dininiz için ülkenizi verirmisiniz

---> dininiz için ülkenizi verirmisiniz

Arkadaşlar bir daha belirteyim. Yani iki sene imamlık yapmış biri olarak herhalde bu konuda iki kelime söylememe müsade edersiniz.
Din insanlardan hep güzel olanı ister. Çünkü kendisi de güzeldir.
İnsanlardan asla akla ve mantığa aykırı bir şey istemez.
Mesela konu sorusuna benzer bir soru da ben sorayım.
Dininiz için kendinizi ateşe atar mısınız?
Din zaten insanları ateşten korumak için vardır.
Alaka ne diyeceksiniz.
Hadisi şerif.
Vatan sevgisi imandandır.
Vatan uğrunda ölen şehittir.
Şehitlik Peygamberlikten sonraki en yüksek mertebedir.
O halde..
Din sizlerden vatandan vazgeçin der mi hiç????????

katıLıyorumm..çok güzeL açıkLama oLdu TEŞEKKÜR EDERİM

şşşşşşşt sakin ol. Düzgün konuş. Terbiyeli ol. Öyle lanlı manlı hele ki bir bayanla konuşamazsın. Hele ilk cümlen. O tür cümle kurduktan sonra alasını kurarım. Düzgün konuşmayı bilmiyorsan öğren. Öğrenemiyorsan başka çöplüklere yürü. OK. Evet inanmayanlar için dinde zorlama yoktur. İlginç ki inanmadığın kitaptan delil göstermişsin. Bu ne perhiz bu ne lahana kapuskası.

dinim diyen insanların aklına şaşarım dini için ülkesinide satarlar tabiyki ülkem

kimse kmseyi secimlerinden doalyı yargılayamaz arkadaşım ;)

herneyse ülkem...

dinim diyen insanların aklına şaşarım dini için ülkesinide satarlar tabiyki ülkem
o akıl sende olmadığı için şaşıyor olabılırsın :)

Ayıramam ikisinide zaten ayrılmasıda sacmalık olur dusuncesındeyım...
benım gorusumce ikiside birbirine kenetlenmiş ayrılmaz...

Bizim kitabımızda yazıyor vatanına ,milletine, toğragına sahip çık gerekirse vatanın için savaş şehit oL diye.

Çok saçma 1 karşıLaştırma oLmuş bu yaff :)

insan dinini her şekiLde yer ayırımı yapmadan yaşayabilir.

üLke tercihi yapmadan her yerde yaşar yıLLarca farkLı üLkeLerde, gurbette yaşayan din kardeşLerimiz var böyLe 1 seçim oLurmu yaff.

Dinde varmı böyLe bişey ki bizdede seçme hakkı oLsun.

ancak maneviyati çok zayıf dini biLmeyen insanLarımız böyLe bir ikiLem içine girebiLir kesinLikLe böyLe 1 ayırım yapmam ne vatanımdan nede dinimden asLa vazgeçmem..

Tanrı'nın varlıgına inanmıyorum. . O halde yanıtım açıktır dimi :
ÜLKE'M!!

©ﻕΞתς яΞiš;2155111' Alıntı:
Benim sinir sistemim çökmüş galiba yav :|
Eskisi kadar sinirlenmiyorum bu yorumlara nedense ??

sinirlenme bi zahmet.
Ben Müslümanlığa,Hristiyanlığa,Yahudiliğe,Budistliğe, Şamanizme,Manihaizme,
aklına gelebilecek her türlü dinlerin hiç birine saygısızlık göstermiyosam, saygı gösteriyorsam sen de bana saygı göstermelisin. unutma ki laik bi ülkede yaşıyoruz. ben sana saygı gösteriyorsam senden de saygı beklerim.

kendi bildiğim şekilde ben bu konuya cevap vermek istiyorum

rabbimiz dinimiz için vatanımızı vermemizi istemiyor aksine sahiplenmemizi istiyor bunuda peygamberimizin s.a.v hayatında çok iyi bir şekilde göstermiştir örnek vermek gerekirse :::

peygamberimiz mekkede ölüm tehlikesi yaşadığı zaman bütün müslümanlar hicret edene kadar beklemiş ve sonrada kendisi hicret etmiştir hicret ederken mekke çıkışında mekkeye doğru dönüp şöyle demiştir " ey mekke sen benim için bütün dünyadan daha değerlisin fakat senin insanların beni rahat bırakmıyor " bu bir nevi vatan sevgisinin ne derece önemli olduğunu göstermektedir

bu konuda önemli olan başka bir örnek daha vardır

kuran-ı kerimde geçmiş milletlerden haber verir isyanda olan milletlere elçiler göndererek onları nasıl uyardığını anlatır

kuran'da verilen bilgiye göre isyanda olan bir milleti uyarırken şu tabiri kullanmıştır rabbimiz

"GÜZEL BİR ŞEHRİNİZ VE BAĞIŞLAYAN BİR RABBİNİZ VAR "

yani islamın esasında hiçbirzaman vatanla din birbirinden ayırt edilmemiştir ve kuranda bunun daha bir çok örneklerine rastlayabiliriz

inş cevabım açıklayıcı olmuştur

4 Post Silindi.

Konu Dışına Cıkmayalım Lütfen.

inanmadığınız şey birgün cepe cevre sardığı zaman inanırsınız meraketmeyin :) kainatın son uyarılarıda yapılıyor peygambers.a.v söylediği herşey günümüzde gerçekleşiyor esrarengiz bir şekilde bir rastlantı olur 2 rastlantı olur amam 100 ün üzerindeki bildirilen olay 30 yıl içinde gerçekleşiyorsa bunada rastlantı denilemez heralde :)

hem şunuda söylemek istiyorum türkiye cumhuriyetinin kurallarına bakınız ve kuranın hükümlerine bakınız %99 birbirine uyuşuyor vatanla dinin birbirinden ayırt edilmesi çok yanlış birşey

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri