Banlanan üyeler hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mr.monk

Kayıtlı Üye
Kimler banlandı?

cambaz
mysterious man
iktidar
tipik bela

bu üyelerin mesaj sayısına bakılırsa eğer forumun en aktif üyelerinden kendileri.
yani şu üyelerin forumda mod ve admin olan üyelerden bir farkı var mı? bence yok. hatta bir çoğu potansiyel yönetici adayı mı? evet öyle.

dün ediz'in bir mesajı vardı. diyordu ki "yöneticilerin birbirlerinde msnleri olabilir."

şimdi aslında düşününce demek istediği şey mantıklı, anlaşılabilir.
amaç ne? forumdaki üye trafiğini kaybetmemek.

şimdi bu amaç doğrultusunda düşünürsek eğer foruma sırf birilerinin msnini almak için kayıt olan üye ile forumda vakit geçirip birilerinin msnini alan arasında fark olmalıdır.

her ikisine de aynı ceza verilmesi, süresiz banlanması bence adil değil.

benim düşüncem burada msn alınması veya facebook alınması en çok forum oyunlarını etkiler, diğer forumlarda bir azalmadan ziyade artışa neden olur.
zira forum oyunları zaten üyelerin birdirlerini tanıdıkları bir yer, adam msn alırsa neden forumda oyun oynasın?

yani şimdi iki ucu b.klu değnek durum. yönetim de hepten haksız demiyorum, ama bu üyelere uygulanan ceza çok ağır. şimdi foruma girdiğim zaman gözüm bunları görmeye alışmış, forumla özdeşleştirmişim bu üyeleri. böyle banlı görünce forumda açıkçası bir eksiklik hissettim.

neyse lafı eveleyip gevelemeyeyim. ben bu üyeleri kaybetmektense geri kazanmaktan yanayım. bu defalık cezaları birkaç günle sınırlandırılabilir.

ayrıca bu foruma gelenlerin birbirlerinin msnlerini istemesinde en önemli pay mod ve adminlerindir.
forumda msn e gel tarzında diyaloglar kurdukları için yeni gelen üyeler de bize neden yasak diyerek farklı yollara giriyorlar. bu arkadaşların da uyarılması lazım.
en azından forumda msn e gel yazmasınlar değil mi ama?

bir de bu tipik bela ile deathalone flört ediyor anladığımız kadarıyla. deathalone tipik belanın msn ine nasıl sahip oldu? deathalone ayçayada msn e gel derken şahit oldum mesela, bu deathalone ayçayı neden msn e çağırdı?

evet ne diyorduk adalet. adalet nosyonundan bence uzaklaşılmamalı. bu konu biraz tartışılsın.

bence bu üyeleri kaybetmesin forum der ve gelecek yorumları beklemeye koyulurum.

---> Banlanan üyeler hakkında

Kimler banlandı?

cambaz
mysterious man
iktidar
tipik bela

bu üyelerin mesaj sayısına bakılırsa eğer forumun en aktif üyelerinden kendileri.
yani şu üyelerin forumda mod ve admin olan üyelerden bir farkı var mı? bence yok. hatta bir çoğu potansiyel yönetici adayı mı? evet öyle.

dün ediz'in bir mesajı vardı. diyordu ki "yöneticilerin birbirlerinde msnleri olabilir."

şimdi aslında düşününce demek istediği şey mantıklı, anlaşılabilir.
amaç ne? forumdaki üye trafiğini kaybetmemek.

şimdi bu amaç doğrultusunda düşünürsek eğer foruma sırf birilerinin msnini almak için kayıt olan üye ile forumda vakit geçirip birilerinin msnini alan arasında fark olmalıdır.

her ikisine de aynı ceza verilmesi, süresiz banlanması bence adil değil.

benim düşüncem burada msn alınması veya facebook alınması en çok forum oyunlarını etkiler, diğer forumlarda bir azalmadan ziyade artışa neden olur.
zira forum oyunları zaten üyelerin birdirlerini tanıdıkları bir yer, adam msn alırsa neden forumda oyun oynasın?

yani şimdi iki ucu b.klu değnek durum. yönetim de hepten haksız demiyorum, ama bu üyelere uygulanan ceza çok ağır. şimdi foruma girdiğim zaman gözüm bunları görmeye alışmış, forumla özdeşleştirmişim bu üyeleri. böyle banlı görünce forumda açıkçası bir eksiklik hissettim.

neyse lafı eveleyip gevelemeyeyim. ben bu üyeleri kaybetmektense geri kazanmaktan yanayım. bu defalık cezaları birkaç günle sınırlandırılabilir.

ayrıca bu foruma gelenlerin birbirlerinin msnlerini istemesinde en önemli pay mod ve adminlerindir.
forumda msn e gel tarzında diyaloglar kurdukları için yeni gelen üyeler de bize neden yasak diyerek farklı yollara giriyorlar. bu arkadaşların da uyarılması lazım.
en azından forumda msn e gel yazmasınlar değil mi ama?

bir de bu tipik bela ile deathalone flört ediyor anladığımız kadarıyla. deathalone tipik belanın msn ine nasıl sahip oldu? deathalone ayçayada msn e gel derken şahit oldum mesela, bu deathalone ayçayı neden msn e çağırdı?

evet ne diyorduk adalet. adalet nosyonundan bence uzaklaşılmamalı. bu konu biraz tartışılsın.

bence bu üyeleri kaybetmesin forum der ve gelecek yorumları beklemeye koyulurum.

Şimdi

Bende Senin Bu Konuyu Açmanı Bekliyordum 4 Gözle

Herneyse Konuya Geleyim..

Şimdi Mesajlarını Okudum Demissinki MSN Vermemeleri İçin Barikatlar Kurun , Veremesinler

Bizim Vermemeleri İçin Daha Ne Yapmamız Gerek Acaba?

1. PM ( Özel Mesaj Kapalı )
  2. Verilen Replerdeki Yorumlar Kapalı
  3. Profillere Girince Normalde MSN Yeri Olması Gerekmekte Orası Kapalı
  4. Her Konuyu Açarken Oraya Kocaman MSN Yasak Yazıyor
  5. Forum Kurallarını Defalarca Okuyun Diyoruz
  6. Forumda 30 Taneye Yakın Pm Neden Kapalı Konusu Var Orda Gerekli Cevaplar Verilmiş
  7. Facebook Yasak Diyoruz
  8. Vermeye Çalışanları Banlamadan Uyarıyoruz
  9. Ben Kim Online Listesinden Gördüm
  10. Bugun Banladıklarımızın Hepsi MSN'nin Yasak Olduğunu Biliyor..
  11. Hatta Ve Hatta Cambaz Didem'den Face Veya MSN İstemiş Ve 2 Gün Ban Yemişti..
  12. Şimdi Suçlu Bizmiyiz?? Soruyorum Sana

Edizin Yazdığına Gelince

Bildiğin Gibi Ediz Eski Yönetici

Yönetim Olarak O Sözüne Hiç Bi Zaman Onay Vermem

Kefilde Değilim

Forumun Kurallarında Öyle Birşeyde Mevcut Değildir..

Biz Kuralları Okumadım , Bilmiyorum , Görmedim Demesinler Diye Heryerde Yasak Diyoruz. En Ufak MSN Sözü Geçince Müdahale Ediyoruz

Biz Çok Çaba Gösteriyoruz Banlamamaya...

Ama Biz Çaba Gösterdikce Seninde Bahsettiğin Gibi Dahada Çoğalıyor..

Farketmezde Biri Versin Yine Banlarız

Forumun Degişmez Kuralıdır..

Mesela Karagümrük Ve Senkolik Diye Bi Arkadaşımız Çıkıyordu

Ve Senkolik MSN Vermekten Banlandı

Ve Banlandıktan 1 Hafta Ayrıldılar

Şimdi Banlanan Kıza Yazık Değilmi?

Bunun Gibi Binlerce Örnek Mevcut

Forumda Tanışmış Hala İlişkisi Olan Kişiler 5 Kişiyi Geçmez..

Hepsi Ayrıldı Ve Ayrılıyorlar Ve Ayrılacaklarr

Cünki Kızlar - Erkekler Forum Oyunlarında Verdikleri Çiçeklerle Hediyelerle Kızları - Erkekleri Tavlıyorlar

Buna Karşıyız

Forumun Adının Çıkmasına Karşıyız

Gereksiz Yere Üye Kaybetmeye Karşıyız

Diceksinki Banlıyorsun Kaybetmiyormusun

Emin Ol Eskiden Daha Çok Kaybediyorduk

Ben 3 Senedir Forumun Yöneticiliğini Yaptım

O Kadar Çok Kişi Çıktıki

Bir Birlerine Çiçek Vermekten Etkilenip Bir Birlerine " Aşığım " Diyen Çook Oldu...

O Yüzden Bu Kurallarda Yumuşatma Yapmayı Düşünmüyoruz.

bencede bu üyeleri kaybetmeyelim hepside cok aktif sitede sevilen kişiler

mr.monk sözlerine katılıyorum süresiz banlanma cok agır bencede

sürelerinin düşülmesini isteriz

bencede bu üyeleri kaybetmeyelim hepside cok aktif sitede sevilen kişiler

mr.monk sözlerine katılıyorum süresiz banlanma cok agır bencede

sürelerinin düşülmesini isteriz

bycommand

Yukardada Cevap Verdiğim Gibi

Aktiflik , Mesaj Sayısı Emin Ol Önemli Değil..

Çünki Bizim Sitemizden Gidip Forum Açan Çok Oldu.

Oraya Gidenlerin Hepsi Teker Teker Banlandı.

Şimdi Forum Varmı?

Hayır Yok..

O Yüzden Forum Kurallarına Uyup

Düzgünce Takılanlara Sesimizi Hiç Bi Zaman Çıkartmıyoruz.

Biz Sizlerden Bi Beklentimiz Hiç bi Zaman Olmadı

Bunlar Söylenmez Ama Sitenin Sunucusuna Her Ay 100 Tl Para Ödüyorum

Reklamlardan Ne Kadar Kazanıyorum?

50 TL'den Fazla Kazanıyorsam Kefen Param Olsun..

Biz Üyelerimizden Sadece Kurallarını Uymasını Bekliyoruz

Başka Bir Bekletimiz , İsteğimiz Yok , Olamazda..

Evet güzel ve tatmin edici bir cevap. Fakat kaçırdığın bir nokta.

"balık baştan kokar."

şimdi forumda moderatör ve admin olmuş kişiler sohbette "ay canım cicim msne gelsene iki dakika" yazabiliyor mu? evet yazabiliyor. hatta örnekleri mevcut ki bundan haberdarsın.

o zaman bunların engellenmesi lazım en baştan. forumda admin veya mod olmuş kişi kendisini yukarlarda bir yerlerde herkesten farklı her konuda özgür görmemeli.
forumdaki üyeler şu soruyu sormamalı bence:

"ya herkes birbirini msn e çağırıyor bize niye yasak msn?"

ha bir de msn, facebook gibi kelimeleri engelleyebilirsin. argo kategorisine sokabilirsin. ondan sonra adam istediği kadar msn yazsın göreceği şey "...." olacaktır.

Evet güzel ve tatmin edici bir cevap. Fakat kaçırdığın bir nokta.

"balık baştan kokar."

şimdi forumda moderatör ve admin olmuş kişiler sohbette "ay canım cicim msne gelsene iki dakika" yazabiliyor mu? evet yazabiliyor. hatta örnekleri mevcut ki bundan haberdarsın.

o zaman bunların engellenmesi lazım en baştan. forumda admin veya mod olmuş kişi kendisini yukarlarda bir yerlerde herkesten farklı her konuda özgür görmemeli.
forumdaki üyeler şu soruyu sormamalı bence:

"ya herkes birbirini msn e çağırıyor bize niye yasak msn?"

ha bir de msn, facebook gibi kelimeleri engelleyebilirsin. argo kategorisine sokabilirsin. ondan sonra adam istediği kadar msn yazsın göreceği şey "...." olacaktır.

O Konuda Haklı Olduğun İçin Cevap Vermedim.

Susmak , Kabullenmektir İyi Bilirsin.

Argo Katagorisi Hakkında Haklısın

Onu Yapacağım

Ancak haber Konuları Ve Facebook Konuları Var Hitli

Onu Nasıl Yapacağım Diye Düşünüyorum.

Evet şimdi madem ki orta bir noktada buluşuyoruz. Şunu açıkça söylemeliyiz. Hiç birimiz masum değiliz.

Ne ben bu üyeler tamamen masumdur diyebiliyorum ne sen bizim de hiç hatamız olmadı diyebiliyorsun.

O halde bu üyelerin süresiz banlanması sence gerçekten adil mi?

Burada söz konusu olan 2-3 mesaj yazıp da reklam yapmış veya ne bileyim hemen msn versene demiş kişiler olsa zerre umrumda olmaz, ama dediğim gibi ben bu üyelerin foruma sadık olduklarına inanıyorum.
Şimdi bunlar msn de alsalar bu forumdan gidecek tipler değil, seviyorlar burayı.

nerden biliyorum? forumdaki aktifliklerinden.

bak kılıçdaroğlu bile genel af diyor, sen bunlara bir yerel af çıkar, ne bileyim cezaları çok mesela birkaç günle sınırlandırılabilir.

ee sürekli tekrarlarsa bunlar ne olacak? otorite kalır mı o zaman?

işte bak ben de bu konunun içinden çıkamıyorum.

yine de bu forumda alıştığımızı yüzleri direkt banlamak bana çok sert geliyor, her zaman için yumuşak geçişten yanayımdır.

Evet şimdi madem ki orta bir noktada buluşuyoruz. Şunu açıkça söylemeliyiz. Hiç birimiz masum değiliz.

Ne ben bu üyeler tamamen masumdur diyebiliyorum ne sen bizim de hiç hatamız olmadı diyebiliyorsun.

O halde bu üyelerin süresiz banlanması sence gerçekten adil mi?

Burada söz konusu olan 2-3 mesaj yazıp da reklam yapmış veya ne bileyim hemen msn versene demiş kişiler olsa zerre umrumda olmaz, ama dediğim gibi ben bu üyelerin foruma sadık olduklarına inanıyorum.
Şimdi bunlar msn de alsalar bu forumdan gidecek tipler değil, seviyorlar burayı.

nerden biliyorum? forumdaki aktifliklerinden.

bak kılıçdaroğlu bile genel af diyor, sen bunlara bir yerel af çıkar, ne bileyim cezaları çok mesela birkaç günle sınırlandırılabilir.

ee sürekli tekrarlarsa bunlar ne olacak? otorite kalır mı o zaman?

işte bak ben de bu konunun içinden çıkamıyorum.

yine de bu forumda alıştığımızı yüzleri direkt banlamak bana çok sert geliyor, her zaman için yumuşak geçişten yanayımdır.

Ben Seni Anlıyorum.

Hakta Veriyorum

Ancak Yukardada Belirttiğim Gibi.

Ben Forumda Belirtmesem MSN Yasak Diye

Ve Onunda Gerçekten Haberi Olmadığı Halde Banlasam

Sana Hak Vereceğim Haklısın Diyeceğim.

Ancak Birisi Zaten Sabıkalı ( Cambaz )

Öbürleri Desen MSN'nin yasak oldğunu biliyor örn ( didem cambaz ondan msn istemiş ve 2 gün banlanmıştı )

Bunu Bile Bile Yapıyorlar

Ben Neden Anlayış Göstereyim?

Prensip olarak bence foruma salt reklam yapmak için giren ve forumda küfür eden üyeler dışında kimse süresiz banlanmamalı.

Bu durumda uygulanacak ceza kademeli olarak artırılabilir. Üyelerin sicil defteri tutulabilir mesela.

Bu cezaların artmasına paralel olarak üyelerin belirli forumlara girişi yasaklanabilir. Mesela diyelim adam 2 defa kuralları ihlal mi etti? forum oyunlarına girmesi yasaklanır, ama diğer forumlarda yorum yapabilir.
Yani bir şekilde banlanmadan da çözülmeli bu sorun, neticede bu insanların buraya verdikleri az veya çok bir emek olmuş.
Bunu da gözardı etmemek lazım.

güzel olmuş zaten face den yada binbir türlü yoldan buluyorlar bide forumda msn e gel, niye msnde değilsin gibi laflar yersiz

hiçbirine garezim yok hepside sevdiğim üyelerdi

Prensip olarak bence foruma salt reklam yapmak için giren ve forumda küfür eden üyeler dışında kimse süresiz banlanmamalı.

Bu durumda uygulanacak ceza kademeli olarak artırılabilir. Üyelerin sicil defteri tutulabilir mesela.

Bu cezaların artmasına paralel olarak üyelerin belirli forumlara girişi yasaklanabilir. Mesela diyelim adam 2 defa kuralları ihlal mi etti? forum oyunlarına girmesi yasaklanır, ama diğer forumlarda yorum yapabilir.
Yani bir şekilde banlanmadan da çözülmeli bu sorun, neticede bu insanların buraya verdikleri az veya çok bir emek olmuş.
Bunu da gözardı etmemek lazım.

İşde Zaten

2 Kere Verdiğinizde

Forumdan 1 Kişiyle Tanışdığında

Bütün Forum'a Yayılıyor..

Hatta Adını Vermeyim

Bunu Yapan 1 Yönetici Tesbit Edip Yetkisini Alıp Banlamıştık..

Emekleri Yok Demiyorum

Ama Benim Emeğimde Gözardı Edilmemeli

Biraz Öncede Söyledim

Benim Forumdan Bi Gelirim Yok Açıkcası Bana Bi Faydasıda Yok

Ama Zararı Cok..

Maddi Manevi Zararı Oluyor

Ama Ben Sesimi Çıkartmıyorum

Bana Para Vereceksiniz Şunu Yapacaksınız Bunu Yapacaksınız Demiyorum Hakkımda Yok

Sadece Sizden Forumun Kurallarına Uymanızı Bekliyorum Ve En Doğal Hakkım Bu Benim..

evet herhalde daha fazla söze hacet yok. herkes kendi hassasiyetlerini ve düşüncelerini paylaşsın dedik ama toplam 4 kişi yazabildi bir şeyler. bu da bir gelişmedir diyoruz.

güzel, verimli bir tartışma oldu. zannediyorum bu konuda yazılanlar forumdaki bütün üyelere forum hakkında bir fikir verecektir.

son olarak adaletten yana olduğumu ve üye banlamanın da tek bir admin veya modun insiyatifine bırakılmaması gerektiğini düşünüyorum.
bu konuda tek kişi hata yapabilir, en azından 2-3 kişinin aynı anda onay vermesi hata payını azaltacaktır.

vay anam bugün bir sürü öneri ile geldim ve kafa şişirdim. neyse bu kadar yeter bugünlük.

inşallah hayırlısı olsun forum için.

evet herhalde daha fazla söze hacet yok. herkes kendi hassasiyetlerini ve düşüncelerini paylaşsın dedik ama toplam 4 kişi yazabildi bir şeyler. bu da bir gelişmedir diyoruz.

güzel, verimli bir tartışma oldu. zannediyorum bu konuda yazılanlar forumdaki bütün üyelere forum hakkında bir fikir verecektir.

son olarak adaletten yana olduğumu ve üye banlamanın da tek bir admin veya modun insiyatifine bırakılmaması gerektiğini düşünüyorum.
bu konuda tek kişi hata yapabilir, en azından 2-3 kişinin aynı anda onay vermesi hata payını azaltacaktır.

vay anam bugün bir sürü öneri ile geldim ve kafa şişirdim. neyse bu kadar yeter bugünlük.

inşallah hayırlısı olsun forum için.

Forum Kuralları Dışında Haksız Yere Banlanan Olursa

2 - 3 Kişinin Değil Forumun Onayına Bırakırız..

Rica Ederim

Tabi Daha Yazan Olur

Konuyu Açık Bırakalım

Belki Düşüncesini Belirtmek İsteyen Olur.

Konunun Tamamını Okuyup Yorum Yazarsanız Memnun Olurum

Söylediklerimi Tekrar Tekrar Söylememiş Olurum.

Kararlar Bencede Çok Ağır Olmuş.Bunu Uyarıya Çevirmek Lazım Yada Dediğimiz Gibi 1-2 Günlük Bi Cezayla Sınırlandırılması Lazım..

Anladık Üyelerin Sizin İçin Ve Konularının Sizin İçin Önemi Yok. Fakat Bu Üyeler Forumdaki İnsanlar Tarafından Sevilen İnsanlar.

He Kural Buysa Buna Herkez Uysun Yönetici, Mod Vs...

Kararlar Bencede Çok Ağır Olmuş.Bunu Uyarıya Çevirmek Lazım Yada Dediğimiz Gibi 1-2 Günlük Bi Cezayla Sınırlandırılması Lazım..

Anladık Üyelerin Sizin İçin Ve Konularının Sizin İçin Önemi Yok. Fakat Bu Üyeler Forumdaki İnsanlar Tarafından Sevilen İnsanlar.

He Kural Buysa Buna Herkez Uysun Yönetici, Mod Vs...

Tartışma Seviyesini Aşmamalı Bence..

Ben Üyelerin Konularının Önemi Yok Demedim

Lafı Başka Yerinden Anlama.

Bu konu hakkında Serkan'ın yorumunu çok merak ediyorum

Yanlış bilmiyorsam ( yanlışsa düzeltin ) bu aşkta forum oyunlarında alevlenenlerden

Kızımızın banlanma sebebide başka bir erkekle msn muhabbetinden kaynaklanıyor

Ne derece sağlıklı bir ilişki olabilirki bu. Tabii ki msn muhabbetinden dolayı banlanacak. Bizimkide laf mı şimdi demi ?

İstersen Sende Kurduğun Cümleleri İyi Takip Et..

Benim Dediğim Şey Sadece Biraz Saygı..?

Sert Cevap Vermek İstemiyorum

O Yüzden Tekrar Söylüyorum

Konunun Tamamını Oku

Öyle Cevap Yaz

2 -3 Mesaj'a Bakıp Dayılık Taslama Karşımda.

Sert Cevap Vermek İstemiyorum

O Yüzden Tekrar Söylüyorum

Konunun Tamamını Oku

Öyle Cevap Yaz

2 -3 Mesaj'a Bakıp Dayılık Taslama Karşımda.

Sert Cevap Vermeni Gerektiren Bir Muhabbet Yok.. Sadece Konuşuyoruz Dimi..

Her Neyse Bende Seninle Tartışmak İstemiyorum.Sadece Dediğim Gibi Biraz Saygı..Ve Bi Şans Daha Vermelisinz Bence. Sonuç Olarak Sevilen İnsanllar Bunlar..

Nokta...

Sert Cevap Vermeni Gerektiren Bir Muhabbet Yok.. Sadece Konuşuyoruz Dimi..

Her Neyse Bende Seninle Tartışmak İstemiyorum.Sadece Dediğim Gibi Biraz Saygı..Ve Bi Şans Daha Vermelisinz Bence. Sonuç Olarak Sevilen İnsanllar Bunlar..

Nokta...

O KAdar Yorum Yazan Oldu

Onlara Vermedim

Tek Sana Verdim

Niye Bi Düşün?

Sorunu Kendinde Ara..

Bizde İnsanız

Bizde Emek Veriyoruz , Karşılığını Bekliyoruz

Karşılığı Adam Yerine Koyulmamak Değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri