Yeniden seçebilmek...

toprakkokusu

Bayan Üye
Herzamanki günlerimden birinin akşamı, gecesi hatta.Yalnızım. Aklımda onlarca düşünce, içimde neye yoracağımı bilemediğim bir huzursuzluk. Gözüm kitabımda, aklım kimbilir nerde? Okuduğum birkaç sayfadan bakıyorum ki aklımda birşey yok, koydum kenara. Bilgisayardan şarkılar seçiyor, en sevdiğim şarkıda bile değiştiriyorum. Ya gerçekten huzursuzum, ya da kendimi huzursuz ediyorum. Dilimde bir melodi, bugünlerin takıldığım şarkısından. “İster sev, ister sevil.Hiçbirşey olması gerektiği gibi değil” diyor.
Peki neden? Ne değişti ya da neyi değiştirdim de artık hiçbirşeyi yerli yerine oturtamıyorum. Ruhsuz, duygusuz der oldular bana. Öyle miyim?
Aslında değilim. Öylesine kanar ki içimdeki yaralar, onlar kanadıkça yükseltir, kalınlaştırırım duvarlarımı. Her canımın yanışı daha kontrollü, daha mantıklı olmayı miras bırakır bana.
Ben istemiyor muyum sevmek, kalbimin atışlarını dinlemek. Bir yandan deli gibi bunu isterken, diğer yandan problem istemiyorum. Hem kalbim, hem mantığım kabul etsin istiyorum olacaksa eğer. Çok mu zor? Zor biliyorum. Cevabını bildiğim soruları inatla soruyorum hala.
Ve korkuyorum.Yeniden başlamaktan, yanlış adımlar atmaktan, olmayacak şeyler için mücadele etmekten. Yorgunum çünkü dermanım yok. “Yaşamak değil, beni bu telaş öldürecek” diyor ya şair. Beni de bu olabilirlikler, acabalar, korkular yiyip bitirecek.
Hala yarındayım. “Hayat bir gündür, o da bugündür.” ama ben hep yarındayım, bugünlerim yok.
Değişmem gerek. Birşeyleri bekler gibi yaşamaktan kurtulmam, yeniden sevebilmem gerek…

---> Yeniden seçebilmek...

Hayır sen hiç korkma
Yarın senin yanında
Yeniden koş yollarda durma

Korkuyorum yarınim olmayacak gibi
Sindei bağladim cesarete
Korkmuyorum yarın larim da
Ellerimı uzatım sana karanlıktan aydınlığa çıkarmak
Icin korkma artık yakınlarında aydınlık var
Korkma şimdi önünde arkandan sağında solunda uzatigim elim var seni karanlıktan alıp yorgunluğunu yorgunluğnda

Bu Hayatta Şunu Öğrendim Ne Olursa Olsun Oluruna Bırakacaksın Fazla Düşünmek Fazla Sevmek Fazla Önemsemek Her Zaman Seni Yaralar Yıpratır Ne Kadar Az Düşünüp Umursamaz Davranırsan O Kadar Güçlüsün Ve Duygularını Ne Kadar Az Belli Edersen O Kadar Değerlisin..

Herzaman ki günlerden biriydi dünde sıkıcı bir toplantı ardından günlük rutin isler takı saat 8 de gelen telefona kadar arayan Le Royal Meridiyen Beach Resort and SPA genel müdürü ve bana uygun olan pozisyonun hazır olduğu 2hafta sonra gelip baslayabilecegimi soylemesiyle değişti ve muhteşem bı gün oldu. Evet gidiyorum artık umarım hakkımda hayırlısı olur hersey bıraktıklarıma deger

Dün bir ip geçirmiş boynuma
Yakalamış sımsıkı
Ardımdan sesleniyor
Sen hiç bırakma bizi
Dünü dinle
Unutma sakın
Onu çözmek zorundasın

Yarın ellerimden tutmuş
Koşuyoruz ard arda
Yollar yollar boyunca
Hep bulutlara doğru
Yarını dinle
Unutma sakın
Onu görmek zorundasın

Bugün omuzuma çökmüş
Sevimli ama çok ağır
Tepemden bağırıyor
En güzel an budur
Bugünü dinle
Unutma sakın
Onu yaşamak zorundasın

Bülent Ortaçgil'in en sevdiğim şarkılarından biri..sanki size de uyuyor bu aralar..

Zaman
Sıradan bir günü oluşturan anları sayarak
Zamanı parçalarsın, kolaycacık harcarsın
Doğduğun topraklarda bir parça toprağın üstünde dolanarak
Sana yol gösterecek birini, birşeyi bekleyerek.

Yoruldun eve kapanıp yağmuru seyretmekten ve güneşte mayışmaktan
Daha gençsin ve yaşam uzun, harcayacak vaktin var bugün
Ve bir gün bakmışsın ki on yılı bırakmışsın ardında
Kimse söylemez sana koşacağın yeri, başlama işaretini kaçırmışsın.

Ve koşarsın koşarsın güneşi yakalamak için ama güneş batmakta
Ve dolanmakta tekrar sana görünmek için
Güneş aynı güneş aslında ama sen yaşlısın artık
Bir nefeslik ömrün var ve bir gün daha yakınsın ölüme

Gittikçe kısalmakta yıllar, vakit bulamayacağız galiba
Tasarılar ya sıfır ya da yarım sayfa karalama
Umutsuzluğa sarılarak avarelik etmek İngilizlere özgüdür
Vakit geçti bitti şarkı, söyleyeceklerim bitmedi ama.

bu da Pink Floyd grubunun "Time" parçasıdır ki benim en sevdiklerimdendir..okuyun,değerlendirin..

Bu şarkıda da kendi hayatımdan parçalar buldum aslında bende koşmaya geç başladım güneşi kaçırdım Pek cok kere şimdi bekliyorum yeniden dogmasını ama bir metrelik ömrümüz var yaslandık artik

+ Paylaşıyorum
Ne gemiler yaktım
O kadar yandı ki canım
Sonunda karşıdan baktım
Ne göreyim kendime
Yıldızlardan daha uzaktım

Bu kızı yeniden büyütmeliyim
Kor ateşlerde yürütmeliyim
Değirmenlerde öğütmeliyim
Farkındayım farkındayım

Kazanmalı kaybetmeli
Aşk uğruna harbetmeliyim
Bu kızı yeniden büyütmeliyim
Farkındayım farkındayım

Kendini seçemiyorsun
Bırakıp kaçamıyorsun
Yazmadığın bir hikayede
Uzun yada kısa vadede
Az biraz keşfediyorsun
Öteki olabilmeyi
Yerine koyabilmeyi
Geride durabilmeyi öğreniyorsun

" Gitmeyi Bilmektir Yaşamak. Sen Üşürken, O Isınacağı Birini Bulmuşsa Bırak Gitsin.
Kaybedilecek Daha Önemli Şeylerin Olduğunu Düşün..
Yerine Koyamayacağın Şeyler Vardır Bu Hayatta,
Onları Kaybetmeden, Kaybetmek Nedir Öğrenemezsin "

Ben yerine koyamayacagim kisileri zaten kaybettim o yüzden kaybetmeyi iyi biliyorum geri kalan kaybedilenlerin muhakkak daha iyisine sahip olacağıma inanıyorum.
Sagol güzel yorumun icin

Ben yerine koyamayacagim kisileri zaten kaybettim o yüzden kaybetmeyi iyi biliyorum geri kalan kaybedilenlerin muhakkak daha iyisine sahip olacağıma inanıyorum.
Sagol güzel yorumun icin

Bu Hayatta Şunu Öğrendim Ne Olursa Olsun Oluruna Bırakacaksın Fazla Düşünmek Fazla Sevmek Fazla Önemsemek Her Zaman Seni Yaralar Yıpratır Ne Kadar Az Düşünüp Umursamaz Davranırsan O Kadar Güçlüsün Ve Duygularını Ne Kadar Az Belli Edersen O Kadar Değerlisin..

Bırakıp gidiyorsun zaten bizi :( sms öyle olmuyor bazen bitri oliyor senj senden çok değer verip düşünüyor şurda sim sen ne kadar hayatainsanlardan acı çekmiş sen ben de ciktjm ama bir gün geliyor biri seni mutlu ediyor senin beni mutlu Ergin gibi seji tanıyarak degr e vererek

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri