Kırmızı olan her şey güzeldir,Tıpkı "Biz" gibi.

---> Kırmızı olan her şey güzeldir,Tıpkı "Biz" gibi.

Merhaba Günlük'üm :186:
Vizelerin yoğunluğu atlatıp anca dönebildim sana :) sosyoloji ödevleriyle uğraşıyordum günlerdir.. sonunda bugün teslim ettim :111:
12.12.12 tarihinde de öğretmenliğe ilk adımı mı atıcam :eda: Fen ve Teknoloji dersinde öğretmen olup konu anlatıcam :R eğlenceli etkinlikler planladım kafamda umarım güzel sonlanır :eda: Bugün sirke gidecektik ki sosyoloji ödevi yüzünden iptal ettik kızlarla :m15: sosyolojiden bu kadar nefret edeceğimi düşünmemiştim . kusma noktasına geldim diyebilirim. :connie_rockingbaby:
Bu arada ben kapandım :eda: çok tatlı oldum , hoş , hep tatlıydım :vala_02:
Allah daim eder inşallah :eda:
Neyse ; kendimi seviyorum , O'nu da çok seviyorum :eda: En çok da Biz'i seviyorum.:pXCm0: İyi ki varız "ki" Biz :Hjte7: İyi uykular :gulegule:

12.12.12
Öğretmenliğe ilk adımımı attım :)
Bu kadar eğleneceğimi düşünmemiştim açıkçası :) Bu bölüme ilk geldiğimde hiç sevmiyordum , gittikçe aşık oluyorum şimdi de :eda:
Heyecan yoktu da hocanın karşısında anlatacağımdan biraz korku vardı . Girişte öğrencilere birlikte telefon yapacağımızı söyledim vs vs.. değerlendirmede de Bilgi kutusu diye bir şey hazırladım ve soru cevap yaptık :) Normalde hocamız mükemmel bi' anlatım olsa dahi eleştirecek bir şey bulurdu , bana ; eleştirilcek bişi yok dedi :eda: ama dedi sonra :vala_02: notlarına hiç bakmadan anlatsaydın dedi hah dedim bu olmazsa olmaz bi yorumdu :vala_02: ilk defa öğretmenlik yapıyorum hiç bakmadan nasıl anlatabilirim ki :) neyse kısacası ; fazlasıyla güzeldi :) unutulmayacak bir tarihte unutulmayacak bir gün yaşadım :) İleride de böyle iyi bir eğitimci olmayı Rabbim nasip eder inşallah :)

İyi Uykular :)

27 Aralık 2006 Çarşamba Günü Saat 18:01

Kalbin durdu . Ben bundan habersiz .. Kuzenime heyecanla barışmaya yakın olduğumuzu söylüyorum ve artık sabrımın kalmadığını bir kere daha senden özür dileyeceğimi söylüyorum o da ; "Buna da şükret , ya sesini duyamasaydın göremeseydin ?" diyor. Bu sırada saate bakıyorum ; 17:58 . Haklısın diyorum , iyi ki görüyorum . Her şeyden hala habersizim . Ertesi gün oluyor , okula heyecanla senden nasıl özür dileyeceğimi planlıyorum . Affedeceğine eminim çünkü Bakışlarından bilirim senin ciğerini . Tam okul bahçesinden okul binasının kapısına ilerliyorken bir arkadaş geliyor yanıma ve "Tuğrul öldü Büşra. " Ya bi git başımdan diyorum okul binasının yanında okul nöbetçisi duruyor bakıyorum ağlıyor . Kalbim hızlı çarpmaya başlıyor . Sınıfa bi giriyorum herkes ağlamakta . O an oturuyorum bulunduğum yerde . Bi anda gözümden yaş akıyor yüzüme değmeden .Tabi ben hala inanmıyorum ; ve okul bahçesindeki çeşmenin yanına gidiyoruz arkadaşlarla . ben tam elimi yüzümü yıkıyorken bir sela duyuluyor . Her yer çamur malum kış ,bununda farkında olmadan, oturuyorum olduğum yere . Ve senin adını duyuyorum selada . İşte o an . Bayılıyorum , tabi bişi hatırlamıyorum uyandığımda sınıftaydım . Hemen halk otobüsünü ayarlamışlar . Bindik senin cenazene gidiyorum , ruh gibiyim hala sesim çıkmıyor . Kazanın olduğu yere varıyoruz. Bakıyorum ; sevdiğin krakerler var yerde , birkaç tane de domates vardı , ve kırılmış elektrik direği . . hala şoktayım tabi . . Sonra tekrar biniyoruz arabaya . . Ve cenaze yerine geldik , Ablan karşımda ağlıyor , ben suskun , yanına gidiyorum bi anda sarılıyor ve ağlıyoruz , o an anlıyorum seni kaybettiğimi . Daha sonra cenaze namazın kılınıyor ve seni arabaya bindiriyorlar , bense karşıdan sadece bakıyorum , sana o an verebildiğim tek şey ; göz yaşım oluyor .Hayalimde olan şey ; Sana ait olmakken .
Sonra birlikte gidiyoruz , mezarlıkta yerin hazır . Baban taşıyor tabutunu , biz yine arkandan bakıyoruz ablanla .. en sonunda seni koydular yerine , o anda bişi hissedemiyorum sadece ağlıyorum , çünkü hayalimde hala özür dileyip barışmak var . Neyse akşam oluyor toprağından bir parça almışım baş ucumda . koklayıp koklayıp ağlıyorum ama hala öldüğünü kendime yediremiyorum . Annemler iyi arkadaş olduğumuzu sanıyor o zamanlar , aradan 1 ay geçiyor ve anneme söylüyorum seni , Birbirimizi sevdiğimizi .Arkasından annemde ağlıyor ,size gidiyoruz sonra , Başsağlığına .. Düşünsene ; Başsağlığına sevgilimin evine gidiyorum . Sonra senin çok sevdiğin ayvadan hazırlıyoruz ablanla :
Ayvaları küp küp doğruyoruz , limon sıkıp tuzluyoruz . Sık sık yaptığımız şeydi seninle .
Sonra ablan bana ; Sen ölürken Benim adımı sayıkladığını söylüyor . Bir şok daha geçiriyorum . Sedyedeyken seni yetiştirmeye çalışırlarken , Benim adımı sayıklıyorsun . Bu öyle güzel bir duygu ki , hem acı hem de muhteşem bir şey . Seni Özlüyorum.. Bazen çaresizce ağlayarak bazen de gülerek anımsıyorum . Hep aklımdasın Küçük Sevgilim .

Dinlenme zamanı ;

Biliyorum sana giden yollar kapalı
Üstelik sen de hiç bir zaman sevmedin beni

Ne kadar yakından ve arada uçurum;
İnsanlar, evler, aramızda duvarlar gibi

Uyandım uyandım, hep seni düşündüm
Yalnız seni, yalnız senin gözlerini

Sen Bayan Nihayet, sen ölümüm kalımım
Ben artık adam olmam bu derde düşeli

Şimdilerde bir köpek gibi koşuyorum ordan oraya
Yoksa gururlu bir kişiyim aslında, inan ki

Anımsamıyorum yarı dolu bir bardaktan su içtiğimi
Ve içim götürmez kenarından kesilmiş ekmeği

Kaç kez sana uzaktan baktım 5.45 vapurunda;
Hangi şarkıyı duysam, bizimçin söylenmiş sanki

Tek yanlı aşk kişiyi nasıl aptallaştırıyor
Nasıl unutmuşum senin bir başkasını sevdiğini

Çocukça ve seni üzen girişimlerim oldu;
Bağışla bir daha tekrarlanmaz hiçbiri

Rastlaşmamak için elimden geleni yaparım
Bu böyle pek de kolay değil gerçi.

Alışırım seni yalnız düşlerde okşamaya;
Bunun verdiği mutluluk da az değil ki

Çıkar giderim bu kentten daha olmazsa,
Sensizliğin bir adı olur, bir anlamı olur belki

İnan belli etmem, seni hiç rahatsız etmem,
Son isteğimi de söyleyebilirim şimdi:

Bir geceyarısı yazıyorum bu mektubu
Yalvarırım onu okuma çarşamba günleri

İyi Uyku.​

Merhaba Günlük'üm ;
bugün kargo yolladım , Manisa'ya :) Bi heyecanla hediye hazırladım , çünkü ; Düşler Forum'da edindiğim en iyi arkadaşlarımdan Gözde'nin yarın doğum günü :) aslında ben doğum günlerini pek sevmesem de , unutulmasını da istemem :) tabi kimse istemez orası ayrı . .

Gözde ;
Hayatımda bana verilen en güzel hediyelerden bitanesi , bu sitede kazanabildiğim en güzel arkadaş , içimi okuyabilen bi' insan , ağlamamdan tut da bütün şebekliklere kadar her şeyi yaşadığım insan . Ben deniz kabuklarını paylaşmayı sevmeyen bi insanımdır . Hepsi benim olsun derim , deniz kabuklarımı paylaşabileceğim nadir insanlardan :) İyi ki girmiş hayatıma , Her şeyimizi paylaşıyoruz da bazen cılkı çıkıyor xD yazmaya üşenen bi' insan olarak bu kadar fazla bile :pp Seviyorum işte O'nu . Çok . iyi ki benimle . Seni tanımak güzel Hih'im . En yakın zamanda yani yazın da olabilir :pp gelicem Manisa'ya , İzmir de olabilir xD

her ne kadar hediyemi hırpalamış olsalar da elimde olan tek fotoğrafı , eline ulaştığında bu halde göremiceksin :M neyse ;

hj45u.jpg

"öptüm bay xD " :pp

Matematik öğretiminden bugüne özel ;

hmjgl.jpg

hmjh3.jpg

hmjhh.jpg

İyi uyku Günlük'cüm .

04.01.2013 Cuma 15:10 :)

Kargosunu bugün beklemiyordum Gözde'nin . Şok oldum . Mesir macunu koymuş annesi xD canım benim , öperim annesinin ellerinden xD akşam yicem bolcana xD Şalıma bayıldım . tam istediğim gibi , renkli kareli ve renk uyumunda müthiş , hiç beklemediğim bi hediyeydi açıkçası , mutlu oldum , ardından bir de mektubu okudum da . Asıl benim için önemli olan kısım bu , Fazlasıyla iyi hissettim kendimi paylaşmak istedim seninle günlüküm ;

"Kendisinin "hih"i olduğum , benimse ad veremediğim , g..'ten başka hitaba başvurmadığım insan.. Bi' ad veremiyorum çünkü sığmıyorsun .
Arkadaşlık,dostluk,kardeşlik denen şey öylesine anlam yüklü,öylesine değerli bir şey ama ben yine de bu sıfata sokamıyorum , yeterli bulmuyorum.Daha doğrusu daha farklı, daha öte bi'şey olduğunu düşünüyorum.Sen böylesin.Adı yok , tarifi yok ..
Forum hayatımda bi' çok şeyin içine etti ama kazandığım "sen" , "forum güzeldi" demem için bi'kaç sebepten birisin . Sadece seni kazanmadım, sen beraberinde bi'çok şeyi kazandırdın bana .Ve bazı şeyler artık öyle öte ki, "bu forum vesile oldu" diyesim gelmiyor, kaderimizmiş gibi geliyor.Ruh ikizimsin resmen , ne denir bilmiyorum ki ..
Kazandırdıklarının yanında bi'çok ilki de beraberinde getirdin.Bazı şeyleri paylaşırken biz , herhangi bir şey değildi hissettiklerim . Yanımda olduğun hissi olsun ,vs. olsun..
En önemlisi bunun gerçek olduğu hissi, en önemlisi gerçek olduğunu hissettiren bağ.
O bağ ne bilmiyorum ama şu hakikat denen şeyin maneviyattan ibaret olduğuna ve manevi anlamda da seni böylesine hissettiğime inanıyorum.Sana da bi' şeyler hissettirebiliyorum umarım .Öyleyse ne mutlu bana .
İyi ki geldin hayatıma , iyi ki varsın.
Candan öte cansın.Seni çok seviyorum ... "

İçimi okuyan insan . Bende Seni çok Seviyorum . Dilerim hep benimle kalırsın .:love3:

Merhaba Günlük'üm :653d18c0a2b184a9dc2
Bugünlerde çok fazla mutluyum , eve kapadım kendimi ve bunu yapmaktan çoğu zaman keyif alıyorum :eda:
istediğim her şey yanımda ; kitaplarım , filmlerim , müziklerim , çekmeceli çikilatam :pp bide okey :kikiki: ha bide su doku var , zorları yarım saatten fazla sürse de çözdükçe fazla zeki olduğumu düşünüyorum , haliyle koç kızını bu mutlu ediyor :pp
k8z86.jpg

3 günde bitirdim kitabı , oldukça güzel serisini okucam , geç kaldım biraz ama olsun :)
Örgü örmeyi fazla abartsa da 4 farklı hayatın bir arada toplanmasına yardımcı olması etkileyici :1043_twisted_1:
bu arada not ortalamam açıklanmış Günlükçüm :M ;
k8ys4.png

katil edecek bu Gazi beni ya , ama kopamıyorum da :pp
Aldığım notları ben beğenmeyince arkadaşlar " yuh ya ne not açı bi kız oldun" diyip durdular , ama şu an onlarda şokta , bu notlara o ortalama ayıp :pp
üstten ders alma işi yattı galiba :dayak:
neyse ; " Olduğu kadar , olmadığı kader " demişler :pp sağlık olsun Günlükçüm :pp Ha en önemlisi derslerden BEDEN ve MÜZİK vasat yani :vala_02: Allah belasını vermesin hem derse gelmiyorlar hemde kafalarına göre not veriyorlar :vala_02: Şey ; Fazla.mutluyum.len. :eek:ley:
Evet ; Cemal Süreya'sız olmaz biliyosun , hadi bakalım ;

Şimdi sen kalkıp gidiyorsun. Git
Gözlerin durur mu onlar da gidiyorlar. Gitsinler.
Oysa ben senin gözlerinsiz edemem bilirsin
Oysa Allah bilir bugün iyi uyanmıştık
Sevgideydi ilk açılışı gözlerimizin sırf onaydı
Bir kuş konmuş parmaklarıma uzun uzun ötmüştü
Bir sevişmek gelmiş bir daha gitmemişti
Yoktu dünlerde evelsi günlerdeki yoksulluğumuz
Sanki hiç olmamıştı

Oysa kalbim işte şuracıkta çarpıyordu
Şurda senin gözlerindeki bakımsız mavi, güzel laflı
İstanbullar
Şurda da etin çoğalıyordu dokundukça lafların
dünyaların
Öyle düzeltici öyle yerine getiriciydi sevmek
Ki Karaköy köprüsüne yağmur yağarken
Bıraksalar gökyüzü kendini ikiye bölecekti
Çünkü iki kişiydik

Oysa bir bardak su yetiyordu saçlarını ıslatmaya
Bir dilim ekmeğin bir iki zeytinin başınaydı doymamız
Seni bir kere öpsem ikinin hatırı kalıyordu
İki kere öpeyim desem üçün boynu bükük
Yüzünün bitip vücudunun başladığı yerde
Memelerin vardı memelerin kahramandı sonra
Sonrası iyilik güzellik.

Cemal Süreya :)

Seni Seviyorum Günlükçüm ; ama kendimi daha çok seviyorum :deli:

Bu da günün parçasııı ;

Öptüm bay :pp :8:

Ee notlarin 1000 uzerinden degil mi? Yuksekler nesini begenmedin?

Hu huu :pp ben geldimm :love3:

yoğun bir dönem geçirdim Günlük'üm , aşırı yoğun :girl_to_take_umbrag

Tatlı yorgunluk demeliyim sanırım :) Aslında anlatacaklarım çok ama sana kısaca fotoğraflarla yaşantımı anlatıcam bugünlük :)

bu dönem Çanakkale'ye gittik arkadaşlarla :krzma: Kesinlikle rehber çok çok önemliymiş bunu anladık xD adam bişiler anlatıyor anlamadık haliyle baya üst düzey bi tarihti . Sonra bizde dinlemedik başka grupların rehberlerini çaktırmadan dinledik xD xD bizim rehber bunu anlayınca bizi yarı yolda bırakıp gitti :I
napsak napsak diye düşündük :sorry1: bizim şoför biliyormuş Allahtan , az buçuk bişiler anlattı da ,öyle geçti xD

pq1yx.jpg

burda diğer rehbere kulak vermiştim sanırım ama arkadaki manzara müthişti , Arıburnu.. mükemmel:love3:

Sonra benim doğum günümdü 19 Nisan işte , iyi ki doğdum :3dgxk::dansa:
bana en sevdiğimden bi pasta almışlar kiii :love3: mmm.. aşırı lezzetliydi :3dgxx:

üfledim sonra çok kere pastamıı :eda:

pq20w.jpg

vee yılın tatlı yorgunluklarııııı ;​

pq218.jpg

grup arkadaşlarımmm :eda: Gazi Üniversitesi 2. İlköğretim Sergisine çıkan materyalimizde görevliydik ; iyi iş başardık :cy(19): Onları çok çok seviyorum :423423:

Şimdi de ileriki çocuğuma yazdığım hikaye kitabım :106:

pq26l.jpg

pq27j.jpg

pq286.jpg

pq28x.jpg

pq29l.jpg

pq2bf.jpg

pq2c7.jpg

pq2cs.jpg

pq2d7.jpg

pq2f0.jpg

pq2fb.jpg

Bu senenin tatlı yorgunluğu da böylelikle bitti , Kendimi Seviyorum bu arada :653d18c0a2b184a9dc2
iyi uyku Günlükçüm :)

Dönmene o kadar mutlulandım ki :R, Hep mutlu ol :H, Hep burda kal :eda:

Resimler cok guzel hikaye kitabin harika...
Iyiki tekrardan burdasin

En geç ekimde bul beni Uyuz'um .
**
Seni olduğun gibi seviyorum.
Ve gerçek şu ki seni gerçekten özlüyorum.

bu aralar bu parçaya feci taktım :124af:

Gelecekte seni bekleyenler Uyuz'um ;

Biliyosun ki ; teklifimi uçan balonda Bulutların üstünde almak istiyorum :ltfeen:

pwwfg.jpg

ve biz birlikteyken :pp ;

en çok da lunaparkta Disko'ya binmek istiyorum seninle :cy(19):

pwx16.jpg

ve birlikte yaparız demiştin Uyuz'um ;

pwwn9.jpg

Şebekliklerini merak ediyorum ;

pwwsm.jpg

Güzel günlere Günlük'çüm. :653d18c0a2b184a9dc2

Merhabaaa :girl_to_take_umbrag

Bugün çok yoruldum günlükçüm , bissürü temizlik yaptım :girl_to_take_umbrag
Aşırı yoruldum , ama güzel bi haber aldım kiii kalma ihtimalim yüksek olan son dersimden de geçmişim :eek:ley:

q1jwp.png

dönemi güzel bitirmemin şerefine kendime güzel bişiler ısmarlamalıyım :pp
Kendimi aşırı seviyorum bay :pp​

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri