K.rt Kardeşlerimiz...

---> K.rt Kardeşlerimiz...

Tarafsız olmuyor ne demek? Anlamadım tarafsız olmak zorunda değiliz -sen tarafsız olduğunu mu düşünüyorsun? Turan fikri,,, çerkezi Kürtü atmak,,, hahahahahahahahahahahahaha Yahu sen yaşını doğru mu yazmışsın bilmiyorum ama güzel bir doldurmuşlar seni :) yazık. üzülüyorum ülkemde böyle sığ insanların yetiştiğini ve yetiştirildiğini gördükçe, Allah aşkına önce adam akıllı tarih öğrenin. Bir kitabın ilk sayfalarını okuyup elinizde o kitapla tartışacak şeylerim var diye koşmayın böyle. Asıldığınız her neyse onu iyice bir kavrayın. Sonra sorgulayıp tartışın sonra böyle gülünç yazılar çıkar ortaya. Sen şuan PKKnın bir üyesinden farksız değlsin gözümde. Şuan milleti bölmeye çalışan bunu alenen belirten, kukla durumundaki birisin sen .
Böyle fikirleri hangi ideolojiyi benimsemiş insan olursa olsun kabullenmez, aklamaz seni. Çünkü bu insanlıkla ve biraz mantıkla alakalıdır. Mantıklı olabilmeli insan, mantık önemli, sevgi de öyle hahaha

Hitleri bilirmisin? düşüncelerini, insanların şuan neden ondan nefret ettiğini? Alman ırkını o kadar yüksek tuttuki diğer insanlardan, hepsini yoketmek istedi onların.iktidar olduğu sürede TAM 35 MİLYON İNSANI KATLETTİ. Sadece Yahudi değil aşağı gördüğü tüm ırktan insanları öldürdü. Kendisi yarattığı alevin içinde öldü. Şuan dünya onu lanetle anıyor çünkü mantıklı ve biraz olsun aklı başında bir insan bu tarz çıkışların saçmalığın dik alası olduğunu bilir. Bu resmen SAVAŞA EVET demek gibidir. Barışçıl olun, hümanist olun, hatta önce insan olun :11:
:106:

Son Cevap

Kardesım Bk Burda Yorum Yapanların Icınde Kürtte Var Türkde Ama Bı Tanesı Cıkıpta Dıyormu Kürtler Vatan Hainidir Diye Bak Ben Burda Kac kere ima ettım bı tanesıne cevap yazmadın ERGENEKON Bu Nedır Uyelerı kIm? Sen Gelıpte Dağdakilerle Ugrasacagına Aç Tarıh Kıtabını daha dogrusu Sosyal Bılgıler Kitabını Tarihini Oku ! Tarihine Ogren Baskasının Dedıklerıyle Is Yapılamayacagını Ogren Suankı Yonetım Sence Dogru mu degıl mı onu dusun :) sen burda Kürt Kardeşlerimize Laf Atana Kadar Ergenekon Nedır Neden Kurulmustur Onu Ogren Yada SUnu Kıyasla Eskıden Mustafa Kemal Atatürk Kaç Kısının Ayagına Gıtmıs Kac kere yurt dısına mılletın ayagına gıtmıs onu Bı Ogren Daha Sonra Sımdıkı Zamanla KIyasla sana ozetle anlatıyım Ingılız Krallıyetınden Hatta Ingılız kralı Turkıyeye Atamın Yanına Gelıyor Atam Onu Nerde Karsılıyor Bılıyormusun? Evının Dıbındekı Iskelede Ortalıkda Ne Kırmızı Halı Ne Bando Ekıbı Ne Genel Kurmay Baskanı Var :) Eskıden Boyleydı Sımdı ? Suçu Sureklı Baskalarından Aramayı Bırak Kes Artık :) Senıın Cumhurbaskanın Ermenı Meselesı Icın Ermenıstanın Baskentıne Gıdıyorsa Onlara Tavız Verıyorsa Sen Gelıpte Burda Yok Kurtler Rahat Gezıyo Yok Doguyu Aldılar Yok Vatan Hainlerı Dıye Konusamazsın(!) Herkesın Dedıgı Gıbı Once Tarihini Ogren Kıyasla Baskasından Akıl Alma Burda Yorum Yapanlar Senden büyük + İçinde Türkiye Cumhuriyeti Genclıgını Adam Akıllı Sekılde Buyuten Mısyonunu Ogreten Pırıl Pırıl Gencler Yetıstıren Hocamızda Var :) Sence O Kadar Kısı Abartıyormu Yalan MI Soyluyo Bız Internette Olsun Baska Yerde Olsun sanıyormusunKi Türklük Hakkında Negatif Konusanları Konsuturuyoruz? Burda Sadece Mıllıyetcı Turancı Sen Degılsın (!)

Uzatmaya Gerek Yok Türk Kürt Laz Çerkez Bu Cennet Vatanımın Icınde Yasıyorsa Türklüğe Bayragıma Mılletıme Saygı Gosterıp Kurallarına Uyuyorsa Uzerınde Türkiye Cumhurıyetı Vatandaşı Olduguna Dair Kımlıgı Varsa Senın Bu VatandaŞIMA vatan haini demeye hakkın yok sen sımdı dıceksın emınım uzerınde kımlıgı olanlar suc ıslıyo kapkac yapıo Bayrak Yakıyo Bunlar Vatan Haini Değilmi dıye :) Yerı Geldıgınde Susmayı Bileceksin O Onların Yapmıs Oldugu ACIKCA SOYLUYORUM ŞER3FSİZLİKTİR.!

Sen Once Ergenekon'da Kımler Var Onları Ogren Sonra Gel Baskaları Ile Ugras Tamam mı?

Burda Herkes Istedıgı Yorumu Yapabılır Burda Ben Yalnızım Hepınız Ustume Gelıyorsunuz Hepınıs Şusunuz Bu sunuz dıye bır konu soz konusu olamaz ;)

Yorum Yapan Arkadaslarıma Abılerıme + Ayfatata Hocam'a Tesekkur Ederım :)

Bu arada Ayfatata Hocam Risale-i nur Okuyormusunuz Merak Ettım :)

neyse Hepınıze Iyı Forumlar

Son düzenleme:

Tamam arkadaşlar bu konu burada tartışılmaz bunu anladım.Çünkü karşıt görüş bir tek ben varım .Tarafsız olmuyor yorumlar.Ama eğer "Turan" fikri gerçekleşirse-ki bu yakındır- k.rtleri,lazları,çerkezleri içimizden atıcaz.O zaman bir daha tartısırız.Ayrıca milli özümüze,kültürümüze dönemedikçe sonumuz hayra alamet değil.Japonya kaç yıl kültürüne sahip çıktı ve su anda görüyorsunuz.Oradaki çocuklara Hiroşima'nın izleri gösterilir taaa anasınıfındayken.Ve çocukların nasıl bir milli bilinçle yetiştiğini,içlerini nasıl bir hırs bürüdüğünü anlamıssınızdır.Ama biz bunu yapamıyoruz.Ya Arap,ya k.rt özentisi oluyoruz.Herneyse konuyu kapatın da içimdeki umutlar da sizlerin yorumlarını görünce kirlenmesin.Esenlikler...
Arkadaşım bu yorumunu okumadan deniz gezmiş konusuna yorum yaptım senin hakkında... Nitekim düşüncelerimde yanılmamışım. Irkçısın bu her sözünden belli... Kürt yazmaya utanıyosun... Ayfatata'nın da dediği gibi Çanakkale Şehitliği'ni gez... onunla yetinmezsen Polatlı şehitliğini gez... Ben dirlik, beraberlik, milli düzen, milli düşünce ve misak-ı milli sınırlarında oldukları için her ne olursa olsun kimliklerinde kürt değil T.C vatandaşı yazdığı için Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşadığı ve Türkiye Cumhuriyeti'nde Türk bayrağı altında duran ve bundan gurur duyan, oğlunu vatani görevini yapmak için askere yollayan , evladı şehit olduğunda vatan sağolsun diyen , Bayrağı kutsalı sayan , Türk'ü kardeş gören Kürtleri kardeşten sayarım ve onlara ''onlar insanmıki '' diyerek dışlamakta bana ve görüşüme yakışmaz. Bu vatan için canını veren yüzlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kürt vardır. Onun için sana şehitlikleri gez diyoruz... Gerçi senin kafatasındaki ırkçılık bu gerçekleri perdeler boşuna laf anlatıyoruz sana...
Unutma Alp_Tigin ZİYA GÖKALP DİYARBAKIR'LIDIR.

Rahmetli Başbuğumun sözünde ilerliyorum...
Başbuğ Alparslan Türkeş:''Onlar ne kadar Türkse bende o kadar Türküm. Onlar ne kadar Kürtse bende o kadar Kürtüm''.

yaa Lazı cerkezi kürdü türkü hepsi birLikte savastı bu üLke icin
ne demk ya türkün türkten baska dostu yoktur
"türk bayrağı aLtında yasayan herkes türktür"
biras iLerLeyeLim artk !

Tamam tamam.Beni doldurmuslar ben salağım.Konuyu tartışmaya da gerek yok çünkü burası tartısma ortamı,bir forum değil diymi.Herkes düşüncelerini yazıyor.Kimse kimseyi eleştirmesin.Adam gibi tartışalım diyorum,küfür edeceksiniz nerdeyse.Herneyse herkes kendi düşüncesine.Ayrıca yasla bir alakası yok.Sana uzun uzun açıklama yapardım ama.Neyse.

Çoğu arkadaşın k.rtlere kardeşim demesi üzerine böyle bir konu açma gereksinimi duydum.Şimdi k.rtlerin dinsel olarak bize benzerliği yüzünden kardeşimiz mi sayılıyor ?Peki k.rt kardeşlerimiz(!) Osmanlı yıkılırken niye bizi sattılar,sen 600 sene bir devletin içinde yüzsüzce,sığıntı olarak yasamıssın,kaç yüzyıl ekmeğini yemişsin,barınmışsın nedense Osmanlı kötüye gidince kardeşliği falan unuttular.PKK ile "iç içe" yasayan k.rt kardeşlerimiz(!) niye engel olmaya çalısmıyorlar.

Diosun ki 600 sene Osmanlının içinde yaşadılar.Osmanlının zor zamanlarında neden sattılar .Peki bende sana bişi sorcam Osmanlı Devletinin basına gecen her sultan iyimiydi? Osmanlıyı asıl batıranlar taht kavgası yapan padişah çocukları deilmiydi? Osmanlının çöküşünü direk kürtlere baglaman cok yanlış..

Bir soruyla devam edelim...Hangi k.rt anası "Bir oğlum daha olsa onu da askere gönderirim" diyebilmiş ?.Hangi k.rt babası oğlunun tabutuna baka baka "Vatan sağolsun" demiş ?Hangi k.rdün içinde "Kürdistan" ideolojisi yatmamakta ?

Eğer sen televizyon izliyorsan şehit olan askerlerimizin tabutunun etrafında kürtçe agıt yakan anneler , vatan sağolsun diyen babalar da görürdün ..Önemli olan görmektir..
Her şehit olan askerlerimiz de Türk deil.Aralarında çerkezi , lazı var , kürdü var ..

Şimdi soruyorum k.rtler kardeşimiz mi değil mi?Kardeşimizse;nedne kardeşimiz ?.Buyrun bekliyorum...

Pek tabiki kardeşimizdir..Ülkemizde yapılan bu ayrımcılıktan dolayı biz ileriye deilde gittikçe geri gidioruz bu çeşit tartışmaları bırakıp da artık kendimize gelip gercek sorunlarımızı görmeliyiz..Bu ayrımcılıklar ülkemizi bölmeye çalışann Devletlerin yaptıgı bi provakasyondur..Biz bölünmicez..

Pek tabiki kardeşimizdir..Ülkemizde yapılan bu ayrımcılıktan dolayı biz ileriye deilde gittikçe geri gidioruz bu çeşit tartışmaları bırakıp da artık kendimize gelip gercek sorunlarımızı görmeliyiz..Bu ayrımcılıklar ülkemizi bölmeye çalışann Devletlerin yaptıgı bi provakasyondur..Biz bölünmicez..

yani..

Çoğu arkadaşın k.rtlere kardeşim demesi üzerine böyle bir konu açma gereksinimi duydum.Şimdi k.rtlerin dinsel olarak bize benzerliği yüzünden kardeşimiz mi sayılıyor ?Peki k.rt kardeşlerimiz(!) Osmanlı yıkılırken niye bizi sattılar,sen 600 sene bir devletin içinde yüzsüzce,sığıntı olarak yasamıssın,kaç yüzyıl ekmeğini yemişsin,barınmışsın nedense Osmanlı kötüye gidince kardeşliği falan unuttular.PKK ile "iç içe" yasayan k.rt kardeşlerimiz(!) niye engel olmaya çalısmıyorlar.

Diosun ki 600 sene Osmanlının içinde yaşadılar.Osmanlının zor zamanlarında neden sattılar .Peki bende sana bişi sorcam Osmanlı Devletinin basına gecen her sultan iyimiydi? Osmanlıyı asıl batıranlar taht kavgası yapan padişah çocukları deilmiydi? Osmanlının çöküşünü direk kürtlere baglaman cok yanlış..

Bir soruyla devam edelim...Hangi k.rt anası "Bir oğlum daha olsa onu da askere gönderirim" diyebilmiş ?.Hangi k.rt babası oğlunun tabutuna baka baka "Vatan sağolsun" demiş ?Hangi k.rdün içinde "Kürdistan" ideolojisi yatmamakta ?

Eğer sen televizyon izliyorsan şehit olan askerlerimizin tabutunun etrafında kürtçe agıt yakan anneler , vatan sağolsun diyen babalar da görürdün ..Önemli olan görmektir..
Her şehit olan askerlerimiz de Türk deil.Aralarında çerkezi , lazı var , kürdü var ..

Şimdi soruyorum k.rtler kardeşimiz mi değil mi?Kardeşimizse;nedne kardeşimiz ?.Buyrun bekliyorum...

:106:

neyi savunuyorsunuz anlamadım??doğu ve güneydoğudaki birçok ili ve ilçeyi dtp aldı..ki dtp pkk nın ovaya inmiş hali...dtp ye oy veren kim??tabiki orda oturan kürtler...dtp ye oy verenin amacı nedir zihniyeti nedir anlatmama gerek yok heralde..kürt kardeşlerimiz dediklerimiz o kadar azınlıktaki...yani çıkıpta burada pkk yı kürtler kurmadı desteklemedi gibisinden şeyler söylemek çok yanlış...pkk yı destekleyen onları besleyen doğu ve güneydoğudaki kürtlerin %90 ıdır...tribünlere oynamayın...ikincisi başlık atarken neden ''K.rt'' şeklinde yazmış...ordaki noktanın anlamı ne??hangi amaçla yazılmış anlamış değilim..

neyi savunuyorsunuz anlamadım??doğu ve güneydoğudaki birçok ili ve ilçeyi dtp aldı..ki dtp pkk nın ovaya inmiş hali...dtp ye oy veren kim??tabiki orda oturan kürtler...dtp ye oy verenin amacı nedir zihniyeti nedir anlatmama gerek yok heralde..kürt kardeşlerimiz dediklerimiz o kadar azınlıktaki...yani çıkıpta burada pkk yı kürtler kurmadı desteklemedi gibisinden şeyler söylemek çok yanlış...pkk yı destekleyen onları besleyen doğu ve güneydoğudaki kürtlerin %90 ıdır...tribünlere oynamayın...ikincisi başlık atarken neden ''K.rt'' şeklinde yazmış...ordaki noktanın anlamı ne??hangi amaçla yazılmış anlamış değilim..

bak sende diyosun %90 ı diye :) demekki hepsi değilmiş :D ve şimdi tekrar baslıga bak başlıkta kürtlerin %90 ı kardeşimizdir yazıomu :D Yazmıyo :D Demekki bütün kürtler pkk dır denilmez! Diyemezsiniz ! Buna da kimsenin hakkı yoktur !!
Ben seni nasıl kardeşim olarak görüosam sende beni kardeşin görmelisin :D

Bu da senin düşüncen saygı duyarımm :D Diğeri de benim düşüncemdi :D

bak sende diyosun %90 ı diye :) demekki hepsi değilmiş :D ve şimdi tekrar baslıga bak başlıkta kürtlerin %90 ı kardeşimizdir yazıomu :D Yazmıyo :D Demekki bütün kürtler pkk dır denilmez! Diyemezsiniz ! Buna da kimsenin hakkı yoktur !!
Ben seni nasıl kardeşim olarak görüosam sende beni kardeşin görmelisin :D

o zaman başlığa k.rt kardeşlerimiz demiceksin...çoğunluğu benim kardeşim değil...zaten ben bütün kürtler pkk lı demedim..çoğunluğu dedim..

kardesım Bak Senın Dusuncen Saygı Duyarım O zaman Sana Sunu Soyleyım Türkleri AVRUPADA Almanyada YaktıLar RESMEN .!

Türklerı Sevmıyorlar NedenKi ? Hıc Dusundun Mu?

Ayrımcılıktır...

Sen oNLaRa gel kardes bak olaylar boyle boyle dedınde onlar mı gelmedı ? :)

Neyse

Bunca yıldan beri beraber yaşamışız Kürtlerle onlar bizim kardeşlerimizdir. Anadolu’ya ilk ve yerleşen Türklerdir yani şuanda dediğimiz Kürtlerdir. Kürt isminde doğu bölgesindeki karların çok olmasından dolayı Türk yerine karın k sını alarak Kürt denilmiş. Hz. Adem soyundan bütün dünyanın soyu gelirken Kürtlerin yada Türklerin soyu farklı bir insandan mı geliyor ki? Kürt olunca her zaman pkk yandaşımı olması gerekiyor? Kürtler doğar doğmaz pkk lı mı oluyor ki de, İnsanların o ırktan doğması kendi tercihlerimide? İnsanların ırkı , o insanın kaderidir.Tercih yapma şansı olsaydı onların hepsimi Kürt olmak isterdi.

Her Kürdü dışlamak o insanlara yapılan bir haksızlık ve egoistliktir.

İslam dinine inan insanlarsak, İslam dininde dışlama yoktur, Peygamber efendimiz (s.a.v) kimi dışlamıştır ırkından dolayı? Kuranı Kerimde ” sizi farklı kabilelerde yarattık ki kaynaşasınız diye” Biz eğer Türksek Kürtlerle beraber yaşamayı bilmeliyiz. Ayfata hocamızın dediği gibi said nursi bir kürttür, ve Atatürkle beraber meclisde konuşma yapmıştır.

Atatürk kürt ayrımcılığı yapmazken sana ne oluyor?

30, 35 yıldan beri yaklaşık sürekli şehitler ölüyor, ergenekonmuş yapan bunların hepsini Askeriyede çalışan saygı duydugumuz bizi korudugunu sandığımız bazı şahsiyetler tarafından ülkemizi kaosa sürükleyen o insanlar vatan evlatlarımızı öldürürken, bizi Kürtlerle kışkırtıyorlar. Bu vatan evlatlarımız arasında kürdü de lazıda var. Yakın zamanda bir kürt ailesinin 1 oğlu vatanı için şehit düşerken bir oğluda pkklı olarak ölüyor.
Bunlar yaşanırken Kürtler şehit olmaz dersen sen dağdaki pkk ‘dan bin kat daha kötü olursun..!

Ülkemizde tek filistene yardım edilmiyor, oradaki halkın ne kadar vahim durumda olduğunu görünce halkımız bunu kayıtsız kalıp tvden seyrettikleri ile hayatına devam edemezdi. Pakistan depremindede tusinamide de onlarca yardım yapıldı. Ülkemizin devlet kurumu tarafından başka ülkelere yardım ediliyor, diğer Türk devletlerine , Osmanlı devletinin sahip olmuş olduğu topraklara halka yardım ediliyor. Yiyecek içecek, köprüler, yollar yapılıyor. Bunlardan haberin yokken ortaya çıkıpta yardım yapılmıyor demenin bi alemi yok!
Bu kadar at gözlükleriyle etrafa bakarsan, önündeki taşı göremeyip düşersin

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri