Kadın Sağlığı ||Bayanların sağlık konusunda ciddi tutumları||

---> Kadın Sağlığı ||Bayanların sağlık konusunda ciddi tutumları||

Yothi Trataka (Mum ışığı konsantrasyonu)
Göz yogası da denilen tratakanın bu yöntemi için her gün 10 dakikanızı ayırın. Karanlık bir yerde yaklaşık bir kol boyu ilerinize bir mum koyun. Mumun arkasına siyah bir örtü gerin. Rahat oturun. Mum ışığı tam göz hizanıza gelecek şekilde olsun.

Mümkün olduğunca hareket etmeyin. Birkaç derin nefes alıp verin. Gözlerinizi kapayın ve derin soluk alış verişine konsantre olun. Yavaşça gözlerinizi açın. Gözlerinizi yavaşça burnunuzun ucundan yere doğru ve yerden yavaşça muma doğru takip ederek direkt mum ışığına bakın. Işığı görün.
Gözlerinizi kırpmayın. Göz bebeklerinizi oynatmayın. Işığın parlaklığını fitili ışığın içinde bulunan siyahi gölgeyi çevresine verdiği haleyi görün. Gergin değilsiniz. Gözleriniz yaşarana ya da gözlerinizi kırpma ihtiyacı hissedene dek ışığa bakmayı sürdürün. Gözlerinizi kapayın ve biraz önce gördüğünüz mum ışığını kapalı gözlerinizin ardında canlandırın. Yarattığınız ışık sağa sola kaydığında tekrar göz hizanıza getirin.
Mümkün olduğunca bu ışığı koruyun. Işık kaybolmaya başladığında yine gözlerinizi burun ucundan başlayacak şekilde yavaşça açarak mum ışığına bakın ve uygulamayı tekrarlayın.
En son uygulamadan sonra uygulamayı bitirmek için gözlerinizi kapayın.
Ellerinizi birbirine sürtün ve avuç içlerinizi hafifçe çukurlaştırarak gözlerinizin üzerine koyun. Bu sırada ellerinizdeki sıcaklığın ve oluşan güzel titreşim ve enerjilerin ellerinizden gözlerinize geçtiğini hissedin. Sıcaklık gözlerinizdeki yorgunluğu alsın.
Gözlerinizin dinlendiğini hissettiğinizde normal duruşunuza dönün.
Mumu kendiniz yapıyorsanız...
Mum yapımı eğlenceli olsa da her zaman başarılı sonuçlar elde edemeyebilirsiniz. İşlemlerin daha kolay olması için birkaç ipucu: Balmumunu eritirken her zaman çiftli kaynatıcı kullanıp balmumunu ateşin üstünde bir kutuda sıcak suyun üstünde eritin.
Balmumunu ve boya maddelerini karıştırmak için önce balmumunu eritin sonra boyayı ilave edin. Balmumunun ısısını kontrol için termometre kullanın.
Balmumu kaynamadan fitili katmak gerekli. Yaklaşık beş dakika boyunca fitili balmumuna daldırın ve tutun.
Dümdüz çekin sertleşinceye kadar düz durmasını sağlayın. Kullanılmayan balmumunu temiz tutun ki kirli ve tozlu mumlarınız olmasın. Eğer balmumu tütmeye başlarsa altını kısın fakat sakın dokunmayın. Eğer balmumu alev alırsa alevleri bir kapak yardımıyla yavaşlatın..

BEZELYE MASKESİ : İki su bardağı taze bezelyeezildikten sonra üzüm pekmezi ile karıştırılır.Yumurta akı ve yarım fincan ayçiçek yağı ilave edilir.Bir miktar un konularak maske kıvamına gelinceye kadar karıştırılır.
ETKİSİ : Ten dokusu üzerinde parlaklık sağlargece yatmadan uygulanmalıdır.Sabah cilt temizlenir.

.ÇİLEK MASKESİ : Bir avuç taze çilek ezilipyulaf unu ile karıştırılır.Bir adet yumurta sarısı ile iki çrba kaşığı yoğurt çırpılırkrem kıvamına getirilir.
ETKİSİ : Kuru ciltler için besleyici olan bu maske 20 dakika ciltte kaldıktan sonra ılık su ile yıkanır.Çilek maskesi özellikle gözaltlarındaki kırışıklıkların azalmasında önemli rol oynar.

Yaşlanıyor Musunuz?
"Acaba yaşlanıyor muyum?" diye kendi kendinize dert ediyorsanız uzmanların söylediklerine kulak verin.
İşte bazı yaşlılık belirtileri...
* Oturduğunuz yerde uyukluyor arkadaşlarınızın isimlerini hatırlamakta zorluk çekiyorsanız. * İşlere şevkle sarılmak yerine bahaneler arıyorsanız.
* Hafta sonunu evde geçirmek bir yerde arkadaşlarla eğlenmekten daha cazip geliyorsa.
* Sizin dinlediğiniz müzikler nostalji kasetleri olarak satılıyorsa.
* Çocuklarınız (bunlar gene moda oldu) diye elbiselerinizi giymek istiyorsa.
* Yaşıtlarınızla parklarda yada yürüyüşlerde karşılaşıyorsanız.
* Hergün bir avuç ilaç içiyor sık sık bel ağrılarından şikayet ediyorsanız.
* En sevdiğiniz filmler televizyonda klasikler adı altında yayınlanıyor sevdiğiniz artistleri kimse hatırlamıyorsa.
* Yemeklerden sonra hazmettirici ilaçlar alıyor kalp ve tansiyon ilaçlarını aksatmaktan korkuyorsanız yaşlanıyorsunuzdur.
Fakat unutmayın "Zaman durdurulamaz ancak yaşamın kalitesi artırılabilir''
Yaşlanmamak için ne yapmalısınız?
* Hiç vakit geçirmeden spora başlayın
* Un şeker ve tuzdan uzak durun
* Stresi yaşantınızdan çıkarın
* Uyku ve dinlenmeye özen gösterin
* Dost ve arkadaşlarına daha çok zaman ayırın.

alıntı

O zaman ben yasliyim:)hic sosyal bir aktiviteye katilmadim bu yil anca bir konsere gittim o yani istesemde gezemiyorum yalniz kalmak bana iyi geliyor hamurlu seyleri cok severim + eti ( mangal:))film izlerim su siralar izlemiyorum vaktim yok normalde severim acil olmadikca asla ilac icmem.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri