Kendine Güvenen Bir Sayısalcı Arıyorum

Azselya

Bayan Üye
x = y olsun diyor o halde x - y = 0 olur diyor (bunu diyen ingiliz bir matematikci ben değilim valla :D )
bu durumda 2x - 2y = 0 bu eşitlik de sağlanır diyor
tmm burda bir sıkıntı yok
eğer x - y = 0 ve 2x - 2y = 0 ise yani ikisi de sıfira eşitse bu ikisi de birbirine eşit olmalıdır dyior burasi da tamam
x - y = 2x - 2y diyor. ve 2x - 2y yi 2 paranaaaine aliyor yani şu hale getiryior
x - y = 2 (x - y) olur diyor eee bu da tamam dğielim
her iki tarafi da x - y ye bülyor. işte sorun burda basliyor
sadeleştirme yaptiği zaman
1 = 2 oluor
oluyor olmasına da nasıl oluyor işte size bunu soruyorum var mı kendine güvenen biri buyursun meydan onundur :D

---> Kendine Güvenen Bir Sayısalcı Arıyorum

x - y = 2 (x - y)

Bunların her iki tarafını x-y bölersen eğer sağ taraftaki x-y gider sağda 2 kalır sol taraftada x-y'yi x-y'ye bölersen 1 kalır dolayısıyla 1=2 olur hahaha

[MENTION=160047]Azselya[/MENTION]

x=y ise y-x=0'dır. x-y=y-x'dir o zaman.Her iki tarafı x-y'ye bölersen -1=1 olur.Sen de bunu açıkla xD

[MENTION=160047]Azselya[/MENTION] bunu açıklasam TÜBİTAK'a kabul edilirim zaten.Adam sayılarla oynamış bunda birşey yok ki.

1 işçi bir binayi 425678931 saniyede yaparsa,425678931 işçi bir binayı 1 saniyede mi yapar yani buna benzer birşey bu xD

[MENTION=160047]Azselya[/MENTION] bunu açıklasam TÜBİTAK'a kabul edilirim zaten.Adam sayılarla oynamış bunda birşey yok ki.

1 işçi bir binayi 425678931 saniyede yaparsa,425678931 işçi bir binayı 1 saniyede mi yapar yani buna benzer birşey bu xD

Bunda bi incelik varda çıkaramadım :D

Aynen xD

Çok dikkatsizsiniz ikiniz de sevgili insanlar :) Ben çözdüm valla cevabı yarın yazarım o zaman aaaaaaaa diyeceksiniz :)

Bakın bu işin özü şu.

x-y'yi x-y'ye bölerseniz ortaya 0/0 belirsizliği çıkar.Bunu sadece L'Hospital kullanarak 1=2'ye denk getirebiliriz.Bu da kesin bir ifade değil,verilen işlemin türevidir.

Üstteki mesajıma ilaven.

Ayrıca x-y=0 dedik.Bu ifadeyi paydaya yazamazsınız.Matematikteki temel bölme kuralına aykırıdır.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri