Toprakkokusu

toprakkokusu

Bayan Üye
Öncelikle merhabalar herkese

Ben Yagmur 30 yasında otelde halkla iliskiler uzmanı olarak çalışıyorum.
Muğla yasıyorum ama aslen istanbulluyum.
Gezmeyi eğlenmeyi cok seviyorum. Yanliz kaldığımda ise tam kitap kurduğum.
Sakın bir yapım vardır sinirlenmem kolay kolay ama sinirlenince uzağımda kalmak en iyisi.
Fanatik bir besiktasliyim maclarını kaçırmam.su sporlarına düşkünüm adrenalin ve suratta vazgeçilmezim
Uzun bir iliskim vardı fakat onun hayalleri ile benimki uymadı ve ayrıldık bu süreçte sizlerle daha cok vakit geçirdim ki cok memnunnum bundan.
Neyse isten fırsat buldukça daha cok katılacağım şimdilik görüşmek uzere.

---> Toprakkokusu

Nick'in kadar ismin de çok güzelmiş. :)
Umarım kalıcı olursun.

---> Toprakkokusu

Teşekkür ederim öyle olacağımı umuyorum sizlerle olmak burada olmak rahatlatıyor beni aile gibi bir ortamdayim

---> Toprakkokusu

madem kitap kurdusunuz,umarım Bukowski ile aranız iyidir..Beşiktaş bir duruş biçimidir aslında,bir takımın taraftarı olmaktan ötedir yani..uzun bir ilişkiden çıkmışsınız ki eğer gerçekten çıkabildiyseniz ne mutlu,çünkü sigarayı bırakmak gibidir bu..olmadık zamanlarda gelir insanın hep aklına,bazen uykudan uyandırır,bazen uykuyu kaçırır..arada bir tekrar başlamayı bile ister insan delice...kısacası zordur zor..
boğa burcusunuz,muhtemelen hırslı,inatçı,cimri ve damarına basıldığında en son söyleyeceğini en başta söyleyenlerdensiniz..özellikle birlikte olduğunuz insan için en büyük problem,hırsınız,kıskançlığınız ve kontrolü elinizde tutma isteiğiniz olmalı..

neyse bu kadar çözümleme yeter..

---> Toprakkokusu

madem kitap kurdusunuz,umarım Bukowski ile aranız iyidir..Beşiktaş bir duruş biçimidir aslında,bir takımın taraftarı olmaktan ötedir yani..uzun bir ilişkiden çıkmışsınız ki eğer gerçekten çıkabildiyseniz ne mutlu,çünkü sigarayı bırakmak gibidir bu..olmadık zamanlarda gelir insanın hep aklına,bazen uykudan uyandırır,bazen uykuyu kaçırır..arada bir tekrar başlamayı bile ister insan delice...kısacası zordur zor..
boğa burcusunuz,muhtemelen hırslı,inatçı,cimri ve damarına basıldığında en son söyleyeceğini en başta söyleyenlerdensiniz..özellikle birlikte olduğunuz insan için en büyük problem,hırsınız,kıskançlığınız ve kontrolü elinizde tutma isteiğiniz olmalı..

---> Toprakkokusu

Bütün çözümlememi yaptınız kendimi bukadar güzel ben bile anlatamazsın sagolun

---> Toprakkokusu

Bütün çözümlememi yaptınız kendimi bukadar güzel ben bile anlatamazsın sagolun

ayrıntılarda gizlidir pek çok şey sevgili toprakkokusu..aynaya bakmak gibi yani,aynaya baktığında kendini görenlerin yanında çok az insan var ki kendinden önce aynayı gören..
bakmakla görmek arasındaki farka inananlardanım hepsi bu..

---> Toprakkokusu

ayrıntılarda gizlidir pek çok şey sevgili toprakkokusu..aynaya bakmak gibi yani,aynaya baktığında kendini görenlerin yanında çok az insan var ki kendinden önce aynayı gören..
bakmakla görmek arasındaki farka inananlardanım hepsi bu..

Ayrıntıları yakalamamda cok önemlidir dikkatin ve kendimi görmeme neden olan aynayı bana yeniden tuttuğun icin sagol

---> Toprakkokusu

Ayrıntıları yakalamamda cok önemlidir dikkatin ve kendimi görmeme neden olan aynayı bana yeniden tuttuğun icin sagol

kimsenin kimseyi umursamadığı bir devirdeyiz..herkes kendisiyle o kadar meşgul ki,karşısındakini farkedemiyor bile..pek çoğumuz küçük hesaplarla büyük kazançlar elde etme peşindeyiz..hızla tüketiyoruz,hızla tükeniyoruz ve hızla büyüyor korkular,pişmanlıklar ve yalnızlıklarımız..
işte böyle bir devirde bazen hiç ummadığınız bir yerde biri çıkar size farklı bir yol sunar..madem ki her yolun bir yolcusu var,her yolcunun da kendine seçtiği bir yol var..
yolunuz açık olsun..

---> Toprakkokusu

Bir Kanser Hastasının Son Mektubu

Emma Bombeck Avustralya'da kanserden öldü.. Ölümünden hemen önce şunları yazmış...

‎"Hayatımı yeniden yaşayabilseydim eğer;
Hastayken yatağa girer dinlenirdim. Ben olmadığım zaman her şey kötüye gidecek diye düşünmezdim..
Gül şeklindeki pembe mumu saklamaz yakardım..
Daha az konuşur, ama daha çok dinlerdim..
Yerler kirlense, masa örtüm lekelense bile daha çok arkadaşımı akşam yemeğine davet ederdim..

Oturma odasında TV seyrederken, patlamış mısır yer, şömineyi yakmak isteyen birisi olduğunda ona engel olmazdım.. Yerler leke olacak diye korkmazdım.. Bana gençliğini anlatmaya çalışan dedeme daha çok vakit ayırırdım.. Kocamın sorumluluklarını daha çok paylaşırdım..

Saçım bozulmasın diye, arabanın camının açılmasını önlemezdim..
Eteğimin lekelenmesine aldırmadan çimlere otururdum..
TV seyrederken daha az, hayata bakarken daha çok ağlar ve gülerdim.. Ömür boyu garantilidir denilen hiçbir şeyi satın almazdım..

Hamileliğimin bir an önce sona erip, doğum yapmayı dilemek yerine, hamile olduğum her anın tadını çıkarır ve içimde bir canlı yaratmanın ne kadar harika olduğunu fark ederdim.. Bu o kadar nadir bir olay ki.. Mucize gibi bir şey..

Çocuklarım beni öpmek istediklerinde, asla "Önce git ellerini yüzünü yıka" demezdim.. Onlara daha çok "seni seviyorum", ondan da daha çok "özür dilerim" derdim..
Ama başka bir hayat verilseydi en çok yapacağım şey; her dakikasını değerlendirmek olurdu..

Dikkatle bak.. Gerçekten gör.. Yaşa.. Vazgeçme..
Küçük şeyler için şikayet etmekten vazgeç..
Bana benzemeyenler, benden daha çok şeye sahip olanlar ve kimin ne yaptığı beni ilgilendirmezdi..
Bunun yerine, ilişkilerimi güçlendirmeye çalışırdım..
Sahip olduğunuz ruhsal, fiziksel ve duygusal her şey için Allah'a
şükredin.. Tek bir hayatınız var ve bir gün sona eriyor.. Umarım her
gününüzü değerlendirirsiniz.."
(alıntı)

---> Toprakkokusu

[MENTION=159992]toprakkokusu[/MENTION] Yaşarken kıymet bilmiyoruz. Hastalık gelince de bunları düşünüyor insanoğlu. Zor kanser çok zor... Yaşayana da yakınlarına da :(

---> Toprakkokusu

[MENTION=159992]toprakkokusu[/MENTION] Yaşarken kıymet bilmiyoruz. Hastalık gelince de bunları düşünüyor insanoğlu. Zor kanser çok zor... Yaşayana da yakınlarına da :(

Evet canım cok zor insan bana gelmez diye düşünüyor hep ama gelince iste anlıyor:(
Maalesef Cok ama cok zor

---> Toprakkokusu

Birinin Kadını Olmak

Başka hiç kimse tarafından dokunulmamak, konuşulmamak, bakılmamak hatta!
Biraz korunmak, biraz şımarmak...
Bir kaç çeşit yemek yapmak, İstiklal caddesinde sıkı sıkı elini tutmak, belki film izlemek ama mutlaka çekirdek çitlemek, bi yerlerde çay içmek, Pazar sabahı kahvaltısı etmek uzun uzun, sahilde yürüyüş yapmak gibi küçük ama zor heveslerim var!

Neden mi?
Herkesin eli tutulmaz,
herkesle film seyredilmez,
herkesle çekirdek çitlenmez,
herkesin kadını olunmaz da o yüzden!

İçinden gelmeli...
Hücrelerine kadar hissetmeli, dna"larına kadar bilmeli insan!
Düşünerek emin olunmaz, bir anda ya olunur ya olunmaz.
Bir de şu yakın geçmiş duvarları olmasa, kafa da hiç karışmaz ya, olsun!
Oysa bazen tek bir söze ya da bir bakışa yıkılır bütün duvarlar...
Kek yapmayı da öğrenmek lazım aslında bi ara!

Sabahları uyandığımda "günaydın sevgilim" mesajları görmek istiyorum telefonumda. Gün içinde özlediğim birisi olsun istiyorum. Özlemek istiyorum birini. Çok özlersem dayanamayıp gidip sarılmak istiyorum. Dayanamamak istiyorum!

Çalışırken, düşünmek istiyorum sonra onu! Aklımda olduğu için gülümsemek istiyorum ara ara... Gülümsediğim için daha çok çalışmak...

Birini sevmek istiyorum; hiç kimseyi sevmediğim gibi, biri sevsin istiyorum beni, hiç sevilmediğim gibi...
Biri o kadar çok sevsin ki beni, hatalarımı da sevsin istiyorum!
O kadar çok sevsin ki; hata yapmaktan ödüm kopsun!

Kıskansın istiyorum biri beni! Sorsun istiyorum "neredesin" diye, "Hımm kim aradı bakayım" diye! Ben sormam ama, korkmasın. O sorsun!

"Biliyo musun ne oldu?" ile başlayan heyecanlı cümlelerimin sonuna kadar tahammül etsin istiyorum biri bana. Mutlaka ipe sapa gelmez bir şey olmuştur ama dinlesin sonuna kadar. Ya bi yavru kedi macerası ya da işte ona benzer bir şeyler olmuştur. Ben de her seferinde sanki bahçeyi kazmışımda hazine bulmuşum gibi heyecanla ve öneminin üzerine basa basa anlatırım ya, dinlesin işte. "Ya, evet, çok mühim bir şeyler olmuş" falan desin bi de sonunda...

Şimdi ben istesem İstiklal caddesinde birinin elini tutup gezemem mi?
İstesem benimle birlikte çekirdek çitleyip aynı anda film seyretmeyi de başarabilecek birini bulamam mı bi arasam?
Şimdi ben yalnız olmak istemesem, yalnız olur ve bunları da yazıyor olurmuydum?
Hiç sanmam!
Birinin elini tutmakla, birinin elini, sıkı sıkı tutmak arasında çok fark var!
Ya tutarsın ya da tutmazsın ya da, tutmuş gibi yaparsın işte.
Ben yapmam!
Bunu zaten bilirsin.
Kimin elini tutacağını yani.
Deneyerek bulmazsın.
Sadece bilirsin.
Bilmek!
Açıklaması yok.

Ve ben elini sıkı sıkı tutmayacağımı bildiğim hiç kimseyle İstiklal caddesine gitmeyeceğim!
Heyecanla ve özene bezene olmadıktan sonra kimseye yemek yapmayacağım!
Repliklerin bir anlamı yoksa, kimseyle film seyretmeyeceğim.
Zaten çekirdeği unutsun bile, asla olmaz!
Birinin kadını olmak istiyor canım; biraz korunmak, biraz şımarmak...
Çekirdek mutlaka olsun

* Yasemin Pulat

---> Toprakkokusu

"Su gibiydim ben. Evet belki bir kibrit olup alevlendiremezdim ortalığı; ama bir yangını körükleyebilir veya kontrol altına alabilirdim. Ben türlü özlere sahiptim; buz olurdum, buhar olurdum, akardım... Su olmanın en güzel yanını bilmezdi kimseler ve bana bakanlar anlamazdı çoğu zaman. Bilemezlerdi benim gerçek rengimi, derinliklerimde saklı gizemlerimi. Anlamazlardı mükemmel yansıtıcılığımı... Aslında kendilerine baktıklarını...''

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri