Kitaplardan Alıntılar

---> Kitaplardan Alıntılar

Her insanın ömrü boyunca ezberinde tutacağı bir yağmuru olmalı... Ansızın veya keskin bir gök gürültüsü sonrası şehre düşen bir yağmuru ezberinde tutmalı insan.

...

Tarık Tufan / Bir Adam Girdi Şehre Koşarak

Asla çözemediğim kurallarıyla
beni hep dışına sürükleyen hayata
yeniden tutunmaya çalıştığım tek yerin
size duyduğum bu derin aşk olduğunu
bilmediniz hiç.

Cezmi Ersöz / Şizofren Aşka Mektup

Halbuki gözlerin işlevi görmek değil ağlamaktır;
gerçekten görmek için de gözlerimizi kapatmamız gerekir..

Emil Michel Cioran / Çürümenin Kitabı

..Yolumdan dönemediğim için değil, seninle hiçbir yolda yürüyemeyeceğimi bildiğim için gidiyorum.
Yeryüzünün bütün aşkları senin ve beni unutabilirsin!

Susacak Var / Kahraman Tazeoğlu

Kendime karşı oynamaya kalkıştığım andan itibaren,bilinçsizce meydan okumaya başlıyordum.
siyah ve beyazdan oluşan her iki ben de yarışa girişmeden edemiyordu ve her ikisi de yenmek,kazanmak için kendine göre bir hırsa,bir sabırsızlığa kapılıyordu;siyah olan ben,beyaz olan ben'in yapacağı her hamleyi heyecanla bekliyordu.bir tanesi bir yanlış yapınca ,öteki ben sevinçten havalara uçuyor ve aynı anda da kendi beceriksizliğine kızıyordu.

Satranç / Stefan Zweig

Kendime karşı oynamaya kalkıştığım andan itibaren,bilinçsizce meydan okumaya başlıyordum.
siyah ve beyazdan oluşan her iki ben de yarışa girişmeden edemiyordu ve her ikisi de yenmek,kazanmak için kendine göre bir hırsa,bir sabırsızlığa kapılıyordu;siyah olan ben,beyaz olan ben'in yapacağı her hamleyi heyecanla bekliyordu.bir tanesi bir yanlış yapınca ,öteki ben sevinçten havalara uçuyor ve aynı anda da kendi beceriksizliğine kızıyordu.

Satranç / Stefan Zweig

bu kitap çok güzeldi ya 71 sayfa falandı galiba habire okuyorum bu sozu gorunce yine okuyasım geldi :D

Acın başkalarını güldürebilir; ama gülüşün başkalarına acı vermemeli. ' Chuck Palahniuk '

sen öyle çağırmasan ben böyle gelmezdim.

Nar Ağacı / Nazan Bekiroğlu

Bir insana yüzde yüz güvenmekle yüzde doksan dokuz güvenmek arasında dağlar kadar fark vardı.Çünkü eksilen yüzde birin nereden eksildiğini bilemezdin ve dünyanın bütün kazıkları o küçük ''bir''in içine saklanabilirdi.O yüzden yüzde doksan dokuz,yüzde yüze olduğundan daha yakındı yüzde sıfıra.

*****rengi / Hande Altaylı

"Boş konuşan insan çana benzer, içi boş olduğu için çok ses çıkartır!" (Orhan Veli Kanık)

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri