Ülkemizde Neden Hristiyanlara ''Gavur'' deniliyor??

---> Ülkemizde Neden Hristiyanlara ''Gavur'' deniliyor??

yaLanmı

Sünnetsiz oLana gavur denir benim biLdigim.

Müslüman Olmadığı için denir

tamamda ortada apaçık bir gerçek var bütün hristiyanlar sünnetsiz mi?? mesela Meksikadaki insanların çoğu hristiyan ve hepsi sünnetli:s

ne denmesini bekliyodun?
...ilk önce gavurun açıklamasını yapıyım..;
Gavur: Kafir , dinsiz demektir...
umarım bu açık bir cevap olmuştur..

hristiyanlara denmiyo ki sadece, müslümanlık dışındaki herhangi bi dine mensb olanlra da deniyo

Gavur olduğu için Gavur deniyo başka sebebimi var ki_? :)

Dinsiz ya da Müslüman olmayan kimselere gavur denir. Dolayısıyla da Hristiyanlara da gavur denir. ;)

gavur halk ağzında bazen aşağılama amaçlı kullanılıyor olsada Türkçede olan bir kelime ve Müslüman olmayan kişilerin dilimizdeki adı ve normal bir şey.

çoğu yorumda hristiyanlara dinsiz denildiğini gördüm onlarında bir dini var ve onlarında peygamberleri var dünyada 2,5 milyon insan hristiyan bunların hepsi mi dinsiz oluyor ozaman??Ayrıca hristiyanların birçok mezhebi var içlerinde gayet dinine düşkün olan insanlarda var birde bu insanların açısından düşünün ne kadar kötü bir durum

meLebek hakLi bi bakima..onLArnda kndi icLerinde dinLEri var..

biz gavur a dinsiz degiLde MusLuman oLmayan kisi deseK daha dogru oLur bence

yani bir düşünün biz hristiyan değilde müslümanız diye onlar bizee bir lakap taksa herkes ayağa kalkar nasıl olur nasıl bize bunu dersiiniz felan diye ama biz onlara diyoruz malesef... hem hani bu ülkede din,dil ,ırk özgürlüğü vardı ozaman neden insanların diinine karışıyoruz bırakalım herkes istediği gibi yaşasın: )

Hak Dİn son dindir Hz.Muhammet (s.a.v) vahii edilen dindir islam dini var olduğu gün diyer dinler hükmünü kaybetmişdir dinsiz denilebilir yani tek din vardır oda islam dinidir bunların dışındakiler inançdır ;) islam dışında olanlarada dinsiz denilmesi gayet normal görüyorum ama denilmesinide desdeklemiyorum dinde zorlama yokdur :) gelelim konumuza ülkemizde islam dişindekilere bazı yörelerde kafir bazı yörelerde gavur denmekdedir ikisidede aynı anlama gelir bunlar islam dinine mensup olmayan kişilere deniliyor hristiyanlara değil islam dışı tüm inançlara mensup kişilere söyleniyor

Son düzenleme:

Hak Dİn son dindir Hz.Muhammet (s.a.v) vahii edilen dindir islam dini var olduğu gün diyer dinler hükmünü kaybetmişdir dinsiz denilebilir yani tek din vardır oda islam dinidir bunların dışındakiler inançdır ;) islam dışında olanlarada dinsiz denilmesi gayet normal görüyorum ama denilmesinide desdeklemiyorum dinde zorlama yokdur :) gelelim konumuza ülkemizde islam dişindekilere bazı yörelerde kafir bazı yörelerde gavur denmekdedir ikisidede aynı anlama gelir bunlar islam dinine mensup olmayan kişilere deniliyor hristiyanlara değil islam dışı tüm inançlara mensup kişilere söyleniyor
tamam haklısın son din İslamdır ama her iki dinde de çok büyük çelişkiler bulunuyor araştırmalara göre ...gelelim diğer konuya bizim toplumumuzda ben nedense sadece hristiyanlara söylenirken işittim bu sözü bu nedenle çok sinirlenmiştim diğer İslam dışı dinlere söyledndiğini bilmiyordum

tamam haklısın son din İslamdır ama her iki dinde de çok büyük çelişkiler bulunuyor araştırmalara göre ...gelelim diğer konuya bizim toplumumuzda ben nedense sadece hristiyanlara söylenirken işittim bu sözü bu nedenle çok sinirlenmiştim diğer İslam dışı dinlere söyledndiğini bilmiyordum

Ne gibi Çelişki ?

birçok çelişki her iki kitabı da okursan ikisnden birinde bir şeyler farklı neysee...

birçok çelişki her iki kitabı da okursan ikisnden birinde bir şeyler farklı neysee...

iNCİL OKUMAYA GEREK YOK İNCİL DEĞİŞDİRİLMİŞ YANİ ONDA YAZANLAR FASAFUSO Kafiri de biraz incelersek iyce anlaşılır

İslam dininde küfür işlemiş kişiye verilen isim. İslam dairesi içerisinde kabul edilmeyen kâfir bu sebeple Müslüman olarak nitelendirilemez; böylece kâfirin İslam ilimlerinde, dinî sosyal ve hukukî hususlarda yeri Müslümandan farklıdır.

Kâfir, İslam inancında Müslüman kabul edilmez. Aslında kelime, gizlemek, saklamak anlamlarına gelen (ك ف ر) kökünden gelir. Sözlük anlamıyla, tohumları toprağın altına gizlemesi sebebiyle çiftçi için de kullanılmıştır[2]. Müslüman olmayanlara bu ismin verilmesi "İslam inancının getirdiği gerçekleri gizleme"leri sebebiyledir. Nitekim kâfir, küfür işleyendir ve küfür İslam amentüsünü oluşturan ve İslam itikadının temeli sayılan (zaman zaman imanın altı şartı olarak da anılan) kaidelerden birini çiğnemek, kabul etmemek veya inanmamak anlamındadır.

Bir insanın kâfir olması, Müslümanların onunla ilişkileri açısından bazı sonuçlar doğurur. Mesela, İslam hukukuna göre, bir Müslüman ile bir kafir birbirlerine mirasçı olamazlar. Müslüman kadınlar kafir erkeklerle evlenemezler.

Melebek

Arkadasım

Sen ya isLam'a inanmiyorsun

yada biLgin Az

Hangisi ?

Söyle ona göre Cevap Vereyim Sana ?

Gavur Müslüman olmayanlara halk arasında verilen isimdir. Başka dinler de kendi dinlerinden olmayanlara bu tarz ifadeler kullanıyorlar. Bu normal. Çok da tartışmaya gerek yok.

Aklıma gelmişken. Bizim dinimizde tüm kitaplara ve peygamberlere inanmak imanın şartıdır. Biz Hz. Musayı da, Hz. İsayı da peygamber kabul ederiz. Halbu ki onlar Hz. muhammedi peygamber kabul etmedikleri gibi Bizim peygamberize düşünce özgürlüğü kisvesi altında ağza alınmayacak hakaretler ediyorlar. Müslüman olmayanlar gavur lafından gocunacaklarına önce başka dinlere saygıyı öğrensinler.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri