»Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

---> alıntımanlar...I Birgül

Hayat bazen insanları, birbirleri için ne kadar çok şey ifade ettiklerini anlasınlar diye ayırır. ' Paulo Coelho '

Yaşadığı yeri terk etme arzusundaki insan mutsuz bir insandır. ' Milan Kundera '

Annesinden dayak yediği halde, yine 'anne' diye ağlayan bir çocuktur aşk. ' Cemal Süreya '

Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canıma okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim. ' İlhan Berk '

Hala açlıktan ölenler varsa dünyada, Aslında ölen insanlar değil; insanlıktır.

Bazı insanlara kazanmak yetmez. Onlar diğerlerinin kaybettiğini de görmek isterler. Gore Vidal

"Her şeyde en uç noktaya giderim, hayatım boyunca ölçülü olmak nedir bilmedim."

Kızgınlığım geçer de; kırgınlığıma çâre bulamadım. ' N.F. Kısakürek '

Ve benim, birdenbire yüzünü değil, gözünü değil, senin sesini göresim geldi. ' Nazım Hikmet '

Hayat öyle bir noktaya getirir ki insanı; eskiden hiç bitmesin dediğin günlere, keşke hiç yaşamasaydım dersin. ' Marlynn Longston '

---> »Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

Bende seni sevdim her şeyden herkesten çok o kadar saf duygularla bağlanmıştım ki sana sahiplenmiştim adeta benimdin sen her şeyi sen biliyordun senin yanında unutuyordum her şeyi. Zor bir dönemdi benim için ama sen vardın yanımda haklıydın belki seni mutlu edemiyordum. Yanıma geldiğinde canın sıkılıyordu. Hatırlıyor musun ellerini sımsıkı tutuyordum biliyordum gideceğini çok da uzun sürmedi zaten gidişin. Ufacık bir bahaneydi bizimkisi bir şeyleri düzeltmek yerine çekip gittin ara vermesi kolaydı tabii niye uğraşacaksın ki nasıl olsa bir şeylerin üstü örtülür zamanla unutulur. Şimdi bir defa olsun benim yerime koy kendini çok sevmene rağmen neden bir daha güveneceksin ki nasıl olsa gidecek her zaman ki gibi sebepsiz yapayalnız bırakacak seni ve üstelik bunlarla bir daha başa çıkamayacak kadar gücün yokken niye affedesin ki...

Zira sevilmekle imtihan olan bir masumdur Yusuf.
Yakup sever kuyuya düşer.
Züleyha sever zindana..

Sibel Eraslan/ Kadın Oradaydı

Derler ki:
İki insanın birbirine aşık olması için bir yerde bir kuş sürüsünün kanatları koparmış.
Sarılmak işte bu yüzden uçmaya benzermiş.

Hayatın bir sürü kartı vardır kuşkusuz ve en umulmadık anlarda masaya sürer.
Jose Saramago

Belkide insanlar sisli bir denizde sürüklenen birer gemiden başka bir şey değiller, ara sıra uzaklarda birbirlerinin ışıklarını görüyorlar ve yan yana geçip giderken kısacık bir süre selamlaşıyorlar.
Theodore Zeldin

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri