hz.muhammed gelse.....

DiReNiS

Bayan Üye
peygamber efendimiz bir kaç günlüğüne sizi ziyarete gelse onu nasıl karşılardınız_? onun yanında nelere dikkat ederdiniz...:67:

kendimi çok şanslı ve mutlu hissederdim..kainatın efendisi benim ziyaretime gelecek...o anı hiçbirşeye değişmezdim...

evdeki dergileri cd leri ona gösterirmiydiniz..
ya da kıyafetlerinizi çekinmeden görmesine izin verirmiydiniz_?
onun yanında anne babanıza daha mı farklı davranırdınız_?
ve ya ''bu benim arkadaşım''diyerek emoculuk ve diğer akımlara kapılmış olan insanlarla rahatça tanıştırabilirmiydiniz_?
yoksa 40 yılda bir elinize aldığınız kuranı kerimi her akşam mı okumaya başlarsınız.._?
ve ya ezan vakitlerini bilmezken,can kulağıyla ezan ne zaman okunacak diye mi beklerdiniz_?
namaz kılmayı bilmediğinizi ona hissettirmemek için gizli saklı hemen öğrenmeye mi çalışırdınız..
onun yanında da arkadaşlarınızla her türlü muhabbeti ve her türlü şakalaşmaları yapabilirmiydiniz_?

ONA HÜRMETTE KUSUR ETMEYECEĞİNİZDEN HİÇ ŞÜPHEM YOK..!!
FAKAT,HZ.MUHAMMED VARLIK OLARAK HAYATIMIZDA OLSA HEPİMİZİN BAZI ŞEYLERİ GİZLEYECEĞİ VE O YANIMIZDAYKEN ÇOK DAHA FARKLI DAVRANACAĞIMIZ BİR GERÇEK...
o halde;
Allahın resulu efendimiz hayatımızda olsaydı madem bu kadar utanacak ve sıkılacaktık hayatımızdan....;
peki ya,günahlarımızın,yaşayışlarımızın tek tek en ince ayrıntısına kadar gösterilip hesap sorulacağı o günde, ALLAH'tan ve resulunden yine aynı şekilde utanmayacakmıyız_?
bu devirde böyle bir ülkede islamiyeti gerçek anlamda yaşayabilmek gerçekten çok zor..(yaşatmadıkları için)
iç dünyanıza sorun lütfen...''hz.muhammed yanı başımızdaymış gibi yaşamaya çalışsak nasıl olurdu yaşantımız _?''

ve ya ''bu benim arkadaşım''diyerek emoculuk ve diğer akımlara kapılmış olan insanlarla rahatça tanıştırabilirmiydiniz_?
yoksa 40 yılda bir elinize aldığınız kuranı kerimi her akşam mı okumaya başlarsınız.._?
ve ya ezan vakitlerini bilmezken,can kulağıyla ezan ne zaman okunacak diye mi beklerdiniz_?
namaz kılmayı bilmediğinizi ona hissettirmemek için gizli saklı hemen öğrenmeye mi çalışırdınız..
onun yanında da arkadaşlarınızla her türlü muhabbeti ve her türlü şakalaşmaları yapabilirmiydiniz_?

FAKAT,HZ.MUHAMMED VARLIK OLARAK HAYATIMIZDA OLSA HEPİMİZİN BAZI ŞEYLERİ GİZLEYECEĞİ VE O YANIMIZDAYKEN ÇOK DAHA FARKLI DAVRANACAĞIMIZ BİR GERÇEK...
o halde;
Allahın resulu efendimiz hayatımızda olsaydı madem bu kadar utanacak ve sıkılacaktık hayatımızdan....;
peki ya,günahlarımızın,yaşayışlarımızın tek tek en ince ayrıntısına kadar gösterilip hesap sorulacağı o günde, ALLAH'tan ve resulunden yine aynı şekilde utanmayacakmıyız_?
bu devirde böyle bir ülkede islamiyeti gerçek anlamda yaşayabilmek gerçekten çok zor..(yaşatmadıkları için)
iç dünyanıza sorun lütfen...''hz.muhammed yanı başımızdaymış gibi yaşamaya çalışsak nasıl olurdu yaşantımız _?''

yaşatmadıkları için mii?? bu ne demek oluyo ki??

o halde;

ßen neysem öle davarnırdım sadece peygamberimisin yanında iyi olmak bize bişi kazandırmas :)

yaşatmadıkları için mii?? bu ne demek oluyo ki??

1,başınörtülü olduğu için eğitim alamıyorsun
2,eğitimlede kalmıyor,bi kaç özel sektör dışında bi yerde çalışamıyorsun
3,sakallı ve başörtülülere öcü gibi bakıyorlar..
4,nişantaşı sokaklarında adım attığınız yerde incil dağıtan masonları görürsünüz,hiçbir olumsuzluk geçmez akıllarından,ama kuran dağıtan insana köpek gibi bakarlar..
5,dinin direği namaz değilmidir_? namaz kılana yobaz,gerici tabirlerini yapıştırırlar..(sorsanız onlarda müslümandır)
6,
7,
8,
9,
10

uzaaaaar da uzaar

gerekSiz mesajları sıldım

yakında uye kalmıcak banlamaktan .

bıraz saygı duyun ozellıkle dın konusunda hassas olun !!

konu acılmıs saygı duyun yorum yapın bılgınız yoksa susun sacmalamayın .

guzel bır soru sorulmus.

kısısel fıkırlerınızı sunabılırsınız.
sacma konu gıbı yorumlar olmasın

yorum yapmıstım ama sılınmıs demkkı begenılmedi söyle yazıyım böyle bır sorunun sorulması hemde müslüman bırısınden anlam veremıyorum danımarkanın peygamberımıze (s.a.v)ettıgı hakaretlerle es degerdir ....

vesselam

yorum yapmıstım ama sılınmıs demkkı begenılmedi söyle yazıyım böyle bır sorunun sorulması hemde müslüman bırısınden anlam veremıyorum danımarkanın peygamberımıze (s.a.v)ettıgı hakaretlerle es degerdir ....

vesselam

sevgili By_laz kardeşim...
ben bu soruyu müslümanlığımdan şüphe duyulsun diye açmadım...ki sizin benim müslümanlığımdan şüphe duymanız beni hiç ilgilendirmez...önemli olan beni rabbimin nasıl değerlendirdiğidir...gerisi boştur...

sen benim amacımı anlayamamışsın kardeşim...demek ki islami direnişle pek bi alakan yok...
benim amacım şimdiki yaşantımızla,hz.muhammed aramızda olduğundaki yaşantımızı karşılaştırmak...dersler çıkarmak..ve ona göre yönlendirmeler yapmaktır...
islamiyeti ve Allahın resulunu yeren(haşa) bir kelimem var mı _?

1. sizin müslümanlıgınızdan şüphe edıyorum gibi cümle kullanmadım
2.islami direnişle alakan yok demissin ona sen değilde mevlam karar versin
3.ben sadece gereksiz olduğunu düşündüğümden bunları yazmıştım çünkü:ülkemize maalesef bu konuya hakaret ıcebırelecek mesajlar yazabılecek insanlar maalesef vardır dalgaya alıyorlar...

1. sizin müslümanlıgınızdan şüphe edıyorum gibi cümle kullanmadım
2.islami direnişle alakan yok demissin ona sen değilde mevlam karar versin
3.ben sadece gereksiz olduğunu düşündüğümden bunları yazmıştım çünkü:ülkemize maalesef bu konuya hakaret ıcebırelecek mesajlar yazabılecek insanlar maalesef vardır dalgaya alıyorlar...

hakaret içerebilecek kelimeleri yazdıklarında emin ol,burda barınamazlar ;)
amacımı anladıysan,sorun yok...tartışmayı kişisel problemlere çevirmeyelim ;)

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri