»Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

---> » Konu "Aşk" Olunca Hepimiz Aptalız! « l Birgül

Bir insanın sesine aşık olabileceğimi, sesini duyunca ağlayacağımı söyleseler çok gülerdim. Gülüşünü görünce nefessiz kalacağımı, yazdığı her cümleyi hatırlayacağımı söyleseler gerçekten gülerdim onlara. Biraz daha görmek için saçma sapan şeyler yapacağımı, bir bakışıyla donacağımı söyleseler kahkaha atardım. Sonra mı? Sonra sen geldin işte, hiç gitmeyecek gibi.

Ben artik seni sevmek istemiyorum. Artik uzulmek istemiyorum, karsiliksiz sevmekten yoruldum ben. Gelcegini bilsem beklerim ama sen gelmiyeceksin. Gelmeyecek birini beklemek kurumus bir cicege su vermek kadar anlamsiz. “Keske”lerimi toplamaktan biktim, kalp kirikliklarimin gozume batip aglamaktan biktim ben anliyor musun? Sen bikmadin mi kalbimi param parca etmeye? Bikmadin mi beni uzmeye? Sen sevmeyi bilmedigin gibi gitmeyi de bilmiyorsun. Gel gitmelerde yasiyorum devamli. Boyle mi gidilir “bitti” dedin bitti oyle mi? Oyle degil iste. Bir donup bak. Ne goruyorsun , hicbir sey. Sorun da bu, sen seni bekleyen ,seni sevmek icin kendinden vazgecen, gecelerini sadece sana ayiran seni dusunen birini gormuyorsun. Bende seni artik ruyalarimda gormek istemiyorum. Ya cik git ruyalarimdan , ya da gercekten gel bir daha gitme.

tumblr_mb3z8bX2tM1r4uz0eo1_500.jpg

"Yalnız biri olsun isterken,
Yalnız biri oldum istemeden…"

Elleri titriyordu kadının telefona bakarken… Parmaklarına hükmetmeye çalışıyordu O’nu aramamak için, numarasını da silmişti oysa. Ezbere bilmediğini sandığı o telefon numarası dolanıyordu sanki zihninde. Milyonlarca rakam hücum etmeye başladı biranda zihnine…
Her şey yolundaydı, çok da özlememişti kadın aslında. Ama O’nun iyi olmadığını hissediyordu kadın; “İhtiyacı var bana” der gibi bir his dolanıyordu içinde, organları titriyor, gözleri buğulanıyordu kadının… Anıları düşündü, iyi birkaç anı yakalamak umuduyla şöyle bir gözden geçirdi geçmişi. Sarılışı, öpüşü, ses tonu, gözleri… Hepsi silinmişti kadının zihninden fakat içindeki his hiç bitmeyecek gibiydi.
Uzun zamandır düşünmüyordu kadın aslında olan biteni. Yok saymaya kararlıydı. Bir yerlerde karşısına çıksa kör taklidi yapacakmışçasına bir yok sayma haliydi kadınınki. Aynaya baktı, gülümsedi. Uzun zaman sonra ilk defa gülümsemesinde bir acı hissetti kadın, oysa ayrıldıkları gün bile acımamıştı içi, yaşlar hücum etmemişti gözlerine… Şaşırdı ne olabilirdi ki bu? Aşk değil, özlemek değil, sadece tuhaf bir his…
“Acaba…” diye geçirdi içinden kadın, evrenin bir yerlerinde O’nu düşünüyor olabilir miydi hala o adam? Aynı hisle… Telefonu bıraktı kadın, aramamaya niyetliydi çünkü…
Çıktı sokağa, güne karıştı bir defa daha…
Sonsuz bir yol gibiydi yürüdüğü…
Güneş ışıklarına karıştı kadın bir anda,
Bir daha hiçbir duygu tanesi uğramadı O’na…

Aslında hiçbir şey değişmedi.Hatta daha kötüye gitti.Daha fazlasına dayanamam dediğim şeyleri de yaşadım birer birer.Ama dayandım.Her gün umutla kalktığım günlerde binlerce hayal kırıklığı yaşadım.Kalbimi kıracak bir sürü şey yaptın,her gün daha fazlasını.Belki üzüntüden ölmem gerekirdi,ama ben artık ağlayamıyorum bile.Çünkü ne oluyor biliyor musun? İnsan alışıyor.

Ne seni unutabiliyorum, ne de kalanları. Seni unutamamanın verdiği acılara dayanamıyorum artık. Unutamamanın bu kadar kahredici,çıldırtıcı olduğunu bilmezdim. Her yerde, her zaman benimle birliktesin. İşin kötüsü her şey seni hatırlatıyor. Kalabalıkta söylenmiş bir söz bile yetiyor seni düşünmeme. Yalnızlığımda ise sesin kulaklarımda çınlıyor. Yaşanmış zamanlar film şeridi gibi geçiyor hafızamdan. Anılarımızı en küçük noktasına kadar birer birer hatırlıyorum. İşte o zaman, bu seni unutamayan başı, duvarlara vura vura parçalamak geliyor içimden.
Gün oluyor, seni unutabilmek için bu şehirden çok uzaklara gitmek istiyorum. Sokaklar, kafeler, evler ,vitrinler seni hatırlatmasın diye.
Gün oluyor, anlıyorum senden ve bu şehirden kaçmanın faydasızlığını. Çünkü biliyorum, nereye gitsem benimle geleceksin ya da gittiğim her yerde senden bir şey olacak.

Küçücük bir kalbim, ama boyumdan büyük hayallerim vardı benim…
Hepsi seninle birlikle olmak, seninle yaşayıp seninle yaşlanmakla ilgiliydi,
Sen vermiştin bana bu hayalleri aslında.
Bir evimiz olsun istedim, bize ait bir ev!
Bizim koltuklarımız, bizim mutfağımız, bizim yatağımız olsun istedim…
Akşam eve geldiğimde heyecanla günümü anlatmak istedim sana,
Kapıdan girdiğinde kalkıp boynuna atlamak “Seni çok özledim” diye sarılmak istedim…
Birlikte yemek yapalım, sonra birbirimizin yaptığı yemekleri afiyetle yerken “Beğenmedim yaa ama aç kalmayayım diye yiyorum” demek istedim..
Birlikte gülelim, gerekirse birlikte ağlayalım ama ne olursa olsun birlikte olalım istedim.
Moralin bozuk olduğunda ellerini tutup yanında olmak, seni güldürmek istedim.
En yoğun günlerimizde bile birbirimizi arayıp “Seni seviyorum” demeyi ihmal etmeyelim istedim.
Hayatımı senin hayatınla birleştirmek, seninle büyümek istedim…
Doğmamış çocuklarımıza isimler koymak, kime benzeyeceğini tartışmak istedim.
Gözlerime baktığında kalbime dokunduğun anların sonsuz olmasını istedim…
Senden sonra yaşayamam, aldığım nefes canımı yakar diye senden önce ölmek istedim, öyle ya ayrılık bile nefesimizi keserdi bizim.
Hep söylediğin gibi beni sonsuza kadar sev istedim, yüreğine ağır gelene kadar taşı içinde istedim.
Bizim istediklerimiz bunlardı değil mi sevgilim?
Çok şey istemişiz…

Bırak binlerce çift aynı yatakta sarılıp yatsın, uyusun, zamanı öldürsün…
Biz uyumayalım, ayrı yataklarda da olsa sabahı bekleyelim,
Pencereye bakalım sabahı beklerken, odaya dolan rüzgar dokunsun tenimize
-Unutma o havayı soluyorum ben de.
Tenine dokunan rüzgar benim ciğerlerimde dolandı belki de…
Güneşin doğuşunu izleyelim kısık gözlerle,
Güneşin içimize doğmasına izin verelim…
Sonra kapansın gözlerimiz, paralel evrenlerden birine gidelim…
Yanıma uzan, hep hayal ettiğin gibi sokul hayalinde…
Bilirsin işte evrenin kalbinde hissedilen her şey gerçek olur ait olduğumuz zaman diliminde.
Evren sensin, lütfen hisset içinde kalbine yakın bir yerlerde…

Gittin, çünkü kolaydı “Hoşçakal” deyip öylece yürümek.
Hayatı yanlış anlamıştın oysa sen, benden uzaklaştıkça tüm meseleleri çözebileceğine inanıyordun. Sana kalsa bir arada olduğumuzda depremler olabilir, denizler taşabilir, insanlar ölebilirdi en kötüsü mutsuz olmaktan korktun. Değmez miydi? Benimle mutsuz olmayı göze alamaz mıydın sonunda sonsuz mutluluğun olduğunu bilsen?
Sen kolaya kaçtın, bir hoşçakala sığdırdın her şeyi.
Peki ya yüreğin, sahi susturabildi mi beynin O’nu? “Mantıklı düşündüğümüzde..” demiştin mantık aranır mıydı aşkta?
Üzgünüm sevgilim kehaneti bozan, rüyalarından beni çıkaran, iskambil fallarındaki Kupa Kızı yerine Sinek’lere koşan sensin.
Üzgünüm sevgilim, bir daha hiçbir zaman diliminde sevilmeyeceksin…

Başka ellere teslim ettik birbirimizi…
İçimizdeki dolmayacak boşluklara doldurduk söylenecek sözleri ve çıktık ayrı yollara. Mutlu olacak mıydık, alışabilecek miydik yoksa pişmanlık mı saracaktı içimizi bilmiyorum. Gitmek istedin ne kadar engel olabilirdim ki? Tutsam kollarından suratına haykırsam gerçeği anlamazdın biliyorum, kim anlayabilirdi ki? Ama yine de görmeni isterdim gerçeği ve başımıza gelecekleri…
Canım yanıyor şimdi O’na her dokunduğumda, dudaklarım O’nun dudaklarıyla ıslandığında. Bilsen için acırdı değil mi, öyle ya senin dokunmaya bile kıyamadığına başka biri dokunuyor şimdi. Durmadan gülümsüyorum mesela, “Her şey yolunda” der gibi. Sarıldığında gözlerimi kapatıyorum sen sarılıyormuşsun gibi hissetmek ve O’na aramızdaki şeyin gerçek olduğunu gösterebilmek için.
Sen… Sen neler yapıyorsun sahi? Alıştın mı? Yolunda mı her şey? Mutlu olabildin mi? Yoksa geliyor muyum aklına bazen? Merak ediyorum acaba hiç “Şuan bana ihtiyacı olabilir mi” diye düşündün mü, aslına bakarsan sanmıyorum. Düşünsen yapardın öyle değil mi?
Bu saatten sonra ne fark eder ki? Yeni bir hayat yolundayım, elimden başka bir adam tutuyor ve sen bunu bilmiyorsun. Bilsen engel olabilir miydin, geleceği tahmin edebilsen ne yapardın bilmiyorum. Artık merak da etmiyorum. İstediğini yapıyorum sadece gidiyorum…

“Sen başkasın ben başka” ne çok duydum bu cümleyi, ne çok söyledim… Öyle miydi gerçekten? Farklı mıydık bir arada duramayacak kadar? Peki farkı yaratan kimdi, suçlu olan kimdi?
“Herkes neden düşman?” çok sordum kendime, çok cevap aradım kendi içimde. Bende fazla olan neydi ki neyi almaya çalıştılar hep? Fazla mutlu değildim, herkes kadar kusurluydum hatta. Fazladan acılarım vardı benim, kimse dokunmak istemedi onlara…
Son darbeyi en sevdiğime sakladım, son hançeri o saplasın istedim sırtıma, sağolsun kırmadı beni. Sarılır gibi geldi yanıma, yerini ayarlayıp yerleştirdi hançerini sırtıma. Ölümle yaşam arasındaki o ince çizgide cambazlık yapıyorum şimdi…
Korkmuyorum ölmekten, tek korkum yaşamaya devam etmek…

Konu Başlığı O Kadar Doğru ki ..

Güzel Konu Canım Teşekkürler Paylaşımlar İçin

Bir dilek tuttum ikimiz için
Başladım saymaya sonsuzdan geri…
Geri geri gidiyorum şimdi,
Geldiğim yere geldiğim gibi…

Ölüyorum; doğmadığım ve daha önce hiç yaşamadığım bir yerde ölüyorum. Tek başımayım. Yalnız değilim bu defa yapayalnızım… Hatırlıyor musun ikisi arasındaki farkı konuşmuştuk bir defasında ve eklemiştin hemen arkasına “Ben varken yalnız değilsin sen” nerdesin şimdi? Nereye kayboldun gözlerimi açıp kapatana kadar…
Ruhum acıyor. Bedenim acılara dayanıklı, ama ruhum sen olmadan koruyamıyor kendini. Çıkıp gitmek istiyor, sana koşmak istiyor durmadan. Seni bulamadıkça parçalanıyor ruhum dönemiyor bedenime.
Kalk gel, at üzerimdeki ölü toprağını. Tut elimden kaldır beni!
Kalk gel geç olmadan, ben ölmeden, bu şehir beni bir yere gömmeden…

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri