5. haftanın konusu ( 2012 kehanetleri)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

'hayaL

Bayan Üye
5. haftanın konusu: 2012 yılı için söylenen kehanetlere inanıyormusunuz ? bunlar hakkında bilginiz varmı ? sizce yaşananlar kehanetleri doğruluyor mu? kıyametin 2012 de kopacagı hakkında fikriniz nedir? genel olarak kehanet hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz

---> 5. haftanın konusu ( 2012 kehanetleri)

Hiç inandırıcı değiller ne zaman olacağını kimse bilemez!

2012 filmini izlemedim aslında hiç fakat sanırım maya takvimine göre bu yıl kıyamet kopacakmış. Çok saçma.

Geçelim bu işleri, Allahtan başkası nerede ne zaman ne olacağını bilemez. Fakat bilmiyorum konuyla alakalımı ama kıyametle alakalı bir iki şey söylemek istiyorum;

10 yıl sonra dünyada hale yaşıyor olacağımızı düşünmüyorum, çünkü gerçekten kuran' a göre kıyametin hemen hemen tüm küçük alametleri gerçekleşti ve büyükleride görür olduk. Dünyamız hastalıktan, savaştan, gerginlikten, kötülüklerden vs. geçilmez oldu. İyilikler tükendi, merhametler bitti. Allah sonumuzu hayır etsin.
2012 yle alakalı görüşüm ise dediğim gibi kıyametin ne zaman kopacağını kimse bilemez bu yıl kesin kıyamet kopacak demek çok saçma, fakat dediğim gibi şahsi fikrim, 10 yıl sonramızıda göremiyorum maalesef.

O değilde, özlü bir söz ile katkı yapayım konuya ;

Kıyamet kopar, çöker karanlık. Allah bizi affetmez, çok günah aldık.

*

kehanetlere bende genel olarak inanmam, fakat cahiliye zamanında bile kehanetleri cıkan büyücüler vs ler varmış, bunlarda belki cinler tarafından bi takım şeylerin kendisine gösterildigi kişilerdir...kıyamet meselesi de ben cocukkende 2000 yılında kıyamet kopacak diyorlardı, hep aynı hikaye...Allah Resulullah'a (sas) bile kıyamet zamanınını bildirmemiştir, hiçbir ayette kıyametin zamanı yazmaz...uyduruk bir kehanete inanan insanlara şaşıyorum...

ama dünyanın gidişi kötü evet bu dogru, Allah sonumuzu hayır etsin

evet, hayal bende hatirliyorum :)

2000 de kiyamet kopacak diye tutturdular.

bir filim cektiler sonra filimleri patlama yapsin diye bunu ortaya attilar herhalde :)

kiyamet alametlerinin hemen hemen hepsi oldu sayilir ama mesih gelmeden kiyamet kopmayacak... mesih gelecek, hersey biranda duzelecek. iste o yuzden diyoruz ya ''Kur'an nurunu tamamlamadan kiyamet kopmayacak'' diye.
kiyamet kopmadan once dunyada kalan herkes musluman olacak.
yanlisim varsa duzeltirseniz sevinirim.

evet, hayal bende hatirliyorum :)

2000 de kiyamet kopacak diye tutturdular.

bir filim cektiler sonra filimleri patlama yapsin diye bunu ortaya attilar herhalde :)

kiyamet alametlerinin hemen hemen hepsi oldu sayilir ama mesih gelmeden kiyamet kopmayacak... mesih gelecek, hersey biranda duzelecek. iste o yuzden diyoruz ya ''Kur'an nurunu tamamlamadan kiyamet kopmayacak'' diye.
kiyamet kopmadan once dunyada kalan herkes musluman olacak.
yanlisim varsa duzeltirseniz sevinirim.

evet konuşulacak konu kalmayınca kehanetler ortaya cıkıp, kıyamet gündeme geliyor

son bahsettigin konuda da değişik fikirler var evet, bazıları senin dedigin gibi söylerken, bazı alimlerde tam tersini söylüyor... kıyamet müslümanların üzerine kopmayacaktır diyor..en güzeli ve dogrusunu kuran-ı kerimden ögrenmeli aslında

2012 çok kilit bir yıl özellikle de yılın sonu... bence bu kadar iddia boşu boşuna ortaya atılmıyo.. elbette dünyanın sonunu Allah bilir
Ama birşeyler olacağı kesin.. foton kuşağının etkisine giricez..dünya yeni bir kimlik kazanmaya başlicak..
Zaten herşey değişiyo iklim, mevsimler, yağışlar, gökgürültüsü duymayalı yıllar oldu hasretim bir gökgürültüsü sesi duymaya ki çok korkarım

Aski buraya gel. Burda bir gok gurulduyor sanki gok yariliyor cok korkuyorum hele simsek caromasindan odum patliyor :) alacakaranlik isildiyor biranda abuu cok korkuyorum. Seni hollandaya transver edelim :)

2012 çok kilit bir yıl özellikle de yılın sonu... bence bu kadar iddia boşu boşuna ortaya atılmıyo.. elbette dünyanın sonunu Allah bilir
Ama birşeyler olacağı kesin.. foton kuşağının etkisine giricez..dünya yeni bir kimlik kazanmaya başlicak..
Zaten herşey değişiyo iklim, mevsimler, yağışlar, gökgürültüsü duymayalı yıllar oldu hasretim bir gökgürültüsü sesi duymaya ki çok korkarım

Yılın sonunda kıyametin kopacağınımı düşünüyorsun ? Birde foton kuşağı olayını biraz daha açarmısın rica etsem.

bana saçma geliyor bu tür varsayımlar.
geleceği tanri bilir.

Aski buraya gel. Burda bir gok gurulduyor sanki gok yariliyor cok korkuyorum hele simsek caromasindan odum patliyor :) alacakaranlik isildiyor biranda abuu cok korkuyorum. Seni hollandaya transver edelim :)
Valla imkanım olsa sırf gökgürültüsü için gelirim o derece yıllar oldu duymayalı :D

Yılın sonunda kıyametin kopacağınımı düşünüyorsun ? Birde foton kuşağı olayını biraz daha açarmısın rica etsem.
Yok kıyamet kopacak demiyorum zaten bu iddiaları ortaya atanlar da demiyo
Dediğim gibi foton kuşağından bahsediliyo.. foton kuşağı iklim değişiklikleri, insanın görüntüsünün yavaş yavaş saydamlaşması, dünyanın ekseninin kayması, buzulların erimesi vs..
Ama bunlar tabiki bir iki günde olmaz yılları alıcak sonunda da kıyamet işte
Bu kadarı kalmış aklımda xD

Filmlerde kopan kopana,4-5 tane 2012 filmi izledim. Oyuzden ne yapmam gerektıgını ogrendım.Yuksek yere çıkacagım,su geçirmeyen gemi ye bınecegım. gelen gelsın

Dediğim gibi foton kuşağından bahsediliyo.. foton kuşağı iklim değişiklikleri, insanın görüntüsünün yavaş yavaş saydamlaşması, dünyanın ekseninin kayması, buzulların erimesi vs..

Filmi izlemedim zaten onun için sordum sana. :)
Bu foton kuşağı denilen şeye kısaca kıyamet alametleride diyebiliriz o zaman. Artık hayırlısı olsun hakkımızda.

Filmlerde kopan kopana,4-5 tane 2012 filmi izledim. Oyuzden ne yapmam gerektıgını ogrendım.Yuksek yere çıkacagım,su geçirmeyen gemi ye bınecegım. gelen gelsın

tamam sen öyle yap bize el sallarsın ordan )

Filmi izlemedim zaten onun için sordum sana. :)
Bu foton kuşağı denilen şeye kısaca kıyamet alametleride diyebiliriz o zaman. Artık hayırlısı olsun hakkımızda.

kıyamet kopabilir deniyor evet. kopacak demiyorlar zaten...aslının dedigi gibi 2012 aralık ayında dünyanın bitmesi olarak yorumluyorlar...biz bunun adına kıyamet diyoruz...adamlar kıyamete inansa müslüman olurlar) dünyanın sonu gelecek diyorlar...ama 1 2 yıl önce de göktaşı düşecek dünyanın sonu gelecek falan gibi bişeyler denmişti ya o yüzden bana inandırıcı Gelmiyor...zaten oldum olasi kahinlere inanmam ben

Valla imkanım olsa sırf gökgürültüsü için gelirim o derece yıllar oldu duymayalı :D

aski yazmissim :) telefondan okadar olur ancak. kusura bakma asli :)
aman benim odum kopuyor :)

zaten bir cok kiyamet alametleri oldu (yasandi) yasiyoruzda.
tv de hoca dinlerkendi sanirim, bilemiyorum taaa 100 yillar once yasayanlar zamaninda, birsey olmus kiyamet alameti bunlar demis... onlar o zamanda bile, yasadiklari olaylara kiyametin alametleri bu olaylar dedikten sonra cogu gitmis azi kalmis...

:) hadi sen kurtardin kendini :)

Ben Ümmetin Ömrünün 1400 ile 1500 sene kadar olduğunu duymuştum Şuan Hicri Olarak 1433 Yılındayız . 1500 - 1433 = 67 (Miladi olarak 67 yıllık bir zaman 2079 yılına denk geliyor) yıllık bir ümmet ömrü kalmış oluyor bu duyuntuya göre.

+ Bir Aşure Gününün Cuma'ya Denk Geldiği Bir zaman ve Akşam Namazından Sonra Kıyamet kopacak diye bir söylentide var hatta bu yüzden Akşam Namazının vaktinin kısa olduğu da söyleniyor.

MayaLara göre 2012 yılı dünyanın sonu olarak biliyor. Yanlış bir cümle kurduysam affola :R

dünyanın sonunun ne zaman geliceğini allah bilir. 22 Aralık 2012 sadece maya takvimine göre dünyanın sonudur.

Bu Son Yılımız ben hala sınavlarla ugraşıyorum :/

Olan her olayın bir açıklaması vardır ama bu kehanet değil. Kıyamet kopacakmış kopacaksada bunu insan oğlu bilemez ve bunun tarihi belli değildir bence.
ve bana göre dünyanın sonunu İlerleyen bu teknoloji getirecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri