K.rt Kardeşlerimiz...

Alp_Tigin

Kayıtlı Üye
Çoğu arkadaşın k.rtlere kardeşim demesi üzerine böyle bir konu açma gereksinimi duydum.Şimdi k.rtlerin dinsel olarak bize benzerliği yüzünden kardeşimiz mi sayılıyor ?Peki k.rt kardeşlerimiz(!) Osmanlı yıkılırken niye bizi sattılar,sen 600 sene bir devletin içinde yüzsüzce,sığıntı olarak yasamıssın,kaç yüzyıl ekmeğini yemişsin,barınmışsın nedense Osmanlı kötüye gidince kardeşliği falan unuttular.PKK ile "iç içe" yasayan k.rt kardeşlerimiz(!) niye engel olmaya çalısmıyorlar.Mermiden mi korkuyorlar?onlar 3 cm. mermiden korkuyor diye bizim mehmetçiklerimiz mi ölecek ki PKK'nın k.rt örgütü odluğunu biliyoruz.Bütün giderleri onlar karsılamasa da çoğunluk onlardan olusmakta.

Bir soruyla devam edelim...Hangi k.rt anası "Bir oğlum daha olsa onu da askere gönderirim" diyebilmiş ?.Hangi k.rt babası oğlunun tabutuna baka baka "Vatan sağolsun" demiş ?Hangi k.rdün içinde "Kürdistan" ideolojisi yatmamakta ?

Peki bunları da geçtik(ki geçilmemesi gereken şeyler).Özbeöz TÜRK'lerin bayramı olan ve Ergenekon'dan çıkışımızı simgeleyen bayramı nasıl elimizden aldılar ?.Geçen gün anne anneme"Novruz'un kutlu olsun" dedim ve "Çek oğlum biz k.rt müyüz de kutluyoruz" gibi bir cevap aldım.Naısl k.rtlerin içine yerleşmiş bu bayram ?

Peki madem Müslüman kardeşliğinden girdik,şöyle devam edelim.O kadar işgal altında olan Türkî CUmhuriyet varken neden Filistin'e apar topar bir yardım telaşına girdik.Ben kötü bir şey demiyorum,ayrdıma muhtaç olana yardım etmek Türklüğe yakısan bir şeydir.Fakat madem Müslümanlık,Müslümanlık diyorsunuz o Türkî Cumhuriyetler Müslüman değil mi ?Onlara niye yardım edemiyoruz ?Arap kökenlilere karsı bir sempatiniz mi var ?

Bu kadar yeter.Aslında yazılacak ve iğnelenecek o kadar şey var ki buraya yazmakla bitmez.Fazla sıkılmanızı da istemedim.

Şimdi soruyorum k.rtler kardeşimiz mi değil mi?Kardeşimizse;nedne kardeşimiz ?.Buyrun bekliyorum...

NOT:Yazı alıntı veya çalıntı değil kendi eserimdir.Beğenmeseniz ve karşıt düşüncede olsanız bile lütfen saygılı davranın...

---> K.rt Kardeşlerimiz...

PKK Kürt terör örgütü mü o_O iyi araştırsana biraz

Ne her Kürt PKKlıdır ne de her PKKlı Kürttür bence önce bunu anlayınız
Sonra o Avrupa insanlarına, Amerika toplumuna nasıl yalakalık yaptıgınızı, İngilizce konuşan bir insana nasıl hayranlıkla baktığınızı ölçünüz. Asıl düşmanımızın:) kim olduğunun farkına varınız ( düşman ? var mı hala öyle şeyler? olmalı mı? )

PKKnın içinde Kürtü Türkü Avrupalısı her şeyi var, bu yüzden ne sen Kürt veya Alevi diye bir milletin insanından iğren, önyargılı davran ne de Türk toplumundan nefret eden biri sana o şekilde yaklaşsın

Böyle tahammülsüz sevimsiz insanlar olmayalım insanı İNSAN olarak ele alalım KÜRT TÜRK ERMENİ diye değil.

Şuan çevremdeki çoğu Kürt PKKdan çok daha nefret ediyolar çünkü PKK yüzünden Kürtler eziliyor halk tarafından. Tıpkı Almanların hitleri sevmediği gibi.

Benim tek söylemek istediğim bu tarz genellemeler yapmayın , kalp kırmaktan başka bir işe yaramaz çünkü, şuan okuldan olsun çevremden olsun Kürt arkadaşlarım var gayet düzgün gayet TÜRK insanlar, Türkiyeyi seven burdan başka bir yerde yaşamak istemeyen insanlar.

Osmanlıyı asıl yıkan İngilizlere almanlara niye hayranız şimdi? Asıl yenilgimiz sebep olan Amerikanın sanatçısı Türkiyeye gelince neden lütfedercesine konuşuyor TVlerde_? Çünkü kalmamalı artık millet, ırk yüzünden insanları kötülemek, olmamalı..

Filistinden daha kötü bir durumda olan ülke tanımıyorum şuan. Bu dinle alakalı değil insanlıkla alakalıdır. FİLİSTİNİN BULUNDUĞU DURUMUN VEHAMETİ ZATEN TARTIŞILMAZ!

PKK Kürt terör örgütü mü o_O iyi araştırsana biraz

Ne her Kürt PKKlıdır ne de her PKKlı Kürttür bence önce bunu anlayınız
Sonra o Avrupa insanlarına, Amerika toplumuna nasıl yalakalık yaptıgınızı, İngilizce konuşan bir insana nasıl hayranlıkla baktığınızı ölçünüz. Asıl düşmanımızın:) kim olduğunun farkına varınız ( düşman ? var mı hala öyle şeyler? olmalı mı? )

PKKnın içinde Kürtü Türkü Avrupalısı her şeyi var, bu yüzden ne sen Kürt veya Alevi diye bir milletin insanından iğren, önyargılı davran ne de Türk toplumundan nefret eden biri sana o şekilde yaklaşsın

Böyle tahammülsüz sevimsiz insanlar olmayalım insanı İNSAN olarak ele alalım KÜRT TÜRK ERMENİ diye değil.

Şuan çevremdeki çoğu Kürt PKKdan çok daha nefret ediyolar çünkü PKK yüzünden Kürtler eziliyor halk tarafından. Tıpkı Almanların hitleri sevmediği gibi.

Benim tek söylemek istediğim bu tarz genellemeler yapmayın , kalp kırmaktan başka bir işe yaramaz çünkü, şuan okuldan olsun çevremden olsun Kürt arkadaşlarım var gayet düzgün gayet TÜRK insanlar, Türkiyeyi seven burdan başka bir yerde yaşamak istemeyen insanlar.

Osmanlıyı asıl yıkan İngilizlere almanlara niye hayranız şimdi? Asıl yenilgimiz sebep olan Amerikanın sanatçısı Türkiyeye gelince neden lütfedercesine konuşuyor TVlerde_? Çünkü kalmamalı artık millet, ırk yüzünden insanları kötülemek, olmamalı..

Filistinden daha kötü bir durumda olan ülke tanımıyorum şuan. Bu dinle alakalı değil insanlıkla alakalıdır. FİLİSTİNİN BULUNDUĞU DURUMUN VEHAMETİ ZATEN TARTIŞILMAZ!

Tamam o zaman.Milli benlik nedir ki ?Milliyetçilik,kendi milletinin üstünlüğüne inanmak ne ki.Tarihteki kahramanlıkları öğrensek ne olacak ki ?

Gördüğüm kadarıyla hümanist,diğer bir yaklasımla sosyalist bir kişisiniz ve Atatürk'ü kendinize önder olarak seçmişsiniz(ki milliyetçiliğin temeli de Atatürk'tür.Her ne kadar Alparslan Türkeş adlı ülkücü denilse de).Atatürk'ün sözünü inceleyelim.

Kanını tasıyandan baskasına inanma!---->Atatürk.

o çevrende yasayanlara hâla k.rt diyebiliyorsun çünkü baska milletten olduğunu benimsettiler.Kimliklerinde T.C yazıyor,çocukları okulda zorla da olsa İstiklal Marşı'nı okuyor.Zorla da olsa orada TÜRK bayrağı dalgalanıyor.Peki nasıl oluyor da ben k.rdüm diye geçinebiliyorlar ?

Bizi atalarımızı örnek göstererek barbar diye yargılamadılar mı?Osmanlı padişahımız bir orduyla Avrupa'yı geçiyor ya baska hangid evlette böyle şanlılık var ?Ama bunu hazmedemiyorlar o yüzden Türklere yakınlasmıyorlar.E bırak da biraz biz yargılayalım ataları ve soydaslarının yaptıkları yüzünden bu k.rtleri.Ayrıca PKK k.rt terör örgütü değil mi ?.Ne kadar amerika destek çıksa da özü k.rt ve kürdistan ideolojisi içinde.Bu kadar yeter heralde ;)

Ben yapılan yardımı kötülemediğimi belirttim ilk basta.Filistin durumu olmadan önce tek bir yardım kampanyası düzenlendi mi.Veya o soydaslarımızı onların elinden,işgalin elinden kurtarmak için bir şey yaptık mı ?

o çevrende yasayanlara hâla k.rt diyebiliyorsun çünkü baska milletten olduğunu benimsettiler.Kimliklerinde T.C yazıyor,çocukları okulda zorla da olsa İstiklal Marşı'nı okuyor.Zorla da olsa orada TÜRK bayrağı dalgalanıyor.Peki nasıl oluyor da ben k.rdüm diye geçinebiliyorlar ?

Onlar bizlere ben Türk'üm dedikçe biz hayır sen Kürtsün diyorsak nasıl bu insanları bu konuda yargılayabiliriz? Bu kadar soyutlaştırırken onları Türklükten ve Türkiyeden , bu kadar önyargıyla yaklaşırken her Kürt kökenli birisine ne bekliyoruzki onlardan bu konuda? Her Kürte PKKlı gözüyle terörist gözüyle bakmıyormuyuz?

Bu sadece Kürtlük için geçerli değil şuan kafkas asıllı, arnavut asıllı, ermeni asıllı olup TC vatandaşı olan ve ben Arnavutum diyen bir insan pekala olabilir. Sonuçta o nerenin vatandaşı olduğunun farkındadır. Ama bir insanın kökeni neyse onu söylemek ister bunu kabul edelim.

Benim lise son sınıfta bir arkadaşım vardı çocuk KEMALİSTİM, MİLLİYETÇİYİM diye geçiniyordu ve bulgar göçmeniydi. Ve o kişi yabancı uyruklulara yapılan sınavdan daha kolay faydalanmak uğruna TC VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKTI. Demek insanları bazı ideolojileri sahiplenmeye toplum zorluyor. PKK dan bahsetmiyorum tabiki, bazı insanların KÜRT olduğunu gizlemesi buna bir örnek ne yazıkki. ÇÜNKÜ ONLARI DIŞLIYORUZ. ÇÜNKÜ HİÇ BİR MİLLETİ BU KADAR DIŞLAMADIK BİZ. Aynı şekilde Türk olup Türklüğü hissetmeyip, sözleriyle ne kadarda çok Atatürk'ü Türkiyeyi sevdiğini belli etmeye çalışanlar, kendini hırpalayanlarda var maalesef.

' PKK ile "iç içe" yasayan k.rt kardeşlerimiz(!) niye engel olmaya çalısmıyorlar. '

Onlar zaten yolunu seçmiş.Senin anlamak istemediğin yada anlayamadığın biz onları savunmuyoruz zaten.Bir grup adiyi çoğunlukla bir tutman yanlış.Dini müslüman olan Ben Türk'üm diyen bu sınırda yaşayan bir çok Kürt kardeşimiz vardır.Kürt'lerin içinde birçok namert var ama bunu Tüm Kürt'lere yıkmak ayıptır.Aynı şekilde bizim içimizde de vatanını satan vardır ama kimse Türk'ler vatanını tanımıyor diyemez çünkü tanıyan bir çok kişi.

Kaldıki kendi adıma bu konunun tartışılmasını bile hiç hoş bulmuyorum.Eimn ol en az senin kadar vatanına bağlı Kürt vardır.Olmayanları zaten savunmuyorum Allah'ından bulsun!

Kürt,Türk,Arap,Çerkez,Arnavut...
Hiç farketmez...Hepsi kardeşimdir..

Bir diğeri... Osmanlı yıkılırken kürtlerin yaptıklarını,,şimdi boşuna yargılama... Kötü zamanlar geçirdik o dönemler,muhakkak ama şimdi bunu bütün ırka aynı damgayı vurupta,karalama... Ak ve kara olan gayet belirgindir;)
Osmanlının kürtleri,ermenileri vs.ülkesinde barındırma sebebilerini düşündünmü hiç_?bunu biraz düşün bakalım...ne bulacaksın :)
gözlüklerini çıkart ve objektif bak olaylara biraz daha...
Aaa evet duyar gibiyim..Lawrence'den dolayı araplarıda sevmiyorsun biliyorum :)

Öncelikle,Osmanlı tarihini iyi bilmelisin... tarihinde birilerini karalayacaksan :)

Osmanlı İmparatorluğunun çöküş sebebi,ne kürtler,ne araplardır...

Koca imparator,,kendini kendi elleriyle çökertmiştir...
Başrolde oynayan İngiltere,Fransa,Almanya,Rusya gibi dış ülkeler önümüze kazanlarla içi zehir dolu yemekler sundu ..ve biz de yani Osmanlı'da o kazanların içinde ne olduğuna hiç bakmadan mideye götürdük... Zaman geçtikçe (zehir etkisini gösterdikçe) karın ağrıları başladı(gerileme).. Osmanlı'nın... Karınları ağrıları arttıkça(çöküşe doğru),,yine önüne zehir sunan Devletlerden İlaç talep etti...Velhasıl pufff..!! Çöküş..!!!

Sebep_?
--Osmanlı'dan ürken dış devletler,,farkettiler ki Osmanlı'nın bu kadar güçlü olmasının kaynağı İMAN.. önce ondan başlayalım dediler...
Başladılar ve devam ediyorlar... Ve korkarım bitirmek üzereler..
--Osmanlı zor durumdayken,,yine kendini zora sokan devletlere sığınmıştır...

Alp arkadaşım...Osmanlı İmparatorluğu benim en büyük manevi hazlarımdan biridir...tarafsızca bak ve düşün şimdi..

--Enver Paşa' yı bilirsin sanırım... Osmanlının çöküş döneminin,,Alman hayranlarından biri... Kimi Alman taraftarıydı,kimi İngiliz...
Çalıştılar bu taraftarlar...çareyi Almanlara sığınmakta bulan paşalar,komutanlar,devlet adamları vs..diğer devletlerden gelen yazışmaları gizli tuttular...eğer onlar için Alman taratarlığına aykırı birşeyse,ilgili yerlere ulaştırmıyorlardı..

bir diğeri.. Yine o işini bilir taraftarlar..Almanları Osmanlı ordusuna CEPHE KOMUTANI olarak bile sokmuşlardır..!!
Aynı orduda bulunan Mustafa Kemal Atatürk'te ya bu komutanın alınmasını yada kendisinin istifa edeceğini yazıp göndermiştir..

her neyse yani diyeceğim o ki.. o zaman şu verdiğim örneklere göre tüm Türk'leri hain mi saymalıyız_? e sen Türk'sün hadi...onu geçelim.. O zaman bu olaylardan dolayı kürtler bize hain mi demeli_?

e taht kavgaları için kardeş öldürmeyi bile HELAL sayan padişahlar olduğu için bize Türklere,KARDEŞ KATİLLERİ,MAL,MÜLK DÜŞKÜNÜ mü desinler o zaman_?

torunu hristiyanlık dinini seçti diye torununu öldüren padişah olduğu için bize,Türklere CANİ,,BENCİL,SAYGISIZ,KATİL mi desinler şimdi yani bize Türklere_?

Türk'lerin de olduğu gibi her milletin tarihinde birtakım tatsız olaylar meydana gelmiştir...Türk'ler ayrıcalıklı varlıklar olarak yaratılmadı..!!! Hiç bir insan ayrıcalıklı olarak yaratılmadı...
Hatalarımız yine bizimdir...Arkasındayız her zaman....Geçmişimizden utanmayız..Herşeye rağmen Anlı-şanllı ''TÜRK tarihimiz'' var....

Bizi bitiren Kürtler değil....Asıl bölücüğün çıkış noktası olupta kürt insanlarını kışkırtan FRANSA,AMERİKA,İSRAİL,gibi dış ülkelerdir...!!!!
Tavrınızı o ülkelere koyacağınıza,,boş bir amaç için boş yere tavır koyuyorsuunuz...Yanlış yerlere mübarek :)

Son düzenleme:

Çoğu arkadaşın k.rtlere kardeşim demesi üzerine böyle bir konu açma gereksinimi duydum.Şimdi k.rtlerin dinsel olarak bize benzerliği yüzünden kardeşimiz mi sayılıyor ?Peki k.rt kardeşlerimiz(!) Osmanlı yıkılırken niye bizi sattılar,sen 600 sene bir devletin içinde yüzsüzce,sığıntı olarak yasamıssın,kaç yüzyıl ekmeğini yemişsin,barınmışsın nedense Osmanlı kötüye gidince kardeşliği falan unuttular.PKK ile "iç içe" yasayan k.rt kardeşlerimiz(!) niye engel olmaya çalısmıyorlar.Mermiden mi korkuyorlar?onlar 3 cm. mermiden korkuyor diye bizim mehmetçiklerimiz mi ölecek ki PKK'nın k.rt örgütü odluğunu biliyoruz.Bütün giderleri onlar karsılamasa da çoğunluk onlardan olusmakta.
Bir soruyla devam edelim...Hangi k.rt anası "Bir oğlum daha olsa onu da askere gönderirim" diyebilmiş ?.Hangi k.rt babası oğlunun tabutuna baka baka "Vatan sağolsun" demiş ?Hangi k.rdün içinde "Kürdistan" ideolojisi yatmamakta ?

Peki bunları da geçtik(ki geçilmemesi gereken şeyler).Özbeöz TÜRK'lerin bayramı olan ve Ergenekon'dan çıkışımızı simgeleyen bayramı nasıl elimizden aldılar ?.Geçen gün anne anneme"Novruz'un kutlu olsun" dedim ve "Çek oğlum biz k.rt müyüz de kutluyoruz" gibi bir cevap aldım.Naısl k.rtlerin içine yerleşmiş bu bayram ?

Peki madem Müslüman kardeşliğinden girdik,şöyle devam edelim.O kadar işgal altında olan Türkî CUmhuriyet varken neden Filistin'e apar topar bir yardım telaşına girdik.Ben kötü bir şey demiyorum,ayrdıma muhtaç olana yardım etmek Türklüğe yakısan bir şeydir.Fakat madem Müslümanlık,Müslümanlık diyorsunuz o Türkî Cumhuriyetler Müslüman değil mi ?Onlara niye yardım edemiyoruz ?Arap kökenlilere karsı bir sempatiniz mi var ?

Bu kadar yeter.Aslında yazılacak ve iğnelenecek o kadar şey var ki buraya yazmakla bitmez.Fazla sıkılmanızı da istemedim.

Şimdi soruyorum k.rtler kardeşimiz mi değil mi?Kardeşimizse;nedne kardeşimiz ?.Buyrun bekliyorum...

NOT:Yazı alıntı veya çalıntı değil kendi eserimdir.Beğenmeseniz ve karşıt düşüncede olsanız bile lütfen saygılı davranın...

Bak Paşam Habıre Bu Konuları Tartısıp Duruyorsun :) Bak Snn dedıklerını tek tek acıklayım :)

Demıssın ya hanı mermıden mı korkuyorlar nıye karsı cıkmıyorlar dıye sana sorarım senın devletın mılletın boyle dusunurse boyle davranırsa boyle dıslarsa sence onlara kım sahip cıkar? Sen Onları Bagrına Bastında Onlarmı gelmedı onları ınsan yerıne saydında onlar mı kahpelık yaptı?
Bunu Düşün 1

2- Pkk Kürtlerden Olusuyo Demıssın Ergenekon Kımlerden Olusuyo? Türk DeğiL mi? Lıderlerı CoCUK KATILI [ adını soylemek ıstemem Cunku Peygamber ısmı o köpek bunu hakedmıyo:mad:]
Nerelı? Ermenıstan Cemıl Bayık Vs Vs nerelı? Adamlar Kürtlere Sahıp Cıkıo Sen Dıslıyorsun Kımı Secerler elbette onları :)

3- Ben Dagdakı Bır oglunun PkkLı oldugunu ve bır oglunun kahramanca Bu Vatan Ugruna sehıt oldugunu gordum dedıgı ne bılıyormusun? Ellerı Kırılsın Allah Belalarını Versın vs vs bUnu dıyenler dogudan senın dısladıgın Kürtlerden .!

4- Arap Ulkelerıne IsLamı yonden yardım edıyoruz Sorun ne ? Turkmenıstan'a ısraıl kafa tuttu bız mı karsı cıkmadık? Bız Sahıp Cıkmayanlara Ders Olsun DIye Sahıp Cıkıyoruz..

Neyse

Bir soruyla devam edelim...Hangi k.rt anası "Bir oğlum daha olsa onu da askere gönderirim" diyebilmiş ?.Hangi k.rt babası oğlunun tabutuna baka baka "Vatan sağolsun" demiş ?

Yapma Allah aşkına, duymadım deme bana şehit cenazelerindeki Kürtçe ağıtları. Şehitlerin içinde Kürtlerde vardı, bu vatanın evladı olan ama kökeni başka olan insanlarda vardı. Bu kadar görmezden gelmeyin olayları, bu kadar gitmeyin kimsenin üstüne. Bu her şeyden çok daha 'bölücü' bir davranış değil mi sence? Bir ülkeyi sen Türksün sen Kürtsün sen Ermenisin diye bölmek PKKnın yaptığıyla eş değer değil mi? O kadar birbirimizi yiyoruzki Avrupaya ve bölücü örgütlere dahi gerek yok. Öyle keskin çizgilerle ayırıyoruzki sevmediklerimizi bizden, toplumdan. Öyle çok tartışıyoruz, kavga ediyoruzki siyaset üstüne, millet üstüne, ideoloji üstüne. Sağcısı solcusu Kürtü Türkü diye öyle bir bölüyoruzki ülkemizi..

Bu konuya yorum yapmak istemiyorum çünkü saçma bir konuya deginilmiş tabi senin düşüncelerin saygı duyarım ben ne kadar anlatsamda sen anlamayacaksın kendi bildigini okuyacaksın en iyisi hiç birşey söylememek biraz büyü araştır ondan sonra böyle konular açıp tartış daha çok yolun var etrafında duydugun her sözede inanma bu dediklerimi zamanla kavrayacagını umuyorum ;)

Herkes duymak ve görmek istediklerini görür ve duyar:)

Son düzenleme:

Bu konuya yorum yapmak istemiyorum çünkü saçma bir konuya deginilmiş tabi senin düşüncelerin saygı duyarım ben ne kadar anlatsamda sen anlamayacaksın kendi bildigini okuyacaksın en iyisi hiç birşey söylememek biraz büyü araştır ondan sonra böyle konular açıp tartış daha çok yolun var etrafında duydugun her sözede inanma bu dediklerimi zamanla kavrayacagını umuyorum ;)

aynen canım ;)

Bir soruyla devam edelim...Hangi k.rt anası "Bir oğlum daha olsa onu da askere gönderirim" diyebilmiş ?.Hangi k.rt babası oğlunun tabutuna baka baka "Vatan sağolsun" demiş ?

Yapma Allah aşkına, duymadım deme bana şehit cenazelerindeki Kürtçe ağıtları. Şehitlerin içinde Kürtlerde vardı, bu vatanın evladı olan ama kökeni başka olan insanlarda vardı. Bu kadar görmezden gelmeyin olayları, bu kadar gitmeyin kimsenin üstüne. Bu her şeyden çok daha 'bölücü' bir davranış değil mi sence? Bir ülkeyi sen Türksün sen Kürtsün sen Ermenisin diye bölmek PKKnın yaptığıyla eş değer değil mi? O kadar birbirimizi yiyoruzki Avrupaya ve bölücü örgütlere dahi gerek yok. Öyle keskin çizgilerle ayırıyoruzki sevmediklerimizi bizden, toplumdan. Öyle çok tartışıyoruz, kavga ediyoruzki siyaset üstüne, millet üstüne, ideoloji üstüne. Sağcısı solcusu Kürtü Türkü diye öyle bir bölüyoruzki ülkemizi..

Diyorum Ya Pkknın ıstedıgıde bu Biz Kürt Olalım Bu Ülkeyı Bolelım Mısyon Bu Değil mi ?

Ermenilerin 4 T Planı Var :) Onların Misyonu Bu Ülkeyi Bölmek Degılmı?

Bak Ablan Dogruyu Soylemıs :) Bende Onu Soylemeye Calısıyorum Yıkıyorlar Kürtlerin Üstüne Yok Ole Yok Bole Bunun anlamı ne ?
Emınım Sen Suanda Kürtlere duydugun nefretı [ ki ben ole bıse sanmıom sagdan soldan duydukların sana bunu Soyledı Sende Onlardan Esınlenerek Yasıyorsun Pekı Sana Sunu Sorayım Ergenekon Ne Demek ? Kımlerden Olusuyor onları Bu Ulkeyı Bolmuyor mu :s? Bence Araştırmalısın :)

usddekınınde dedıgı gıbı daha yasın cok kucuk :) zamanla her seyı ogrenırsın burda bunu yapana kadar gir tarih kategorısıne oku o zmn daha dogru bılgılere ulasırsN tartısma ortamlarında ulasamazsın :)

iyi forumLaR

Bak kardeşim sen elbette kendi hislerinden ötürü bu yazıyı yazmışsında Kürtler kardeşimiz mi değil mi diye tabii ki istisnalar dışında kardeşlerimizdir.Şuda bilinsinki Pkk sadece kürt lerden oluşmuyor.Diğer etnik gruplardanda oluşmakta.Sen kürtleri Pkk yı Kürtlere mal etmek yerine git Pkkyı kim yaratmış onu sorgula.

KorsanMs Haklı Dıyorum Altını Cızecem artık XD PKK TERÖR ÖRGÜTÜ UYELERI DAĞ KADROSUYLA LIDERIYLE HEP ERMENIDIR ! ARADA KÜRTLERE OLANLAR OLUYOR!

ya her kürt pkkLıdır die bisi yokki bnm bircok tanıdqm kürt war birçok insandan dha insanLar ;)

Tamam arkadaşlar bu konu burada tartışılmaz bunu anladım.Çünkü karşıt görüş bir tek ben varım .Tarafsız olmuyor yorumlar.Ama eğer "Turan" fikri gerçekleşirse-ki bu yakındır- k.rtleri,lazları,çerkezleri içimizden atıcaz.O zaman bir daha tartısırız.Ayrıca milli özümüze,kültürümüze dönemedikçe sonumuz hayra alamet değil.Japonya kaç yıl kültürüne sahip çıktı ve su anda görüyorsunuz.Oradaki çocuklara Hiroşima'nın izleri gösterilir taaa anasınıfındayken.Ve çocukların nasıl bir milli bilinçle yetiştiğini,içlerini nasıl bir hırs bürüdüğünü anlamıssınızdır.Ama biz bunu yapamıyoruz.Ya Arap,ya k.rt özentisi oluyoruz.Herneyse konuyu kapatın da içimdeki umutlar da sizlerin yorumlarını görünce kirlenmesin.Esenlikler...

Ya arkadaşım Allah aşkına. Sen hiç Çanakkale şehitliğini gezdin mi orada ne kadar Kürt kardeşimiz yatıyor gördün mü. Osmanlının son zamanlarında Devleti satan kaç isme ulaştın araştırmalarında. Veya kaç ırkçı olmayan objektif araştırmacıdan okudun da bu yargıya ulaştın.
Ben Kürt değilim ama bu yaptığın çok yanlış. Birleştirici olun, bölücü değil. PKK nın ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Şunu inanarak söylüyorum ki PKK nın büyümesinin en büyük sebeplerinden biri bu yanlış, dışlayıcı ve ırkçı zihniyettir.
Said Nursiyi okudun mu. İdrisi Bitlisi den haberin var mı? Soysuz PKK yüzünden bir toplumu bu şekilde karalayamazsınız. Vatana yazık.

Paylaşım sahibi Bir kürdün yazısıyla oku kalıplaşmış sözlerden kurtulun artık...

Bak ben burada ve gecenlerde de yazdım

Kürdüm ve gelip Kürt Milliyetçiliği yapmam gerek yok da çünkü TÜRK BAYRAĞI ALTINDA yaşayan herkes Türktür.

Bunu tartışmaya gerek yok diye düşünüyorum ama ha bile gelip dürtüyorlar. Peki benim ülkücü ocaklarında bulunduğumu biliyor musun?

Demek ki genelleme yapmak saçma. Dağda insanlar diyorsun bu insanların içinde Senin Övündüğün bayrağımızın insanları da var..Türk, Kürt,alman, ingiliz vb..

Dağdaki insanların sadece kürtlerden oluştuğunu kim söylüyebilir veya kanıtlıyabilir ??

İnanın bu sadece ülkede sorun yaratmak isteyen bir kaç geri kalmış zihniyete sahip insanların laflarından öte değildir..

Tarafsız olmuyor ne demek? Anlamadım tarafsız olmak zorunda değiliz -sen tarafsız olduğunu mu düşünüyorsun? Turan fikri,,, çerkezi Kürtü atmak,,, hahahahahahahahahahahahaha Yahu sen yaşını doğru mu yazmışsın bilmiyorum ama güzel bir doldurmuşlar seni :) yazık. üzülüyorum ülkemde böyle sığ insanların yetiştiğini ve yetiştirildiğini gördükçe, Allah aşkına önce adam akıllı tarih öğrenin. Bir kitabın ilk sayfalarını okuyup elinizde o kitapla tartışacak şeylerim var diye koşmayın böyle. Asıldığınız her neyse onu iyice bir kavrayın. Sonra sorgulayıp tartışın yoksa böyle gülünç yazılar çıkar ortaya. Sen şuan PKKnın bir üyesinden farksız değlsin gözümde. Şuan milleti bölmeye çalışan bunu alenen belirten, kukla durumundaki birisin sen .
Böyle fikirleri hangi ideolojiyi benimsemiş insan olursa olsun kabullenmez, aklamaz seni. Çünkü bu insanlıkla ve biraz mantıkla alakalıdır. Mantıklı olabilmeli insan, mantık önemli, sevgi de öyle hahaha

Hitleri bilirmisin? düşüncelerini, insanların şuan neden ondan nefret ettiğini? Alman ırkını o kadar yüksek tuttuki diğer insanlardan, hepsini yoketmek istedi onların.iktidar olduğu sürede TAM 35 MİLYON İNSANI KATLETTİ. Sadece Yahudi değil aşağı gördüğü tüm ırktan insanları öldürdü. Kendisi yarattığı alevin içinde öldü. Şuan dünya onu lanetle anıyor çünkü mantıklı ve biraz olsun aklı başında bir insan bu tarz çıkışların saçmalığın dik alası olduğunu bilir. Bu resmen SAVAŞA EVET demek gibidir. Barışçıl olun, hümanist olun, hatta önce insan olun :11:

Son düzenleme:
bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri