hz. isa tanrımı hristiyanlar hz. isaya tanrı diyolar tanrımı o gerçekten

---> hz. isa tanrımı hristiyanlar hz. isaya tanrı diyolar tanrımı o gerçekten

HZ. İSA tanrı değildi ! Hz. İsa a.s. hiristiyan degildi çünkü hristiyanlık diye bir din yoktur.Hz İsa a.s. Tevratı şerifi dogrulayıcı ve o dönemde bir hidayet kaynagı olan İncili şerifi teblig edici Son peygamber Efendimiz Hz. Muhammed i müjdelejen hanif dine baglı bir müslümandı.Ona tabi olanlara nasiriler denir.Kendisi Nasiri degildir.Hz. İsa a.s. 31 yaşına kadar nebi,31 yaşından itibaren rasül bir peygamberdi.Şu anki hristiyan inanci ismide dahil olmak üzere tamamen şeytana ait bir inanç ve şeytanın aldatmaları olmuştur.Bir İnsan nasıl Yaratanın oglu olabilir. Hz İsa a.s. ın babası yokmuş.Hz Adem a.s babası yoktur bunla beraber anneside yoktur.O zaman şu sonuç çıkmazmı Haşa Hz. Adem a.s. da Yaratanın ogludur bizde Yaratanın torunları.İnsanlar bu kadamı kör.Kopyalama sistemiyle dünyaya gelen koyun dolininde babası yokdur.Teknoloji bir canlıyı tıbbın yardımıyla kendi hücrelerinden babasız dünyaya getiriyorda,Alemlerin yaratan Her şeyin sahibi Allah C.C. Hz. İsa a.s. Babasız dünyaya getirmiş çokmu.Şunu Anlayınki Her kez Allah C.C. ün kuludur.Kimsenin yaratanla bir akrabalıgı olamaz.O bundan uzaktır ve çok yücedir.Yaratan bir eşi ve benzeri olmayan Azametin,Kudretin ve kibriyanın sahibi Süphan dır.Kim ona denk bir yaratan oldugunu yada onun bir çocugu oldugunu iddaa ederse Kafir olarak ölür ve ebedi olmak üzere cehennemi boylar.Allah bu yazıyı okuyupda Allahı şirk koşan kimseleri İnşaAllah hidayete erdirir.

hristiyanlar niye tanrı diyolarki ona ama bazı sitelerde okudum hz. isa hristiyanmış diye yazıyodu

hristiyanlık sonradan insanların uydurduğu bi din..HAK DİN İSLAMDIR ..bize en son gönderilen Peygamber yıllar boyunca insanlığa bunu anlatmaya calıstı..hz.İsa elbette bizimde peygamberimizdir ama Allahın Resulu herzaman HZ.MUHAMMEDDİR..
İSLAMüzerine kitaplar okumanı tavsiye ederim ;)

Yapma çürük vişne...

Hristiyanlık'da Allahın gönderdiği dinlerden bir tanesidir...

Nasıl 4 büyük kitabı (incil,tevrat,zebur,kuranı kerim) inkar edilemezse, büyük dinlerde inkar edilemez..

Lakin değişmiş dindir.. O ayrı..
En son hak din İslamdır..O daha da ayrı..
Velakin hristiyanlık diye bir din yok demeyiniz.

arkadaşlar ben hristiyanlıkla ilgili mustafa hocamıza oda dediki o din değiştirilmiş bi din dedi

bencede benim evimde incil var ama ben hristiyan diyilim ve türküm müslümanım evimde incil olduğu sürece bana ve aileme günah yazılıyormu evimde kuranı kerimde var

tam bı bılgım yok ama sen ne oldugunu bıldıgın surece ewde bulunabılır bence.. benımde merak ettıgım yerlerı var incilin ve okuyorum

İncil hak kitaptı zamanında..

Lakin değiştirilmiş bir kitaptır...

Okumakta ve evde bulundurmakta sakınca yok...
Önemli olan inancınızın kuranı kerime olması ve hayatınızı kuranı kerime göre yönlendirmenizdir..

ben incili biraz okudum ama çok karmakarışık hiç bişi anlaşılmıyor

Kuranı kerimi oku o zaman sen güzelim...

İncili büyüyünce okursun (;

niye hz.isayı tanrı olarak kabul edenler var o zaman ne oluyor onlara

Hatice ; birazdan serzenişlere başlarsın demedi deme hahaha

ne gülüyorsun bişimi var bişi sorduk

Bitiriyosun sen beni ya :D Bütün günün yorgunluğu senin sayende kayboluyor. Her siteye lazımsın sen :D

:11:

Güzelim..Canım...Tatlım...

Hristiyanlık dini Hz.isa'yı tanrı olarak kabul etmez..Tanrının oğlu olarak kabul eder...

Ama bizim inancımızda Allahın doğurganlık sıfatı yoktur...

O hz isaya tanrı olarak inananlar,yanlış inananlardır...Sen onlara bakma..

zaten bütün sitelerdede herkez bana gülüyor nerem komikse

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri