11 Bin Lira İle Geçinemiyorum

---> 11 Bin Lira İle Geçinemiyorum

Öncelikle şunu sorayım size , MHP değil de senin oy kullandığın partinin bir vekili çıkıp bu tarz açıklama yapsaydı aynı cümleyi kurarmıydınız ? :)

Bu konu hakkında benim yorumum ise ,

Bugüne kadar mecliste şehitlerimiz konusunda olsun, ülkemizin bekası konusunda olsun daha birçok konuda birlik ve beraberliği sağlayamayan tek yürek tek ses olamayan sürekli bir birleriyle didişen yumruklaşan bu vekillerimiz "Emekli Vekil maaşları " konusunda gecenin bir yarısı yangından mal kaçırır gibi anlaşma sağladılar :)

Vekilin biri çıkıp böyle bir açıklama yaptı diye MHP ye yüklenilmemeli , oy verdiğiniz ve mecliste bulunan partinizide eleştirmelisiniz. Saygılar

Not : Hiçbir partiyi tutmuyorum.

Tek millet vekili mhpde yok. hepsi şikayetçi

evet durum bu , meselenin görüşe göre değil haklı haksız durumuna göre düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum. hala ayırt edemeyen varsa o zaman yorum yapmanın da bi anlamı yoktur.

11bin lira alıyorum diye illa bmw ye binmek zorunda değil şahin de iş görüyo.

özel okula gitmek zorunda değil devlet okulundan da doktor mühendis çıkıyo.

normal bir dairede de yaşanıyor.

kısacası ; gösteriş delisi olmucak insan !

Şu bir gerçek ki , insanın cüzdanı kalınlaşınca , yaşam tarzı da yükseliyor .

BMW ve Şahini bir araya koymamak gerekiyor . Özel okullar devlet okullarından daha iyi bir eğitim sunuyor .

Normal bir dairenin Ankara Fiyatını araştırmanı tavsiye ederim :)

Gösteriş Delisi olmakla bir alakası yok bu durumun . Bu durum Mevkisi artınca insanın yaşam stilinde de artış oluyor .

Şu bir gerçek ki , insanın cüzdanı kalınlaşınca , yaşam tarzı da yükseliyor .

BMW ve Şahini bir araya koymamak gerekiyor . Özel okullar devlet okullarından daha iyi bir eğitim sunuyor .

Normal bir dairenin Ankara Fiyatını araştırmanı tavsiye ederim :)

Gösteriş Delisi olmakla bir alakası yok bu durumun . Bu durum Mevkisi artınca insanın yaşam stilinde de artış oluyor .

valla ne zenginler gördüm zerzebil giyiniyor lüks hayatları yok öyle saltanat delisi değiller.

milletvekili olmak aman aman yerlere göklere sığdırılmıcak mevki değil , çok daha saygın daha fazla parayı hakeden meslekler varken abartılmasının anlamını anlamış değil.

niye bi araya koymayayım ikisi de ayağını yerden kesiyor ve iş görüyor, akıllı olup bursluluk kazanacaklar o zaman, her yerde torpil tabii !

ayrıca boğaziçi mi bilkent mi ??? devlet okulları her konuda çok daha iyi bana göre özel okulların bir çoğu hepsi demiyorum 'kazanamayanların yeri' parayı ver oku ünv. mezunuyum de. burslular hariç.

Netice itibariyle ;

Milletvekillerini bu seviyeye getiren halk ise , ceremesini de çekmek durumunda . Evet ben bu halkın %52 lik kısımındayım ama %48 in ceremesini bende çekiyorum . Ama şu var ki bu ülke de Demokratik Rejiminin üzerine bir rejim daha gelecekse bu rejim " Kapitalist Rejim " olsun isterim .

Çünkü ben oyumu 3 torba kömüre satanlardan değilim . Menfaatim için insanlara yanaşanlardan da değilim .

Son olarak ;
Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış .

Yeditepe kardeşim sen o milletvekilinden daha zenginsin ve bunun sende farkındasın ;)

Ayrıca 11 bin lira ile geçinemiyorum derken ve bunu medyanın önünde halka söylemekten insan utanır biraz. 11 bin lirayı fabrikada çalışan işçi ahmete boyacı hasana, ayakkabıcı mehmete versinler geçinme nasıl olurmuş görürler o zaman.

Bizim ülkemizin en büyük sorunu zengin çok zengin, fakir çok fakir. Arada bir sınıf yok malesef, her kes var der ama yok. Atatürk' e bir konudan bahsetmişler zamanında : Paşam vekillerin maaşına zam yapmamız gerekiyor. Atatürk' ün verdiği cevap şu : Yapın ama muallimlerin ( öğretmenlerin ) maaşını geçmesin.

Bu ülkeye bir sarı saçlı mavi gözlü şart. Ama malesef ki gelmez artık

Netice itibariyle ;

Milletvekillerini bu seviyeye getiren halk ise , ceremesini de çekmek durumunda . Evet ben bu halkın %52 lik kısımındayım ama %48 in ceremesini bende çekiyorum . Ama şu var ki bu ülke de Demokratik Rejiminin üzerine bir rejim daha gelecekse bu rejim " Kapitalist Rejim " olsun isterim .

Çünkü ben oyumu 3 torba kömüre satanlardan değilim . Menfaatim için insanlara yanaşanlardan da değilim .

Son olarak ;
Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış .

kurunun yanında yaşta yanar ya o kısımda olduğumuz için 'anca konuşabiliyoruz' işte.

fakat oy vermek zorunluysa yani buna yapacak bir şey yok ve her milletvekili aynı olduğuna göre olay yine halk da değil diye düşünüyorum. bilmiyorum olay çok çözümsüz dönüp dolanıp sonuç haksızlığa geliyor.

kurunun yanında yaşta yanar ya o kısımda olduğumuz için 'anca konuşabiliyoruz' işte.

fakat oy vermek zorunluysa yani buna yapacak bir şey yok ve her milletvekili aynı olduğuna göre olay yine halk da değil diye düşünüyorum. bilmiyorum olay çok çözümsüz dönüp dolanıp sonuç haksızlığa geliyor.
artık bundan sonra oy zorunlu değil, durum tam tersine döndü, artık oy vermemek farz oldu bize, biz bu vekilleri gönderdik oraya işimizi yapsınlar diye, milletvekilleri hep kendilerini düşünmekten başka bir iş yaptıkları yok 10 yıldır ak partiyi destekleyen biri olarak bu siyasi durumdan sıkılmaya başladım, artık ben bundan sonra oyum ya boş olacak, yada kullanmayıp ceza alacağım benim için en hayırlısı bu olacak.

artık bundan sonra oy zorunlu değil, durum tam tersine döndü, artık oy vermemek farz oldu bize, biz bu vekilleri gönderdik oraya işimizi yapsınlar diye, milletvekilleri hep kendilerini düşünmekten başka bir iş yaptıkları yok 10 yıldır ak partiyi destekleyen biri olarak bu siyasi durumdan sıkılmaya başladım, artık ben bundan sonra oyum ya boş olacak, yada kullanmayıp ceza alacağım benim için en hayırlısı bu olacak.

tamam sonuçta hala oy var ama değil mi tek sen olmasan bunu yapan belki bir şeyler düzene girer de yine sanmıyorum insanın önemsendiği bir devlet düşüncesinde yaşamıyoruz.

tamam sonuçta hala oy var ama değil mi tek sen olmasan bunu yapan belki bir şeyler düzene girer de yine sanmıyorum insanın önemsendiği bir devlet düşüncesinde yaşamıyoruz.
bu 50 yıldır böyle hangi parti olursa olsun milleti sömürmekten, kendilerini ve kendi ailesini düşünmekten başka bir iş yaptıkları yok, genel konuşmayalımda iyi olanlarda var onları başka bir kenara ayırıyorum. türkiyede sorunlar, sıkıntılar daha çk artacak millet partiler ile ilişkilerini hepten kesecek bak göreceksin, oy kullanmıyanın sayısı çoğalacak, yakında belediye seçimleri olacak bakalım belediyeler seçimden önce göz boyamak için neler yapacaklar merakla bekliyorum :D bizim bir belediye başkanı var belediyeye 5 senedir hiç bir hizmetini göremedik tek yaptığı şey kendine bir villa yaptırması, bide kendine büyük bir iş yeri kurması oldu, anlıyacağın amacına ulaştı... yakında belediye seçimlerinde eğer şayet tekrar oy verirler ise cebi dolacak paralar ile artık yatmı alır, son model lüks araçmı alır orasını bilemem, eğer oy vermezler ise zaten istediğini elde etmiş oldu, partiyi falan düşündüğü yok, cebini düşünüyor :D

Son düzenleme:

Yeditepe kardeşim sen o milletvekilinden daha zenginsin ve bunun sende farkındasın ;)

Ayrıca 11 bin lira ile geçinemiyorum derken ve bunu medyanın önünde halka söylemekten insan utanır biraz. 11 bin lirayı fabrikada çalışan işçi ahmete boyacı hasana, ayakkabıcı mehmete versinler geçinme nasıl olurmuş görürler o zaman.

Bizim ülkemizin en büyük sorunu zengin çok zengin, fakir çok fakir. Arada bir sınıf yok malesef, her kes var der ama yok. Atatürk' e bir konudan bahsetmişler zamanında : Paşam vekillerin maaşına zam yapmamız gerekiyor. Atatürk' ün verdiği cevap şu : Yapın ama muallimlerin ( öğretmenlerin ) maaşını geçmesin.

Bu ülkeye bir sarı saçlı mavi gözlü şart. Ama malesef ki gelmez artık

Gönül zenginliğiyle hayat sürdürülemiyor maalesef . Bireysel zenginliğim mevcut değil . Aile bireylerini toplayınca ancak denk olabiliyoruz . Şu var ki , yaşam standartımız cüzdanımıza göre değişiyor .

Bugün X Gömlek giyiyorsam , bulunduğum konuma göre yarın Kiğıllı gömlek giyiyorum . Arkadaşlar bunun ayırımını yapamıyor .

Bu ülkeye bir sarı saçlı mavi gözlü şart ama bu ülke Farklı kollardan yönetildiği için , bu mümkün değil .

Halkın sorunlarına çare üretilemiyor maalesef . Hepsinde bir vaad ama icraat yok . Milletvekilleri kendi sorununu dile getiriyor . Halk aç mı susuz mu ? Kimsenin umurunda değil . Herkes kendi kapısından içeri baktığı sürece bu durum böyle devam edecektir .

Türkiye şartlarında bu açıklamayı çok küstah buluyorum..

E haklı. 11.000 lira nedir ki. Benzin, elektrik, doğalgaz, giyim gibi onca ihtiyaçların yüksek fiyatlandırma ile yaşandığı bir Dünya'da 11.000 lira sakız parası gibi. Maaşlara zam istemekten ziyade, fiyat düşürmeye gidilmesini istemek lazım.

millet 500 milyona ev geçinditiyor bunlarda doymak bilmiyor yazık ya yazıkk...

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri