Muhsin Yazıcıoğlu..

DiReNiS

Bayan Üye
Öncelikle kısaca hayatıyla başlayalım...

Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında Sivas'ın Sarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde bir çiftçi ailesinin oğlu olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da yaptı.

Yüksek öğrenimini yapmak üzere 1972'de Ankara'ya geldi. Üniversite tahsilini, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde tamamladı.

1968'de cemiyet (dernek) çalışmalarına başladı. Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katıldı. Ankara'ya geldikten sonra ise, Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başladı. Sırasıyla; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. (1977-78).

1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin kurucu Genel Başkanı oldu. 1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulundu.

12 Eylül 1980'de yapılan askeri darbenin ardından, MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası sanığı olarak cezaevine konuldu. 5,5 yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde kalan Muhsin Yazıcıoğlu, 7,5 yıl cezaevinde kaldığı bu davadan herhangi bir ceza almadı.

Cezaevinden çıktıktan sonra, mağdur olmuş ülkücülere ve onların ailelerine yardim amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı.

1987'de arkadaşları ile birlikte MÇP'de siyasete girdi. MÇP'de Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu.

1991 genel seçimlerinde üç partinin oluşturduğu ittifak bünyesinde, milletvekili adayı oldu. “O, inançlarınızı Meclis'e taşıyacak” sloganıyla, Sivas'tan milletvekili seçildi.

1992 yılı Temmuz ayında, “içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı için” bir grup arkadaşı ile birlikte MÇP'den ayrıldı. 29 Ocak 1993 tarihinde Büyük Birlik Partisi kuruldu ve bu partinin Genel Başkanlığına seçildi.

24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak, yeniden meclise girdi. 28.02.1996 tarihinde ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü.

26 Nisan 1998'de yapılan 3. Büyük Kurultay'da, 8 Ekim 2000 tarihinde yapılan 4. Büyük Kurultay'da, 2 Haziran 2002 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Büyük Kurultay'da,20 Temmuz 2003 tarihinde yapılan 5. Olağan Büyük Kurultay'da,30 Nisan 2006 tarihinde yapılan 6. Olağan Büyük Kurultay'da ve 15 Nisan 2007 2.Olağanüstü Büyük Kurultayda tekrar BBP Genel Başkanlığına seçilmiştir.

22 Temmuz Erken Genel seçimlerinde BBP'nin seçimi protesto etmesi sebebiyle partisinden istifa ederek Sivas'tan bağımsız milletvekili adayı olup 23. dönem milletvekilliğine seçilmiştir.Daha sonra BBP'ye katılarak TBMM'de Büyük Birlik Partisi Sivas Milletvekili olarak BBP'yi Meclis'te temsil etmiştir.19 Ağustos'ta yapılmış olan BBP'nin 3.Olağanüstü Büyük kurultayında tekrar Genel Başkan olmuştur.

Muhsin YAZICIOĞLU, evli ve iki çocuk babasıydı..

Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken geçirdiği helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatı siyasi mücadeleler ile geçti. Yazıcıoğlu, kazadan hemen önceki mitinginde 29 Mart seçim çalışmaları için "Devletten yardım almıyoruz ilk kez helikopter kiralıyoruz" demişti.

Muhsin yazıcıoğlu,,KAZA ile mi,yoksa KAST ile mi hayatını kaybetti_?

---> Muhsin Yazıcıoğlu..

İlk Duydugumda Aslında Dedım Acaba Partı Reklamı mı Soz Konusu Dıye Sonradan 6 Ölü Çıktı SOnra Busayı değişti 4 oldu 5 oldu tamam dedım bu oyun ama sonradan cesetler cıkınca o telefon konusmasını duyunca tüylerim diken diken oldu :(

ASlında BU Olaya Kasıtlı Demıyelımde Tedbirsizlik Diyelim :) Fazla Önlem Alınmamış :)

---> Muhsin Yazıcıoğlu..

Muhsin Yazıcıoğlu Büyük Başkanımızdı Başımız sağolsun.Onun gibi Türk-İslam yanlısı bi daha gelmez nadir adamlardan biriydi.Bu ülkede bütün siyasetçilerden çok üstündü Ve iyi bir adamdı....Devletede yazıklar olsun diyorum 2 günde bulamadılar belkide bulmak istemediler bunu üzülerek söylüyorum...

Önceden bilmeyenler kıymetii şimdi öldükten sonra anladılar yazıklar olsun ..

Hepimiz başı sağolsun Saygılarımla ....

Ruhu şad olsun Muhsin Yazıcıoğlu Ve diğer kişilerin

---> Muhsin Yazıcıoğlu..

Helikoptere karşı çıkmış
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, mitinglere helikopterle gidilmesini öneren genel başkan yardımcılarını bundan vazgeçirmeye çalıştığı ancak ikna edemediği ortaya çıktı. İddiaya göre yerel seçim çalışmalarında yapılacak mitinglere helikopter ile gidilmesi yönünde bir hafta önce genel başkan yardımcılarından Muhsin Yazıcıoğlu'na teklif gitti. Ancak Yacızıoğlu, başına gelen şüpheli kazalardan dolayı bu öneriye sıcak yaklaşmadı. Yazıcıoğlu, gelen öneriye "Bırakın bu helikopter işlerini. Hava koşulları nasıl olur? Uçarız, uçamayız belli olmaz" yanıtını verdi.

2 yılda 3 şüpheli kaza
Bütün bunların normal olduğunu düşünmüyorum. Ama neticede biz yolumuza devam edeceğiz" demişti

Allah peygambr efendimize komşu eylesin mekanı cennet olsun büyük insanın..

---> Muhsin Yazıcıoğlu..

düşüşü kaza bencede ama sonrası biraz kötü düşünceler soktu aklıma özellikle de o ilk arama yapılan akşam saat 22.00 ye kadar arama yapılmış sonrasında ertesi gün devam edildi aramaya yani bu işin fazla önemsenmediğini düşüyorum orda onların yerine Erdoğan,Gül,Baykal olsaydı bulunma süreleri daha kısa olurdu gibi geliyor bana..
Son olarakta reis için bikaç cümle yazayım O na olan sevgiyi görünce bi yandan sevindim ne büyük bi insan diye bir yandan da üzüldüm bu kadar insan bıraktı arkasında diye..bu büyük sevgi,dua,yoldaş her lidere nasip olmaz..ne muhterem bi insan olduğu belli oluyor reisin..şuan için tek düşündüğüm annesi..Allah sabır versin Fidan teyze ye...

---> Muhsin Yazıcıoğlu..

Allah rahmet eğlesin mekanı cennet olsun Göz göre göre öldüler...bence kasıt olabilir.çünkü helikopter Muhsin Yazıcıoğlunu almadan biyere uğramış bence şüpeli

---> Muhsin Yazıcıoğlu..

En azından Sivası verin bana...demiş..:(

Türk haLkı o kadar duyarLı bir haLk`ki..

Sivas artık Muhsin yazıcıoğLunun..

Mekanı Cennet oLsun..

---> Muhsin Yazıcıoğlu..

Siyasi görüşler farklı olsada insan her zaman insandır allah rahmet eylesin.

---> Muhsin Yazıcıoğlu..

yine arıyorum dostluk dolu o yüzün
hep ben muhtaçtım sana yine muhtacım
aşkımı sevgimi gösteremedim bir gün
saçlarım ağarsada hep sana muhtacım
muhsin yazıcıoğlu mamak 1983 ....Annesine yazdıgı şiir

---> Muhsin Yazıcıoğlu..

Rahmetli Alparslan Türkeş,rahmetli Turgut özal,rahmetli Adnan Kahveci,rahmetli Pecep Yazıcıoğlu,rahmetli Eşref Bitlis Paşamız,rahmetli Abdullah çatlı Ve Son Kurban Muhsin Yazıcıoğlu Ve Beraberindekiler.bu ölümler Hep Kaza Sizce Neyi Hatırlatıyor.çatlı Karada Muhsin Havada....

---> Muhsin Yazıcıoğlu..

Derin Devlet .

Allah Rahmet EyLesin ..

---> Muhsin Yazıcıoğlu..

Necati Şaşmaz abimin sözlerini alıntılamak istiyorum..

Ama yakından tanıma fırsatını bulduğum, aileme karşı gösterdiği saygının yanında, bir dava insanı olduğu kadar, alçak gönüllü, dost canlısı olması hasebiyle büyük saygı duyduğum Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nun kaybı haberi; üzüntümle beraber, her acı kaybın doğal sonucu olarak, herkes gibi beni de hayatın anlamı üzerine düşünmeye sevketti.

Öncelikle merhuma rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.

Ne mutlu o insana ki ebediyete gittikten sonra arkasından hayır duaları eksik olmayacak. Ne mutlu ki, yüz binlerce seveninin gönlünde, yaptıklarıyla, kişiliğiyle, fikirleriyle her zaman ‘hoş bir sada’ olarak kalacak, anılacak.

Galiba hayatın anlamı da burada ortaya çıkıyor. Gerçekten bizim olan tek kazanç, ebedi aleme göçtükten sonra geride bıraktığımız eserler, bizi sevgiyle anacak gönüller olmalı.

---> Muhsin Yazıcıoğlu..

Arkdaşlar benim bi sorum olucak bu konuda biraz arastırma yaptım ama sizlerinde görüşlerini bilmek istiorumm
Bu Maraş olayı tam olarak nedir?

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri