Sizce Ülkemiz Gelişiyor mu ?

Sizce Ülkemiz Gelişiyor mu ?

• Kullanılan toplam oy
    19
  • Anket kapatılmış .
---> Sizce Ülkemiz Gelişiyor mu ?

gelişio gelişmesınede laikligi bitiricekler islam devletı olucak tamamen :(

Evet Gelişmekte Olan Bir Ülkeyiz.

GSYH 'da İlk 20 Ülke İçindeyiz,

1965'te İGE 'ye Göre Düşük İnsani Gelişme Düzeyindeyken 1972'de Orta Gelişmiş İnsani Gelişme Düzeyine Gelmişiz.

UNDP 2011 İnsani Gelişme Endeksinde Türkiye 187 Ülke İçinde 92. Sırada

2009 Kişi Başına Milli Gelirde 180 Ülke İçinde 58. Sırada

Dünya Bankasının Kişi Başına Gelir Sıralamasında Türkiye Üst-Orta Gelir Grubunda

Dünyanın 17. Büyük Ekonomisi de olmuşuz.

"Türkiye Ekonomisi" Dersim Sağolsun :R

Islam kotu birsey mi? Islam devleti olmasindan korkuyorsun?
Dinle devlet isi bir yurutulerek osmanli yuzyillarca hukmetmis...
Nezamanki kurandan dinden uzaklastilar ozaman yikilmaya basladi ve yikildi...
Islamdan bukadar korkmayin kotu bisey degil. Irana benzicez gibi komik bir yorum yapan olmaz umarim :)

Islam kotu birsey mi? Islam devleti olmasindan korkuyorsun?
Dinle devlet isi bir yurutulerek osmanli yuzyillarca hukmetmis...
Nezamanki kurandan dinden uzaklastilar ozaman yikilmaya basladi ve yikildi...
Islamdan bukadar korkmayin kotu bisey degil. Irana benzicez gibi komik bir yorum yapan olmaz umarim :)

Din işlerini kötü emellerine kullanan bir toplumda yönetim tamamen islâmi boyutlar çerçevesinde olursa dinimizi kötüye kullanan insanların sayısı bir hayli fazla olacak.Atatürk laikliği bu yüzden getirmişti zaten.Dindar bir insan olarak ülkenin dini bir şekilde yönetilmesine karşıyım.

Din işlerini kötü emellerine kullanan bir toplumda yönetim tamamen islâmi boyutlar çerçevesinde olursa dinimizi kötüye kullanan insanların sayısı bir hayli fazla olacak.Atatürk laikliği bu yüzden getirmişti zaten.Dindar bir insan olarak ülkenin dini bir şekilde yönetilmesine karşıyım.

Kotu olan islam degil. Kotu olan islami kullanabildigi gibi laikligide kullanabilir gunumizde gordugumuz gibi ki... islmain laiklige aykiri oldugunu kim soyledi?
Gercek manada islam ile yonetildigi zaman hic bir haksizlik olmaz.
Islam dinide kanunlar gibi hirsizligi yolsuzlugu ahlaksizligi vs. Vs. Herseyi yasakliyor.
Korkulacak birsey degil yani.

Kotu olan islam degil. Kotu olan islami kullanabildigi gibi laikligide kullanabilir gunumizde gordugumuz gibi ki... islmain laiklige aykiri oldugunu kim soyledi?
Gercek manada islam ile yonetildigi zaman hic bir haksizlik olmaz.
Islam dinide kanunlar gibi hirsizligi yolsuzlugu ahlaksizligi vs. Vs. Herseyi yasakliyor.
Korkulacak birsey degil yani.

Atatürk'e karşı suikast girişimlerini yapan insanlara bakarsanız müslüman halkın dini duygularıyla oynanmış insanlardır.İslam yönetimi çok iyi bir yönetim fakat bu yönetim din adamlarının eline geçtiği zaman ülkede oluşacak en büyük sorun halkın dini duygularıyla oynayan yobazların ortaya çıkması olacak diye düşünüyorum.

Diyorum ya gercek islamla olursa. Islam gercekde uygulayanlar gercek olmus olmali ama bu devirde zor tabii...

Atatürk'e karşı suikast girişimlerini yapan insanlara bakarsanız müslüman halkın dini duygularıyla oynanmış insanlardır.İslam yönetimi çok iyi bir yönetim fakat bu yönetim din adamlarının eline geçtiği zaman ülkede oluşacak en büyük sorun halkın dini duygularıyla oynayan yobazların ortaya çıkması olacak diye düşünüyorum.

+ rep:3dgxk:

:1:

bazı kesimler gelişirken bazı kesimler onlara nazaran daha az gelişiyor. fakat gelişim mevcut en azından artık her hıyarım var dıyene tuz alıp koşmıuyoruz

ASLA VE ASLA gittikçe dibe batıyoruz. bugün türkiyede geçinmek kadar zor bişey yok.

Kültürel çöküş. Kesinlikle gelişiyoruz! Kötü yönde tabiki.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri