28.Haftanın konusu ( Dış güzelligimiz )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> 28.Haftanın konusu ( Dış güzelligimiz )

Öncelikle Şunu Belirtmek İstiyorum ; Çok Güzel Bir Konu Açmışsın Ablacım , Emeğine Sağlık ..

Ben Her İkisinden de Yanayım..

Dış Güzellik Diyince ; Ben Bakımlı Olmayı , Kişisel Bakımına Dikkat Etmeyi , Güzel Ve Temiz Giyinmeyi , Düzeni Seven Bir İnsanımdır.. Eşyalarım da Bu Yönde Tertipli ve Düzenlidir. Bu Yüzden Aldığım Her Hangi Bir Şeyi Senelerce Kullanabilirim..

İç Güzelliği ; İnancım Gereği Yerine Getirmemiz Gereken İbadetlerle Gidermeye Çalışıyorum. Elbetteki Hiç Bir İnsan Mükemmel , Hatasız , Kusursuz Değildir.. Güne Gelecektir İç Güzelliğim Çirkinleşecek Gün Gelecek Yeniden Temizlenip Dirilecek .. Bu Yolda Düşe Kalka Bir Şeyleri Yerine Getirecek . Ama Bunları Yaparken de Hem Korku Hemde Ümit Arasında Yaşayacak ..

Benim İçin Dış Güzellik Bir zamanlar Önemliydi. İtiraf Etmeliyim ki Çirkin Bir Sevgilim vs Hiç Bir Zaman Olmadı.. Ve Doğrusu Yüzüm Gülmemiştir Yakışıklı Erkek Arkadaşlarım Sayesinde :R
Şuan Benim İçin En Önemlisinin Güzel Huylarının Olması.. İnsan İç Güzelliğinin Önemini Belirli Tecrübeleri Yaşadıktan sonra Anlayabiliyor. Muhtemelen Yaşımın Getirdiği Bir Durum Artık Dış Görünüşe dikkat Etmemem..

İkiside Olsun İstiyorum Hem İçi Hemde Dışı Güzel Olsun .. Dış Güzellikten Kastım Kaşı Gözü Değil Elbet Bir Yerde Yine Önemsiyorum :R Dediğim Gibi Ben Bakımlı Olmayı Seven Biriyim Karşımdaki Kişide Bakımlı Olmalı ..

+ Oturup Sohbet Ettiğimde Dini İnancımızla İlgili Konularla da Konuşmalıyız .. İçide Dolu Olmalı..

Rica ederim canım yorumun için ben teşekkür ederim...İşte iç güzellik derken kastettigim dışının cirkin olması degil zaten, yani bakımlı olmak başka ama kılık kıyafetini süsledigi kadar insan kalbini de süslemeli, güzelleştirmeli..iyi insan olabilmenin hatta İNSAN olabilmenin şartlarından biridir bu...bir söz var eşege altın semer vursan eşek yine eşektir...dışına ne yaparsan yap kalbinde iyilik güzellik yoksa sadece görüntüden ibaretsindir...durum onu gösteriyor ki kalp güzelligi ikinci sırada artık...

İlginc )

Önemli olan evet iç güzelliktir ama günümüzde pek önemi yok gibi geliyor, herkes dış güzelligin peşinde koşuyor

Evet manken ararsanız dış güzellik fakat güzel bir hanımefendi arasanız iç güzellik öyle değilmi?

Ne kadar içi güzel olsun densede insanlar dışını beğenmedikleri bir insanı tanımak istemezler aynı ortamda bulunmak istemezler göz göze gelmekten kaçınırlar filan. İnsanlar aslında içe önem veriyorlarda dışa aldanıyorlar.Bir erkek bir kadının güzelliğinden tanımasa bile bi anda heycanlanıp saçma sapan bişeyler yapabiliyor ama çirkin birine karşı öyle bi durum olmuyyor keza bayanlar içinde aynı. sanal aşk gibi yazdıklarından muhabbetinden seversin hoşlanırsın vayy dersin sonra karşında bi canlı gördün mü bi anda soğursun bunun gibi bişey. Herşey esasında tanıyana kadar. Çoğu zamanda gerçekten tanımış olduğuna pişman olursun

Şu konuya girip ciddi birşeyler yazmak istiyorum, ama olmuyor xD

Dış güzelliğin iç güzelliğe borçlu olunduğunu yazan bir kişi, mankenlerin dünyanın içi en temiz insanlar olduğunu iddia etmek gafletine düşmüştür.

"Herkes iç güzelliği diyecek fakat surete kapılırız" sözü ise, bir şeyleri anlayamamış insanı betimlemektedir. Surete kapılıp giden sizsiniz efendim.

Olayın çeşitli ve derinlemesine analiz gerektiren boyutları vardır. Burada meselenin özüne girme gereği görmüyorum.

Aşk ne içe bakar ne dışa,
bazen bir tebessüme
bazen bir bakışa
bazen bir söze
küçük bir an vardır vurulduğumuz...

Dış güzellik önemli değil diyen insanları samimi bulmuyorum

Soru 1: Dış güzelligimizi süsledigimiz gibi iç güzelligimizi neden süslemeyiz?
Dış güzelliği süslemek çok kolay, önemli olan iç güzelliği süslemek.
Ve malesef herkes bu erdeme sahip değil.
"Bugün güzel olmayalıyım" diyebiliriz, ama "bugün iyi olmalıyım" diyemeyiz.
İnsanın içinde yoksa, yoktur.

Soru 2: Dış güzellige verdigimiz önemi iç güzelligimize neden vermeyiz?
İnsanların yapısı bu.
Bir insanı işe alırken bile, şekline bakarlar önce.
Nasıl giyinir, bakımlı mı?
Öncelik hep onlara verilir.
İşte bu yüzdendir ki, insanlar dış güzelliğine önemi daha çok artırır.
Kendini o kadar kaptırır ki, içinin pekte önemi kalmaz.

Soru 3: İç güzellik ne ile güzelleşir?

Egolar alçalıp, hümanist duyguları yükseldiği zaman, güzelleşebilir.

Soru 4: Maneviyat sizin için ne kadar önemli?

Oldukça önemli.
Hatta çok fazla önemli.
Maneviyatını yitirmiş insandan korkarım ben.

Soru 5: Şimdi hepimiz diyecegiz ki "iç güzellik benim için daha önemli" öyleyse neden karşımızdaki insanın suretine kapılıp gideriz dışı cirkin içi güzel bir insanı dışı güzel ama içi boş birine tercih eden kaç kişiyiz?
Hm..
Bu soru oldukça iyi.
Dışı güzel insandan, yalnızca etkileniriz.
Aşk bana göre bambaşka, ya da sevgi.
İlk görüşte aşk, saçmalığına asla inanmam.
İnsan tanıdıkça sever, karşısındakinde kendini arar.
Çok yakışıklı veya çok güzel bir insan beni anlamıyorsa, bana acı veriyorsa, onu neden tercih edeyim?
Ama bu bence tiple alakalı bir durum değil, insanlık ile alakalı bir durum.
Çok çirkin bir insanda hayatınızın içine edebilir, çok güzel de.
Önemli bir konuya daha değinecek olursam, bu yalnızca sevgili anlamında değildir.
Bakımlı bir kızın yanında bakımsız bir başka birini göremezsiniz.
Çünkü onlar, arkadaş olurken bile, kendi gibi görünen kişileri isterler.
Bu tamamen insan egosuyla alakalı bir durum.
Kendisi gibi olmayan insanı dışlarlar ve onlarla değil arkadaş olmayı, bir merhabayı bile esirgerler.

Diptennot: Böyle insanlardan nefret ediyorum.

Konu için teşekkürler, kolay gelsin.

Kime sorsan önemli olan iç güzelliği der ama insanoğlu dışını beğenmediği birinin içini merak etmez.
İç güzellik daha önemli, daha kalıcı olan şeydir.Nasıl güzelleştirdiğin önemli değil Yeterki güzelleş

[MENTION=150695]'hayaL[/MENTION] ablacım :)

Dış güzelligimizi süsledigimiz gibi iç güzelligimizi neden süslemeyiz ?

: İnsanın Doğasında Vardır Bu Bana Göre Ama Pis Gezmekte İyi Değil Temiz ve Düzenli Olunması Durumunda Sorun Yoktur. ama bir şeyin aşırısına kaçmak üs etmek yanlıştır bana göre.

Dış güzellige verdigimiz önemi iç güzelligimize neden vermeyiz ? İnsan kendini iyi Saklayan bir Yaratıktır ondandır ablacım

iç güzellik ne ile güzelleşir ? bir müslüman olarak bakarsak okumak (kuranı okumak) ilim bilim öğrenmek vs ilkini yaptıktan sonra ahlakıda almış oluyoruz gayet güzel olur ama neyı nasıl hangi amaçla okuduğunuza bağlı

Maneviyat sizin için ne kadar önemli ? : Benim En İyi Can Yoldaşım.

Şimdi hepimiz diyecegiz ki "iç güzellik benim için daha önemli" öyleyse neden karşımızdaki insanın suretine kapılıp giderizdışı cirkin içi güzel bir insanı dışı güzel ama içi boş birine tercih eden kaç kişiyiz ?

Hiç Bilemiyorum Bunu Hiç Yaşamadım Desem yeridir Hayatımda güzel olmayıpta çok dürüst insanalrda oldu çok güzel olupta bom boşuda oldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri