»Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

---> alıntımanlar...I Birgül

Hayatın bir sürü kartı vardır kuşkusuz ve en umulmadık anlarda masaya sürer.
Jose Saramago

---> »Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

Derler ki:
İki insanın birbirine aşık olması için bir yerde bir kuş sürüsünün kanatları koparmış.
Sarılmak işte bu yüzden uçmaya benzermiş.

Zira sevilmekle imtihan olan bir masumdur Yusuf.
Yakup sever kuyuya düşer.
Züleyha sever zindana..

Sibel Eraslan/ Kadın Oradaydı

“Bazen sinirden mi gözlerim doluyor, sevgiden mi, özlemden mi, yoksa nostalji ihtiyacından mı bilemiyorum, herhalde alışkanlıktandır deyip uyuyorum.”

Emrah Serbes

Belkide insanlar sisli bir denizde sürüklenen birer gemiden başka bir şey değiller, ara sıra uzaklarda birbirlerinin ışıklarını görüyorlar ve yan yana geçip giderken kısacık bir süre selamlaşıyorlar.
Theodore Zeldin

Her şey bir kez olur yalnızca, ama her şey bir kez olmak zorundadır yinede...
Michael Ende

Bir teklif ve bir kabul... Kısa münakaşasız ve hesapsız! Bundan daha güzel bir ayrılık olamazdı...
Sabahattin Ali

Pek sığdı deniz. Yürüdüm bissürü... Yüyürken yavru yengeçler, tuhaf şekilli yosunlar, türlü çeşitli meneviş, milyon tane ışık oyunu... Anladın işte muhteşemdi. Öyle, yürüdüm yani, boyuma kadar geldim.
Harbiden sudan gelmişiz kardeşim biz, toprak ne ki?
Şöyle bir bıraktım kendimi. Sen hiç yosunlarla bir sallandın mı? Dene bak. Deniz karar veriyo. "Seni şöyle sallıyacam hacı" diyo, sen de" Peki hocam salla" diyosun. Bir sonraki hareketini bilemeden, yani deniz, yani bucağı yokmuş gibi...
Atilla Atalay

Büyük anlamlar yüklediğim hayatım, başkaları için, salladıkça içinde kar yağan küçücük bir cam kutuydu. Ben yalnızca bir kar tanesiydim. Gerçek bile değildim. Sentetik elyaftım.
Hüsnü Arkan

İki kent arasındayım, biri bilmiyor beni, öteki artık tanımıyor.
Jean Paul Sartre

Ne yalan söyleyeyim, çok bağlandım ona! Yüreğimdeki sevgisi gitgide büyümekte.
Canan Tan

Söylediğin kadar kolay mı sanıyorsun? Güçlü olmak, ayakta kalabilmek... Yıkılmayı kim ister ki? Herkes aynı yapıda değil. Hafif bir yel sürükler bazısını; bir diğeri, en amansız fırtınalara bile karşı koyabilir.
Canan Tan

Yalnızlık da tıpkı köyden yeni gelip de her şeyi ve herkesi üstüne alınıp daralmak gibi. Yalnızlık bir alınganlık biçimi. Alınacağın kimse olmadan hem de. Bir çeşit aşağılık kompleksi.
Ayça Şen

" Tam senlik bir halim var,
Sana yakışan,bana uzaklaşan..”

Bazen Bittiğine Değil,Verdiğin Değeri Haketmediğine Şahit Olduğun İçin Ağlarsın.Bazen Gittiğine Değil,Yarınların Hayalini Onsuz Kuramazken,Onun Bir Başkasına 'Hiçbir Şey Yaşanmamış' Gibi Dokunacak Kadar Ucuz Olduğuna Ağlarsın.Bazen Yarım Kaldığına Değil,Doğru Sandığının Koca Bir Yanlıştan İbaret Olduğuna Ağlarsın..

Sen önce bi sevmeyi öğren de, kriterlerini sonra belirlersin be canım

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri