Hz.Ali Atatürk olarak döndü

---> hz.ali atatürk olarak döndü

rezillik ya başka birşey değil okuldayken oda arkım aleviydi oda böyle şeylere inanaırdı oda barış manço geri geldi der durudu bi tane koymak isterdim ağzının ortasına inandığına hala anlam veremiyorum

alevi arkadaşın neye inanırdı reenkarnasyonamı yoksa ATATURK'UN HZ.ALİ olarak geldiğinemi ilk önce buna bi acıklık getir istersen..

HİÇBİR ALEVİ BUNA İNANMAZ
ATATURK'TE HZ.ALİ'DE dünyada eşi benzeri bulunmayan özel insanlardır
bn hiçbir alevi arkadaşlarımdan yada ailemden bu tür bi düşünce duymadım ;)

insanlar arasında ikilik olsun da nolursa olsun,,başka ne amaçla uyduruyolar böyle şeyleri:s,,ayrıca ben hiç bi alevi tanıdıımdan böyle bi şey duymadım daha neler,,

Böyle diyenleri asmak lazım kim bunlar ki milleti soyutluyolar.

Alevilileride niye karıştırırlar hiç anlamam iyice dinden uzaklaştırıyorlar bazı sapkınlar. Çok arkadaşım var alevi çok ta tanıdıklarım var dedelerim yaşında ki adamlar İslamiyeti birçok Müslümandan iyi yaşıyorlarşimdiki alevi gençleri iyice dinden uzaklaştırdılar.

alevi arkadaşın neye inanırdı reenkarnasyonamı yoksa ATATURK'UN HZ.ALİ olarak geldiğinemi ilk önce buna bi acıklık getir istersen..

HİÇBİR ALEVİ BUNA İNANMAZ
ATATURK'TE HZ.ALİ'DE dünyada eşi benzeri bulunmayan özel insanlardır
bn hiçbir alevi arkadaşlarımdan yada ailemden bu tür bi düşünce duymadım ;)

Nokta.

çok saçma alevileri kötülemek ve islamdan uzaklaştırmak için yapılan saçmalıklar. Fazla söze gerek yok herşey açık zaten ...

Hz. Ali Atatürk olarak döndü

İnanılmaz bir iddia... Hazreti Ali , ölümünden sonra yeniden dünyaya geldi. Bu kez ismi Mustafa Kemal Atatürk'dü...

İnanılmaz iddia: Hz. Ali Atatürk olarak döndü

Bu şaşırtıcı iddiayı dile getiren kişi Alevi Bektaşi Fedarasyonu Genel Başkanı Ali Balkız... Bütün Alevilerin inandığı bir olayı Taraf'dan Neşe Düzel'e verdiği röportajda anlatıyor.

Balkız'ın aktardığına göre, Hazreti Ali, ölümünden sonra Atatürk olarak yeniden dünyaya geldi.

Balkız'ın anlattıkları şöyle;

"Aleviler Mustafa Kemal Atatürk'ü büyük kurtarıcı olarak görürler. Alevilik inancında reankarnasyon vardır. İnsan ölmez, başka bir canlının bedeninde yeniden dünyaya gelir.

Aleviler, 'Hazreti Ali, Mustafa Kemal Atatürk olarak zuhur etti, geldi' diye inanırlar. 'Bizi ancak böyle biri zulümden kurtarabilir' derler. Aleviler Atatürk'ü mitleştirmişlerdir.

tövbe ya rabbim yaa :D:D:D
arkadasım ben bir alevi olarak yukarıda yazılana katien inanmıyorum atatürk tabikide büyük bir insandır ama ona hz ali diyen aleviler varsa buda oynana büyük bir oyundur insanların kafasını karıstırıp ortada bir tartısma yaratmaktır bunu söleyen alevi olamaz bizim inancımız bellidir dinimiz islam allah muahmmed ya ali.

Böyle diyenleri asmak lazım kim bunlar ki milleti soyutluyolar.

Alevilileride niye karıştırırlar hiç anlamam iyice dinden uzaklaştırıyorlar bazı sapkınlar. Çok arkadaşım var alevi çok ta tanıdıklarım var dedelerim yaşında ki adamlar İslamiyeti birçok Müslümandan iyi yaşıyorlarşimdiki alevi gençleri iyice dinden uzaklaştırdılar.

arkadasım alevi gençlerini dinden uzaklastırma diye bir olay olamaz bu sölenenler sadece bir oyundur bende bir alevi genci olarak ne ailkemden böyle bir söz nede cevremden böyle bir söz işitmedim alevilik din değil mezheptir aleviliğin ne olduğunu bilmeyip yorumlar yapan kulaktan dolma bilgilere sahip olup yalan yanlıs konusan arkadaslarımız önce aleviliğ bir arastırıp konusursa daha mantıklı sonuçlar ortaya çıkacaktır.

bunu söleyen adamda tam bir zekarya beyaz ikisi bir araya gelip yorumlar yapsınlar onlar bu konulardan iyi anlıyor ve insanların kafasını karıstırmakta ustalar muhteşem ikili olacaklardır.

arkadasım alevi gençlerini dinden uzaklastırma diye bir olay olamaz bu sölenenler sadece bir oyundur bende bir alevi genci olarak ne ailkemden böyle bir söz nede cevremden böyle bir söz işitmedim alevilik din değil mezheptir aleviliğin ne olduğunu bilmeyip yorumlar yapan kulaktan dolma bilgilere sahip olup yalan yanlıs konusan arkadaslarımız önce aleviliğ bir arastırıp konusursa daha mantıklı sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Aleviliğin ne olduğunu çok iyi biliyorum şükür...Yukarıdaki söylemiş olduğum sözlerlede aynı fikirdeyim alevi arkadaşlarıma yapılan haksızlıklara birebir şahit oldum ...Bu sana yapılmamış olabilir onu bilmem...

Aleviliğin ne olduğunu çok iyi biliyorum şükür...Yukarıdaki söylemiş olduğum sözlerlede aynı fikirdeyim alevi arkadaşlarıma yapılan haksızlıklara birebir şahit oldum ...Bu sana yapılmamış olabilir onu bilmem...

sevgili arkadasım türkiyede birileri yükselsin diye herzaman alttaki kesime haksızlık yapılır buda insanları ayırıp birbirine düsürmekle baslar bu yüz yıllardır olan bir durum en son yapılandan kısaca bahsediyim dün 2 temmuzdu ve 1993 de 37 insan diri diri yakıldı sizce bu bir insanın yapabileceği birşeymi bence bu olay insanlık dışı bir olaydır ve be sundan eminim ki orda ateşe veren o kalabalık alevilere kışkırtıldığı için yapmısıdır bunu pilanlayanlar amaclarına ulasmıs ve insanları ikiye ayırmıslardır bunun gibi birçok benzer olaylar bulunmakta niyetleri ap açık ortadadır sadece insanları bölerek kendi çiftliklerinde isdeikleri gibi at kosdurmaktır.
Bırakın diri diri insan yakmayı Hayvan bile yakılmaz.
saygılarımla..

bu haber 1 eylül 2008 de taraf gazetesi yazari nese düzel'e verdiği bir röportajdan alınma. ne yazik ki adam tam bir paranoyak tam bir bunak tam bir akil özürlüsü. inançlarindan dahi haberi olmayan biri. söylediklerinin alevilikle uzaktan yakından ilgisi yok. salt kendi ucuk ipe sapa gelmez inancını dile getirmiş.

Haberin alındığı yer bayağı ilginçmiş. Haberleri takip edebilen birileri, taraf gazetesinin ne kadar taraf(lı) ve de ortalık karıştırmaktan başka bir işe yaramadıklarını bilir. Taraf gazetesini kaale alabilen kişiler hala kaldı mı yahu?:)

Yorumların hepsini okudum, bu kadar yorumda bir kaçtanesi hariç, hangileri aleviliği araştırıp okumuşta burda ahkam kesebilmiş, hiç bir fikirleri olmadıkları halde, sadece karalamak için. Sırıtarak ya da daha Türkçe'yi bile düzgün yazamadıkları halde, yorum yapabilmişler?

Haberdeki iddia yalandır hemde kuyruklusundan. Aleviler neymiş yahu, yiyip yiyip bitiremediler bir türlü.

İlginç doğrusu..

Son düzenleme:

komikler yha... yane böyle düşünenler için diye bilceğim tek şey "Allah'ım sen onlara yardım et ve doğru yolu göster"

Haberin alındığı yer bayağı ilginçmiş. Haberleri takip edebilen birileri, taraf gazetesinin ne kadar taraf(lı) ve de ortalık karıştırmaktan başka bir işe yaramadıklarını bilir. Taraf gazetesini kaale alabilen kişiler hala kaldı mı yahu?:)

Yorumların hepsini okudum, bu kadar yorumda bir kaçtanesi hariç, hangileri aleviliği araştırıp okumuşta burda ahkam kesebilmiş, hiç bir fikirleri olmadıkları halde, sadece karalamak için. Sırıtarak ya da daha Türkçe'yi bile düzgün yazamadıkları halde, yorum yapabilmişler?

Haberdeki iddia yalandır hemde kuyruklusundan. Aleviler neymiş yahu, yiyip yiyip bitiremediler bir türlü.

İlginç doğrusu..

Taraf Gazetesi sadece röportajı yapmış, iddiayı ortaya atan kişi Ali Balkız, Alevi federasyonu başkanı yani.

Yok yere Taraf'a laf çakıyorsun.

Ayrıca taraf biz tarafsızız demiyor ki, düşünmek taraf olmaktır diyor. Taraf olmak da suç değildir ayrıca, önemli olan ne tarafta yer aldığındır.

Taraf Gazetesi sadece röportajı yapmış, iddiayı ortaya atan kişi Ali Balkız, Alevi federasyonu başkanı yani.

Yok yere Taraf'a laf çakıyorsun.

Ayrıca taraf biz tarafsızız demiyor ki, düşünmek taraf olmaktır diyor. Taraf olmak da suç değildir ayrıca, önemli olan ne tarafta yer aldığındır.

Nereden eminsiniz peki, böyle birşey dediğine? Ali Balkız takip ettiğim insanlardandır. Bir çok programa katıldı, ben böyle birşey dediğine hiç şahit olmadım?

Nedense nerde yalan yanlış bir şey var, taraf ortaya atıyor, Neden acaba..

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri