Dövme hakkında düşünceleriniz?

GiveMeaSigN

Mustafa Kemal Atatürk
Bayan Üye
Dövmeli birini severmisiniz?
Dövme hakkında düşünceleriniz?
Sizce dövme güzelliğin bir parçası mı yoksa vücudu çirkinleştiren bi saçmalık mı?
Sizin için ne ifade ediyor?
Dövme kızları ve erkekleri daha mı çekici yapıyor ?

Arkadaşlar buyurun tartışmaya :eda:

---> Dövme hakkında düşünceleriniz?

Muhafazakâr bir ailem olmasaydı çoktan yaptirmistim, ilk fırsatta yaptiracagim. Dövme kesinlikle apayrı bir hava cekicilik katıyor insana. Misal silaya ve boynundaki dovmesine kurban olurum :love3:

Muhafazakâr bir ailem olmasaydı çoktan yaptirmistim, ilk fırsatta yaptiracagim. Dövme kesinlikle apayrı bir hava cekicilik katıyor insana. Misal silaya ve boynundaki dovmesine kurban olurum :love3:

Until The Grave, Kalıcı dövmelerde artık basitce lazerle siline biliniyorr, yaptırıp kullandıkdan sonra sıkılırsan sildirebilirsin...

Bende çok seviyorum dövmeyi ama abartılı olmamak şartıylaa, çok gzl görünüyorr yaa vucudda, ,benimde yaptırmak istediğim bir kaç şekill var karar veremedimm henüzz...

@%%1; Kalıcı dövmelerde artık basitce lazerle siline biliniyorr, yaptırıp kullandıkdan sonra sıkılırsan sildirebilirsin...

Bende çok seviyorum dövmeyi ama abartılı olmamak şartıylaa, çok gzl görünüyorr yaa vucudda, ,benimde yaptırmak istediğim bir kaç şekill var karar veremedimm henüzz...
Ben o şekilde yaptırıp sildirmek istemiyorum bikaç tane yaptırıp ömür boyu taşımak daha güzel olur da ailemle yaşarken zor tabi :)
Bana abartisi da güzel geliyor ya mesela gökhan ozoguz bayagi abartmis ama görüntü güzel :)
Paylasirsan görmek isterim o şekilleri :)

2 tane büyük var 1-2 aya kalmaz sırtıma yaptıracağım. Ayrıca seviyorum dövmeli insanları

Süper birsey.. ama cok pahali...

Ben o şekilde yaptırıp sildirmek istemiyorum bikaç tane yaptırıp ömür boyu taşımak daha güzel olur da ailemle yaşarken zor tabi :)
Bana abartisi da güzel geliyor ya mesela gökhan ozoguz bayagi abartmis ama görüntü güzel :)
Paylasirsan görmek isterim o şekilleri :)

Sıkılmazsan gzll,ben abartıyı sevmiyorum tüm vücuda yapılanları sevmiyorum..
tlfnumdan pcme aktardığımda resimleri,eklerim buraya cnm

2 tane büyük var 1-2 aya kalmaz sırtıma yaptıracağım. Ayrıca seviyorum dövmeli insanları

Süperr,Yaptıracağın şekil bellimi.varsa elinde resmi eklersen bakarız bizde Makarov:)

Süper birsey.. ama cok pahali...

Evet ama değer yaa, herşeye para var dövme içinde ayırılır cnm:)

Sıkılmazsan gzll,ben abartıyı sevmiyorum tüm vücuda yapılanları sevmiyorum..
tlfnumdan pcme aktardığımda resimleri,eklerim buraya cnm

Süperr,Yaptıracağın şekil bellimi.varsa elinde resmi eklersen bakarız bizde Makarov:)

Evet ama değer yaa, herşeye para var dövme içinde ayırılır cnm:)

Öyle :))

Dirsek den bilegime birine annemin digerine babamin isimlerini cizdirmek istiyorum

Küçük küçük olanlar çok sevimli duruyorlar.
Ama bazıları çok itici şeyler yaptırabiliyor. Yabancılar genelde tüm vücutlarını kaplıyor o dövmeler. Kıyafetlerle falan tezat oluyor o oradan kötü görünüyor.
Ama yakışana yakışıyor. Çok hoş da duruyor. Yaptırmak isterim ama öyle aşırı şeyler değil.
Atatürk imzasını yaptırmayı çok istiyorum mesela. :R

Dövme yaptıranın gusül abdesti muhabbeti vardı bi aralar.. Allahtan kapandı o muhabbet din büyükleri tarafından.. Sigara içmek gibi mekruh birşey artık dövme..

Vücudumda dirseğimden yukarı kollarımda 4 adet dövme bulunuyor , param olduğu zaman dirseğime yonca yaprağı ve sol sağ omzuma anne ve babamın portresi gelicek.. son olarakta göğsüme yaptırıp tamamlıcam.. gömlek giydiğinde hiç bir dövme gözükmeyecek tarzda ayarlıyorum hepsini..

Kız arkadaşımdada olabilir dövme, ayrı bir güzellik katıyor insanı iyi hissettiriyor bu dövme..

Bende yaptırmayı düşünüyorum köprück kemiğime.
Kesinlikle çok çekici duruyo seviyorum dövmeleri

Küçük küçük olanlar çok sevimli duruyorlar.
Ama bazıları çok itici şeyler yaptırabiliyor. Yabancılar genelde tüm vücutlarını kaplıyor o dövmeler. Kıyafetlerle falan tezat oluyor o oradan kötü görünüyor.
Ama yakışana yakışıyor. Çok hoş da duruyor. Yaptırmak isterim ama öyle aşırı şeyler değil.
Atatürk imzasını yaptırmayı çok istiyorum mesela. :R

Gerçekten bazı dövmeler gzl olmuyor, yapan kişide çok önemli tabiki,
Bencede çok yakışıyorrr :)

Dövme yaptıranın gusül abdesti muhabbeti vardı bi aralar.. Allahtan kapandı o muhabbet din büyükleri tarafından.. Sigara içmek gibi mekruh birşey artık dövme..

Vücudumda dirseğimden yukarı kollarımda 4 adet dövme bulunuyor , param olduğu zaman dirseğime yonca yaprağı ve sol sağ omzuma anne ve babamın portresi gelicek.. son olarakta göğsüme yaptırıp tamamlıcam.. gömlek giydiğinde hiç bir dövme gözükmeyecek tarzda ayarlıyorum hepsini..

Kız arkadaşımdada olabilir dövme, ayrı bir güzellik katıyor insanı iyi hissettiriyor bu dövme..

Aynen yaa millet o yüzden yaptırmak istese bile yaptırmıyordu , şimdi unutuldu, her yaşta insan yaptırıyor... Asılda Diyaneti arayıp sormak lazımm.. Günahsa kullanıp bir ara sildirmek lazımm.. sildirmeden ölürsekde Büyük Rabbim Affetsin o affedicidir.:)
Ediz bayağı olacak dövmen,

Bir sorum olacak hiç pişman oldunmu keşke bunu yaptırmasaydımm dediğin..

Bende yaptırmayı düşünüyorum köprück kemiğime.
Kesinlikle çok çekici duruyo seviyorum dövmeleri
Bencede yaptır cnm:)

Aynen yaa millet o yüzden yaptırmak istese bile yaptırmıyordu , şimdi unutuldu, her yaşta insan yaptırıyor... Asılda Diyaneti arayıp sormak lazımm.. Günahsa kullanıp bir ara sildirmek lazımm.. sildirmeden ölürsekde Büyük Rabbim Affetsin o affedicidir.:)
Ediz bayağı olacak dövmen,

Bir sorum olacak hiç pişman oldunmu keşke bunu yaptırmasaydımm dediğin..

Evet bayağı olacak ama bu hastalık gibi birşey yani yaptırınca yaptırmak istiyorsun .. benim içimi rahatlatan nokta tişört giydiğim zamanlar kolumdakiler görünecek, gömlek giydiğim zaman ise hiç birinin görünmeyecek olması :)
zaten ejderha , gül yaptıranları anlamıyorum vücudumda şekil, tribal dövme yok olanların hepsinin bende bir yeri var mesela :)
En son yaptırdığım dövme 6 ay önce idi bu terör olaylarının arttığı zamanlar.. Ay Yıldız şeklinde , ay kısmında TÜRKİYE Cumhuriyeti yıldız kısmında ise Atatürk yazıyor sadece safımız belli olsun hesabına yaptırdım..

Pişman olduğum dövme yok ama şuanki aklım olsa yaptırmazdım dediğim ilk dövmem var, genellikle herkes ilk dövmesinden şikayetçi olur zaten :)
Eski bi kız arkadaşımla kral tacı yaptırdık kollarımızın arkasına fakat ben aynısı olmasın diye uğurlu rakamım '3' ün üzerine kral tacı yaptırdım.
Şuanda sorsan onu yaptırmam ama pişmanda değilim mesela..

Sen ne yaptırmak istiyorsun?

DİPNOT ; Dediğin gibi dinimiz hoşgörü dinidir affı kabul eder ben alkolde kullanırım mesela ama ben kendi içimi biliyorumki çoğu insandan daha hidayetliyimdir.. ;)
Kimseyi zorlamayacaksın katı kural diye birşey yok Allahım affedicidir.

kucuk seyler hos gorunebılır
dısardan bı gozle baktıgımda tum vucuda yaptıranlar ıcın bana leke gıbı gozukuyor.. zaten tenımız ayrı bı guzellık onu bozmanın sacma oldugunu dusunuyorum
he tabı mecburıyetten yaptıranlar ıcın bıse dıyemem ( faca ızını kapamak bır yara vs onu kapatmak ıcın yaptıranlar ıcın dıyorum)
zevk meselesı tabı :D kendımde tercıh etmıyorum ama yaptıranlara da saygı duyarım :)

Dövme sağlığa zararlıdır. Fakat insan vücuduna yakıştığı inkar edilemez bir gerçek. Abartılmayacak şekilde, küçük boyutlu, hayatımızda önemli bir günü veya varlığı temsil eden dövmelerin yapılmasında bir sakınca görmüyorum.

Dinen haram oldugu icin kalicisini asla yaptirmam.Bilegimde zarif bi gecici dövme olsun isterdim.Kadinlarda bilek ve ensedeki dövmeler cok hosuma gidiyor.Erkekte abartisiz dövme cok hos geliyor..Yakisiyor kimisine.

Ben cok seviyorum ama kalici oldugu icin iyice düsünmek lazim

Anisi oldugu zaman kesin yaptirilabilir

Evet bayağı olacak ama bu hastalık gibi birşey yani yaptırınca yaptırmak istiyorsun .. benim içimi rahatlatan nokta tişört giydiğim zamanlar kolumdakiler görünecek, gömlek giydiğim zaman ise hiç birinin görünmeyecek olması :)
zaten ejderha , gül yaptıranları anlamıyorum vücudumda şekil, tribal dövme yok olanların hepsinin bende bir yeri var mesela :)
En son yaptırdığım dövme 6 ay önce idi bu terör olaylarının arttığı zamanlar.. Ay Yıldız şeklinde , ay kısmında TÜRKİYE Cumhuriyeti yıldız kısmında ise Atatürk yazıyor sadece safımız belli olsun hesabına yaptırdım..

Pişman olduğum dövme yok ama şuanki aklım olsa yaptırmazdım dediğim ilk dövmem var, genellikle herkes ilk dövmesinden şikayetçi olur zaten :)
Eski bi kız arkadaşımla kral tacı yaptırdık kollarımızın arkasına fakat ben aynısı olmasın diye uğurlu rakamım '3' ün üzerine kral tacı yaptırdım.
Şuanda sorsan onu yaptırmam ama pişmanda değilim mesela..

Sen ne yaptırmak istiyorsun?

DİPNOT ; Dediğin gibi dinimiz hoşgörü dinidir affı kabul eder ben alkolde kullanırım mesela ama ben kendi içimi biliyorumki çoğu insandan daha hidayetliyimdir.. ;)
Kimseyi zorlamayacaksın katı kural diye birşey yok Allahım affedicidir.

[MENTION=10791]-Ediz1912-[/MENTION] Bende karar veremiyorum yaptırıp pişman olmak istemediğimden çok araştırdımm o kadar çok model varki insan karar veremiyorr.. Tamam bu diyorumm sonra yokk yok bu gzl değil diyorum,Bir karar versem hemen yaptıracam:Ü, Tek karar verdiğim,Sırtıma yaptıracağım, kesin yaptıracam ama kalemin ucunda kendi ismimin baş harfi olacak

zrnO5Y.jpg

Bel bölgemede aşağıda eklediğimi istiyorum ama çok emin değilim onda..

vnZAXz.png

Ayak bileğimede bunu istiyorum

jVBrWL.jpg

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri