Babam..

DiReNiS

Bayan Üye

İtiraf mıdır bunun adı bilmem ama..
Paylaşım sanırım..

Babamla çok iyi anlaşırdım.. Bütün dertlerimi paylaşır,her konuda muhabbet edebilirdim.. Annemden de öte.. Keyifliydi.. Onunla gezmekten onunla şakalaşıp,gülmekten yerlere yatmaktan büyük bir keyif alırdım vakti zamanında :)

Lise 2'deyim o zamanlar.. Imm yani 14 yaşlarındayım.
Nevşehirde,ablamın,istenmeyen damat ile aslında istenmeyen nişanındayız..
Kalabalık oldukça.. Her ne kadar güle oynaya geçiriyormuşuz gibi görünse de aslında hava oldukça gergin..
Bir mesaj geldi telefonuma... 'Ben Tuncay..Tanışmak istiyorum..Kapıya çıkarmısın..''
Küçük kasaba erkeklerinin, ''İstanbullu kız'' gibi anlamsız ve komik abazalıklarından biri...

Çıkmadım elbet kapıya.. Israrla aranıyorum.. Ben meşgule verdikçe deli gibi arıyor.. Telefonu açıp küfür ettiğimi bile iyi hatırlıyorum (yadırgamayın hemen o zamanlar ki direniş başkaydı p. )
Telefonuda kapatamıyorum...Malumunuz nişan ortamı.. Birşeye ihtiyaç olduğunda haberim olacak,bulacaklar beni..

Velhasıl kelam,yüzükler takıldı,takılar halloldu... Aileler arası büyük bir tartışma yaşandı..Takı muhabbeti gibi saçma sebeplerden ötürü..İki tarafın ailesi zaten birbirinden pek haz etmezler idi... Eyvah korktuğumuz başımıza geldi..
Büyüklerin araya girmesiyle facialar önlendi tabii lakin ortam hala gergin..
Canım sıkıldı arka odaya geçtim..Millet dağılmaya başladı..
Babam geldi yanıma..Birini aramak için telefonumu istedi.. Verdim telefonu..
Mesaj gelmez mi o anda.. 'Ben hala seni bekliyorum fıstığım' diye D:

Önce yüzü kıpkırmızı oldu babamın...Telefonu açtı içinden hattı aldı ve kırdı..Ama elleri titriyor..
Kafasını kaldırdı... Ve bir okkalı bir tokat geçirdi bana..
Neye uğradığımı şaşırdım... Anladım elbet o serserinin mesajını okuduğunu ama böyle bir tepki beklemediğim için,şaşkınlıktan kalakaldım.. Ki o konuştuğum her insanı bilirdi..
Ağlayarak yüzüne bakmıştım sadece..
Çıktı gitti..
Lanet olası pisliği aradım hemen kuzenimin tlf.la..
Sövdüm de sövdüm.. Baktım o da artık dayanamıyor sövmeye başlıyor..
En can alıcı sövüşümü yaptıktan sonra kapadım tlf.u p.

Aradan 1 hafta geçti... Bu süre içinde babamla karşılaşmamak için elimden geleni yaptım...Öyle zoruma gitmişti ki..Öylesine kırılmıştım ki..Tek kelime bile etmedim onunla 1 hafta boyunca..

Ailem istanbula dönüyordu.. Beni ise okul için yalnız bırakıyorlardı orada..
Arabaya eşyalar için yardım ettim..Kaçmadım ondan,ama yüzüne de bakamadım hiç...
Herşey hazır olup da sadece binip gitmek kalınca..
Dayanamadım gittim elini öptüm.. Çenemden tutup başımı kaldırdı...Yüzüne bakmamı istiyordu..Ama bakamıyordum ki..Baksam hıçkıra hıçkıra ağlayacağım..

Zoraki kafamı kaldırdım..Yüzüne baktm..Gözleri dolmuştu..Ağladı ağlayacak..
Öyle sıkı sarıldı ki bana.. Öyle korumacı.. Öylesine sahiplenici..
Öylesine sıcak ve öylesine kırmaktan korkarak..
Ağlıyordu..Yüzünü göremiyordum ama nefesinden anlıyordum..
Benim zaten bittiğim andı.. Ben hıçkırıklara boğulmuşum.
Öyle ne kadar zaman geçti bilmem..
Özür dilerim kızım döküldü dudaklarından.. (babamın ilk ve son özürü p. )
Yüzünü göstermemeye çabalayarak arabaya bindi..Ve gittiler..

Hayatımın en duygusal anı... Aynı zamanda hayatımın en kahredici anı...
Babamı ilk kez o halde görmüştüm...Ve bu canımı çok acıtmıştı..
Çocukluğuma dair babamla ilgili daima hatırladığım ve hatırlayacağım anı bu muhakkak..

Şimdi sene 2010... Ben 22 yaşındayım.. Hayatın kahrolası cilvesi,aramızdaki o güzel ilişkiyi kopardı...
Ne zaman çalışmaya başladım.. O zaman problemler olmaya başladı..
17 yaşındaki küçük bir kızdan çok şey beklediler... O kız elinden geleninde ötesinde şeyler yaptı ama, hiçbir zaman tatmin olmadılar..
İş koşturmaları,sıkıntılar derken yabancılaştık...
Huzur gitti.. Geriye anlamsız,büyük bir boşluk kaldı avuçlarımızda..

Herşeye rağmen babamdır.. Beni büyüten,beni yetiştirendir.. Allah başımızdan eksik etmeye.. Herşeye rağmen bu küçük yürek hala küçük bir kız çocuğu gibi babasına gizliden gizliye aşıktır..

Aramızda (;

---> Babam..

Harika bir itiraf olmuş biraz bana babamla beni anımsattı benzer duygular..

Son cümle hele beni nerelere götürdü... Saol paylaştığın için :)

---> Babam..

Baştan sona kadar hiç sıkılmadan okudum babanızla olan anınızı ..

Haddime değil belki ama bir kaç bir şey yazmak isterim.

İlginç ve bir o kadarda duygusal bir olay geçirmişsiniz babalar kızlarını çok sever eminimki babanızda size çok seviyordur, o tokatıda o anlık hırsla ve sinirle vurmuşturki çok gergin bir ortamdan sonra olmuş bu olay birde babalar genel olarak kızlarının bir erkek arkadaşı olsun istemez paylaşmayı sevmezler onları ben eski kız arkadaşımda defalarca yaşadım çünkü bu olayı. :)

Allah babanızını ve tüm sevdiklerinizi başınızdan eksik etmesin.

---> Babam..

Tşk.ler arkadaşlar...

The owl... Mesele erkek arkadaş meselesi değil idi.. O ana kadar annemin bilmediklerini o bilirdi.. Erkek arkadaşa kadar..Herşeyimi bilirdi..Ki böyle şeyleri anlatabilme ortamını hep kendisi hazırlardı.. Nasihatını eder,dikkatli olma tavsiyelerinde bulunur,zaman zaman da sorardı..

Bilirim.. Mesele, o andaki nişan huzursuzluğuydu.. O andaki başka tartışmalardı.. Ama bunu o anda kavrayabilip,anlayış gösteremiyorsun maalesef.. Hele o yaşlarda..

Zoruna gidiyor.. Ama ben olayın tokat kısmında değilim..Haksızlığında da değilim..
Ben olaydan sonra ki babamın bana sıkıca sarılıp ağlamasındayım.. Ve öylesine güven de hissettiğim kolların şimdi yanı başımda ama bana uzak olmasındayım...

---> Babam..

The owl... Mesele erkek arkadaş meselesi değil idi.. O ana kadar annemin bilmediklerini o bilirdi.. Erkek arkadaşa kadar..Herşeyimi bilirdi..Ki böyle şeyleri anlatabilme ortamını hep kendisi hazırlardı.. Nasihatını eder,dikkatli olma tavsiyelerinde bulunur,zaman zaman da sorardı..

Bilirim.. Mesele, o andaki nişan huzursuzluğuydu.. O andaki başka tartışmalardı.. Ama bunu o anda kavrayabilip,anlayış gösteremiyorsun maalesef.. Hele o yaşlarda..

Zoruna gidiyor.. Ama ben olayın tokat kısmında değilim..Haksızlığında da değilim..
Ben olaydan sonra ki babamın bana sıkıca sarılıp ağlamasındayım.. Ve öylesine güven de hissettiğim kolların şimdi yanı başımda ama bana uzak olmasındayım...

Ne mutlu sizeki böyle bir babaya sahip olmuşsunuz bu devirde nice babalar, anneler varki kızlarına soluk aldırmıyorlar tamam tabikide tedbirli olacaksın kızını koruyup kollıcaksın ama hiçmi erkek arkadaşı olmıyacak hiçmi görüştüğü insan olmıyacak ben bu konudan çok müzdaripim böyle anlayışsız ailelerden çok çektim maalesef ama babanızın size öyle davranması çok güzel.

Ben sanırım sizin bahsettiğiniz şeyi anladım belkide böyle olması yaşınızın büyümesi biraz olgunlaşmanız olabilir diyecem sevginin yaşı falan olmaz.

Belkide artık babanız sevgisini size göstermekte yetersiz kalıyor ve yahut benim bilemediğim birşey.

Ama ne olursa olsun siz yinede babanızın o aşık olduğunu kızısınızdır.

---> Babam..

Ne mutlu sizeki böyle bir babaya sahip olmuşsunuz bu devirde nice babalar, anneler varki kızlarına soluk aldırmıyorlar tamam tabikide tedbirli olacaksın kızını koruyup kollıcaksın ama hiçmi erkek arkadaşı olmıyacak hiçmi görüştüğü insan olmıyacak ben bu konudan çok müzdaripim böyle anlayışsız ailelerden çok çektim maalesef ama babanızın size öyle davranması çok güzel.

Ben sanırım sizin bahsettiğiniz şeyi anladım belkide böyle olması yaşınızın büyümesi biraz olgunlaşmanız olabilir diyecem sevginin yaşı falan olmaz.

Belkide artık babanız sevgisini size göstermekte yetersiz kalıyor ve yahut benim bilemediğim birşey.

Ama ne olursa olsun siz yinede babanızın o aşık olduğunu kızısınızdır.

O konularda Allah annemden de babamdan da razı olsun...
Küçük yaşıma rağmen hep güvendiler..Hep kararlarımı desteklediler.

Sebep mi arıyoruz ?
O halde tek sebep,hayatın gerçekleri.. :)
Hayatın acımasızlığı belki..
Hayatın karşına çıkardıklarıyla şekillenirsin..
Hayat karşımıza güçlükler çıkardı,bilemedik güçlü olmayı..
Sorunlar aile bireylerini daha da birbirine bağlamalıyken,iyice birbirinden uzaklaştırdı...
Yaradana sığınacağımıza,şeytana sığındık..
Hamd'a uzanacağımıza,isyana uzandık.
Bereket.. Huzur.. Hep inanırım.. Bir çatı altında,en az bir kişinin alnı secdeye değmezse o evde huzur olmaz... Bir evde içki muhabbetleri varsa o evde bereket olmaz.. Kişi işine gitmek için kapıdan çıkarken rahman ve rahim olan Allahın adıyla çıkmıyorsa,o evde rızk olmaz..

Biz O'ndan uzaklaştıkça,,huzursuzluğa yaklaştık.

En nihayetinde sonuç olarak,eskilerin özlemini çeken,buruk bir kız kaldı :)

---> Babam..

O konularda Allah annemden de babamdan da razı olsun...
Küçük yaşıma rağmen hep güvendiler..Hep kararlarımı desteklediler.

Sebep mi arıyoruz ?
O halde tek sebep,hayatın gerçekleri.. :)
Hayatın acımasızlığı belki..
Hayatın karşına çıkardıklarıyla şekillenirsin..
Hayat karşımıza güçlükler çıkardı,bilemedik güçlü olmayı..
Sorunlar aile bireylerini daha da birbirine bağlamalıyken,iyice birbirinden uzaklaştırdı...
Yaradana sığınacağımıza,şeytana sığındık..
Hamd'a uzanacağımıza,isyana uzandık.
Bereket.. Huzur.. Hep inanırım.. Bir çatı altında,en az bir kişinin alnı secdeye değmezse o evde huzur olmaz... Bir evde içki muhabbetleri varsa o evde bereket olmaz.. Kişi işine gitmek için kapıdan çıkarken rahman ve rahim olan Allahın adıyla çıkmıyorsa,o evde rızk olmaz..

Biz O'ndan uzaklaştıkça,,huzursuzluğa yaklaştık.

En nihayetinde sonuç olarak,eskilerin özlemini çeken,buruk bir kız kaldı :)

Diyorum ya o yönden şanşlı birisiniz.

Bu yazıdan sonra aklımdakiler dahada şekillendi.. yazdıklarınıza gerçekten sonsuz saygı duymakla beraber sizi tebrik ediyorum bu dönemde artık insanlarımızın yavaş yavaş rahman ve rahim yolundan çıkmaya başladığı, hırsızlıkların, kalleşliklerin, günahların boy gösterdiği bu dönemde ağzınızda nasihat eylermişçesine çıkan bu sözlerinize bayıldım.

Ve durumunuza gerçekten üzüldüm umarım herşey bundan sonra güzelleşir, iyileşir hiç birşey için bu hayatta geç değildir eminimki bunu benden dahada biliyorsunuzdur.

Allah gönlünüze göre versin allah sizin yüzünüzden gülücükleri kalbinizden allah sevgisini ve masumiyeti eksin etmesin.

---> Babam..

Gerçekten mükemmel bir itiraf.
Seninkinden farklı ama babamda benim msjlarımı yakalamıştı.
Evet belki tepkisi çok fazla oldu bağırdı çağırdı azına geleni saydı ama vurmadı.Ama onları söylicene keşke vursaydı diyorum.
Babam o kdar haklıki düşündükçe ona sinirim geçtikçe her geçen gün dahada hak veriyorum.
Ortam kötü doğal olarak beni korumaya çalışıyor.
Her ne olursa olsun dediğin gibi o babadır bizi bu günlere getirebilmek için belki annemizden bile daha fazla emek verdi.
Eve bi ekmek getirebilmek için, bizi okutabilmek için...
Başta çok büyük tepki verdm işte evden kaçıcam gidicem gibi ama o babam hayatımın kurtarıcısı ki iyiki bana böyle bi tepki vermiş o çocuğu bırakmışım sonradan nasıl karakterde biri olduğunu öğrendm kızları oynatan gönül eğlendiren vs. vs.
Babama senden nefret ediyorum dedim ama hiç takmadan ben yatağımda mışıl mışıl uyurken o gece uyuyamamış.
Her ne kdar bana o lafları sarf etmiş olsa bile Babamı Çok Seviyorum İyiki hayatımda Allah başımızdan eksik etmesin.
ve Allah'a binlerce kez şükürler olsun 2 ay olmuştur bu olayı yaşayışımız aramız eskisi gibi.

İtirafın gerçekten çok güzeldi canım tekrar tekrar teşekkür ederm :)
+rep

Son düzenleme:
---> Babam..

oy ablam benim kıyamam ben sana :(

babanızla olan güzel ilişkinizi kıskanmadım desem yerdir :) keşke bizde böle olabilsek ama malesef bağımız bn 8 yaşnda iken yaptığı bi hareket yüzünden bitti :) ah babanın kızlar için ne demek olduğunu çok iyi biliyorum :) babamı o küçük boyumla öpüp işe yolladım karşıladığım günlerimizi hiç unutamam :)

ama büyüdüğümüz zaman herşey değişiyo sorunlarımızda buyuyo. hele beklentiler artınca istenilen şeyleri ailene verilmediğinde yani kendinden çok şey istendiğindede olan oluyor :) her ne kadar yeni yaş yeni şeyler öğretsede bna. hayatla tanışınca üyümemem gerektiğini öğreniyorum :) olsun yaşamak güzel helede sevdiklerin varsa :)

bu yazıyını bi kaç kere daha okumuştum soluksuz :)
unutmadan başından gecen olayları sıkılmadan okutabiliyorsun ablam yazarlığı bi düşün :) iyi bi deneme yazarı olur ablacım senden :)

---> Babam..

Mükemmel itiraftı her satırını dikkatle okudum ablacım :)

tşk ederm bizimle paylastıın için

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri