din sizin icin ne anlama geliyor??

:):)

yani arkadaşım... kimin cennetlik kimin cehennemlik olacağı belli olmaz... haa kuranı kerimde yazar mı_? yazar...başka sapkın dinlere tabii olanların cehenneme gideceği...ama işte örneğimdeki gibi.... cehennemde cezalarını çektikten sonra kimisi,,Allahın o muhteşem merhameti ve rahmetiyle o büyük azaptan kurtuluyor ;)

hani afrikalılar islamiyeti tanıyamadığı için cehenneme gidecek dedin ya ..o yüsden yazmak istedim bu örneği... ;)

sende haa... o kadar yazının içinden bi buna mı takıldın :D

Hiç bi ayette yaziyormu Cehenneme Gidip cezaLarını cektıkten sonra kimisinin Allahn merhameti sayesinde Cennete girebiliceği?Cehenneme giren Allah Gözünde Kafir Değilmi? Ve Allah Kafire Merhametmi Göstercek Diyosun??

Hiç bi ayette yaziyormu Cehenneme Gidip cezaLarını cektıkten sonra kimisinin Allahn merhameti sayesinde Cennete girebiliceği?Cehenneme giren Allah Gözünde Kafir Değilmi? Ve Allah Kafire Merhametmi Göstercek Diyosun??

cehenneme girenler sadece kafirler mi olacak sanıyorsun ki sen :)
müslümanlar da cehenneme gidecek... cezalarını çektikten sonra cennete alınacak...affı olmayan tek günah şirk ;)
ebedi cehennemde olacak olanlar şirk koşanlar yani sapıtmış olanlardır...

peygamber efendimiz söylüyo ayrıca o örneği ben söylemiyorum ;)

cehenneme girenler sadece kafirler mi olacak sanıyorsun ki sen :)
müslümanlar da cehenneme gidecek... cezalarını çektikten sonra cennete alınacak...affı olmayan tek günah şirk ;)
ebedi cehennemde olacak olanlar şirk koşanlar yani sapıtmış olanlardır...

peygamber efendimiz söylüyo ayrıca o örneği ben söylemiyorum ;)

Hehe :)
Müslümanlar Cehenneme gitmes... Ceheneme giden Müslüman oLmas :)

Hehe :)
Müslümanlar Cehenneme gitmes... Ceheneme giden Müslüman oLmas :)

:):):)

iyi o zaman.. bak müslümanız demi_?
iyi....müslümanız ama...müslümanlar cehenneme gitmicek diye işle işleyebildiğin kadar günahı o zaman....
yoktur böyle birşey ;)
müslümanlığı kimse dört dörtlük yapamaz... müslümanlar günah işlemez diye bişey yok :) ve en muhteşem müslümanın bile günahları vardır :) ve herkes hangi dine tabii olursa olsun...yaptıklarının cezasını çekecek.... ve çoğumuzun da Allahın merhameti ile azabı hafifletilecek....

bence kaynaklarınız sağlam değil... ya da tamamıyla kendi mantığınızdan yola çıkarak fikir beyan ediyorsunuz :)

:):):)

iyi o zaman.. bak müslümanız demi_?
iyi....müslümanız ama...müslümanlar cehenneme gitmicek diye işle işleyebildiğin kadar günahı o zaman....
yoktur böyle birşey ;)
müslümanlığı kimse dört dörtlük yapamaz... müslümanlar günah işlemez diye bişey yok :) ve en muhteşem müslümanın bile günahları vardır :) ve herkes hangi dine tabii olursa olsun...yaptıklarının cezasını çekecek.... ve çoğumuzun da Allahın merhameti ile azabı hafifletilecek....

bence kaynaklarınız sağlam değil... ya da tamamıyla kendi mantığınızdan yola çıkarak fikir beyan ediyorsunuz :)

D0stm Farklı Anlıyorsun...Allahın Bakışından bahsediyorum ben. Konuyu saptırıy0rsun Ben diyorumli Cehenneme giren Müslüman DeğiLdir Zaten ..ßna bi ayet söLermisin Cehenneme Giren ßir MüsLümanın Allahın Merhametini Gösterip Cennete Gecirmesini?

D0stm Farklı Anlıyorsun...Allahın Bakışından bahsediyorum ben. Konuyu saptırıy0rsun Ben diyorumli Cehenneme giren Müslüman DeğiLdir Zaten ..ßna bi ayet söLermisin Cehenneme Giren ßir MüsLümanın Allahın Merhametini Gösterip Cennete Gecirmesini?

cehenneme giren müslümanlar da olacaaAAaaaAAkkkkk...burda anlaşamıyoruz biz :)

keşke..keşke o kadar ilim sahibi olsaydım da sana ayet isimlerini şakır şakır yazabilseydim...
ama fena hırslandırdın beni sen :D
bulduğum bütün ayetleri ve hadisleri yazacam sana ..evime bi gideyim :)

evet ama kafama takılan bişi var bnim şimdi ölünce nereye gidiyon cenet cehennem dio tüm kitaplar incil kuran falan ama gidip te dönen yok bnim aklım burda.bazen sırf bu yüzden ölsem mi die düşünüyom

evet ama kafama takılan bişi var bnim şimdi ölünce nereye gidiyon cenet cehennem dio tüm kitaplar incil kuran falan ama gidip te dönen yok bnim aklım burda.bazen sırf bu yüzden ölsem mi die düşünüyom

:)
güzel arkadaşım....
kuranı kerimde yazıyor olması,inanman için yeterli değilmidir_?
gidipte dönen yok belki fiziki olarak..
fakat peygamber efendimiz zamanında biliyorsun ki 10 sahabe cennetle müjdelenmişti ;)

herşey(ne kadar ii yaşasak da yaşayamasak da)ayrıca müslümalığı kabul edip allaha iman eden herkes (eğer günahkarsa)bedelini ödedikten sonra allah'ın merhametiye(inş..)cennet onlarada nasip olacaktır
saygılar

din = korku.. korktuğum nokta şu : öbür dünya ya da ölüm hakkında hiçbişey bilmiyoruz . tbiki kuran ı kerimde yazıo bunlar ve inanıyoruz gerçekten ama ben hiç bi zaman snrasndan emin olamıyorum.

Kuran çelişkilerle doludur ve arap dinidir. Bizi hiç bağlamaz. Buyrun kadına verilen değeride görün(!)

Nisa
(11) Allah size, çocuklarınız (ın alacağı miras) hakkında, erkeğe iki dişinin payı kadarını emreder. (Çocuklar sadece) ikiden fazla kız iseler, (ölenin geriye) bıraktığının üçte ikisi onlarındır. Eğer kız bir ise (mirasın) yarısı onundur. Ölenin çocuğu varsa, geriye bıraktığı maldan, ana babasından her birinin altıda bir hissesi vardır. Eğer çocuğu yok da (yalnız) ana babası ona varis oluyorsa, anasına üçte bir düşer. Eğer kardeşleri varsa anasının hissesi altıda birdir. (Bu paylaştırma, ölenin) yapacağı vasiyetten ya da borcundan sonradır. Babalarınız ve oğullarınızdan, hangisinin size daha faydalı olduğunu bilemezsiniz. Bunlar, Allah tarafından farz kılınmıştır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Nisa
(3) Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın.2 Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler=köle kadin) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.

Nisa
(34) Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah'ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da "gayb"ı korurlar. (Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün.Eğer itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah çok yücedir, çok büyüktür

Ahzab
(50) Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık. Ayrıca, diğer mü'minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber'e bağışlayan, Peygamber'in de kendisini nikahlamak istediği herhangi bir mü'min kadını da (sana helal kıldık.) Mü'minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
(böyle birşey nasıl olabilir yaa!!!!!!)
Ahzab
(52) Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile, başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helal değildir. Ancak sahip olduğun cariyeler(köleler) başka. Şüphesiz Allah her şeyi gözetleyendir.

Son düzenleme:
Kuran çelişkilerle doludur ve arap dinidir. Bizi hiç bağlamaz. Buyrun kadına verilen değeride görün(!)

Nisa
(11) Allah size, çocuklarınız (ın alacağı miras) hakkında, erkeğe iki dişinin payı kadarını emreder. (Çocuklar sadece) ikiden fazla kız iseler, (ölenin geriye) bıraktığının üçte ikisi onlarındır. Eğer kız bir ise (mirasın) yarısı onundur. Ölenin çocuğu varsa, geriye bıraktığı maldan, ana babasından her birinin altıda bir hissesi vardır. Eğer çocuğu yok da (yalnız) ana babası ona varis oluyorsa, anasına üçte bir düşer. Eğer kardeşleri varsa anasının hissesi altıda birdir. (Bu paylaştırma, ölenin) yapacağı vasiyetten ya da borcundan sonradır. Babalarınız ve oğullarınızdan, hangisinin size daha faydalı olduğunu bilemezsiniz. Bunlar, Allah tarafından farz kılınmıştır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Nisa
(3) Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın.2 Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler=köle kadin) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.

Nisa
(34) Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah'ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da "gayb"ı korurlar. (Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün.Eğer itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah çok yücedir, çok büyüktür

Ahzab
(50) Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık. Ayrıca, diğer mü'minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber'e bağışlayan, Peygamber'in de kendisini nikahlamak istediği herhangi bir mü'min kadını da (sana helal kıldık.) Mü'minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
(böyle birşey nasıl olabilir yaa!!!!!!)
Ahzab
(52) Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile, başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helal değildir. Ancak sahip olduğun cariyeler(köleler) başka. Şüphesiz Allah her şeyi gözetleyendir.

lanet olsun sizin gıbı beyınlere diğer ayetlerı neden yazmıyorsun bırıncısı din arap dinidir dedin tüm insanoğluna inmiştir o senın beenmedğin kitab...

9/71 : İnanan erkekler ve inanan kadınlar birbirlerinin dostları ve yardımcılarıdır. İyiliği emrederler, kötülükten men ederler, namazı kılarlar, zekât verirler, Allah'a ve Elçisi'ne itaat ederler. İşte onlara Allah rahmet edecektir...
2/187 : ...Onlar (kadınlarınız) sizin için birer elbise, siz de onlar (erkekleriniz) için birer elbisesiniz...

Kadın ile erkek; dost olarak her alanda yanyana birbirlerine yardım ve arkadaşlık edecekler, yaşamları boyunca toplumlarında ayni haklara sahip oldukları gibi sorumluluk ve görevleri de birlikte paylaşacaklardır. Yukardaki ayetler, açık olarak kadın-erkek eşitliğini vurgulamaktadır. Yaratılıştan kaynaklanan farklılıklar dışında, Allah katında kul olma sorumlulukları ile değer ve hak açısından durumları birbirine eşittir.

Kadın ile erkeğin değer eşitliği; elbise benzetmesinde de açıkça belirtilmiş, giysiler nasıl insanları koruyarak sıcak tutuyorsa, eşler de birbirine karşı elbise gibi ayni durumda koruyucu, sıcak ve çekicidir. Böylece erkek kadını, kadın da erkeği tamamlamaktadır.

lanet olsun sizin gıbı beyınlere diğer ayetlerı neden yazmıyorsun????

Nisa Suresi
(25) Sizden kimin, hür mü'min kadınlarla evlenmeye gücü yetmezse sahip olduğunuz mü'min genç kızlarınızdan (cariyelerinizden) alsın. Allah sizin imanınızı daha iyi bilir. Hepiniz birbirinizdensiniz. Öyle ise iffetli yaşamaları, zina etmemeleri ve gizli dost tutmamaları halinde sahiplerinin izniyle onlarla evlenin, mehirlerini de güzelce verin. Evlendikten sonra bir fuhuş yaparlarsa, onlara hür kadınların cezasının yarısı uygulanır. Bu (cariye ile evlenme izni), içinizden günaha düşmekten korkanlar içindir. Sabretmeniz ise sizin için daha hayırlıdır. Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

(Bildiginiz gibi, köleler alinip satilabilen ticari mallardir.
Dolayisiyla, köle kadina zinadan dolayi 100 sopa atarsaniz, kullanilamaz hale gelir ve satis degeri olmaz.)

Sevgili By_laz bakın yazdım. Daha bunlardan çok var. Niçin hakaret ediyorsunuz ben yanlış birşey söylemedim İslam hoşgörü dini değilmidir? Seviyeli bir şekilde tartışmayacaksak cevap yazmayacağım. Ortada yanlış birşey varsa hem siz beni bilgilendirirsiniz hem de ben sizi...

Dur bakalım By_Laz arkadaşın derdini bi anlayalım direk müdehale etmeyelim arap dini demiş bizi bağlamaz demiş peki soruyorum ben TÜRK ırkı neden Müslüman oldu?

©ﻕΞתς яΞiš;937238' Alıntı:
Dur bakalım By_Laz arkadaşın derdini bi anlayalım direk müdehale etmeyelim arap dini demiş bizi bağlamaz demiş peki soruyorum ben TÜRK ırkı neden Müslüman oldu?

İslama arap dini dememin sebebi; arap kültürünün bir ürünüdür örneğin kurandaki cennet tasviri hurmalar, huriler, ırmaklar... arap erkeklerinin zevk aldığı şeylerdir. Çünkü çölde su yok bildiğiniz gibi neyse herkes hurmaları sevmek zorunda değil ve de kadınlara düşkün olmak zorunda da değil. Üstelik kuranı arapça okumak zorunludur. İslamdan önce kız çocukları diri diri toprağa gömülürmüş, islamla birlikte bu kaldırılmış, peki bize ne bundan Türkler hiçbir zaman böyle şeyler yapmadılar kadına değer verdiler bize ne yani biz niye kabul edeceğiz bu dini...

Saygılar...

söylediklerin bilmeyen insan için çok mantıklı gelir buna emin ol.
şimdi sana bazı sorular soracağım ve ardından kendin bu sorularımla cevabı bulacaksın.
1.Allah'a inanıyomusun?

©ﻕΞתς яΞiš;937299' Alıntı:
söylediklerin bilmeyen insan için çok mantıklı gelir buna emin ol.
şimdi sana bazı sorular soracağım ve ardından kendin bu sorularımla cevabı bulacaksın.
1.Allah'a inanıyomusun?

Cevabı bulmayı gerçekten çok isterim. Bana önyargılı baktığınızı biliyorum. Sizlerin ateistler hakkında ne düşündüğünüzüde biliyorum çünkü bende müslümandım önceden. İlk başta dini sorguladım bana mantıklı gelmeyen şeyler vardı neyse uzatmayım. allaha inanmıyorum. Evet diğer sorunuzu bekliyorum.

kesinlikle ben önyargılı bakmıyorum araştırmak sorgulamak güzeldir. ama senin bu araştırmaların ateist sitelerinde geçmiş bu bariz belli çünkü sözlerin ve verdiğin ayetler hepsi ateist sitelerinden alınma.
neyse 2. sorumu sarayım.
Hiç Kur-an'ı Türkçe Meali ile okudunmu?

©ﻕΞתς яΞiš;937310' Alıntı:
kesinlikle ben önyargılı bakmıyorum araştırmak sorgulamak güzeldir. ama senin bu araştırmaların ateist sitelerinde geçmiş bu bariz belli çünkü sözlerin ve verdiğin ayetler hepsi ateist sitelerinden alınma.
neyse 2. sorumu sarayım.
Hiç Kur-an'ı Türkçe Meali ile okudunmu?

Evet ateist sitelerinden alınma. iyiki de varlar neyse. Dürüst olmak gerekirse kuran'ın türkçesini baştan sona okumadım sayfayı açtım neresi denk gelirse öyle okudum. Zaten pek bir şey anlayamadım. Yani ayetlerin hepsini okumadım. Zaten okusamda hepsini aklımda tutamam. Bu arada birçok insan kuranı okuduktan sonra ateist olduğunu söylüyor o sitelerde...

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri