Referandum'da Evet yada Hayır demenizin sebebi nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> Referandum'da Evet yada Hayır demenizin sebebi nedir?

Gördüğümüz gibi yüzlerce yorumun yapıldığı referandum'a evet mı dıyeceksınız hayır mı konusunun sebebını sorduk tek cevap yok (=

+Siyaset mi var hani nerde ?
+ Neden Siyaset yapıyosun ?
+ Ben Tayyip sevmem o yüzden / tayyip Severim o yüzden ..

peh.

ref.png

okuyom ya ben

Hayır diyecek o kadar çok şey var ki.. Yaptıklarından çok, yapmadıkları var..

yargı bagımsızdır bagımsız kalmalı (;

+ askeridende ceksin elini bi zahmet hukumet.

niye askeriyeye dokunmasın?

NEDEN Mİ HAYIR DİYORUZ?
Şu anda mecliste bekleyen 5510 sayılı (Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) yasa tasarısı eğer yasalaşırsa pek çok hakkımızı kaybedeceğiz. Sağlık ve sosyal güvenlik haklarımızda oluşacak kayıplardan bazıları şöyle: Ø Zaten kadınlar için 58..., erkekler için 60 olan emeklilik yaşı hem kadınlar, hem de erkekler için 65'e çıkarılacak. (Madde 28) Ø Emekliliğe hak kazanabilmek için yakın zamanda 5.000'den 7.000 güne çıkarılan prim ödeme zorunluluğu 9.000 gün prime çıkacak. (Madde 27) Ø Emekli maaşları % 23 ila % 33 arasında düşürülecek. (Madde 29) Ø Yıpranma hakkı gasp edilecek Ø Aylık geliri 139,6 YTL'den fazla olan bütün vatandaşlar her ay 73 ila 475 YTL Genel Sağlık Sigortası primi ödemek zorunda kalacak. (Madde 88) Ø Sadece ayakta tedavi olununca değil; hastalık, kaza, ameliyat gibi nedenlerle hastaneye yatmak gerekince de 'katılım payı' adı altında para ödenecek. (Madde 68) Ø 'Katılım payı' gerektiğinde beş katına kadar arttırılacak. (Madde 68) Ø Bütün sağlık hizmetleri paralı olacak. Ø Sağlık hizmeti alabilmek için bu ülkenin vatandaşı olmak, üstelik vergi ödemek, dahası Genel Sağlık Sigortası primi yatırmak, hatta bir de 'katılım payı' ödemek yetmeyecek. Şimdi bir de 'ilâve ücret' adı altında para ödemek gerekecek. (Geçici Madde 5) Ø Bütün dünyada anne sütünün önemi yeniden anlaşılır ve emzirme teşvik edilirken Türkiye'de 'sigortalının çocuğuna bir ay anne sütü yeter' mantığı geçerli olacak. Daha önce doğum yapan sigortalılara altı ay süreyle verilmesi öngörülen emzirme yardımı bir aya düşürülecek. Ø Hastalanan sigortalılara verilen iş görememezlik ödeneği % 16 azalacak. (Madde 18, 19, 80) Ø Emekli Bağ-Kur'lularının maaşından 10 yıl süreyle % 10 oranında Genel Sağlık Sigortası primi kesilecek. (Madde 88) Ø Primini ödeyemeyen vatandaşlar sağlık hizmeti alamayacak, hastane kapılarından geri dönecek. (Madde 88, 89 ,90) Ø Primini ödeyemeyen çiftçilerin pamuğuna buğdayına, üzümüne tütününe el konulacak. (Madde 87) Şu anda sadece Türkiye'de değil dünyanın pek çok ülkesinde benzer politikalar uygulanmaya çalışılıyor. Devletler sosyal güvenlik ve sağlık harcamalarını azaltma çabasındalar. Fransa ve Yunanistan'da büyük grevler ve yürüyüşlerle bu yasalar engellenmeye çalışılıyor. Şu an yasanın getirecekleri ile ilgili yeterli farkındalık yok. Biz de bu yasayı engelleyebiliriz. Biz karşı koyarsak bu yasayı geçiremezler!

laf var icraat yok.

hala insanlardan nasıl para kısabiliriz diye düşünüyorlar biraz hükümet gibi davranıp şu iç sorunları çözseler bu sorunların hiçbiri olmaz zaten.

yaş karalarının mahkeme hakkı için evet.....hiç bir sucu olmadan,geleceği 5 generale kalan askerler için evet.....herkes ögretmen ,doktor gibi sucu kanıtlanıp kovulmalı,öyle 3 kişinin kararıyla yılarca okullar boşa gitmemeli....evet.......

Demokrasi treninden istediğim durağa gelince inerim diyen zihniyetin bu ülkeye demokrasi getireceğine mi inanıyorsunuz?:160:

Kendilerini yüce divandan kurtarmak için yaptıkları anayasaya hayır diyorum.

Bunlar baştan indikten sonra gerçek demokratik bir anayasa düzenlenir o zaman söz bize düşerse evet deriz.

Avrupa standartlarında bir demokrasi istediğim için evet diyorum. Daha şeffaf ve herkesin hesap verebildiği bir Türkiye hayalim var.

Referandumda ''evet'' demek için 40 neden

''-Dezavantajlı kesimler olan; kadınlarımız, çocuklarımız, özürlülerimiz, yaşlılarımız, şehitlerimizin dul ve yetimleri ve gazilerimizin, her alanda avantajlı olmalarına 'evet' demektir.
-Çocuk istismarının önüne geçilmesine 'evet' demektir.
-Kişisel verilerin ancak kanunlarla öngörülen hallerde veya kişilerin açık rızası ile işlenebilmesine 'evet' demektir.
-'Fişleme'nin tarihe karışmasına 'evet' demektir.
-İnsanların kendileriyle ilgili kaydedilen bilgilere rahatlıkla ulaşmasına, yanlışsa düzeltebilmesine, rahatsız ediciyse ortadan kaldırılmasına imkan sağlamaya 'evet' demektir.
-Yurt dışına çıkış özgürlüğünün genişletilmesine 'evet' demektir.
-İdarenin her türlü iş ve eyleminden dolayı haksızlığa uğrayan,uygunsuz bir muamele ile karşılaşan vatandaşların, mahkemeler dışında şikayetlerini iletebilecekleri bir Kamu Denetçiliği Kurumu'nun kurulmasına 'evet' demektir.
-12 Eylül darbesini yapan darbecilerin ve onların yardımcılarının hesap verebilmelerine imkan hazırlamaya 'evet' demektir.
-Yüksek Askeri Şura kararlarıyla ordudan atılan insanların mahkemelerde haklarını arayabilmelerine 'evet' demektir.
-Mahkemelerin 'yerindelik denetimi' yapamayacağına 'evet' demektir.
-Mahkemelerin kendisini halkın iradesiyle seçilen hükümetlerin yerine koyamamasına 'evet' demektir.
-Yargı bağımsızlığını güçlendirmeye ve yargı tarafsızlığını sağlamaya 'evet' demektir.
-Askeri mahkemelerin görev alanının, asker kişiler tarafından işlenen askeri suçlar ile bunların asker kişiler aleyhine veya askerlik hizmet ve görevleriyle ilgili olarak işledikleri suçlarla sınırlandırılmasına 'evet' demektir.
-Sivillerin askeri mahkemelerde yargılanmasına son vermeye evet' demektir.
-Askeri mahkemelerde de mahkemelerin bağımsızlığı ve hakim teminatını sağlamaya 'evet' demektir.
-Anayasa Mahkemesinin yapısını tıpkı gelişmiş ülkelerdeki gibi çağdaş ve geniş katılımlı bir şekle dönüştürmeye 'evet' demektir.
-Vatandaşlarımızın Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunma haklarına 'evet' demektir.
-Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Türkiye'den yapılan başvuruların azaltılmasına 'evet' demektir.
-Türkiye'nin dünyadaki insan hakları imajına olumlu katkı sağlamaya 'evet' demektir.
-Tüm hakim ve savcılarımızın kendileriyle doğrudan ilgili olan HSYK üyelerini seçmede söz sahibi olmalarına 'evet' demektir.
-HSYK'nın ayrı bir binası, sekreteryası ve bütçesinin olmasına 'evet' demektir.
-HSYK'ya bağlı müstakil bir denetim mekanizmasının oluşturulmasına 'evet' demektir.
-HSYK üyeleri ile Anayasa Mahkemesine seçilecek üyelerin seçiminde seçim adaletini sağlamaya yönelik 'nispi temsil' sistemine 'evet' demektir.
-HSYK'nın kuruluşu ve işleyişinde kapalı devre sistemine son vermeye 'evet' demektir.
-HSYK'nın yapısını, hukuk sistemi oturmuş ülkelerdeki standart ve yapıya yükseltmeye 'evet' demektir.
-HSYK'nın ihraç kararlarının yargı denetimine tabi tutulmasına 'evet' demektir.
-Aynı iş kolunda birden fazla sendikaya üye olma imkanına 'evet' demektir.
-Grev hakkının önündeki engellerin ortadan kaldırılmasına 'evet' demektir.
-Memurlara toplu sözleşme hakkının verilmesine 'evet' demektir.
-Devlet Memurları ve diğer kamu görevlilerine verilen uyarma ve kınama cezalarına yargı yolunun açılmasına 'evet' demektir.
-Emekli memurların da toplu sözleşmeden yararlanmasına 'evet' demektir.
-Ekonomik ve Sosyal Konsey'in anayasal güvenceye kavuşturulmasına 'evet' demektir.
-Esnafın, sanatkarın, tüccarın ve sanayicinin, hükümetin sosyal ve ekonomik politikalarında söz sahibi olmasına 'evet' demektir.
-12 Eylül Darbe Anayasası'nın kısmen de olsa değişmesine 'evet' demektir.
-Demokratik standartların ve hukuk devleti anlayışının yükseltilmesiyle daha çok uluslararası sermaye girişine 'evet' demektir.
-Demokratik standartlarla büyümeyi doğru orantılı hale getirmeye 'evet' demektir.
-İnsanları, ekmekle özgürlük arasında tercihe zorlayan anlayışa son vermeye 'evet' demektir.
-Kanuni formalitelerinin ve keyfi kararları, zenginlik ve refahı artıracak ekonomik kararları boğmasına mani olmaya 'evet' demektir.
-Üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçmeye 'evet' demektir.
-Gücün kanunundan, kanunun gücüne geçişe 'evet' demektir.''

İŞTE BUNLAR İÇİN EVET KULLANICAM!!

Basa gelmesi muhtemel Chp ve Mhp'nin Akp'den daha iyi yönetim göstereceklerini düsünmüyorum.

Evet dicem.

Evet demeye karar verdim.. İnternette araştırdıklarımdan sonra...

Dokunulmazlık Kalkacak İbaresinide Eklesinler Eveti Toplasınlar P:

Topluyorlar.Neden;

Çünkü Evet Denilecek O Kadar Çok Madde Var ki arada Asıl Önemli oLan hayırların yüzünü kapatıyor.

Bu yüzden evet deniyor.

hı hıııımmm..

..

sen ne diosn peki? "evet"cilerden mi, "hayır" cılardan mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri