Mum Söndü Karalaması

sEmih

Kayıtlı Üye
Onlar, Alevilerin kazanabilecekleri olası mevzileri karşısında ataklarına devam etmektedirler...

Almanya'da İslam-i din derslerini almak için yapmadıkları kalmadı, bu defada Alevilerin böylesine bir eğitim hakkı almalarına engel için yeni tuzaklar kurmaya giriştiler. İşte bir Alman profesörüne hazırlattıkları kitap bunun bir eseridir. Hainler, maskelerini bırakmadan bu Alman cahilinin arkasına sığınmaktalar; Alevileri ezmek için ortaya attıkları o bilinen sapıkça yalanlarını (Mum söndü iftirasını) alıp sözümona resmi bir Alman sözlüğüne koydurmakla, Alevilerin Alman okullarında alabilecekleri resmi eğitim hakkını engelemmek istiyorlar.!
Neden bir Alman yazarına? Aleviler hakkında zır cahil bu kişinin Suudi kökenli Rabıta örgütü beslemesi olduğu meydanda iken, buna hangi tarafsız bilim araştırması denilebilir!
Bilindiği gibi her sene milyarlarca petrol doları Avrupa ve Amerikaya, İslamı yaymak için, insanları satın almakta kullanılmaktadır. Hizbullahın kullandığı bir araçtan öteye gitmeyen Diyanet Işleri Türk Ýslam Birligi (DİTİB) tarafından etkinliğe alınan faaliyetler arasında Aleviler'e karşı işte bu tipten alçakça tuzaklar da yatmaktadır. Onlar, "çamur at, izi kalır" tabirinden, sapık önderleri Yavuz Sultan Selim'in uydurmasından başka bir şey olmayan o adi iftiralarını; "Kızılbaş' ve kızılbaş'ların tanımı" diye, adı geçen Alman'ın hazırladığı resmi bir kitaba da almakla bayram yapıyorlar!
Aleviler merkezi olarak örgütlenemedikleri için, İnançlarını ve kendilerini savunamadıkları için işte bu türden haksızlıklar, böylesine basit bir şekilde gerçekleşmektedir.
Aleviliğin yasak olduğu Türkiye’de Aleviler inanç faaliyetlerini gizli yapmak zorunda kalmışlardır. Kendi ana dillerinde yazılı belgeleri olmadığından yılar boyunca cem ve diğer ibadetlerinin çoğunu gizli yapmak zorunda kalmışlardır. Gizli kapalı yapılan ibadet, buna dışardan bakan tarafında her şekilde yorumlanabilir. Bu, diğer gizli inançlarda da böyle olmuştur. Aleviler, cem ayinlerinde, cem meydaninini aydinlatmak için mum yakar ve cemin bitiminde söndürürler. Ancak onlar kadin erkek eşitligi meselesini yıllar önce çözdükleri ve ibadeti de kadin erkek birlikte yaptiklari için, bunu anlama düzeyinde olmayan irtica tarafından haklarinda böyle yalanlar çıkarılmıştır.
Artniyetli imam ve hoca- müftülerin uyduruk sapıkça yalanlarına kananlar bu anlamda her zaman olmuştur ve hala da olmaktadır. İslami cehalet, 400-500 sene önce Alevileri kökten ortadan kaldırmak için, onların İslam'a ters bir inanç olduklarını (Hitler, Yahudiler'in kırımını hızlandırmak için onların insest yaptıkları yalanına sarılmadı mı!), arkasındaki kara cahil irticaya kabul ettirmek ve böylelikle kasap bıçağının kolaylıkla harekete geçmesini sağlamak isteyen ünlü sapıkların başı Yavuz Sultan Selim'in basit bir uydurmasıdır "mum söndü"... kızılbaşlar'ın kafalarına sardıkları peştemal kırmızı idi, başka bir şey değil...ve İşte bundan dolayıdır ki bizlere Kızılbaş'ta denilmektedir.
Şimdi bu sapıklara sormak gerekir; Sizin inandığınız o padişahlar kardeş katilleri değilmidir!!! Kendi kardeşini, taht ve zevk sefa için öldürenlerden hangi iyilik kardeşlik, doğru inanç ve gerçekler beklenebilir?
Peki nedir Kızılbaş felsefesi: İinsani, bütün şeylerin hem merkezine hem de en üstüne koyan Kizilbas felsefesi, kendisine atfettigi kutsallik derecesine bağli olarak bütün şeyleri de kutsamistir.

Kizilbaş Aleviligin bu kutsallik hiyerarşisi hiç kuşkusuz kutsal olmayan, bir günahlilik hiyerarşisi ile karşılanır. Kızılbaşlık'ta fuhuş derecesinde görülen bir alan vardir ki Kizilbas Alevi felsefesi işte bu alanı lanetlik bir alan olarak görür. Kızılbaşlar ahlaki anlamda bütün coğrafyada en ahlaklı toplum olarak tanınır.
İnsan eğer kendisini, hayvani istek ve arzularina gore yönlendiriyorsa, iste orada müthiş düşkünlük vardır. Işte o zaman akıl, nefsin yasasına tabi oluyor demektir ve akıl tümüyle lanetin emrine girmistir.
İşte bu felsefeye göre Mum söndü yalanlarını uyduran kardeş katili Osmanlı padişahları dünyanın en ahlaksız yarattıklarıdır. Bunlar, kardeş, anne ve baba tanımayan insanlıktan nasibini almamış katil ruhlu yarattıklardır.
Aynı şekilde bu iftiralara devam eden irtica da, amaca ulaşmak için ne kadar alçak ve ahlaksız sapık olduğunu bir kez daha, burada, Almanların kaleminden çıkmış gibi gösterilse de kendisini böylelikle ispatlamaktadır. Bu iftiralardan meddet ummak bile başlı başına bir alçaklıktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
---> Mum Söndü Karalaması

Yaklaşık 450 yıldır Yavuz Sultan Selim sapığı ile başlayan Diyanet, Hacı Hoca takımı yeni saldırılarına devam etmektedirler.

Yavuz Selim ve diğer kardeş katili sapık Osmanlın padişahları

Diesel bu konuyu kaldırır mısın ? Şu yazıdaki telaffuzlara bak... Şanlı Osmanlı Devleti'ne ve atalarımıza ağır ithamlar var !

Aleviler Mum Söndü yapıyor hepsi değil ama hala yapanlar var.

Haberlerdede Kaç Kere Gündeme Geldi + Bu Konu bilgilendirmek İçin Kimse Uydurmuyor

Tamam Diesel Gelince Halleder + Yazdıklarını Değiştirmezsen Anlaşmamız daha kolay olur

Peki Diesel Geldiği zaman ilgilenir.

İyi Akşamlar

arkadaşlarCem ayinlerinde çerağ dinlendirmenin maksatlı olarak yanlış yorumlanmasıyla ortaya çıkarılan bir safsata. Ortamdaki mumları söndürdükten sonra eş değiştirme veya ensest ilişkinin gerçekleştirilmesi anlamında kullanılan mumsöndü hadisesi, tarih boyunca çeşitli Müslüman toplumlarda Alevi, Şii ya da Sabetaycı vb. azınlıkları karalamak amacıyla kullanılmış bir propagandadır.Ama tabi bu propagandaları gerçekten varmış gibi yaşayan yani işlerine geldikleri gibi yaşayan alevilerde olmuştur. Yani ne yavuz sultan selim sapıktır nede osmanlı padişahları.sünni, alevi,çerkez, kürt vs ne olursak olalım hepimiz bu vatanın çocuklarıyız. Herkes doğru olduğu inandığı geleneklerine sahip çıkmalı ve tabi vatanınada.Kimse saçma sapan safsatalarla aklını karıştırmasın.İnsan insandır

Yani ne yavuz sultan selim sapıktır nede osmanlı padişahları.sünni, alevi,çerkez, kürt vs ne olursak olalım hepimiz bu vatanın çocuklarıyız. Herkes doğru olduğu inandığı geleneklerine sahip çıkmalı ve tabi vatanınada.Kimse saçma sapan safsatalarla aklını karıştırmasın.İnsan insandır
Bu kısım alkışlanır. Teşekkür ederim.

©ﻕΞתς яΞiš;1951931' Alıntı:
Bu kısım alkışlanır. Teşekkür ederim.
ben doğru bildiğim şeyi yazdım.Geçmişine sahip çıkamayanın geleceği olmazmış. Ne olursa olsun onlar bizim atalarımız.Unutmayalım ki hepimiz osmanlı çocuğuyuz

mum söndü diye bişey yokmuş benim sevgilimde alevi bunu ona sordum ve biz şrfsz yada namussuz değiliz bzimde anamız bacımız var falan dedi :s çok bozulmuşdum yaa ama blmiorum o yok öle bişe uydurma dedi ...

Arkadaşlar

Tekrardan Biraz Önce Söyledigimi Tekrarlamak İstiyorum.

Benim Alevilikle Bi Alakam Yok

Sadece Foruma Bilgi Amaclı Olsun Diye Konu Açtım

Başlıkta Yazılan Olaydanda Haberim Yok

Eger Tvde Gördüysemde İLgimi Cekmeyen Habere Bakmam.

Biraz Öncede Dedigim Gibi Bilgilenmek Amaclı Bi Forumdan Alıntı Yaptım

İçerikleri Uzun Oldugu İçin Hiç Birini Okumamadım

o Yüzden Yanlış Anlaşılmayım..

Mum söndü diye bir olay yok arkadaşşlar alevilerde. gerçekten bilgilenmeden kimseyi karalamayıın. bende aleviyim ve şu zamana kadar öyle bir şey ne gördüm ne duydum. mum döndü olayıı çok eskilerde bektaşilikte olan bir olaymıışş.Sonralarıında alevileri karalamak için böyle söylentiler çııkmıışş lütfen bilen birisinden öğğrenin.

adilikte son nokta :)

çeksinler artık alevilerin üzerinden ellerini.
acıyorum ya bu insanlara. bizi düşürdükleri durumdan utanıyorum artık

bilip bilmeden kimse knouşmasın yok bazıları yapıyomuşta yok yapanlar varmışta. konuşmayın bilmiyosanız !

Bu açık bir iftiradır hemde iftiranın daniskasıdır.Buna bilmeden kulaktan duyma laflarla inanmak insanın mantığına gölge düşürür.Bektaşilikte falan bildiğim kadarıyla öyle bir şey olmamıştır.Biz ibadetimizi kadınlı erkekli Hak'ın divanında ayrım gözetmeden yaptığımızı için bu iftira hasta beyinler tarafından ortaya atılmıştır.Bu iftira dünyada sadece Aleviler'e de atılmamış.Yahudilere falan da atılmış.Ama Alevilikle ilişkilendirmeleri şu sebepten olabilir.İspanya'dan İzmir ve Selanik'e göçen Seferad Yahudilerinden Sabetay Sevi Mesihlik iddaasında bulunmuş zamandında devrin padişahı saraya çağırtmış ya başın demiş ya da İslama gireceksin.Sabetay Sevi kılıf olarak İslam'a girmiş ve uygulama alanında basit olan Bektaşilik tarikatını seçtiğini söylemiş.Tabi görünürde alttan da kendi inançlarını sürdürmüşler.Müridleride bu şekilde davranmışlar.Şimdi bu Sabetaycılara mum söndü olayını isnad etmişler.Bektaşiliğe o bakımdan iftira atılmış olabilirki.Sabetaycıların böyle bir ayıbı işlediklerinin delili yok ve bende bu iğrenç olayı yaptıklarına açıkçası inanmıyorum.Velev ki oldu diyelim(ki ben kesin kanıt görmüyorum.)Bir kaç kişinin hadi on yirmi hadi ikiyüz üçyüz kişinin yaptığı ayıp için koskoca bir zümre suçlanabilirmi ki kesin birşeyde yok.O zaman dünya'da her zümrenin rezil olması lazım.Alevilik'le de zaten bir alakası yoktur bu işin.Demin verdiğim örnekten anlaşılacağı üzere tarih boyunca hasta beyinler bu iftirayı bizden öncekilere de bizede atmışlardır.Buna inanmak hasta beyinlerin işidir vesselam.

Ben Aleviler için değil, Hasan sabbah için böyle şeyler okumuştum. afyon ve kadınlarla istedikleri kişiyi ele geçiriyorlarmış diye.

Aslında Kızılbaş ın çok masum bir anlamı vardır. Hz Hüseyin -ki kendisi Peygamber Efendimizin torunudur - şehit olurken başı kanar ve başlığı kırmızıya boyanır. hz Hüseyin i anmak içinde onu sevenler başlarına kırmızı bir örtü kullanırlar.

Bence hemen bu konu kaldırılsın şanlı osm. devletine denilen laflara bakın.osm. sayesinde bu topraklarda yaşıyoruz.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri