Üniversitelere türbanla girilebilmeli mi?

Üniversitelere türbanla girilebilmeli mi?

• Evet, bu konuyu bu devirde tartışmak bile gereksiz

Oy: 42 57.5%
  • Hayır, çünkü kamuda giyilecek kıyafetler yasalarla belirlenmiştir

Oy: 12 16.4%
  • Hayır, çünkü laikliğe aykırıdır

Oy: 13 17.8%
  • Başörtüyle evet, ama türbanla hayır

Oy: 4 5.5%
  • ben bılmem babam bılır...:)

Oy: 2 2.7%

• Kullanılan toplam oy
    73
giremez olmaz,kılık kıyafet değişkili yapıldı laik bir devlet kuruldu.Atatürk geleceği önceden görebilen laik bi adamdı ve bu tür kıyafetlerle işin asla yürümeyeceğinin farkındaydı ne mutlu bizlere böyle bi ülke armağan etti,cahil kalmadık,sömürülmedik

Ya Allah aşkına kaçınca yüzyılda yaşıyoruz
Kim kime dum duma
Kimseye ilgilendirmez başkasının başörtüsü
Hemde takan senin için mi kendisi için mi?
başörtü boyna takılınca bişey olmuyorda kafaya takılınca laf mı oluyor
hala mantıga aykırı görüyorsanız bırakın şu at gözlüklerinizi
ülkede başörtülü kızların okuması lazım açıgında
kız kızdır başörtüyü takınca insan dışı bir farlık mı oluyor OKUMASIN DİYORSUNUZ?
Ya ülkemize acıyorum ülkemizde hayvan hakları var ama başörtülü bayanlara hep yasak var ya:(

dinii inancımm geeğii boxerle üniversiteyee girmekk farzdırr tayyipp amcamm bunu da yasaya koyabilir miii

Türbanla başörtüsünü ayıran nedir cok merak ettim doğrusu ?

Girilebilmeli diyorum .. Erbakan "dan sonra siyasi bir simge olmuş diye başörtülü insanlar siyasi bir partiyi temsil etmiyorlar sadece dinlerini yaşıyorlar ve ne olursa olsun kimsenin eğitim hakkı elinden alınamaz. Ve bu insanlar bunca zorluğa karşı - Beyinlerini değil sadece başlarını kapatan- bu örtüyü cıkarıp atmıyorlarsa hala demekki bu kadar önemli bu kadar vazgeçilmez onlar için..Ve kimse siyasi bir sacmalık için hayatının ' bu denli ' mahvedilmesine izin vermez ;) Laikliğin Milliyetçiliğin arkasına sığınıp Atatürk'ün cok değer verdiği demokrasiyi özgürlüğü nasıl buruşturup atıyorsunuz buna daha da cok şaşıyorum..

Ve merak ediyorum Laikliğe karşı diyenlerin acıklamalarını..

girilsin yha nolcekk haa bnimm şu fikrim varr atatürün inklaplarına karşıysa o zamn vatani görevi yapmak için de türbanlıların çocukları askere gitmesin tv de izlemiyomusunz hep şehit olanlarr türbanlı ailelerin çocuklarıı ee nerde laiklikk bn karışmam bu konulara ama ne biliym isteyen istediğini giymeli bncee !

Bence girebilir
Laiklik ile alakası yok demokrat bir toplumda yaşıyoruaz
girilmeli ama adabnca takılan türbanla girilmeli bakıyorum çevreme kafa kısmı güzel turban takmış alta bakıyorum beyaz bir pantolon altta tanga böyle olura girilmemeli bence bunu da bir yasaya oturttsunlar
bir şekil belirlesinler o zaman türbanla girilsin
,Açık olanlarla bir bakalım
burnunda hızmalar kaşında metaller
üstünde dizi yırtık bulucin
saçlar uzun
sakallar desen fora tam bir hippi tam bir avrupalıya özenti görüntüleri ben türbanlı değilim yazdıklarımdan öyle sanılmasın ama
adalet de bu değil

Bu ülke özgür bir ülke herkes istediğini yapabilir.
insanların başörtülerinden sizene
SONUNA KADAR EVET GİREBİLİRLER DİYORUM.

ééth. girmeLi.. bu devirde bunu tartışmöak gereksiz okdr çoq şey varken bunlarla uraşmamaLı herkes özgürr ve herkesn insan hakLarı war.

tabikide girebilmeli bırakın herkes istedigini giysin sizler etek giyince bişey olmuyoda o başörtü örtünce ne oluyo

aslıjım ilk önce laiklik anlayışını merak ediyorum doğrusu..biraz açarsan sendeki laikliği sevinirim;) bu konuyu görünce tutamıyorum kendimi yorum yapma gereği hissediyorum..

bakın ben size küçük çaplı bi örnek vereyim laiklik adına yapılan, daha doğrusu laikliği kılıf olarak takılıp yobazlık yapanlara ait ufak bi örnek ;)

ben üniversiteyi başörtülü olarak tamamladım zorluklarını yaşadım kurallar vardır uyulması gerekn her şekilde uydum hiçbirine karşı gelmedim buna rağmen sırf kapalı oldum için okuduğum üniverstedeki hocalar karşıma geçti bi şekilde eğitimeme engel olmaya çalıştılar ha başarılı olamadılar...afedersiniz ama bizi yobazlıkla suçlayan hocalarımız kendileri bu davranışlarıyla yobaz olduklarını kanıtladılar... az öncede dediğim gibi laikliği kullanarak karşılarındakini ezmeye çalıştılar ha başarılı olamadılar ben izin vermem ona;) en küçük tabirle laiklik dinle devlet işinin birbirine ayrılması değilmi hani bu uygulamayı laikliği savunanlar hiçe sayıyor ;)

türban nedir siyasi bi simgemi__? baş örtüsü nedir peki __?

ben boynumu sarıcak şekilde başıma kapayınca siyasi bi görüşü temsil ediyorum ama boğazımdan iğnelemdim zaman normal sıradan bi insanımı temsil ediyorum varmı böyle bi saçmalık ya...

herkez dinini yaşıyor uygulamaları farklı olabilir.. başımızdaki örtüyle üni. girsek sizleri şeriaatemi sürükleyeceğiz... kapalı öğrenciler yokmu üni. şuan aynı şeyimi yapıyolar sizleri şeriatemi sürüklüyolar___? bu fikri benimsemiş olsalar bi şekilde yapılandırırlardı..ben üni. başım kapalıda girmeyi isterim bunun kimseye zararı olmaz...!!! yüksek liselileriz biz aslında üniversiteli değil...;) özgürlüğü temsil ediyor sözde üniversiteler hani nerde özgürlük insanlar bi şekilde kısıtlanıyor...

Kusura bakmayın baya uzun yazmışım ama bu konuyu görünce tutamıyorum kendimi...

yıllardır konuşulmasına karşınn hala bilinçsiz insanlarımız bu konuda ayrımı iyi yapımıyorlar :eek:

booş konuşuosnn senn solemenle bizm düşüncelerimz deişmezz...
bende konusmuorm çüünküü ben anlatsamda senn düşüncelrin deişmzz....

bence hayır cunkı her yere gırısın bı kuralları vardır ben sahsen turbana karsıyım demıorum ama turbanla unıversıteye gırılmesıne karsıyım sonucta MUSTAFA KEMAL ATATURK zamanında kıyafet yasasını cıkartmıstır ve okullarda turbanı yasaklamıstır ... kılık kıyafet yasası bosuna yapılmadı sonucta vede herkes bu devletın kurucusunun yapmıs oldugu devrımlere ve yasalara uymak ZORUNDADIR...... Laiklik budur ... Turbanı savunan suankı hukumetımızıde gorduk zamanında ^^LAIK OLAN INSAN MUSLUMAN OLAMAZ DIYEN , ULU ONDER ATATURKE HAKARETTE BULUNAN , DEVRIMLERE YASALARA KARSI CIKAN^^ADAM SIMDI DEVLETIN BASINDA ATATURKUN KOSKUNDE ATATURKUN KURDUGU DEVLETI YONETTIGINI SANIOR VEDE KENDINCE ataturkun yasalarını degıstırmeye calısıor ben sıddetle buna karsıyım buyuzdende unıversıtelere turbanla gırılmesıne karsıyım !!! gayet acıklayıcı olmustur umarım:)

sana katılıormm

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri