Gaylik yada lezbiyenlik tercih midir?

nones

Bayan Üye
Gaylik yada lezbiyenlik tercih midir?
Bunun bir tercih olabileceginimi düşünüyorsunuz
Yoksa belli psikolojik veya hormanel bir rahatsızlık mı?
Sizce hangisi

---> Gaylik yada lezbiyenlik tercih midir?

Belli psikolojik veya hormanel bir rahatsızlık' tan dolayı.

Mecburi olarak tercih yapma durumudur tabiki kuzum.

Kimse ben kız olarak çok mutsuzum, du bi erkek olim diye bu işe girişmez tabiki.

Zor bi durum Allah yaşayanlara yardım etsin.

psikolojik veya hormanel bir rahatsızlık olduğunu duşunmekteyim bende.

ama bu knou vardı sanki kuzum.

Cinsel kimlik mi? Cinsel tercih mi?
Bildiğiniz gibi insanlar cinsel organına göre ikiye ayrılır. Kadınlar ve erkekler. Buna cinsiyet diyoruz..

Peki seçim nedir?
Türk dil kurumunda "Seçim" in eş anlamları oy, rey, seçme anlamları taşır.
Tercih ise, farklı seçenekler arasında yaptığı sıralamadır.
Eşcinsellik seçim yada tercih değil duyguların gelişimidir..
Kimse duygularını seçemez, tercih edemez, akıl iradesiyle yönetemez.

Şöyle düşünelim: Önünüze 5 adet hediye paketi koysalar ve birini seçin deseler, Onlar arasında seçim yapabilirsiniz. "ben kırmızı paketi alayım", yada "mavi paketi alayım" diyebilirsiniz.
Fakat önünüze 5 adet duygu (aşk, mutluluk, hüzün, sevinç, üzüntü) koysalar onlar arasından seçim yapamazsınız. hiçkimse "ben aşkı alıyorum", "ben üzüntüyü alıyorum" diye seçim yapamaz.

Cinsel kimlik, insanın kendi elinde olmayan faktörler neticesinde gelişir. hiçkimse bunu kendisi tercih etmez.
insanların önüne kimse bir seçenek sunmaz. Bu durum kendi irademizde olmayan duygularımız neticesinde ortaya çıkar ve gelişir.

Bu bağlamda duyguları Karşı cinse yönelik gelişen insanlara heteroseksüel denir. Bu onun cinsel kimliğidir.
Duyguları hemcinsine yönelik gelişen insanlara ise homoseksüel (eşcinsel) denir. Bu da eşcinsellerin cinsel kimliğidir.

Heteroseksüellik yada homoseksüellik cinsiyet yada cinsel seçim değil , cinsel kimliktir.

Sex objelerini seçmek, evet bir seçimdir. Buna fantazi diyebiliriz. Bir diğer deyimle "cinsel seçim" de diyebiliriz.. iki eşcinsel erkek, bir kadını seçip 3 kişilik bir fantazi yaşamak isteyebilir. Burada kadın tamamen bir sex objesidir. Burada cinsel seçim yapmışlardır, ama cinsel kimlikleri değişmemiştir..

Cinsel kimlik kontrol edemediğimiz duygular ile ortaya çıkar, cinsel seçim (tercih) ise sex aracı olarak gördüğümüz ve kontrol edebildiğimiz durumlardır.

Saygılarımla..
Burak Can
.

ya psikolojiktir yada hormonel... kişiye göre değişir...ama çalışmalara göre özellikle gay lerde küçüklükten gelen erkek bi akrabadan görülen cinsel taciz var...

Bence bisexuellik tercihle ilgili bir durumdur ama hastalık olduğu konusunda tam emin değilim tabii ki bnm de hoşuma gitmiyor bu tarz ilişkiler ama bize göre onlar hasta onlra göre biz....

Böyle insanlari anlamakda herzaman zorlanmisimdir anlamakda belki istemiyorum ...... Bu devirde Yurdisinda böyle kisiler dogaL olarak nitelendiriliyorlar hatta beraber evlenebiliyorlar biLe . Herkesin kendi hayati ve kendi secimi diyorum ama bu Tercih degiL Hastalikdir diyorum ?!?

Tercih değil sapıklıktır. Lut Kavminin helakına neden olan namusuzluktur. Ben bu sapıklığa ve bu sapıklığı benimseyenlere saygı da duymam.

bence tercihtir. bülent ersoy hastalık yada pskolojmnmı kadın oldu. bence tercih.

Sapıklık diyerek milleti aşağılayanlar yarın bir gün yakınlarının, çocuklarının bu durumda olmayacağının garantisini verebilirler mi? Bu kesinlikle tercih meselesi değil yaratılış meselesidir. Her insan eşit şekilde temiz günahsız doğar. Hormonal olaydan kaynaklıdır. Zor bir durum Allah hepsinin yardımcısı olsun

Sapıklık diyerek milleti aşağılayanlar yarın bir gün yakınlarının, çocuklarının bu durumda olmayacağının garantisini verebilirler mi? Bu kesinlikle tercih meselesi değil yaratılış meselesidir. Her insan eşit şekilde temiz günahsız doğar. Hormonal olaydan kaynaklıdır. Zor bir durum Allah hepsinin yardımcısı olsun

yaratlış mı? Allah onlara ben sizi erkek veya kadın yaratcam siz gay yada lezbiyenmi olun dedi.

kmse anormal olmak istemzdi heralde böle bi terch olamaz
hastalık bu..

Cok open minded oldugum icin open minded bir yorum yapacagim.. Bazilariniz demis hastalik bazilarinis secis vs..aslinda hic biri..gecenlerde sinifda ( psychology of education) konusurken gay yada lesbian cocuklarada degindik. olay sudur: onlar dogmadan gay ve lesbiandir... en azindan burdaki profosserlar bunu diyor. ki ustlerinde some sord of calisma tatbikat artik adini sen koy yapilmistir

bizim dinimize gelince; gunahtir haramdir.. biliyorum

sahsen benim boyle insanlarla sorunum yok..herkesin kendi karari secisi..

vesselam.

Cok open minded oldugum icin open minded bir yorum yapacagim.. Bazilariniz demis hastalik bazilarinis secis vs..aslinda hic biri..gecenlerde sinifda ( psychology of education) konusurken gay yada lesbian cocuklarada degindik. olay sudur: onlar dogmadan gay ve lesbiandir... en azindan burdaki profosserlar bunu diyor. ki ustlerinde some sord of calisma tatbikat artik adini sen koy yapilmistir

bizim dinimize gelince; gunahtir haramdir.. biliyorum

sahsen benim boyle insanlarla sorunum yok..herkesin kendi karari secisi..

vesselam.

iyi demiş,güzel demiş.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri