLI BIRSEY.. KULTURUMUZDE TOPLUMUMUZDA YER EDINMIS BI OLAY...

VE KIZ DIKKAT ETMELI KENDINE.. ERKEKTE ARANMIOR BU NE YAZIKKI .. AMA KIZDA HEP BIR SORU ISARETI SEKLINDE...

senin gorusun o benimki bu baskasininki apayri...

Dikkat edersen burda gunah ti zinaydi diye bahsedilmio aslinda... konuyu o yonden ele almak yanlis.. tabikide bilioruzki gunah !!

ben demek istedigim :

KIZ ICIN BU COK ONEMLI BIRSEY.. KULTURUMUZDE TOPLUMUMUZDA YER EDINMIS BI OLAY...

VE KIZ DIKKAT ETMELI KENDINE.. ERKEKTE ARANMIOR BU NE YAZIKKI .. AMA KIZDA HEP BIR SORU ISARETI SEKLINDE...

senin gorusun o benimki bu baskasininki apayri...

cnm benm ha kıs ha erkk ne toplumu ne kültüründen bahsediosun sen resmen bnm için önmli diil demişin toplumu kültürü katma olaya senn miden genişmiş demekki bnm için önmli diil diosun burda basbas bagırıo bi sürü erkk bizim için önmli bizim için önmli peki kısların o erkklerden ne farkı varda onlar ewliliklernde bekaret araken siz bunu önmsemiosunuz onlar eşlerini kimseyle paylaşmak istemesken siz ikinci üçünücü yada bilmm kaçıncı olmaktan rahatszlık duymuosunuz bnm sinrlendgm konu bubasit bişiymiş gibi bnm için farketmes diipte normal bişi gibi göstermeyn bu konuları bi şekilde belli bi kitleye hitap ediosun

cnm benm ha kıs ha erkk ne toplumu ne kültüründen bahsediosun sen resmen bnm için önmli diil demişin toplumu kültürü katma olaya senn miden genişmiş demekki bnm için önmli diil diosun burda basbas bagırıo bi sürü erkk bizim için önmli bizim için önmli peki kısların o erkklerden ne farkı varda onlar ewliliklernde bekaret araken siz bunu önmsemiosunuz onlar eşlerini kimseyle paylaşmak istemesken siz ikinci üçünücü yada bilmm kaçıncı olmaktan rahatszlık duymuosunuz bnm sinrlendgm konu bubasit bişiymiş gibi bnm için farketmes diipte normal bişi gibi göstermeyn bu konuları bi şekilde belli bi kitleye hitap ediosun

senin miden genismi ? diye bi tabir kullanamazsin bana bu bir (:)

benden once olmus bi olaydir.. benleyken olamaz zaten !!! o apayri bi konu... ayrilik asamasina getirmem benden once olan bi olayi bu kadar basit ya :S

ben bole dusunuyorum... yorumlarinda biraz dikkat et ii sinirli anima gelmiosun (:)

gorusume saygi duy yada duyma ozmaan benim yorumuma cevap verme ;)

yha genel tepkiden bahsedio burda arkdaşımız genelde insanlarda erkktir yapar die konuşuolr ama kız içn öle değil dio önemli dio sn nie hala üstüne geliosun kii kızıllale
herkesin midesi bir değil seni ilgilendirmz orasıı

bakire erkek varmı sence :) caramio biraz bundan bahsetmiş evet mide meseleesi belki.. ama erkeklerin kaç tanesi bakire olarak kalabiliyr :) istisna olacak kadar azınlıktalar 3-5 i geçmez :)

yha genel tepkiden bahsedio burda arkdaşımız genelde insanlarda erkktir yapar die konuşuolr ama kız içn öle değil dio önemli dio sn nie hala üstüne geliosun kii kızıllale
herkesin midesi bir değil seni ilgilendirmz orasıı

hayır hiç bişi üstüme alınmıorum sadece tepkisiz kalamıorum
bak en başta yazmışlar erkktr olabilir die sonra bide buna hakverenler olmuş yani demek istedgm yanlış yönlendrebilir insanlar bunların basit bişilermiş konusulması yada normal gösterlilmesne tepkiliyim

bakire erkek varmı sence :) caramio biraz bundan bahsetmiş evet mide meseleesi belki.. ama erkeklerin kaç tanesi bakire olarak kalabiliyr :) istisna olacak kadar azınlıktalar 3-5 i geçmez :)

eet belki haklısın hatta haklısında ama derdmi anlamıosunuz arkdslar erkkler nasıl bzm için önmli die bagrınıolarsa bzler içinde önmli olmalı onlar bzden cokmu üstünde onların için önmli olan kavram bizim için basit olsun yapmayın

sen haksızsın demiyorki kimse.. erkek yada kadın aynı koşullarda olmalılar ama ne kadar olabiliyruzz
işte burda toplum devreye giriyor :)

eet belki haklısın hatta haklısında ama derdmi anlamıosunuz arkdslar erkkler nasıl bzm için önmli die bagrınıolarsa bzler içinde önmli olmalı onlar bzden cokmu üstünde onların için önmli olan kavram bizim için basit olsun yapmayın

napim peki.. seviorum tmmi benden once iliskiye girmis... bunun icin ayrilmam ayrilamam ben demek istedigim bu...

ama erkek ayrilir ayrilio kabul eden cok az bu durumu... ve buda neye dayanio kulturumuze iste

senin miden genismi ? diye bi tabir kullanamazsin bana bu bir (:)

benden once olmus bi olaydir.. benleyken olamaz zaten !!! o apayri bi konu... ayrilik asamasina getirmem benden once olan bi olayi bu kadar basit ya :S

ben bole dusunuyorum... yorumlarinda biraz dikkat et ii sinirli anima gelmiosun (:)

gorusume saygi duy yada duyma ozmaan benim yorumuma cevap verme ;)

osaman tamm arkdsm senn için zinada önmli diil senden önce olmuş nasılolsa sorun yok ama bn nasıl erkkler bakire isteriz diip toplumda olayı büyütüolarsa sizde bzm için farketmes erkktr bndende önce yapmıştr bnlede yapamaz o ayrı dierek bzm için olayı okadar bastleştriosunuz doru diosun senn görüşün amenna ne dielim

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri