DiReNiS

---> DiReNiS

ilk konu benden olsun :)
hatice olsun istemiş...

memnun oldum bende emre :)

araştırmışlar...hocaya hacıya gitmişler... 40 mezardan 40 ölü toprağı ile yıkamışlar beni...yürümeye başlamışım
hurafe işte bazen soruyorum kendime..ondan dolayımı bu kadar dengesizim ne

gerçekten mi ?
eğer gerçktense güleyim yoksa gülmicemde :p

ilkokulda bitli olduğm için...ortaokuldada cüce olduğum için

haticeeeeeee:D:D

lise zamanım pek bi uçarı geçmişti...nevşehirde koca bir evde 13 yaşında yapayalnız kalıverdim... özgürlüğün ve yaşımın vermiş olduğu bazı şeylerden dolayı,,aşırılık,uçarılık boygösterdi...

kücükken yaşamak hayatı..
başımda bi yol gösteren olmadığı için, kendimce doğru olan yollara girdim..
giyimimle yargılandım... alkolik oldum...vurdumduymaz oldum...
inançlardan ve değerlerden haberim yoktu...öğreten yoktu ki...!!!

bak bunu bilmiyordum hatice.. bi ara sigara yüzünden laf atmıstım sana istemeden...ne olur kusura bakma cnm :)

okul bitti istanbula geldim...
işe başladım hemen... dengesizlik işte...17 yaşında okul biter bitmez ne başlıosun işe ...zorun ne kızım .... nerden bilirdim bu kadar zor olacağını..

hatice sana helal olsun..daha kücük yasta zorluklara karsı çıkabilmeyi öğrendin,karsıda çıkmıssındır,daha fazla geçmeden çalısmak..hayata atılmak..bir kız..daha yaş 17 :)..

sonra sonra,,kendiliğimden bişileri farketmeye başladım...dünyaya geliş amacımı...hayatın bir zevk-ü sefadan ibaret olmadığını...yaşamın bir imtihan olduğunu... benim asıl sahibimi farketmeye başladım... ... ve hayatım değişti bir anda....
hayata bakış açım,,düşüncelerim,,giyimim ve tavırlarım değişti.....

olması gereken buydu cnm..

değişmiş hayat felsefemle mutlu mesut yaşıyorum :D[/quote]
ne güzeL:)

şaka şaka mesleğime aşığım ...insanlara yardımcı olabilmek mükemmel bir duygu....[/quote]
aferin sana kız..

yaş 21... fakat,yaşıtlarıma baktığımda bilinçsiz bir gençlik görüyorum... ya beynim çok çalışıo,,düşünmemesi gerekn fazla şeler düşünüo,,yada gençler uçtu.......[/quote]
bu lafı bana söylemiştin sanırım canın sağolsn:)

her ne kadar sorunlarım,dertlerim olsada hiçbir zaman isyan bayrakları çekmedim...
en güzeLi..

(p)ushtan ve israilden oldum olası nefret ederim...
trafikte beklemekten,
bir bayanı zorla tesettüre sokan erkeklerden,
tesettürlü olupta her haltı işleyip davranışlarına dikkat etmeyenlerden..
metalciyim,emoym,rapçiyim bilmem neyim diye caka atıp,,olduğu şey hakkında aslında hiçbişi bilmeyen özenti tiplerden,
pısırıklardan ve düşüncesini etkili savunamayanlardan,
haksızlığa karşı sessiz kalanlardan
bide dr.pınardan hiç hoşlanmam[ /quote]

aynennn :)

siyasal bir görüşüm yoktur maalesef... hepsi aynı b.k çok afedersiniz...!! adam gibi adam göremiorum piyasada...

hırslıyımdır... bişeyi çabucak olsun istemem de... hırs derken,,yavaş yavaşta çıksam merdivenleri...başarıya ulaşmak için elimden geleni yaparım....

genelde uyumluyumdr...ama aslında içimde asi bi kız vardır...duygularımı çok iyi kontrol edebilirim... her duygumu bastırabilirim...
kolay siinirlenmem aslında.... ama konu din,vatan ve namus olduğunda bir canavara dönüşebilirim...

kendimle ve hayatla dalga geçmeye bayılırım..!! tavsiye derim herkese.. kaprislerden ve isyanlardan uzak olunuo ;)

bir problemle karşılaştığımda çokta düşünerek hareket etmem..dikkatsizimdir... o an ruh halim nasılsa, o an ne yapmak istiyorsam,ona karar verir ve ona yönelik girişimlerde bulunurum.. ama bunu pek tavsiye etmem :D çözüm yolu çoğu zaman uzayabiliyor :D ve başarısızlıkla sonuçlanabilio :D

planlı programlı yaşamak hiç bana göre değil.... ani olayları severim... tam yatmaya hazırlanırken,,bi dolaşayım geleyim ya da odamı değiştireyim gibi..... ruh halim heran değişebilir...zaten kişisel gelişim yazarlarıda der ki insanların duyguları her 3 sn.de bir değişir :D tam ben işte :D
bir bakarsınız hıçkıra hıçkıra ağlarım 5 dakka sonra kahkahalarla gülebilirmde gerçekten istersem... velhasıl...sözün kısası,ruhumda ve hayatımda bir dengesizlik söz konusu....

takım tutmam...gereksiz ve boş görürüm..daha önemli şeyler için vakit ayırabilirim :)

kıpır kıpır müzikler pek dinlemem nadirdir...
slow dinlerim daha çok..
ilahi ve ezgilere bayılırım...
ömer karaoğlu,grup genç,mustafa cihat,ender tekin,eşref ziya,mehmet emin ay ve dursun ali erzincanlı hayranıyım :)
rapçi değilim aslında...ama rap babında sadece ve sadece sagopa dinlerim..!

gücellemesi sora...:D

zaman ayırıp okdunuz için tşk.ler :)
sizleri seviyorum:)

dalga geçme huyun olmasa keşke..
keşke..

gece saat 4,40 olmasına rahmen .. tüm hepsini düşünerek okudum..
seni tanımak güzeldi cnm..hemde çok.

---> DiReNiS

Teşekkürler emre...

Kendimle dalga geçmeyi severim..Daha iyi eleştirebiiliyorum kendimi bu sayade...
Ani kararlar verme huyum olduğundan,o anda doğru olduğunu sandığım şey,2 gün sonra yanlış gelebiliyor.. Komik oluyorum yani..Ve felaket dalga geçiyorum kendimle...

Hayatla dalga geçmeye de bayılırım...
Yeri geldiğinde melankolikte olurum,lakin göze göz dişe diş hesabı...
Hmm..Öyle mi hayat_? Eğer öyleyse,al benden de böyle diyebilmek gerekiyor bazen...

İnan bana ruhun buna ihtiyacı oluyor.

Lakin başkalarıyla dalga geçme huyum yoktur...
O başka bir duruma girer...
Kişiliksiz değilim yahu..:)

---> DiReNiS

Sıkı sıkı tutunmuyorum bu hayata...
Düşecekmiş gibi gevşekde bırakmıyorum...
An geliyor,tokat gibi yapıştırıyor yüzüme sıkıntıları...
Tutup yakasını silkeliyorum...
An geliyor,çiçek bahçeleri seriyor ayaklarımın dibine...
Şükranlarımı sunuyorum...Hem hayata..Hem gönderene..
Ne kadar acı... O kadar olgunluk...
Ne kadar direnmek, o kadar güç...

---> DiReNiS

İnsan bombaların yağdığı bir şehre doğru neden yola çıkar ?
Neden tel örgülere,sınır devriyelerine aldırmadan, sınır kapılarına dayanır bir başka ülkenin ?

Neden bazı insanlar mesafeleri,zorlukları dert etmeden uzanır dünyanın en uzak ülkelerine..

Neden ölüm ve tehdit kokan denizlere rotasını çevirir,demir alır sakin limanlardan ?
Ardında sevdikleri...

Bu bir yol hikayesidir aslında..
Yol açanların..
Yola çıkanların..
Ve yol gözleyenlerin hikayesi..

Kim olursa olsun,nerede olursa olsun;
Mağdurlar,mazlumlar..
Ve muhtaçlar için...
İnsanlık adına...İyilik adına...
Sefer eyleyenlerin hikayesi...

36 ülkeden pek çok din ve milletten yüzlerce insanın katıldığı bir umudun hikayesi...

Her gün acımasız bir ambargo altında inleyen,
Evleri yerle bir edilmiş,
Çocukların mama ve ilaç bulamadığı,
4 yıldır bir açık hava hapishanesine
Ve toplama kampına dönüştürülmüş
En temel ihtiyaçlarından bile mahrum bırakılmış
Gazzenin hikayesi....

Dünyanın politik hesaplarla seyirci kaldığı bir zulme,
İnsanlık vicdanının sivil isyanı...

İnsanlık değerlerinden korkanlar,
Ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar,
Biliyoruz ki;
Gidilmeyi bekleyen daha nice yollar,
Açılacak nice denizler,
Erişilecek uzak ufuklar var...

Zulmün,kötülüğün,adaletsizliğin,
Çaresizliğin yolu kesilinceye kadar
İHH olarak bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz..
Gönüllü ve destekçilerimizle birlikte...

Yolumuzu aydınlatan şehitlerimizi unutmadan...
Yoldan çıkmadan,
hayatın aslında bir yolculuk olduğunu unutmadan...

''İyilik her kapıyı açar'' dusturuyla,
Her zaman her yerde iyilik diyerek..
Bu yolda ilerleyeceğiz..
İyilik yolunda...

Ne mutlu bu yola ve yoldakilere...

(Alıntı)

---> DiReNiS

Yaşlı gözlerimde hüzün bulutu..
Yüreğimde boş bir avuntu..
Dudaklarımda yalnızlığın senfonisi..
Kulaklarımda dalgaların melodisi..
İçimde sessiz çığlıklar..
Dilimde lal olmuş haykırışlar..
Ruhumda şizofrenik bir acı..
Ağzımda tiksintinin tadı..
Nefesimde bir sızı..
Her şeye rağmen;
O'NA HAMDIMIN müthiş hazzı...

---> DiReNiS

1.Yaradanı hangi kelimelerle tanımladığımız,kendimizi nasıl gördüğümüze ayna tutar.Şayet Tanrı dendi mi, öncelikle korkulacak,utanılacak bir varlık geliyorsa aklına,demekki sende korku ve utanç içindesin çoğunlukla...Yok eğer Tanrı dendimi evvela aşk,merhamet,sevgi anlıyorsan,sende de bu vasıflardan bolca mevcut demektir.

---> DiReNiS

2.Hak yolunda ilerlemek yürek işidir,akıl işi değil..Kılavuzun daima yüreğin olsun,omzun üstündeki kafan değil.Nefsini bilenlerden ol,silenlerden değil.

Son düzenleme:
---> DiReNiS

Karanlık bir boşluğa yuvarlanıyormuş gibidir yalnızlık...Ama sonu gelmeyen bir türlü....Nefes aldığın sürece de gelmeyecek...İyisi mi şikayetleneceğine tadını çıkar..Debelenip havayı yumruklayacağına sırt üstü uzan keyfini çıkar..
Hem yanında birileri olacak da ne olacak ? Sana senden başka dost mu var ?
Sana senden başka yalnızlık mı var ?
Yalnızlık güç demektir hem...
Hayatın yaşattığı acılara bir başına meydan okuyorsan düştüğünde kolundan tutup kaldıran olmadan bir başına ayağa kalkabiliyorsan dizlerin kanadığında kendin sarabiliyorsan yaralarını güç sende...

Ama mutluluk hayallerde...

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri