dininiz için ülkenizi verirmisiniz

---> dininiz için ülkenizi verirmisiniz

özgürlüğü olmayana dini sorulmaz...
kölenin dini olmaz...:115:

böyle saçma soru mu olur! vatanından kimse vazgeçmez dinde bir vicdan meselesidir ve kişiye bağlıdır.

Arakadaşlar lütfen bu şekilde kafa karıştırıcı konular açmayalım. Bir kere vatan sevgisi imandandır. Bu hadisi şeriftir. Bu soru şuna benziyor. Din uğruna kendini ateşe atar mısın?
Din zaten insanları ateşten kurtarmak için gelmiştir. yani dinimiz insandan böyle saçma bir şey yapmasını beklemez.
Daha açık söylemem gerekirse dinimiz hiç kimseden dini uğruna vatanını vermesini yada benzeri bir şey yapmasını istemez. Her ne şekilde olursa olsun vatanına ihanet eden dinen büyük bir vebale girer. Bir kere bırakın vatanını vermesini, vatanı uğruna savaşıp ölen şehit olur ki, şehitlik peygamberlikten sonraki en büyük mertebedir.
Yani arkadaşım konu açarken bazı art niyetli (sözüm yanlış anlaşılmasın, forumda var demiyorum) kimselerin dine durduk yere laf atmalarına sebep oluruz ki bunun da sorumluluğunun altından kalkamayız.

ne ülkemden ne dinimden vazgeçerim yani kusura bakmayın ama soru birz saçma olmuş

Böyle Bi Soru Sacma oLmus.

Türkiye oLmasa Dinini Türkiyede Yaşadigin Gibi Yaşayamazsın.

Dinin oLmasa iCinde Vatan Sevgisi oLmaz ;)

Bence Her ikiside bizim Degişilmezimis.

dinlerin en rahat yaşansığı ülkedeyiz :)

sana katılıyorum :)

ben ikisini de vermezdim:)

ama din olmasa vatan sevgisi olmaz demişin ona katılmıyorum:)

Vatan olmadan kişi kendi özgürlüğünü ırkını dinini belirleyemez azınlık altında ezilir o yüzden ÖNCE VATAN OLMASI LAZIMDIR Kİ SONRA DİN VE FARKLI BELİRLEMELER o yüzden ki vatanım olmadan dinim olmayacağına göre ortada böyle bi sorunda yoktur ...

Bu konuyu efendimiz zamanının örnekleriyle açıklama isterim...

peygamber efendimiz,,mekke'de İslamiyeti yayamadı biliyorsunuz... o tebliğ görevini çok güzel yerine getirdi fakat,zamanın cahilleri inananlara işkence ettiler...
Ve Allahın emriyle medineye hicret edildi... Medinede tebliğ ederek giderek geniş bir kitle oluşturdu... Neden önce vatanım demiş olsaydı,,Mekkede kalmazmıydı_?
Bundan şunumu anlamalıyız... O zaman vatandan önce din...
Ve dinini oluşturduktan sonra...Yani dinini güçlendirdikten sonra döndü ve Mekkeyi fethetti....
Bundan da şunumu anlamalıyız_?Vatan sevgiside olsun... (amenna muhakkak kutsaldır)... Önce dinim de sonra vatanım de...

Bana deseler ki,,ya Türkiyede kalıp,İslamiyeti unutacaksın..Yada Türkiyeyi terkedip,dışarda istediğine inanacaksın....
Ben,Dinimi seçerim... Yani Türkiyeyi terkederim... Her ne kadar içim acıyarakta olsa..

cevapsız kalırım ama ülkemi terkedeblceimi sanmıyorum,,dinimiyse asla!

eğer kutsal kitabımızda buyuruyorsa ve allahın bir emri ise değil vatanamı herşeyimi veririm

hayatta

kesinlikle

asla

ben zaten dine hiç bir zaman inanmadım böle bu konudada vereceğim yanıt vatanımdır...

Dinim Manevi Vatanım Dünyevi Namusumdur , İkisindende vazgeçmem , Kusura bakma ama Çok şuursuzca bir soru :)

ahirettede siz sinir disi edilceksiniz

neyse bananee

ben suan isvicredeyim ulkemden uzaktayim ckk ozledimm ama burdakiler bazi musluman turkleren daha saygililar bana karsi. yani dinimi tercih ederdimm cok uzulerek ama bu soruyu bana kimsenin sormaya haki yok ki mecbur kalsam dinim derim..

vatan ugruna ölen herkes şehit sayılıyorsa ve cennetin en üst mertebesi ile ödüllendiriliyorsa.
böyle bir durumda kesinlikle ülkem agır basar

ahirettede siz sinir disi edilceksiniz

neyse bananee

ben suan isvicredeyim ulkemden uzaktayim ckk ozledimm ama burdakiler bazi musluman turkleren daha saygililar bana karsi. yani dinimi tercih ederdimm cok uzulerek ama bu soruyu bana kimsenin sormaya haki yok ki mecbur kalsam dinim derim..

soyut bi varlığı somut bi varlığa tercih edeyosun ha!

ben kominizmden yanayım açışçasıı

Bu konuyu efendimiz zamanının örnekleriyle açıklama isterim...

peygamber efendimiz,,mekke'de İslamiyeti yayamadı biliyorsunuz... o tebliğ görevini çok güzel yerine getirdi fakat,zamanın cahilleri inananlara işkence ettiler...
Ve Allahın emriyle medineye hicret edildi... Medinede tebliğ ederek giderek geniş bir kitle oluşturdu... Neden önce vatanım demiş olsaydı,,Mekkede kalmazmıydı_?
Bundan şunumu anlamalıyız... O zaman vatandan önce din...
Ve dinini oluşturduktan sonra...Yani dinini güçlendirdikten sonra döndü ve Mekkeyi fethetti....
Bundan da şunumu anlamalıyız_?Vatan sevgiside olsun... (amenna muhakkak kutsaldır)... Önce dinim de sonra vatanım de...

Bana deseler ki,,ya Türkiyede kalıp,İslamiyeti unutacaksın..Yada Türkiyeyi terkedip,dışarda istediğine inanacaksın....
Ben,Dinimi seçerim... Yani Türkiyeyi terkederim... Her ne kadar içim acıyarakta olsa..

fazla kaptırma kendini;)=

din ve ülke ikiside kutsal ikiside emanet şu anda Allah seçim yapmamız gereken günlere düşürmesin bizleri şu an içime sorduğumda yanıtını alamıyorum ikiside çok kutsal benim için ama din bırakılmaz yani ülke elden bile gitse kime sığınacağım Rabbimden başka

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri