dininiz için ülkenizi verirmisiniz

zor bi soru oldu biliyorum ama beni yanlış tanımanızı istemem

yani ateist oldumu düşünmenizi istemem çünkü din hakkında hiç bir bilgim yok

yani müslümanlık hakkında bilgim yok benim.

din dersi pek görmedim ben

lisede başladık

o yüzden yorum yapamicam ben

ıyıde böyle soruları sorarak ögrenemezsinki bence hekimoğlu ismail

mustafa islamoglu

artı bide sızıntı dergisini okursan aklındaki bir cok soruya cevap bulabilirsin

Böyle Bi Soru Sacma oLmus.

Türkiye oLmasa Dinini Türkiyede Yaşadigin Gibi Yaşayamazsın.

Dinin oLmasa iCinde Vatan Sevgisi oLmaz ;)

Bence Her ikiside bizim Degişilmezimis.

ikisindende asla vazgecmm ama bir secim yapmamı isterseniz yüzde yüz ülkem ağır basar ülkem için canım feda

zor bi soru oldu biliyorum ama beni yanlış tanımanızı istemem

yani ateist oldumu düşünmenizi istemem çünkü din hakkında hiç bir bilgim yok

yani müslümanlık hakkında bilgim yok benim.

din dersi pek görmedim ben

lisede başladık

o yüzden yorum yapamicam ben

sevili arkadaşım öncelikle samimiyietinden dolayı seni tebrik ederim...

burda bi konuyu bilmedigini soleyen bi kişiye raslamak biraz zor...:)

din ve devlet meselesine gelince...

sevgili arkadaşım deyil sadece islamda... üç semavi dindede vatan kavramını kutsallastıran ve vatan ugrunda ölmeyi en buyuk şeref sayan ayetler veve ögretiler bulmamız mumkun...benım nacizane fikrim.. burdan şunu anlaya biliriz...

vatana anlam katan vatanbilincini bizlere yerleştiren aslında din dugyumuz yani maneviytımızdır...

islamda vatan... allahın dinini insanların özgurce yasadıkları...ailelerini (namuslarını) kutsal degerlerini kulturlerini korudukları her karısı kutsal ve gene ugrunda ölmenin bir musluman için en buyuk şeref olan sehadet mertebesi ile ödullendirilmiş en buyuk deyerdir..

istiklalmasırşımızı biraz dikkatlı incelersen dini ve vatanı nasıl birbirine harmanladıgını görmek hiçte zor deyil...

şu ezanlarki sahadetlerin dinintemeli
ebedi yurdumun ustunde benim inlemeli

GARBIN AFAKINI SARMIŞŞA ÇELİK ZIRHLI BİR DUVAR..
BENIM İMAN DOLU GÖGSUM GİBİ SERHADDİM VAR... gibi bir onlarca mısrada din ve vatan kavramlarını harmanlaması tesadufdeyil bilnçlidir.. din, vatan namus kavramlarını iç içe işlemişir M A ERSOY...

belki dahada uzatılabilir konu fakat kafam buara çok dolu kardeşim... umarım buralardan yola çıkarak ve sende arastırarak konuyu dahada açabilirsin.... umarın bu duşunce ve fikir okyanusu hayatımızda, dogruyu bulmanda gemine bir nefeslik ruzgar olabilimişimdir... allaha emanet ol..;)

Son düzenleme:
---> dininiz için ülkenizi verirmisiniz

Ben zaten dini yaşayan hisseden bi insan değilim..İçimde olmadıktan sonrada kimseye bunun tersini söyleyemem Allah'a olan inanç büyük bende ama 4 dinden hiçbirinin gereklerini ve kurallarını uygulamıyorm kurallarıda bilmiyorum doğrusu..Kendi doğrularımla yaşıyorum..Herkesin iyiliğini istiyorum samimiyim bunda ama Ülkem 1 Numaradır..

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri