Kader Dediğiniz Nedir... ?

---> Kader Dediğiniz Nedir... ?

kader,evet yaradanın cc sonsuz ilmiyle herşeyi önceden bilmesi....
fakat arkadaşın dediği gibi hırsızlık yapıp,alkol kullanıp da sonra bu benim kaderimde varmış,,alın yazısıymış ki başımıza geldi denmez....kendini yaptıklarından sorumsuz tutamaz ...evet levh-i mahfuza da bu yazılıdır... fakat şöle bişey bu...
diyelim ki yolda bi adam yürüyor... 100 metre sonunda büyük bir çukur var önünde... yüksek bi binanın tepesinden baktığınızda bu adamın 100 metre sonunda o çukuru farketmediğinde o çukura düşeceğini bilirsiniz demi??? farkettiğinde de dikkat edip yolunu değiştireceğini....işte yaradan da cc örnekteki gibi her zaman çukuru önümüzde görüyor....ve o çukuru farkedip farketmeyeceğimizi muhteşem ilmiyle biliyor...yani insan iradesine etki yok ;)

süpersin..!

Çok hassas konudur. Tam anlamıyla bilmeyenlerin yorumlarında dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum.

Hiç şüphesiz, Biz her şeyi kader ile yarattık. (Kamer Suresi,49)

Onların işlemiş oldukları herşey kitaplarda (yazılı)dır. (Kamer Suresi, 52)

Siz anlayın gerisini. Kafamıza göre yorum yapılcak bir durum değildir. İyi Forumlar

Kader denilen şey aslında bizlerin geçmişini- geleceğini ve şimdiki zamanını kapsayan geniş anlamlı bir terimdir. Daha doğrusu bunların hepsine birden kader denilir bana göre.

Kaderimizi yönlendirmek tamamen bizim elimizdedir ve yaygınca bilinenin aksine kendiliğinden gelen bir olay kader değil başka bir olayın bize ulaşan sonucudur ...

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri