11 Bin Lira İle Geçinemiyorum

LazTurk53

Kayıtlı Üye
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, yaptığı harcamalarla ilgili bir liste yayınladı.

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, milletvekillerine yapılan gece yarısı zammına yönelik tepkilere bir ayda yaptığı yaklaşık 11 bin liralık harcamanın listesini yayınlayarak yanıt verdi.

"MAAŞIMI BURS OLARAK DAĞITIYORUM"

MHP'li Türkkan, "Koparılan gürültüye bakınca milletvekili maaşıyla ilgili bir şeyler yazmak farz oldu" diyerek twitter hesabından yaptığı harcamalarla ilgili takipçilerini bilgilendirdi. İşadamı olan Türkkan öncelikle milletvekili maaşını Kocaeli Valiliği vasıtasıyla öğrencilere burs olarak dağıttığını, geçimini de şirketinden hesabına yatırılan para ile sağladığını belirterek harcamalarını sıraladı.

İŞTE MHP'Lİ VEKİLİN YAPTIĞI O SIRALAMA;

-Ankara'da lüks olmayan möbleli bir konuta 2 bin 500 TL kira ödüyorum.

-Yönetim gideri, sıcak su, elektrik, ısınma bedeli olarak 714 TL ödemişim.

-Bir aracım var Ankara'da kullanıyorum. Gecen ay 400 TL yakıt bedeli ödemişim.

-Benim telefonumu Meclis ödüyor. Ancak danışmanların ve sekreterimin telefonu maaşımdan kesiliyor. O da gecen ay 530 TL imiş.

-Gecen ay seçim bölgem dahil olmak üzere, davet edildiğim illere yaptığım seyahatlerde uçak bileti olarak 2 bin 246 TL ödemişim.

-Ankara'ya seçim bölgemden ve sivil toplum kuruluşlarından gelen konukları ağırlama, konaklama ve bir de onların yol paralarına 2 bin 600 TL ödemişim.

-Ben aldığım bir karar gereği düğünlere katılmıyorum. Seçim bölgemdeki düğün ve cenazelere davet edildiğim etkinliklere çelenk gönderiyorum. Bir TEV çelengi 50 TL, gecen ayki TEV faturamız 1350 TL gelmiş.

-Hergün takım elbise giymem gerek. Temizleyiciye gecen ay 400 TL ödemişim.

'TAKDİR SİZLERİN'

Okuyan dört çocuğu olduğunu belirterek, kalan para ile ailece geçinmenin ne kadar mümkün olduğunu soran Türkkan şunları yazdı: "Ya bir firmanın lobiciliğini yapacağım. Ya da haram lokma yememe endişesi taşımıyorsan, pisliğe karışacaksın. Asgari ücret az tabii ki. Hem de çok az. Ama bu parlamenteri de lobicilerin karşısında esas duruşta bekletmenin bedeli bu ülkeye çok daha pahalıya mal oluyor. Yaşıyoruz bunu. Ben dürüst milletvekilinin milletvekilliği yapmak kaydı ile mevcut maaşla geçineceğine inanmam. Ben maaşımı almadığım için bunu sizlerle paylaşmam daha kolay oldu. Takdir sizlerin."

---> 11 Bin Lira İle Geçinemiyorum

uyanığa bak kendini bir şey zannediyor, neymiş geçinemiyormuş, neymiş burs yardımı yapıyormuş. yardım falan filan, senin bursuna kalmadık, o maaşı banada verin ben yapıyım çocuklara burs yardımı, okul yaptırayım, belediyeye çeşme yaptırayım böyle daha iyi olmazmı, memur, işçi, emeklisi sana oy versin sen kalk ben geçinemiyorum de, o zaman mecliste memurun, işçinin, emeklinin, askeri ücretle çalışan işçinin maaşını yükselteceksin kardeşim, bir emekli 750 tl alıyorsa 2000 tl yapacaksın, 2000 tl az ama idare eder, bende çocuklara burs yardımı yapacağım sen bu maaşı yükseltebilecekmisin bana ? kendince haklı durumuna çıkartmak istedin kendini ama ben gereken cevabı verdim sayın vekilim o maşı banada verin bende bu ülke yararına hizmtlerim olsun. artık bundan sonra bu yasaya imza atanlara oy moy yok, ak parti, chp,mhp hiç birine, bom boş oyumu kullanacağım milleti sömürmek nedemekmiş göreceksiniz yazık.

hasta ki ne hasta artık bunlara oy moy yok, boş oy kullanacaksın, yada hiç kullanmıyacaksın versin cezayı

Neydi bu Şimdi...
Kendince Üste mi cıkıyor yaptıkLarıyLa... (YaptıkLarı ( yada yaptığı desem ) kayda değer oLsa bari )

İnanırım

İnsanın geliri kadar da gideri vardır

Askeri ÜcretLe Kıt Kanaat Geçinen İnsanLar Ne Yapsın Ama Bizim MemLeketimizde BöyLeLeri Çok Zaruri İhtiyaçLarı oLmazsa oLmazLarı PopüLerLik Ve ArtistLik Yazık Bizim Ödediğimiz VergiLerLe Bize Caka SatıyorLar Birde Utanmadan AçıkLıyorLar Yazık ..

Başbakan çıkıp, başbakanlık maaşıyla geçinemiyorum diyince kimse laf sürdürmüyor. Ama milletvekili çıkıp bunu söyleyince aman o kadar maaşla nasıl geçinemiyor oluyor. Atın artık şu at gözlüklerini. Objektif bakmıyorsunuz olaylara, buna resmen taraflı siyaset denir.

Böyle insanlara imreniyorum , bu kadar yüzsüz olabilenlere...Bir kaç kişinin asgari ücretini de versen yok demezler.Allah herkesi bildiği gibi yapsın..

Adam haklı , nede olsa bu devirde 11 bin lirayı dilenciye versen almıyor ..

oy verip onu oraya oturtanların içi rahatmıdır acaba?? kısaca zıkkım yesin yetmiyorsa :181:

tayyip babanızda bunu söyledi helali hoş olsun dediniz. milletvekili deyince mi etmediğiniz laf kalmıyor ?

Bu tür başlıkları gördüğümüz zaman doğal olarak sinir katsayılarımız 2 ye yada 3 e katlanıyor. Halk 800 Lira ile geçiniyor da , sen nasıl 11 Bin Lira ile geçinemiyorsun sorusu hemen akıllarda yer buluyor.

İnsanın geliri arttıkça , yaşam standartıda boy boy artış gösteriyor . Önceleri 7 Bin Lira maaş alan vekillerimiz hayat standartını 7 Bin Liraya göre tasarlamış durumda .

Halk Aç demeyin . Şöyle bir hesap yapalım . 2 Çocuğu olan bir vekilin , 2 çocuğu da özel okula gidiyor . Biri İlkokulda biri Üniversite'de . Neticede Milletvekili arabasıda fiyakalı olmalı . Bmw Marka araba aldığını düşünün . Ev masrafları da olacak tabi ki . Mutfak Masrafıydı . Çocuklarına harçlıktı vb.

Özel İlkokul + Yemek ; 10.000
Özel Üniversite ; 15.000
Araba ; 60.000
Aylık Mutfak Masrafı ; 1.000
Doğalgaz , Telefon , Elektirik ; 1.000 ( Villa Isıtmak Kolay Değil :) )

Kabaca 10 Aylık taksite vurduğumuz zaman ;
2 Çocuk Okul Masrafı Aylık ; 2.500
Araba Masrafı Aylık ; 6.000
Mutfak + Doğalgaz + Telefon + Elektirik + Su ; 2.000

Toplam : 10.500 Lira kabaca hesap .

Kimsenin Muhasebecisi değilim ama ; Mantıklı ve Gerçekçi düşünmekte fayda var. Tamamen Lüks Yaşam Standartına bağlı bir durum . O adam kendini aşağıya çekemez bir konumdan sonra .
Ne kadar isyan etsekte , ne kadar sinirlensekte ; O İnsanlar'ı kim seçti ? Halk seçti .. Halkım Aç Kalmaya mahkumdur o halde ..

Bundan fazlası ; Siyasi Görüş Ayrılığına düşer . ( Sakıncalı )

Bu tür başlıkları gördüğümüz zaman doğal olarak sinir katsayılarımız 2 ye yada 3 e katlanıyor. Halk 800 Lira ile geçiniyor da , sen nasıl 11 Bin Lira ile geçinemiyorsun sorusu hemen akıllarda yer buluyor.

İnsanın geliri arttıkça , yaşam standartıda boy boy artış gösteriyor . Önceleri 7 Bin Lira maaş alan vekillerimiz hayat standartını 7 Bin Liraya göre tasarlamış durumda .

Halk Aç demeyin . Şöyle bir hesap yapalım . 2 Çocuğu olan bir vekilin , 2 çocuğu da özel okula gidiyor . Biri İlkokulda biri Üniversite'de . Neticede Milletvekili arabasıda fiyakalı olmalı . Bmw Marka araba aldığını düşünün . Ev masrafları da olacak tabi ki . Mutfak Masrafıydı . Çocuklarına harçlıktı vb.

Özel İlkokul + Yemek ; 10.000
Özel Üniversite ; 15.000
Araba ; 60.000
Aylık Mutfak Masrafı ; 1.000
Doğalgaz , Telefon , Elektirik ; 1.000 ( Villa Isıtmak Kolay Değil :) )

Kabaca 10 Aylık taksite vurduğumuz zaman ;
2 Çocuk Okul Masrafı Aylık ; 2.500
Araba Masrafı Aylık ; 6.000
Mutfak + Doğalgaz + Telefon + Elektirik + Su ; 2.000

Toplam : 10.500 Lira kabaca hesap .

Kimsenin Muhasebecisi değilim ama ; Mantıklı ve Gerçekçi düşünmekte fayda var. Tamamen Lüks Yaşam Standartına bağlı bir durum . O adam kendini aşağıya çekemez bir konumdan sonra .
Ne kadar isyan etsekte , ne kadar sinirlensekte ; O İnsanlar'ı kim seçti ? Halk seçti .. Halkım Aç Kalmaya mahkumdur o halde ..

Bundan fazlası ; Siyasi Görüş Ayrılığına düşer . ( Sakıncalı )

11bin lira alıyorum diye illa bmw ye binmek zorunda değil şahin de iş görüyo.

özel okula gitmek zorunda değil devlet okulundan da doktor mühendis çıkıyo.

normal bir dairede de yaşanıyor.

kısacası ; gösteriş delisi olmucak insan !

oy verip onu oraya oturtanların içi rahatmıdır acaba?? kısaca zıkkım yesin yetmiyorsa :181:

Öncelikle şunu sorayım size , MHP değil de senin oy kullandığın partinin bir vekili çıkıp bu tarz açıklama yapsaydı aynı cümleyi kurarmıydınız ? :)

Bu konu hakkında benim yorumum ise ,

Bugüne kadar mecliste şehitlerimiz konusunda olsun, ülkemizin bekası konusunda olsun daha birçok konuda birlik ve beraberliği sağlayamayan tek yürek tek ses olamayan sürekli bir birleriyle didişen yumruklaşan bu vekillerimiz "Emekli Vekil maaşları " konusunda gecenin bir yarısı yangından mal kaçırır gibi anlaşma sağladılar :)

Vekilin biri çıkıp böyle bir açıklama yaptı diye MHP ye yüklenilmemeli , oy verdiğiniz ve mecliste bulunan partinizide eleştirmelisiniz. Saygılar

Not : Hiçbir partiyi tutmuyorum.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri