Ülkemizde Neden Hristiyanlara ''Gavur'' deniliyor??

---> Ülkemizde Neden Hristiyanlara ''Gavur'' deniliyor??

Çoğu arkadaşımız Müslüman olmanın avantajlarından ve bunun şerefini korumaktan bahsetmiş.Yalnız bu Müslüman arkadaşlar maalesef kutsal kitabımızda belirtilen,kıyamet alametlerinde yer alan,İsa'nın yeryüzüne döneceğine dikkat etmemişler.Her ne kadar dinimiz ve son din olsa bile İslam,her dönemin kendine ait bir dini ve kitabı vardı.Şüphesiz değiştirilmeyen tek kitap Kuran-ı Kerim'di.Diğer kitaplar değişikliğe uğradılar zamanla.Müslüman olmayan insanlara kötü muamele etmekte dinimizde ve kitabımızda yer almıyor.Ne hikmetse Müslüman gözüyle baktığımız çoğu insan, '' Ne demek istiyorsun? Sen Müslüman değil misin yani...? '' gibi önyargılara ve sorgulara düşüyor bu kendi göreviymiş gibi.Allah'la kulun arasına girilmez.Sorgulamak bize düşmez.Şüphesiz Allah'ın tüm peygamberlerine ve kitaplarına inanırım çünkü bu gerekçe benim kutsal kitabım Kuran-ı Kerim'de yer alır.İnsanları '' Gavur. '' diye sınıflandıracağımıza,lütfen önce kendi dinimizi yeterli ölçüde yerine getiriyor muyuz onu sorgulayalım...

farklılıklara saygı duyulmadığı için

Gavur kesinlikle kullanmadığım, saçma sapan bi laftır. Müslüman olmayanlara gavur deyince Hristiyanı ezmiyoruz, basit bi insan olduğumuzu ortaya çıkarıyoruz.

Gavur kelimesinden türeyen bi sözcük var. "Gavuristan" bunu da bi dizide duymuştum, yabancı ülke anlamına geliyor anladığım kadarıyla.

Gavur: Kafir , dinsiz demektir ki en meşhur manası budur.Ama özellikle eskiden özellikle Müslümanlara ve Türklere yaptıkları için Hıristiyan, Avrupalı farklı dinlere mensup insanlara insafsız, merahmetsiz, taş kalpli gibi anlama gelen gavur denmiştir....

GÂVUR: Gâvur, “kötülük yapan, kötü kişi” manasında kullanılıyor aslında. Bugün kişiler bunu kullanırken düşüncelerinde yatanın bu olduğu görülüyor… Bence de doğrusu bu olsa gerek…(Buram buram ayrımcılık ve aşağılayıcılık kokan kelime..

Türkiye burası çünkü.Ne bekliyorsun? Kendi dininden,inancından olmayan kim varsa aşağıla.

Begenmiyorsan gidersin ozaman tr den.

Gevur denilmesi yanlis ve uygun degil. Gevur denilmesi gunah diye duydum ama dogrulugunu bilmiyorum.
Ecnebi denilir baska dinden olanlara. Gevur denilmesi cok yanlis...

Kimse seni tr de zorla tutmuyor. Bur ucak bileti ve vizeye bakar gitmen. Hemde tek yon alabikirsin biletini.

Kardes benimi takip ediyorsun sen bu ne hırs ? :D

Benim Türkiyemden bir şikayetim yok içerisinde yaşayan insanlardan şikayetim o anlamda yazdım :)

Kardes benimi takip ediyorsun sen bu ne hırs ? :D

Benim Türkiyemden bir şikayetim yok içerisinde yaşayan insanlardan şikayetim o anlamda yazdım :)

yoo niye takip edeyim? konulari takip ediyorm ben.

sikayetci olan sensin... onemli olan icindekilerden rahatsiz olmamak, yada oluyorsanda cozumu sende.

yoo niye takip edeyim? konulari takip ediyorm ben.

sikayetci olan sensin... onemli olan icindekilerden rahatsiz olmamak, yada oluyorsanda cozumu sende.

Hayır yani hep benim yorumlara bir laf sokma çabası :D

Çözüm bende değil çözüm sizde.Sizin gibi insanlar yüzünden böyle işte bu ülke kafa yapısından kaynaklanıyor. Herneyse ben şimdi neyi kime anlatıyorumki ? :D

Hayır yani hep benim yorumlara bir laf sokma çabası :D

Çözüm bende değil çözüm sizde.Sizin gibi insanlar yüzünden böyle işte bu ülke kafa yapısından kaynaklanıyor. Herneyse ben şimdi neyi kime anlatıyorumki ? :D

:) iki yorumda beni tanidigini dusundugunu zannettinse gulerim sadece :)
laf sokmam ben, tanimadigin burdan belli, direk soylerim soyleyecegimi.
benim gibilerden kaynaklaniyormus... bugune kadar cevremdeki hic kimseyi dini ile yargilamadim ecnebi bir memlette yasiyorum. sagim solum etrafim cesit cesit din mensuplariyla dolu...
herhalde cesit cesit insanlarla gecinmesini senden iyi biliyorumdur.
sen ateistsin bundan banane, baskasi hiristiyan bundan banane...
siz kendinize karisilmadiginizi istediginiz kadar, bizde islama saldirmanizi istemeyiz.
ozaman cikip ben ateistim bana kimse karismasin demeniz yeterli, ama kalkipta islamda boyle boyle yaiyorlar dersen elbette diyecek sozlerimiz olur.

ister inan ister inanma senin sorunun. bundan banane.

:) iki yorumda beni tanidigini dusundugunu zannettinse gulerim sadece :)
laf sokmam ben, tanimadigin burdan belli, direk soylerim soyleyecegimi.
benim gibilerden kaynaklaniyormus... bugune kadar cevremdeki hic kimseyi dini ile yargilamadim ecnebi bir memlette yasiyorum. sagim solum etrafim cesit cesit din mensuplariyla dolu...
herhalde cesit cesit insanlarla gecinmesini senden iyi biliyorumdur.
sen ateistsin bundan banane, baskasi hiristiyan bundan banane...
siz kendinize karisilmadiginizi istediginiz kadar, bizde islama saldirmanizi istemeyiz.
ozaman cikip ben ateistim bana kimse karismasin demeniz yeterli, ama kalkipta islamda boyle boyle yaiyorlar dersen elbette diyecek sozlerimiz olur.

ister inan ister inanma senin sorunun. bundan banane.

Yarım saat önce baska bir baslık'ta banane demiyordun ? :D
Ben benim düşüncelerime laf edilmedikçe bende islam'a etmem düzgün bir sekilde fikrimi söylerim. Benimde çok umrumda olduğu söylenemez senin neye inandığın.Sen mi biliyorsun geçinmesini ? 2 3 kişi birlik olup ateızmı kotuleyerekmi saygını belli ediyorsun benim bütün arkadaslarım müslüman neredeyse bana öğretme.Nasıl dıslandıgımızda iyi biliyorum sen anlayamazsın bunu :)

Yarım saat önce baska bir baslık'ta banane demiyordun ? :D
Ben benim düşüncelerime laf edilmedikçe bende islam'a etmem düzgün bir sekilde fikrimi söylerim. Benimde çok umrumda olduğu söylenemez senin neye inandığın.Sen mi biliyorsun geçinmesini ? 2 3 kişi birlik olup ateızmı kotuleyerekmi saygını belli ediyorsun benim bütün arkadaslarım müslüman neredeyse bana öğretme.Nasıl dıslandıgımızda iyi biliyorum sen anlayamazsın bunu :)

himmm...

gavur demek ırkçılık gibidir. müslüman olmayan kimseyi kabullenememek gibi bir şey. hristiyan, yahudi, müslüman, ateist dostlarım var hepsi de dünya tatlısı insanlar. hiç birisi dünyayı yönetmek, darbe yapmak, diğer dinleri yok etmek falan istemiyor.

Banda gyavur diyolar ama ben müslümanım!

izmire de gavur diyorlar neden

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri